Dodaj do ulubionych

czy mogę dostać kredyt

25.09.06, 21:28
Witam,
mam pytanko jeśli:
1)
- pracuję na czas nieokreślony od 2 lat i zarabiam 2000 zł brutto
- mój narzeczony nie pracuje i jest studentem
czy możemy się wspólnie starać o kredyt mieszkaniowy do 300-350 tys. zł
jeśli nie razem, jaką ma mogłabym mieć zdolność kredytową?
I jaki bank miałby dla mnie najkorzystniejszą ofertę?
Obecnie nie mam zaciągniętego żadnego kredytu
2)lub
Załóżmy że mój narzeczony będzie pracował od października b.r. na pół etatu i
będzie zarabiał 1000 brutto.
3)
Czy nie lepiej poczekać do naszego ślubu w lipcu i wtedy wziąść kredyt?

Z góry dziękuję za pomoc,
pozdrawiamy
Obserwuj wątek
    • pawel.usielski Re: czy mogę dostać kredyt 26.09.06, 09:30
      Dzień dobry,
      Opisane wysokości dochodu, obawiam się, że nie pozwolą nam w „DomBanku”
      udzielić kredytu we wnioskowanej kwocie. Pani dochód pozwala nam na dzień
      dzisiejszy na kwotę kredytu ok. 60 tys. zł.
      Po przyłączeniu dochodu Pani narzeczonego, kwota wzrośnie do ok. 105 tys. zł.

Z poważaniem,
      Paweł Usielski
      • pawel.usielski Re: czy mogę dostać kredyt 26.09.06, 10:05
        Tak, było to liczone dla maksymalnego okresu, jaki proponujemy, 30 lat.
        G
        dy mówimy o kredycie hipotecznym to mowa tu o formie jego zabezpieczenia, czyli
        wpisie do IV Działu Księgi Wieczystej nieruchomości – hipoteki. Mówiąc o
        kredycie mieszkaniowym, określamy cel kredytu – zakup mieszkania.
        Sumując, kredyt hipoteczny nie musi być przeznaczony na cel mieszkaniowy za to
        kredyt mieszkaniowy prawie zawsze jest zabezpieczony na kupowanym mieszkaniu po
        przez wpis hipoteki.

Z poważaniem,
        Paweł Usielski
    • ziut19 Re: czy mogę dostać kredyt 26.09.06, 11:17
      Dziecko drogie (przepraszam za takie okreslenie, ale sugeruje sie liczba przy
      nicku, oraz pytaniem, ktore wydaje sie troche dziecinne). Rata kredytu w
      wysokosci 300.000 rozlozonego na 30 lat, oprocentowanego na poziomie 3% wynosi
      okolo 1300 zl. Powiedz mi w jaki sposob mialabys splacac takie raty jesli
      zarabiasz 2000 brutto. Jest to niemozliwe.
      A jesli napiszesz mi, ze mozesz, to od dzis jestes moja kandydatka na ministra
      finansow:)
      Pozdrawiam.
      Dam Ci rade, jesli chcesz mnie posluchac. Najpierw zastanow sie ile mozesz
      miesiecznie splacac a pozniej zacznij szukac kredytu z taka rata.
        • mala090883 Re: czy mogę dostać kredyt 26.09.06, 11:44
          Taka prośba do Was - nie martwcie się o to w jaki sposób będę spłacała kredyt,
          albo co więcej o mój wiek! niech każdy marwti się o siebie!!!
          Nie mniej jednak drogi kolego - wolę spłacać miesięcznie ratę kredytu w
          wysokości 1400 zł/ mc i być na swoim, niż płacić komuś wynajem ....
          To chyba logiczne, prawda???
          • ziut19 Re: czy mogę dostać kredyt 26.09.06, 11:51
            mala090883 napisała:

>wolę spłacać miesięcznie ratę kredytu w
            > wysokości 1400 zł/ mc i być na swoim, niż płacić komuś wynajem ....
            > To chyba logiczne, prawda???

Wybacz, ale nie. Skoro dostajesz na reke 1300, a chcesz splacac 1400, to
            niestety nie jest to dla mnie logiczne.
            Jesli masz inne zrodla dochodu, to trzeba o tym mowic, bo w sytuacji jaka
            podalas, to nawet chlopaki "na miescie" nie pozycza Ci 300.000.
            • suchodolski4 Re: czy mogę dostać kredyt 26.09.06, 13:29
              Pytanie do eksperta . Mam 38 lat , prace na czas nieokreślony , dwójke dzieci w
              wieku szkolnym (7 i 11 lat), żone pracującą w szkolnictwie . Nasz dochód to mój
              ok 3. 500 brutto , żony ok. 2200 brutto . Mam kredyt konsolidacyjny w wysokości
              23 tys. (zakręt życiowy ), pare razy zdarzyło mi się niespłacać raty w terminie
              (zakręt życiowy )w kilku instytucjach finansowych (zakręt życiowy i stąd ten
              kredyt konsolidacyjny ). Chciałbym wziąć kredyt hipoteczny w PKO o nazwie "
              mix" w wysokości 100 tys. pod zastaw mieszkania wartego ok. 60 tys . i kupno
              większego plus spłata spłata konsolidacyjnego jednorazowo . Pytanie brzmi czy
              ryzyko w moim przypadku jest duże ? Przypominam że dzieci rodzi się coraz mniej
              więc może się zdarzyć tak że zostaniemy przy jednym dochodzie bo nie będzie
              kogo nauczać .
              • pawel.usielski Re: czy mogę dostać kredyt 26.09.06, 16:48
                Dzień dobry,
                Myślę, że Bank będzie określał tu rozmiar ryzyka głównie na podstawie historii
                kredytowej (BIK, Lista ZBP) oraz na podstawie uzyskiwanego w ostatnim okresie
                dochodu (w zależności od Banku okresy te mogą być różne). Ryzyko Banku –
                przekładające się na możliwość udzielenia kredytu oraz też na cenę kredytu,
                będzie tu głównie warunkowane okresem występowania opóźnień w spłatach, ich
                rozmiarem (kwoty, jak długie opóźnienia były).
                Nie wydaje mi się, że analitycy będą również brać pod uwagę wykonywany zawód i
                jego przyszłość (w czasie spłaty kredytu) w świetle niżu demograficznego.

Z poważaniem,
                Paweł Usielski

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka