greg-7 09.05.09, 17:44 Oszuści opanowali większość instytucji finansowych w USA. Dzięki łapówkom dla rządu nie ma nad nimi żadnej kontroli, a ostatnio dostali miliardowe wsparcie dla sektora bankowego. System jest skorumpowany do cna. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
janan2 Przekręt tysiąclecia, czyli licencja czyni cuda 09.05.09, 18:15 Ciekaw jestem kiedy walnie ZUS.Jemu wolno tworzyć system Ponziego w majestacie prawa.Zdecydowana większość z przymusowych płatników robi za frajerów i zasila ten system mimo że wie iż jest w ordynarny sposób okradana.To dopiero przekręt.Może nie na skalę USA/zbyt mały złodziejski kraik/bo kwoty nie te,za to przymusowo całe życie...grabież.No i przekręty na bieżąco.Bo czym jest innym okraść "płatnika ZUS" i w tej czy innej formie prawnej dodać tym co nic nie płacą całe życie.Między innymi głównie KRUS /większe przyszłe świadczenia niż powiedzmy samozatrudnieni/czy klęczony lub inni uprzywilejowani po uważaniu.Kiedys musi to pierdyknąć.To podwójna kradzież i piramidka.Raz kradną w okresie aktywności a drugi raz już na świadczeniu zaniżając jego wysokość aby dodać swojakom,krusowcom czy protegowanym. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: UPR-fan UPR domaga sie likwidacji ZUS IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.05.09, 18:31 Jako jedna z niewielu, jesli nie jedyna partia. Liberalizm - w UPR nie uznajemy wersji "light" :) Odpowiedz Link Zgłoś
tomek0307 Re: UPR domaga sie likwidacji ZUS 09.05.09, 18:38 A domagam się likwidacji państwa i partii politycznych. Odpowiedz Link Zgłoś
alcabin Re: UPR domaga sie likwidacji ZUS 09.05.09, 19:16 Państwa nie a partii politycznych nie wiem. Generalnie UPRowy nie są zwolennikami rządów motłochu więc możliwe że są za likwidacja partii politycznych. I nie myl likwidacji ZUS z likwidacja emerytur bo to tak jakbyś utożsamił likwidacje NFZ z likwidacją lekarzy. Odpowiedz Link Zgłoś
czterdziestyiczwarty Re: UPR domaga sie likwidacji ZUS 09.05.09, 20:28 Skladki ZUS to jeden z reliktow prl-u we wspolczesnej Polsce.Moim zdaniem dopoki beda istnialy przymusowe skladki ZUS dopoty nie mozna mowic o zakonczeniu dekomunizacji w Polsce. Jak dotad nikt nie odwazyl sie ujawnic komu w Polsce najbardziej zalezy na utrzymaniu skladek ZUS. Oczywiscie od czsu do czasu mozna przeczytac lub uslyszec jakies blablanie ale jakos nikt sie nie kwapi ,zeby ten przymusowy haracz zlikwidowac - skladki ZUS to w istocie forma dodatkowego opodatkowania pracownikow - suma skladki stanowi przktycznie do 48% miesiecznego wynagrodzenia . Bardzo bym chcial wiedziec dlaczego wladze panstwa polskiego uwazaja ,ze jego obywatele nie maja prawa samodzielnie dysponowac tymi pieniedzmi.Chcialbym tez przynajmniej raz w roku dowiedziec sie jaki jest roczny zysk z haraczu pobieranego przez ZUS i jak te kwoty sa wykorzystywane dla dobra placacych skladki i nie mam tu na mysli kosztownego wyposazenia poszczegolnych oddzialow ZUS-u. alcabin napisał: > Państwa nie a partii politycznych nie wiem. Generalnie UPRowy nie są > zwolennikami rządów motłochu więc możliwe że są za likwidacja partii polityczny > ch. > I nie myl likwidacji ZUS z likwidacja emerytur bo to tak jakbyś utożsamił > likwidacje NFZ z likwidacją lekarzy. Odpowiedz Link Zgłoś
wlodzimierz.ilicz Ja domagam się likwidacji UPR 09.05.09, 20:04 Bo w XXI wieku nie ma miejsca dla ludzi o mentalności jaskiniowców. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: yxtender Re: Ja domagam się likwidacji UPR IP: 89.100.215.* 10.05.09, 01:47 A dlaczego???? Jaskiniowcy musieli sami myśleć jak przetrwać, a w XXI wieku za mnie ma myśleć system??? Kapitalizm to jest taka mentalność jaskińowców, silniejszy wygrywa. Ty żyjesz w pseudo komunizmie który za ciebie wybiera, i mówi co masz robić, wszystko dzięki Masmediom. W ten sposub sie eliminuje samodzielne myslenie:( Odpowiedz Link Zgłoś
megasceptyk Jaskiniowe poglądy ma Jarosław Smurfetka Kaczyński 10.05.09, 12:50 terefere Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Luc du Lac Re: Przekręt tysiąclecia, czyli licencja czyni cu IP: *.as.kn.pl 09.05.09, 19:23 ZUS system pierdyknie niebawem. A dokładniej gdy już większość powojennego wyżu demograficznego przejdzie na emerytury. Odpowiedz Link Zgłoś
wlodzimierz.ilicz ZUS nigdy nie walnie bo za nim stoi 09.05.09, 20:01 państwo. A ono ma sposoby finansowania lepsze od Maddofa. Może nałozyć nowe podatki. Odpowiedz Link Zgłoś
lechujarek Ciekawe co to państwo zrobi 09.05.09, 22:20 gdy ci, na których zostaną nowe podatki pokażą temu państwu wielkiego WAŁA? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: yxtender Re: ZUS nigdy nie walnie bo za nim stoi IP: 89.100.215.* 10.05.09, 01:50 Tak ma podatek ekologiczny, a pózniej podatek od powietrza które wdychamy:) wmw24.pl/stop-auto-tax/listy/brak-zgody/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: m Re: Przekręt tysiąclecia, czyli licencja czyni cu IP: *.ssp.dialog.net.pl 09.05.09, 21:49 "Ciekaw jestem kiedy walnie ZUS.Jemu wolno tworzyć system Ponziego w majestacie prawa.Zdecydowana większość z przymusowych płatników robi za frajerów i zasila ten system mimo że wie iż jest w ordynarny sposób okradana.To dopiero przekręt." ############### W porównaniu z OFE ZUS to miodzio.OFE są klasyczną piramidą Madoffa. Twórcy reformy, jak Góra, którzy dawno już powinni dyndać, zapewne nigdy nie odpowiedzą za stworzenie największej piramidy w Polsce w której udział jest PRZYMUSOWY. Odpowiedz Link Zgłoś
janan2 Re: Przekręt tysiąclecia, czyli licencja czyni cu 09.05.09, 22:34 Gość portalu: m napisał(a): > W porównaniu z OFE ZUS to miodzio.OFE są klasyczną piramidą Madoffa. > Twórcy reformy, jak Góra, którzy dawno już powinni dyndać, zapewne nigdy nie > odpowiedzą za stworzenie największej piramidy w Polsce w której udział jest > PRZYMUSOWY. Jedno i drugie to wielkie oszustwo.OFE to od razu na wstępie było wymyślone jako odpis na złodzieja.PRZYMUSOWY.Wiadomo z góry było że to biurwa wymyśliła i dla biurew.A biurwa nigdy za nic nie odpowiada,winnego nie będzie.Co tam jakiś Sejm stado klakierów dyscypliny partyjnej.Nawet nikt nie wie kto w nim zasiadał wtedy jak uchwalali,nie mówiąc już o odpowiedzialności.Ale założę się że ci samo lub ich krewniacy czy pociotki siedzą w OFE i ZUS jako prezesy i zarządzający.Trzepią niezłą kasiorkę za prowizję no i przyszłe sztuczne wyprowadzenie funduszy/sposób się znajdzie/na prywatne konta.To tak było pomyślane.A frajerzy i motłoch niech płaci przymusowo na tę kastę darmozjadów i nikomu niepotrzebnych biurew.A wszystko owinięte pięknie w sreberka aby ciemny lud to kupił,wielkie słowa o trosce o moją przyszłość i pieniądze.Jak ktoś taki troskliwy to jest pewnośc że ukradnie bo jaki to niby cel inny tej troski.Najlepiej każdy sam zadba o swoje.Do tego nie trzeba pomagierów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: andy Re: Przekręt tysiąclecia, czyli licencja czyni cu IP: 82.160.134.* 09.05.09, 22:26 Zgadzam się. To co robi ZUS, to koszmar. Boli szczególnie, że pracodawca płaci, a pracownik tych pieniędzy nie widzi ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kumaty Przekręt tysiąclecia, czyli licencja czyni cuda IP: *.dsl.emhril.sbcglobal.net 09.05.09, 18:35 Ponzi Scheme to przekret Ponziego ,a nie schemat...scheme ma wiele znaczen w jezyku angielskim. Czasami az rece opadaja Odpowiedz Link Zgłoś
agadabus Re: Przekręt tysiąclecia, czyli licencja czyni cu 09.05.09, 20:01 A po polsku to jest schemat Ponziego właśnie. I tyle. Nikt cię pseudohamerykaninie o zdanie nie pyta, jak to jest po waszemu hamerykańskiemu. Odpowiedz Link Zgłoś
frusto Fijor na GW - swiat sie konczy :) 09.05.09, 18:43 Fijor, konserwatysta, czlowiek o pogladach tak odleglych od tych reprezentowanych przez GW jak slonce od ziemi - przedrukowany przez GW? Moze prze zpomylke? Moze nie zorientowali sie kogo przedrukowuja?! Odpowiedz Link Zgłoś
kalkstain Re: Fijor na GW - swiat sie konczy :) 10.05.09, 11:18 A może prezentują autorów o różnych poglądach. Nie to się w uprowskiej głowie nie mieści, że tak można. A poza tym gazeta jest przecież z założenia zła i nieobiektywna. Tak, to musiało być przeoczenie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dinth Re: Fijor na GW - swiat sie konczy :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.05.09, 16:27 kalkstain napisał: > A może prezentują autorów o różnych poglądach. Szkoda ze zaczeli dopiero po 20 latach dzialalnosci Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: .sl Re: Fijor na GW - swiat sie konczy :) IP: *.238.70.48.ip.airbites.pl 10.05.09, 23:24 Poglądy różne, korzenie zapewne wspólne. Nawet spore różnice zdań w rodzinie są przecież rzeczą normalną. Odpowiedz Link Zgłoś
frusto Re: Fijor na GW - swiat sie konczy :) 11.05.09, 09:55 kalkstain napisał: > A może prezentują autorów o różnych poglądach. Nie to się w uprowskiej głowie n > ie mieści, że tak można. Panie Kalkstain, nie miesci sie w glowie, ze po 20 latach GW zaczela prezentowac poglady autorow o innych pogladach. Przez 20 lat ludzie w rodzaju Fijora to byli faszysci i oszolomy, ktorzy w GW byli przemilczani albo wyciagano im tylko wpadki. Sam pan rozumiesz, ze mamy prawo byc zaszokowani - GW cytuje Fijora i nie przylepia mu zadnej latki! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: das spiel ist aus powiazania madoffa u instytutem historycznym IP: *.dynamic.mnet-online.de 09.05.09, 19:28 i mamy odpowiedz kim byl dla kogo pracowal i gdzie lokowal pieniadze jeleni jedni stracili historycy zarobili a teraz musza troche zainwestowac w wizje ogolnego dobrobytu epoki nowego oka nic z tego bo indianie moga oddac ze ho ho i skasuja wizjonerow i bedzie po wizjach proroka co to oczy wszedzie opisywal Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zz Re: Licencjonowanie oszustów IP: 213.134.187.* 09.05.09, 19:49 Akt oskarzenia mozna ogladac tutaj? usanys.madoff@usdoj.gov ? to adres email przeca... Odpowiedz Link Zgłoś
bratprezydenta Ciekawe, czy to zwykły przypadek... 09.05.09, 19:54 ale większość z tkz wielkich przekrętasów jest koszerna. Panowie prokuratorzy mają pewnie naciski wysoko postawionych członków diaspory, aby sprawę jak najszybciej zaknąć, rozgłos szkodzi biznesom. A tu tekst ku zastanowieniu... According to Yeshiva University, "Bernard L. Madoff, a member of the University’s Board of Trustees since 1996, was elected chairman of the Board of Directors of Sy Syms School of Business in 2000." (Źródło: tzvee.blogspot.com/) A żeby było jeszcze bardziej niepoprawnie, dłuższy fragment wydanej przed pięcioma laty książki Israela Shamira "Pardes", który ukazuje jeden z apektów obecnego kryzysu: >> Pomimo, iż Żydzi nie mają monopolu na spekulacje na Wall Street, to i tak tworzą oni twarde jądro "wspólnoty A. L. Fredericksa". Jest to już częścią ich tradycji: Jay Gould oraz Joseph Seligman doprowadzili do krachu na rynku akcji w "czarny piątek" w końcu XIX wieku, natomiast Jacob Schiff spowodował powszechnie znaną panikę w "czarny czwartek" 1929 roku, która to panika doprowadziła do największego jak dotąd kryzysu ekonomicznego w dziejach USA. Seligman maczał również palce w aferze związanej z budową Kanału Panamskiego, gigantycznym oszustwie giełdowym, które we Francji stało się wręcz przysłowiowe. Głównym dyrektorem finansowym koncernu Enron był Andrew Fastow, scharakteryzowany przez rabina swojej synagogi jako zaangażowany członek gminy żydowskiej. Aktywnie wspiera sprawy żydowskie, z oddaniem popiera Izrael (The Forward, 22 lutego 2002). Z kolei jego żona, Lea Weingarten, podejrzana o nielegalne transfery finansowe (New York Times, 9 stycznia 2004) pochodzi z wybitnej i bardzo szanowanej rodziny filantropów i regularnie bywa w synagodze. Stan permanentnej wojny ze społeczeństwem, który to "stan wyjątkowy" pozwolił Żydom pobierać lichwiarskie procenty, zbierać nadmierne podatki, ciągnąć zyski z wynajmowania mieszkań w slumsach oraz z kradzionej własności, przekształcił się w znacznym stopniu w standard neoliberalnego "społeczeństwa otwartego", w którym każdy toczy wojnę z każdym. Nie-żydowskich oszustów do wspierania spraw żydowskich skłania nie tylko możliwość uzyskania "przebaczenia bez skruchy", ale specyficzny urok żydowskiego pojmowania świata, atrakcyjny dla niektórych nie-Żydów, których nazywamy tutaj Mamonistami. Ci naśladujący Żydów szubrawcy słusznie wyczuwają, że będą mieli powodzenie w urządzonym po żydowsku świecie. Dlatego właśnie popierają "sprawę żydowską" i zachwycają się państwem izraelskim - pozbawionym skrupułów moralnych, dopuszczającym się masowych rzezi i bezwzględnego niszczenia przyrody; tym czołowym eksporterem broni i narzędzi tortur; tą pralnią brudnych pieniędzy. Żydzi oraz ich sojusznicy Mamoniści wygrywali w ostatnich trzech dziesięcioleciach, kiedy to, według słów wybitnego amerykańskiego filozofa Immanuela Wallersteina, niektórzy ludzie zarobili mnóstwo pieniędzy, a inni stracili przysłowiową ostatnią koszulę. Jest to czas, kiedy większość zysków uzyskano dzięki manipulacjom finansowym. Podobne procesy miały miejsce w wielu innych krajach. Rosja stanowi świeży przykład ilustrujący jak grupa - w większości żydowskich - szubrawców sprywatyzowała całą rosyjską własność społeczną, od gazu i nafty począwszy (Chodorkowski i Abramowicz), aż po aluminium (Czernoj). Skoro ktoś obawia się kapitału żydowskiego, to czy ktoś inny nie powinien obawiać się kapitału muzułmańskiego (najbogatszym człowiekiem na świecie jest muzułmański sułtan Brunei), ormiańskiego lub wschodnioazjatyckiego (czy innych bogatych społeczności zamorskich)? Sułtan Brunei wznosi sobie pałace i daje córce w prezencie Boeinga. Paul Getty kryje się przed światem w jakimś odległym zakątku. Natomiast bogaci Żydzi zwykle kupują media, a one stanowią narzędzie sterowania umysłami. Zatem ich wpływy sięgają znacznie dalej, poza dominację na rynku, na niezbadane jeszcze wody kontroli umysłów. Schemat ten powtarza się na całym świecie. Sulzberger i Zukerman są właścicielami całego szeregu gazet w USA od New York Timesa do USA Today, a ich pobratymcy zmonopolizowali także stanowiska wielkich wydawców i inne kluczowe pozycje. Wykaz Żydów zajmujących wysokie stanowiska w mediach jest zbyt długi, by go tutaj przytaczać i można go znaleźć gdzie indziej (np. w nowej przedmowie Kevina MacDonalda do książki The Culture of Critique). Benjamin Ginsberg, profesor nauk politycznych na Uniwersytecie Johna Hopkinsa pisał w roku 1993 o wpływach oligarchii w mediach: Dzisiaj, pomimo, że zaledwie 2% ludności USA to Żydzi, prawie połowa miliarderów jest Żydami. Podobnie główni członkowie zarządów trzech najważniejszych sieci telewizyjnych, oraz czterech największych wytwórni filmowych. Żydami są także właściciele największej krajowej sieci gazet i najbardziej wpływowej gazety, New York Timesa. Ten fakt ma ogromne znaczenie, gdyż w przeciwnym razie wolne media mogłyby wskazać oskarżycielskim gestem winowajcę. Jednakże takie rozwiązanie nie przyjdzie nawet do głowy zwykłemu Amerykaninowi. Powodem jest żydowskie zaangażowanie w media. << Odpowiedz Link Zgłoś
wlodzimierz.ilicz Przecież giełdy papierów "wartościwocyh: to nic 09.05.09, 19:55 innego jak "piramidy" Ponziego. Sprzedwane tam akcje zwykle bardzo przekraczają swą rzeczywista wartość opartą np. na udziale w zgromadzeniu akcjonariuszy bądź na dywidendzie. Ich "wartość" polega jedynie na wartości nadziei, że uda się odsprzedać je kolejnym frajerom, którzy z kolei zrobią to z innymi. Wartość tej nadziei (często wątłej) bardzo się waha więc stąd takie wahania kursów giełdowych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: diakon Re: Przecież giełdy papierów "wartościwocyh: to n IP: *.chello.pl 09.05.09, 22:27 Odkryłeś największy przekręt świata, bezmyślną wiare w akcję. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zbych Licencjonowanie oszustów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.05.09, 20:00 tnij.org/dcc0 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aa Licencjonowanie oszustów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.05.09, 20:18 To dobrze, że na świecie skończyły się wreszcie dobre czasy dla neoliberalnej tępoty. Szkoda tylko, że do Polski normalność dociera z tak dużym opóźnieniem. Czy autor tych wypocin jest z UPR? Bo tak "błyskotliwe" teksty można było dotąd przeczytać tylko u nich. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Polak Licencjonowanie oszustów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.05.09, 20:28 Publikują listę klientów Madoffa , ale chyba ci pierwsi zarobili , a dopiero ostatni stracili . Jestem pewien , że Spielberg do ostatnich nie należał . Raz zrobiłem interes z żydami i wiem , że z nimi dobry interes , to nie robić interesu . Odpowiedz Link Zgłoś
idonea Zlikwidowac ZUS, emerytury z podatkow 09.05.09, 20:42 Skoro i tak jak system upadnie podatnik zaplaci dlaczego nie ominac posrednikow typu OFE i ZUS i od razu nie wyplacac emerytur z tego zrodla. Chetnie zaplace wyzszy podatek, by nie martwic sie o przezycie na starosc. ZUS hamuje gospodarke i tworzenie nowych miejsc pracy; po licha to komu ( z wyjatkiem tych, co tam pracuja) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: amon Kapitalizm to oszustwo IP: *.satfilm.net.pl 09.05.09, 21:14 Kapitalizm to oszustwo. Nie wiem czemu ta banalna prawda z takim trudem dociera do ludzi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: asd ale dużo większym oszustwem jest socjalizm IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.05.09, 06:01 . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: r-spare Re: Kapitalizm to oszustwo IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 10.05.09, 10:32 Prośba o rozwinięcie myśli. skoro to takie banał to kilka zdań rozstrzygnie kwestie i będziemy mogli zamknąć temat. Z góry dziękuję:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: friko Licencjonowanie oszustów - niedaleko szukac IP: *.mtnet.com.pl 09.05.09, 21:29 chcecie licencjonowanych oszustow - prosze sie przyjzec naszemu tatkowi rydzykowi - to jest oszust stulecia Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: PolishJokes A polaczki kradnom papier toaletowy z kibli ktore IP: *.dsl.nyc.megapath.net 09.05.09, 21:36 A polaczki kradnom papier toaletowy z kibli ktore myja Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jEDROL Re: A polaczki kradnom papier toaletowy z kibli k IP: *.b-ras1.chf.cork.eircom.net 10.05.09, 02:02 Ja nie wiem: tam w Stanach to na bank wam cos dosypuja do zarcia albo wody, bo to niemozliwe zeby w jednym kraju bylo az tylu kretynow. Czytasz polskie forum, sam jestes Polakiem czy tego chcesz, czy nie i walisz tu kiepski "polish joke" uzywajac slowa "polaczki". Oczywiscie nie moglo zabraknac bledu... Po prostu niepojete. Spiesze doniesc, ze osiagnales stan calkowitego zbydlecenia, stary. Odpowiedz Link Zgłoś
albatros007 Re: A polaczki kradnom papier toaletowy z kibli k 10.05.09, 02:49 Gość portalu: jEDROL napisał(a): Po prostu niepojete. Spiesze doniesc, ze osiagnales stan calkowitego > zbydlecenia, stary. xxxxxxxxxxxxxxxx prosze,tylko nie Mow ze to polskie forum. jest to najbardziej anty polskie forum jakie znam, o jakim slyszalem Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kotek co to za tajemnicza licencja? IP: *.dyn.optonline.net 09.05.09, 21:36 autor cos tam wspomina o jakis licenjach ale w koncu nie wiem o jaka licenje mu chodzi. "Problem w tym, że wielkie organizmy finansowe Zachodu od dawna wiedzą, że są zbyt wielkie na to, aby ponosić koszty swoich błędów, gdyż w razie czego zrobi to za nich podatnik. W ten sposób - dzięki ścisłemu nadzorowi państwa - koło się zamyka, co upewnia w przekonaniu, że o nowych „Ponzich” i ich ofiarach usłyszymy znowu, i to wkrótce" Co ma wielkosc firmy do schematu ponziego? Swoja droga konsolidacja rynku finansowego w USA nastopila dopierow w ciagu kilkunastu ostatnich lat. Jesli natomiast chodzi o systemy emerytalne to czy pan Fijor ma moze zamiar zaproponowac jakas alternatywe? Jak bedzie mial dobry pomysl to moze nawet dostanie za to Nobla lol Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bear Re: Licencjonowanie oszustów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.05.09, 21:49 Wsparcie rządu jest równoznaczne z przejęciem pewnej ilości akcji danej instytucji, którą rząd wspiera np.banku. Od tego momentu, czy jest to 50% akcji, czy 25% rząd ma nad daną instytucją pełną kontrole. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: taaaaa? Re: Licencjonowanie oszustów IP: *.adsl.inetia.pl 09.05.09, 22:06 taaaa??? Odpowiedz Link Zgłoś
trasat Re: .A Partia Oszustow (PO) Ww Polsce??? Jak dlug 09.05.09, 22:20 diotyczny tekst. Dlaczego niby profesjonalne pismo drukuje takich autorów. Sens jest przecież tożsamy ze stwierdzeniem, że pownieważ policja bywa czasem nieskuteczna, to dla zachowania bezpieczeństwa należy ją zlikwidować. I każdy broni się sam. Niestety takie proste recepty upowszechniają się wsród ludzi nie lubiących myśleć samodzielnie. Czy to ogłupianie jest celowe, czy tylko oddaje poziom umysłowy redakcji? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: x108x Re: .A Partia Oszustow (PO) Ww Polsce??? Jak dlug IP: *.adsl.inetia.pl 09.05.09, 22:32 A Ty myślisz samodzielnie czy wolisz, żeby myśleli za Ciebie urzędnicy? Tekst jest przesiąknięty myślą ekonomicznej Szkoły Austriackiej. Dla mnie to plus. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: yxtender Re: .A Partia Oszustow (PO) Ww Polsce??? Jak dlug IP: 89.100.215.* 10.05.09, 01:31 samodzielne myslenie jest powoli eliminowane, od kazdego problemu sa doradcy:( A problemy sa ogólnie finansowe, więc są to doradcy finansowi i kółko sie zamyka. Więc zadłużajmy się, darmowa siła robocza zwalczy kryzys. Oj biedni my:( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jacek Re: .A Partia Oszustow (PO) Ww Polsce??? Jak dlug IP: *.vc.shawcable.net 10.05.09, 03:04 Idiotyczny jak idiotyczny, przede wszystkim zawiera bledy merotyroczne. Prokurator zabezpieczyl majatek Madoffa i bedzie go licytowal. Ogolnie wiadomo, ze Madoff nie wspolpracuje wzorowo z organami scigania, tylko kryje wspolpracownikow. Dwoch "naganiaczy" ktorzy to niby stracili najwiecej pieniedzy na tej aferze, juz tez jest pozwanych, bo tak naprawde wyprowadzali pieniadze z piramidki. Dodatkowo suma 50 bilionow dolarow uwzglednia wirtualne zyski jakie Madoff niby kreowal. Te zyski tak naprade tzebaby przynajmniej w czesci od nich odjac. Nie wiem skad autorowi sie ubzduralo, ze Madoff'owi ujdzie to plazem, jak dla mie to gosc nie wyjdzie z wiezienia do konca swoich dni, a nawet jakby to wykoncza go pozwy cywilne. Odpowiedz Link Zgłoś
harold_i_kumar Przekręt tysiąclecia, czyli licencja czyni cuda 10.05.09, 00:01 Wykład Slavoja Žižka!!! Od tragedii do komedii, czyli co wydarzyło się w pierwszej dekadzie XXI wieku? WARSZAWA: 12 maja, wtorek, godz. 16.45. Uniwersytet Warszawski, Krakowskie Przedmieście 26, Auditorium Maximum Odpowiedz Link Zgłoś
harold_i_kumar Wykład Slavoja Žižka!!! 10.05.09, 00:02 Wykład Slavoja Žižka!!! Od tragedii do komedii, czyli co wydarzyło się w pierwszej dekadzie XXI wieku? WARSZAWA: 12 maja, wtorek, godz. 16.45. Uniwersytet Warszawski, Krakowskie Przedmieście 26, Auditorium Maximum Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maciek Przekręt tysiąclecia, czyli licencja czyni cuda IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.05.09, 00:09 System emerytalny, w którym pracujący płacą na aktualnych emerytów ma taki plus, że nikt nie ukradnie z niego pieniędzy bo ich tam nie ma. Odpowiedz Link Zgłoś
wj_2000 Re: Przekręt tysiąclecia, czyli licencja czyni cu 10.05.09, 00:38 Gość portalu: Maciek napisał(a): > System emerytalny, w którym pracujący płacą na aktualnych emerytów ma taki > plus, że nikt nie ukradnie z niego pieniędzy bo ich tam nie ma. Pierwszy mądry tekst na tym forum!!!! Złodziejstwem jest OFE Wprowadzenie OFE w Polsce było możliwe z powodu pospolitego w Polsce sobkostwa. Systemowi ZUS - owskiemu (jedynemu sensownemu i bezpiecznemu systemowi emerytalnemu, pod warunkiem jego udoskonalenia polegającego na zrównaniu wieku emerytalnego do 65 lat i uwzględniania w wartości emerytury zarobków, a więc i składek z całego życia) przeciwstawiono w propagandzie system "ile sobie uzbierasz, tyle odbierzesz". Ale "zbieranie" przez 40 czy 45 lat narażone jest na kataklizmy, przekręty i bankructwa, inflacje, etc. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kameleon Wielpletnia odsiadka Madoffa zostałaby uznana za IP: *.toya.net.pl 10.05.09, 00:14 działanie antysemickie i dzięki temu uniwersalnemu kluczowi facio może się ze wszystkiego wyłgać. Odpowiedz Link Zgłoś
rabin105 Polacy wstydzcie sie :). 10.05.09, 01:14 Przy calym waszym antysemityzmie nie potraficie zrobic przekretu stulecia. Nie stac was nawet na przekret dekady. Sprezcie sie i zrobcie przynajmniej przekret roku. A wowczas mozecie sie mierzyc z Zydami. Wstyd mi za was. Madoff dostanie co najmniej 10 lat. Prawdopodobnie 15 lat. Czy ci co sugeruja inaczej beda mieli odwage sie ze mna zalozyc. Jestescie mocni tyko w gebie. Wszystko inne robicie gowniano. Jak wam, rodacy, nie wstyd! Odpowiedz Link Zgłoś
albatros007 Re: Polacy wstydzcie sie :). 10.05.09, 02:57 rabin105 napisał: > A wowczas mozecie sie mierzyc z Zydami. Wstyd mi za was. > > Jestescie mocni tyko w gebie. Wszystko inne robicie gowniano. > Jak wam, rodacy, nie wstyd! xxxxxxxxxxxxxx wierze ze przyjdzie czas ze swiat bedzie badal moc grzewcza popychajac kijem sekatym do pieca tych,ktorzy w nim powinni dawno byc spopieleni, najwieksze tyranie zawsze sie koncza.ta tyrania tez, tyle ze moze okazac sie bardzo makabryczna. Solarium w piecu Odpowiedz Link Zgłoś
rabin105 Re: Polacy wstydzcie sie :). 10.05.09, 14:41 :))))))))). Wiara i nadzieja. Masz zajecie az do smierci. Swojej. Marzysz na jawie. Bez nadziei na spelnienie. Dream on. Odpowiedz Link Zgłoś
ttrkwcz Ponzi i poczta 10.05.09, 02:01 Autor artykułu coś tam słyszał, że dzwonią, ale nie wie, w którym banku... Otóż oryginalny przekręt Ponziego wyjaśniany bywał przez jego autora jako zyski ze sprzedaży tzw. międzynarodowych kuponów pocztowych, czyli takich prawie znaczków, które kupowało się w jednym kraju, a realizowało w innym. Wg Ponziego, olbrzymie zyski miały wynikać ze skupowania takich kuponów we Włoszech i zamianie ich na dolary w USA. Niestety, zysk na pojedynczym znaczku był tak niewielki, że aby obsłużyć kapitał, którym w pewnym momencie operował Ponzi, trzeba byłoby przesyłać tony takich "znaczków". Oczywiście Ponzi żadnych znaczków nie kupował, ale naiwni i tak wierzyli, że zarabia dla nich fortuny. Polecam swój felieton nt. Ponziego, ZUS-u oraz innych, podobnych schematów: bloq.computerworld.pl/2006/05/21/nasz-ponzus-czyli-znowu-etyka/ Kuba Tatarkiewicz Odpowiedz Link Zgłoś
albatros007 Licencjonowanie oszustów. rzecz o Gronkiewicz Walc 10.05.09, 02:44 na oczach calej Polski,Polakow zrobila przekret tysiaclecia.Sprzedala polskie banki pozostawiajac Kraj bez wlasnego systemu bankowego. Pokazcie mi inny kraj na swiecie ktory nie ma wlasnych bankow? dlaczego to zrobila? Odpowiedz prosta.Ona NIE jest Polka i malo zalezy jej na losach Polski i Polakow. Czy Madoff rozczula sie nad kryzysem w USA?Jego Rifka nic nie straci z okradzionego majatku, On zapewne bedzie kare odbywal w ojczyznie swojej Izraelu, a tam sami swoi. Gronkiewicz w razie draki tez zbierze sie do Izraela jak to swego czasu zrobili Bagsil i Gasiorowski. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: don Re: Licencjonowanie oszustów. rzecz o Gronkiewicz IP: *.centertel.pl 10.05.09, 03:18 Dla kariery i kasy poswiecila swoja siostrzenice kiedy tej bylo ciezko wyrzucajac ja z pracy. Sasiadom tez sie nie przysluzyla by jej koledzy mogli ich w obliczu prawa ograbic W czasie okupaji byli tacy "Polacy" znani ktorzy wszystko obcym sprzedawali a teraz 60lat po wojnie w Polsce nie ma na to reakcji, bo tez demokracja u nas jest w kit a Polska juz jak pod zaborami Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mordka Re: Licencjonowanie oszustów. rzecz o Gronkiewicz IP: *.dyn.optonline.net 10.05.09, 05:35 na oczach calej Polski,Polakow zrobila przekret > tysiaclecia.Sprzedala polskie banki pozostawiajac Kraj bez wlasnego > systemu bankowego. Pokazcie mi inny kraj na swiecie ktory nie ma > wlasnych bankow? usa? a jak masz pieniadze to mozesz sobie wykupic cegielke. Tak jak np Arabi wykupuja powoli wieksze banki. a ty moran troche niedoinformowany chyba jestes , bo na tej calej aferze stracili wlasnie glownie zydzi Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: diakon Re: Licencjonowanie oszustów. rzecz o Gronkiewicz IP: *.chello.pl 10.05.09, 09:54 > Arabi wykupuja powoli wieksze banki. > a ty moran troche niedoinformowany chyba jestes , bo na tej calej > aferze stracili wlasnie glownie zydzi Ale byli to przeważnie ci niedobrzy żydzi którzy nie chcieli składać sie na Wielki Izrael i asymilowali sie z innymi. Kara za odejście od bogobojnych synów Abrahama musi być. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Nie ufaj Zydom Przekręt tysiąclecia, czyli licencja czyni cuda IP: *.hsd1.ct.comcast.net 10.05.09, 02:49 Madoff to Zyd i wiekszosc jego klientow zrobionych w ch.uja to tez Zydki i to bogate Zydki. Dlatego tak szybko, bez rozglosu i bez spektakularnego procesu wszystko rozejdzie sie po kosciach. Dlaczego? Madoff okazal sie madrzejszy od wszystkich pejsatych, ktorych przekrecil - sa wsciekli, ale respektuja go za to ze przechytrzyl ich wszystkich ( i robil to przez tak wiele lat ). Zydzi to najbardziej zcementowana masa wyzyskiwaczy na swiecie. Nie dadza swojego skrzywdzic. Odpowiedz Link Zgłoś
zarone Masz rację 10.05.09, 15:27 Po co nagłaśniać sprawę i ciągnąć ją latami, to mogłoby psuć interesy. Żydzi odbiją sobie na odszkodowaniach za mienie pozostawione w Polsce i innych krajach. Tylko w Rosji nie udało im się. Putin przejrzał pejsatych i pogonił szkoda, że nie wszystkich. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nowy_Herrenvolk Re: Masz rację IP: *.eu 10.05.09, 23:55 Wcale niekoniecznie najwięcej stracą żydowscy klienci. Sporo strat będą musiały pokryć ubezpieczalnie - ze składek szerokiej rzeczy Amerykanów. Taka u nich specyfika, że pośrednicy, doradcy finansowi i same produkty finansowe są wszechstronnie ubezpieczone. Tak więc może się okazać że Wybrańcy jak zwykle wyjdą z tego obronną ręką, tylko o tym nie wolno mówić żeby nie drażnić opinii publicznej. Bo jakby to wyglądało gdyby się wydało, że najpierw popłynęło np. 20 mld od Madoffa do Izraela, a potem ponownie 20 mld od amerykańskich gojów do bogatych żydów. Lepiej sprawę wyciszyć i ukręcić jej łeb, podobnie jak to niedawno zrobiono z Fritzlem, gdy się okazało że jest Żydem ortodoksem i na zdjęciach ze słynnej piwnicy są menory i gwiazdy dawida (piwnicę zresztą chyba już zalano betonem). Tak to się robi. Odpowiedz Link Zgłoś