Dodaj do ulubionych

Problem z kantorem internetowym.

05.01.12, 15:30
Witam.
Po świętach a przed nowy rokiem dokonałem transakcji sprzedaży waluty w jednym z kantorów internetowych.
Zaraz po tym złożyłem polecenie przelewu waluty z mojego banku na wskazany przez kantor rachunek .
Następnie na stronie kantoru znalazłem informację w regulaminie iż wpłaty na ich rachunek powinienem dokonać najpóźniej tego samego dnia ,natomiast w ich rubryce "pytania i odpowiedzi" była informacja iż pieniądze powinny się u nich pojawić po około 24 godzinach.
Jako że przelew walutowy wykonywałem pierwszy raz w życiu a dodatkowo zdałem sobie sprawę z tego iż raczej pieniądze na czas do nich nie dotrą ze względu na okres poświąteczny i przerwę w pracy mojego banku anulowałem przelew telefonicznie z obawy o możliwość naliczenia 10% kary od wartości zawartej transakcji za nieterminowy wpływ pieniędzy .
Dodam że na stronie internetowej tego kantoru nie było żadnej wzmianki o tym iż wiele banków ma przerwę poświąteczną i że z tego powodu przelewy wychodzące mogą być opóźnione a realizowane dopiero po nowym roku i żeby wziąć to pod uwagę,( na stronach głównych innych kantorów internetowych takie informacje dla użytkowników były zawarte).
Dostałem od nich meila z wezwaniem do zapłaty (wysłania im tych pieniędzy na jakie robiłem transakcję) lub przesłania potwierdzenia przelewu.
Potwierdzenia logiczne że nie mam a pieniędzy im nie wyślę z obawy o oskubanie mnie na poczet kary.
Dodam iż na wielu forach wypowiadają się osoby które zostały przez nich oskubane na te 10% procent a może więcej przez małe błędy które popełnili podczas przelewów.
Dodam że obecnie mieszkam za granicą i przez kolejnych kilkanaście lat lub w ogóle nie zamierzam wracać do Polski .
I moje pytanko - poinformować ich o przyczynach mojego anulowania przelewu i przejmować się sytuacją czy ich po prostu olać?
Ewentualnie czego się spodziewać z ich strony?
Pozdrawiam.

Obserwuj wątek
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka