elokwentna_marysia 24.08.09, 20:21 Dziś usłyszałam tekst: - gdybym miał dziecko, dał bym mu na imię IWO, czyż to nie dobrze brzmi: Iwo, skocz po piwo? Mnie podoba sie imię Michał, Julia.... Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
vidmo76 Re: wybieramy imię dla dziecka 24.08.09, 20:26 Co mi się podoba to już ja pisać nie będę! Absurdów mych świat dosyć chyba ma! Odpowiedz Link
elokwentna_marysia Re: wybieramy imię dla dziecka 24.08.09, 20:30 czyżby podobały Ci się tylko Jan, Mateusz, Łukasz, Marek - dobrze wymieniłam Ewangelistów? Odpowiedz Link
elokwentna_marysia ejże 24.08.09, 20:40 ejże, nie bądź uparty, no pisz, Pan to / te imie / imiona wszyscy sie pośmiejemy Odpowiedz Link
vidmo76 Re: ejże 24.08.09, 20:51 Nie mów że nie uprzedzałem A więc podobają mi się: Zygmunt, Czesiek, Mietek, Zdzisiek, Józek, Heniek.... Taki imienny kwiat PGRu Odpowiedz Link
elokwentna_marysia Re: ejże 24.08.09, 20:55 ) czemu piszesz imiona dla dziecka niechcianego z nieprawego loża? za takie imię, zalożę się, że syn podbije Ci oko Odpowiedz Link
vidmo76 Re: ejże 24.08.09, 21:09 Syna nie mam! A dla córki to mniej więcej takie: Brunhilda, Miecia, Hilda, jadowite imię Tekla, Lodzia. Odpowiedz Link
elokwentna_marysia Re: ejże 24.08.09, 21:18 mam nadzieję, że będziesz typem pantoflarza i wybór imienia dla potomka dokona matka Ps. skąd Ci przyszla do glowy Tekla? ) Odpowiedz Link
fallen86 Re: wybieramy imię dla dziecka 24.08.09, 21:09 Maciej / Julia Choć imię Julia jest wyjątkowo popularne... Odpowiedz Link
elokwentna_marysia wybieramy imię dla dziecka 24.08.09, 21:16 córkę mozemy mieć wspólną Odpowiedz Link
semnaj Re: wybieramy imię dla dziecka 24.08.09, 21:20 jak córka to Milena lub Natalia... Odpowiedz Link
vidmo76 Re: wybieramy imię dla dziecka 24.08.09, 21:23 elokwentna_marysia napisała: > Ps. skąd Ci przyszła do głowy Tekla? ) No coś Ty, pszczółki Maji nie oglądałaś, była tam pajęczyca Tekla. Odpowiedz Link
elokwentna_marysia Re: wybieramy imię dla dziecka 24.08.09, 21:25 błagam Cię... Jesteś k-a-n-a-l-i-a ! )) Odpowiedz Link
vidmo76 Re: wybieramy imię dla dziecka 24.08.09, 21:33 No co znów narobiłem?! Źle że o bajce wspomniałem? Na prawdę staram się być grzeczny i nie podskakiwać. ALE NA MIŁOŚĆ BOSKĄ, ALE NIECH KTOŚ WYŁĄCZY TE DEBILNE NIEBIESKIE KRATKI!! Odpowiedz Link
elokwentna_marysia Re: wybieramy imię dla dziecka 24.08.09, 21:39 a tak serio to... nie wyobrażam sobie ślicznej blondyneczki, z loczkami lat 4 (bo wtedy są najslodsze), którą wołasz...Tekluś,Tekielko oć do papcia... Nie dziwię się, że dzieci mają kolki, to chyba z zemsty Odpowiedz Link
vidmo76 Re: wybieramy imię dla dziecka 25.08.09, 06:50 Jaaa wołam jakąś blondyneczkę?! Czy Ty litości nie masz dla mnie?! Dzieci są niczym organizacja przestępcza, o charakterze mafijnym. Żądają, wymuszają, nie uznają rozmów pertrakcyjnych, i są buntowniczo nastawione, do systemu który panuje w domu o wdzięcznej nazwie Despotyzm ! Odpowiedz Link
elokwentna_marysia Re: wybieramy imię dla dziecka 24.08.09, 21:41 ekstra, masz ... monitor za kratkami? w pace? coś Ty na nim ogladał za co go wsadzili? Odpowiedz Link
wajego Jeśli trojaczki 24.08.09, 22:12 to oczywiście Jan, Paweł i Karol. W wersji bezjajecznej Janka, Paula i Karolina. Jeśli bliźniaki to wiadomo. Pojedyncze to Josif i Benedykta. A tak na poważnie, to miałem już ten dylemat trzy razy. Pierwsze imię zostało wybrane poprzez losowanie tygodnia z kalendarza, drugie było dość oczywistą kontynuacją mojego i mojego ojca, trzecie poprzedziła kilkumiesięczna mózgówa. Generalnie moim zdaniem dziecku trzeba dać imię: 1. Popularne (względnie) 2. Mające wersję międzynarodową (żadne ...sław..., ...wój itp.) 3. Niezawierajace głosek niewymawialnych dla osób z wadą wymowy, np. "r" (no, za trzecim razem udało się dać imię bez "r"). To tak w skrócie. Aha. Dobrze by było, aby nie było to imię kojarzące się z kimś konkretnym. Także klucz "po byłej" albo "po ukochanej cioci" odpada. Dziecko samo będzie tworzyć swoją historię i imię nie może go na wejściu obciążać. no, skończyłem Odpowiedz Link
elokwentna_marysia Re: Jeśli trojaczki 25.08.09, 07:52 mądrze mówisz, gdy będę ... w obliczu takiego wyboru będę z Tobą konsultować ) Odpowiedz Link
mvszka Re: wybieramy imię dla dziecka 24.08.09, 22:26 spostrzeżenia jak z trzepakowego podwórka, równie dobrze któs może Ci powiedzieć : Michał długo zdychał, Marysia bije do Zdzisia... ;/ Odpowiedz Link
elokwentna_marysia Re: wybieramy imię dla dziecka 25.08.09, 07:50 hahahaha możesz jeszcze porymować? ) nie daj się prosić pliiiis Odpowiedz Link
condziu Re: wybieramy imię dla dziecka 24.08.09, 23:09 > - gdybym miał dziecko, dał bym mu na imię IWO, Dobre imię dla psa Odpowiedz Link
goryswietokrzyskie Maryśka!!! 25.08.09, 07:01 Co Ty z tym dzieckiem znowu! Chyba już na ten temat rozmawialiśmy! Odpowiedz Link
elokwentna_marysia Re: Maryśka!!! 25.08.09, 07:48 o wyborze imienia, nie rozmawialiśmy Odpowiedz Link
elokwentna_marysia doła mam 25.08.09, 10:18 nic mi dzis nie wychodzi... doła mam. niech mnie ktoś przytuli. Odpowiedz Link
mort_subite Był już kiedyś (daaaawno temu) taki wątek... 25.08.09, 21:04 Koncepcji nie zmieniłem, ale powtarzał się nie będę; kto chce, niech sobie kliknie ;-P Odpowiedz Link
vidmo76 Re: Był już kiedyś (daaaawno temu) taki wątek... 25.08.09, 21:20 A co to przeszkadza, że się temat powtarza? Nowi ludzie, nowe koncepcje, nowe idee, a tematy te same. Na przykład taki koleś jak ja, rzadko tu bywam, to co muszę biec do archiwów i czytać co było napisane jakiś tam, nie wiem rok temu? Odpowiedz Link
mort_subite Re: Był już kiedyś (daaaawno temu) taki wątek... 25.08.09, 21:24 A czy ja twierdzę, że przeszkadza? ;-P Wspomniałem wszak jeno, że takowy wątek już drzewiej się był pojawił. I wysiliłem się na oryginalność, linkując swoje ówczesne propozycje, zamiast przepisania ich wprost do wątku bieżącego ;-P mort_silący_się Odpowiedz Link
vidmo76 Re: Był już kiedyś (daaaawno temu) taki wątek... 25.08.09, 21:43 Eeeee tam, powinieneś swe propozycje nie co udoskonalić i znów wkleić Może akurat Ci, się nie co gust zmienił. Odpowiedz Link
finka9 Re: Był już kiedyś (daaaawno temu) taki wątek... 25.08.09, 21:55 No pięknie, umawiasz się ze mną ,ja czekam a Ty sobie imię wybierasz dla jakiegoś dziecka? Odpowiedz Link
elokwentna_marysia Re: Był już kiedyś (daaaawno temu) taki wątek... 26.08.09, 11:34 ja w kwestii formalnej, nie dla "jakiegoś dziecka " a własnego ) Odpowiedz Link
mort_subite Re: Był już kiedyś (daaaawno temu) taki wątek... 25.08.09, 22:09 vidmo76 napisał: > Eeeee tam, powinieneś swe propozycje nie co udoskonalić i znów wkleić Moje propozycje są - z definicji - doskonałe, więc nie bardzo można je dalej udoskonalać... ;-PPP Mort I Doskonały Odpowiedz Link
mgliste.marzenie Re: wybieramy imię dla dziecka 25.08.09, 22:01 Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale czy to nie powinna być odwrotna kolejność: najpierw dziecko, potem imię? Odpowiedz Link
mort_subite Re: wybieramy imię dla dziecka 25.08.09, 22:12 Może kolejność ta jest zachowana, tylko nie przedstawiono nam wszystkich szczegółów... Heh, nie wiedzieć czemu przypomniał mi się taki oto tekścik z basha: - chciałbyś być przy porodzie? - najpierw to chciałbym być przy poczęciu Odpowiedz Link
mgliste.marzenie Re: wybieramy imię dla dziecka 25.08.09, 22:20 mort_subite napisał: > Może kolejność ta jest zachowana, tylko nie przedstawiono nam wszystkich szczegółów... To zostawmy w strefie domysłów tekścik wywołał mój uśmiech, tak dziś deficytowy Odpowiedz Link
elokwentna_marysia Re: wybieramy imię dla dziecka 26.08.09, 11:27 ejże, eksperci od spiskowej teorii dziejów sie znaleźli ) Odpowiedz Link