Dodaj do ulubionych

wybieramy imię dla dziecka

24.08.09, 20:21
Dziś usłyszałam tekst:

- gdybym miał dziecko, dał bym mu na imię IWO,
czyż to nie dobrze brzmi: Iwo, skocz po piwo?

Mnie podoba sie imię Michał, Julia....
Obserwuj wątek
    • vidmo76 Re: wybieramy imię dla dziecka 24.08.09, 20:26
      Co mi się podoba to już ja pisać nie będę! smile
      Absurdów mych świat dosyć chyba ma!
      • elokwentna_marysia Re: wybieramy imię dla dziecka 24.08.09, 20:30
        czyżby podobały Ci się tylko Jan, Mateusz, Łukasz, Marek - dobrze wymieniłam
        Ewangelistów? wink
      • elokwentna_marysia ejże 24.08.09, 20:40
        ejże, nie bądź uparty, no pisz, Pan to / te imie / imiona smile
        wszyscy sie pośmiejemy smile
        • vidmo76 Re: ejże 24.08.09, 20:51
          Nie mów że nie uprzedzałem suspicious
          A więc podobają mi się:
          Zygmunt, Czesiek, Mietek, Zdzisiek, Józek, Heniek....

          Taki imienny kwiat PGRu
          • elokwentna_marysia Re: ejże 24.08.09, 20:55
            smile)
            czemu piszesz imiona dla dziecka niechcianego z nieprawego loża? wink
            za takie imię, zalożę się, że syn podbije Ci oko smile
            • vidmo76 Re: ejże 24.08.09, 21:09
              Syna nie mam!
              A dla córki to mniej więcej takie:
              Brunhilda, Miecia, Hilda, jadowite imię Tekla, Lodzia.
              • elokwentna_marysia Re: ejże 24.08.09, 21:18
                mam nadzieję, że będziesz typem pantoflarza i wybór imienia dla potomka dokona
                matka smile
                Ps. skąd Ci przyszla do glowy Tekla? smile)
    • fallen86 Re: wybieramy imię dla dziecka 24.08.09, 21:09
      Maciej / Julia

      Choć imię Julia jest wyjątkowo popularne... indifferent
      • elokwentna_marysia wybieramy imię dla dziecka 24.08.09, 21:16
        córkę mozemy mieć wspólną wink
        • semnaj Re: wybieramy imię dla dziecka 24.08.09, 21:20

          jak córka to Milena lub Natalia...
          • vidmo76 Re: wybieramy imię dla dziecka 24.08.09, 21:23
            elokwentna_marysia napisała:

            > Ps. skąd Ci przyszła do głowy Tekla? smile)

            No coś Ty, pszczółki Maji nie oglądałaś, była tam pajęczyca Tekla.
            • elokwentna_marysia Re: wybieramy imię dla dziecka 24.08.09, 21:25
              błagam Cię...
              Jesteś k-a-n-a-l-i-a ! smile))
              • vidmo76 Re: wybieramy imię dla dziecka 24.08.09, 21:33
                No co znów narobiłem?!
                Źle że o bajce wspomniałem?
                Na prawdę staram się być grzeczny i nie podskakiwać.


                ALE NA MIŁOŚĆ BOSKĄ, ALE NIECH KTOŚ WYŁĄCZY TE DEBILNE NIEBIESKIE KRATKI!!
                • elokwentna_marysia Re: wybieramy imię dla dziecka 24.08.09, 21:39

                  a tak serio to... nie wyobrażam sobie ślicznej blondyneczki, z loczkami lat 4
                  (bo wtedy są najslodsze), którą wołasz...Tekluś,Tekielko oć do papcia...
                  Nie dziwię się, że dzieci mają kolki, to chyba z zemsty wink
                  • vidmo76 Re: wybieramy imię dla dziecka 25.08.09, 06:50
                    Jaaa wołam jakąś blondyneczkę?! confused
                    Czy Ty litości nie masz dla mnie?! smile
                    Dzieci są niczym organizacja przestępcza, o charakterze mafijnym.
                    Żądają, wymuszają, nie uznają rozmów pertrakcyjnych, i są buntowniczo
                    nastawione, do systemu który panuje w domu o wdzięcznej nazwie Despotyzm !
                • elokwentna_marysia Re: wybieramy imię dla dziecka 24.08.09, 21:41
                  ekstra, masz ... monitor za kratkami? w pace? coś Ty na nim ogladał wink za co go
                  wsadzili? smile
    • fleshless Iwo, 24.08.09, 21:49
      wnidź na drzywo...
    • wajego Jeśli trojaczki 24.08.09, 22:12
      to oczywiście Jan, Paweł i Karol.
      W wersji bezjajecznej Janka, Paula i Karolina.
      Jeśli bliźniaki to wiadomo.
      Pojedyncze to Josif i Benedykta.
      A tak na poważnie, to miałem już ten dylemat trzy razy. Pierwsze imię zostało wybrane poprzez losowanie tygodnia z kalendarza, drugie było dość oczywistą kontynuacją mojego i mojego ojca, trzecie poprzedziła kilkumiesięczna mózgówa.
      Generalnie moim zdaniem dziecku trzeba dać imię:
      1. Popularne (względnie)
      2. Mające wersję międzynarodową (żadne ...sław..., ...wój itp.)
      3. Niezawierajace głosek niewymawialnych dla osób z wadą wymowy, np. "r" (no, za trzecim razem udało się dać imię bez "r").
      To tak w skrócie.
      Aha. Dobrze by było, aby nie było to imię kojarzące się z kimś konkretnym. Także klucz "po byłej" albo "po ukochanej cioci" odpada. Dziecko samo będzie tworzyć swoją historię i imię nie może go na wejściu obciążać.
      no, skończyłem wink
      • elokwentna_marysia Re: Jeśli trojaczki 25.08.09, 07:52
        mądrze mówisz, gdy będę ... w obliczu takiego wyboru będę z Tobą konsultować smile)
    • mvszka Re: wybieramy imię dla dziecka 24.08.09, 22:26
      spostrzeżenia jak z trzepakowego podwórka, równie dobrze któs może
      Ci powiedzieć : Michał długo zdychał, Marysia bije do Zdzisia...
      ;/
      • elokwentna_marysia Re: wybieramy imię dla dziecka 25.08.09, 07:50
        hahahaha możesz jeszcze porymować? smile) nie daj się prosić pliiiis
    • condziu Re: wybieramy imię dla dziecka 24.08.09, 23:09
      > - gdybym miał dziecko, dał bym mu na imię IWO,

      Dobre imię dla psa smile
      • elokwentna_marysia Re: wybieramy imię dla dziecka 25.08.09, 07:49
        psu bym dała Teofil wink
    • goryswietokrzyskie Maryśka!!! 25.08.09, 07:01
      Co Ty z tym dzieckiem znowu! Chyba już na ten temat rozmawialiśmy!
      • elokwentna_marysia Re: Maryśka!!! 25.08.09, 07:48
        o wyborze imienia, nie rozmawialiśmy wink
    • elokwentna_marysia doła mam 25.08.09, 10:18
      nic mi dzis nie wychodzi...
      doła mam.
      niech mnie ktoś przytuli.
      • vidmo76 Re: doła mam 25.08.09, 15:24
        Zapomniał bym Wacek, to chyba me ulubione !suspicious


    • mort_subite Był już kiedyś (daaaawno temu) taki wątek... 25.08.09, 21:04
      Koncepcji nie zmieniłem, ale powtarzał się nie będę; kto chce, niech sobie kliknie
      ;-P
      • vidmo76 Re: Był już kiedyś (daaaawno temu) taki wątek... 25.08.09, 21:20
        A co to przeszkadza, że się temat powtarza?
        Nowi ludzie, nowe koncepcje, nowe idee, a tematy te same.
        Na przykład taki koleś jak ja, rzadko tu bywam, to co muszę biec do archiwów i czytać co było napisane jakiś tam, nie wiem rok temu?
        • mort_subite Re: Był już kiedyś (daaaawno temu) taki wątek... 25.08.09, 21:24
          A czy ja twierdzę, że przeszkadza? ;-P
          Wspomniałem wszak jeno, że takowy wątek już drzewiej się był pojawił. I wysiliłem się na oryginalność, linkując swoje ówczesne propozycje, zamiast przepisania ich wprost do wątku bieżącego ;-P

          mort_silący_się
          • vidmo76 Re: Był już kiedyś (daaaawno temu) taki wątek... 25.08.09, 21:43
            Eeeee tam, powinieneś swe propozycje nie co udoskonalić i znów wkleić smile Może akurat Ci, się nie co gust zmienił.big_grin
            • finka9 Re: Był już kiedyś (daaaawno temu) taki wątek... 25.08.09, 21:55
              No pięknie, umawiasz się ze mną ,ja czekam a Ty sobie imię wybierasz
              dla jakiegoś dziecka?
              • elokwentna_marysia Re: Był już kiedyś (daaaawno temu) taki wątek... 26.08.09, 11:34
                ja w kwestii formalnej, nie dla "jakiegoś dziecka " a własnego smile)
            • mort_subite Re: Był już kiedyś (daaaawno temu) taki wątek... 25.08.09, 22:09
              vidmo76 napisał:

              > Eeeee tam, powinieneś swe propozycje nie co udoskonalić i znów wkleić smile

              Moje propozycje są - z definicji - doskonałe, więc nie bardzo można je dalej udoskonalać... ;-PPP

              Mort I Doskonały
    • mgliste.marzenie Re: wybieramy imię dla dziecka 25.08.09, 22:01
      Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale czy to nie powinna być odwrotna kolejność:
      najpierw dziecko, potem imię?smile
      • mort_subite Re: wybieramy imię dla dziecka 25.08.09, 22:12
        Może kolejność ta jest zachowana, tylko nie przedstawiono nam wszystkich szczegółów... wink
        Heh, nie wiedzieć czemu przypomniał mi się taki oto tekścik z basha:
        - chciałbyś być przy porodzie?
        - najpierw to chciałbym być przy poczęciu
        • mgliste.marzenie Re: wybieramy imię dla dziecka 25.08.09, 22:20
          mort_subite napisał:

          > Może kolejność ta jest zachowana, tylko nie przedstawiono nam wszystkich
          szczegółów... wink


          To zostawmy w strefie domysłów smile

          tekścik wywołał mój uśmiech, tak dziś deficytowy smile
        • elokwentna_marysia Re: wybieramy imię dla dziecka 26.08.09, 11:27
          ejże, eksperci od spiskowej teorii dziejów wink sie znaleźli smile)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka