Dodaj do ulubionych

Licencjonowanie oszustów

09.05.09, 17:44
Oszuści opanowali większość instytucji finansowych w USA. Dzięki
łapówkom dla rządu nie ma nad nimi żadnej kontroli, a ostatnio
dostali miliardowe wsparcie dla sektora bankowego. System jest
skorumpowany do cna.
Obserwuj wątek
    • janan2 Przekręt tysiąclecia, czyli licencja czyni cuda 09.05.09, 18:15
      Ciekaw jestem kiedy walnie ZUS.Jemu wolno tworzyć system Ponziego w
      majestacie prawa.Zdecydowana większość z przymusowych płatników robi za
      frajerów i zasila ten system mimo że wie iż jest w ordynarny sposób
      okradana.To dopiero przekręt.Może nie na skalę USA/zbyt mały złodziejski
      kraik/bo kwoty nie te,za to przymusowo całe życie...grabież.No i przekręty na
      bieżąco.Bo czym jest innym okraść "płatnika ZUS" i w tej czy innej formie
      prawnej dodać tym co nic nie płacą całe życie.Między innymi głównie KRUS
      /większe przyszłe świadczenia niż powiedzmy samozatrudnieni/czy klęczony lub
      inni uprzywilejowani po uważaniu.Kiedys musi to pierdyknąć.To podwójna
      kradzież i piramidka.Raz kradną w okresie aktywności a drugi raz już na
      świadczeniu zaniżając jego wysokość aby dodać swojakom,krusowcom czy protegowanym.
      • Gość: UPR-fan UPR domaga sie likwidacji ZUS IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.05.09, 18:31
        Jako jedna z niewielu, jesli nie jedyna partia. Liberalizm - w UPR nie uznajemy wersji "light" :)
        • tomek0307 Re: UPR domaga sie likwidacji ZUS 09.05.09, 18:38
          A domagam się likwidacji państwa i partii politycznych.
          • alcabin Re: UPR domaga sie likwidacji ZUS 09.05.09, 19:16
            Państwa nie a partii politycznych nie wiem. Generalnie UPRowy nie są
            zwolennikami rządów motłochu więc możliwe że są za likwidacja partii politycznych.
            I nie myl likwidacji ZUS z likwidacja emerytur bo to tak jakbyś utożsamił
            likwidacje NFZ z likwidacją lekarzy.
            • czterdziestyiczwarty Re: UPR domaga sie likwidacji ZUS 09.05.09, 20:28
              Skladki ZUS to jeden z reliktow prl-u we wspolczesnej Polsce.Moim zdaniem dopoki
              beda istnialy przymusowe skladki ZUS dopoty nie mozna mowic o zakonczeniu
              dekomunizacji w Polsce. Jak dotad nikt nie odwazyl sie ujawnic komu w Polsce
              najbardziej zalezy na utrzymaniu skladek ZUS. Oczywiscie od czsu do czasu mozna
              przeczytac lub uslyszec jakies blablanie ale jakos nikt sie nie kwapi ,zeby ten
              przymusowy haracz zlikwidowac - skladki ZUS to w istocie forma dodatkowego
              opodatkowania pracownikow - suma skladki stanowi przktycznie do 48% miesiecznego
              wynagrodzenia . Bardzo bym chcial wiedziec dlaczego wladze panstwa polskiego
              uwazaja ,ze jego obywatele nie maja prawa samodzielnie dysponowac tymi
              pieniedzmi.Chcialbym tez przynajmniej raz w roku dowiedziec sie jaki jest roczny
              zysk z haraczu pobieranego przez ZUS i jak te kwoty sa wykorzystywane dla dobra
              placacych skladki i nie mam tu na mysli kosztownego wyposazenia poszczegolnych
              oddzialow ZUS-u.

              alcabin napisał:

              > Państwa nie a partii politycznych nie wiem. Generalnie UPRowy nie są
              > zwolennikami rządów motłochu więc możliwe że są za likwidacja partii polityczny
              > ch.
              > I nie myl likwidacji ZUS z likwidacja emerytur bo to tak jakbyś utożsamił
              > likwidacje NFZ z likwidacją lekarzy.
        • wlodzimierz.ilicz Ja domagam się likwidacji UPR 09.05.09, 20:04
          Bo w XXI wieku nie ma miejsca dla ludzi o mentalności jaskiniowców.
          • Gość: yxtender Re: Ja domagam się likwidacji UPR IP: 89.100.215.* 10.05.09, 01:47
            A dlaczego????
            Jaskiniowcy musieli sami myśleć jak przetrwać, a w XXI wieku za mnie ma myśleć
            system??? Kapitalizm to jest taka mentalność jaskińowców, silniejszy wygrywa. Ty
            żyjesz w pseudo komunizmie który za ciebie wybiera, i mówi co masz robić,
            wszystko dzięki Masmediom. W ten sposub sie eliminuje samodzielne myslenie:(
          • megasceptyk Jaskiniowe poglądy ma Jarosław Smurfetka Kaczyński 10.05.09, 12:50
            terefere
      • Gość: Luc du Lac Re: Przekręt tysiąclecia, czyli licencja czyni cu IP: *.as.kn.pl 09.05.09, 19:23
        ZUS system pierdyknie niebawem. A dokładniej gdy już większość powojennego wyżu
        demograficznego przejdzie na emerytury.
      • wlodzimierz.ilicz ZUS nigdy nie walnie bo za nim stoi 09.05.09, 20:01
        państwo.
        A ono ma sposoby finansowania lepsze od Maddofa.
        Może nałozyć nowe podatki.
        • lechujarek Ciekawe co to państwo zrobi 09.05.09, 22:20
          gdy ci, na których zostaną nowe podatki pokażą temu państwu wielkiego WAŁA?
        • Gość: yxtender Re: ZUS nigdy nie walnie bo za nim stoi IP: 89.100.215.* 10.05.09, 01:50
          Tak ma podatek ekologiczny, a pózniej podatek od powietrza które wdychamy:)


          wmw24.pl/stop-auto-tax/listy/brak-zgody/
      • Gość: m Re: Przekręt tysiąclecia, czyli licencja czyni cu IP: *.ssp.dialog.net.pl 09.05.09, 21:49
        "Ciekaw jestem kiedy walnie ZUS.Jemu wolno tworzyć system Ponziego w
        majestacie prawa.Zdecydowana większość z przymusowych płatników robi za
        frajerów i zasila ten system mimo że wie iż jest w ordynarny sposób
        okradana.To dopiero przekręt."
        ###############
        W porównaniu z OFE ZUS to miodzio.OFE są klasyczną piramidą Madoffa.
        Twórcy reformy, jak Góra, którzy dawno już powinni dyndać, zapewne nigdy nie
        odpowiedzą za stworzenie największej piramidy w Polsce w której udział jest
        PRZYMUSOWY.
        • janan2 Re: Przekręt tysiąclecia, czyli licencja czyni cu 09.05.09, 22:34
          Gość portalu: m napisał(a):


          > W porównaniu z OFE ZUS to miodzio.OFE są klasyczną piramidą Madoffa.
          > Twórcy reformy, jak Góra, którzy dawno już powinni dyndać, zapewne nigdy nie
          > odpowiedzą za stworzenie największej piramidy w Polsce w której udział jest
          > PRZYMUSOWY.

          Jedno i drugie to wielkie oszustwo.OFE to od razu na wstępie było wymyślone jako
          odpis na złodzieja.PRZYMUSOWY.Wiadomo z góry było że to biurwa wymyśliła i dla
          biurew.A biurwa nigdy za nic nie odpowiada,winnego nie będzie.Co tam jakiś Sejm
          stado klakierów dyscypliny partyjnej.Nawet nikt nie wie kto w nim zasiadał wtedy
          jak uchwalali,nie mówiąc już o odpowiedzialności.Ale założę się że ci samo lub
          ich krewniacy czy pociotki siedzą w OFE i ZUS jako prezesy i
          zarządzający.Trzepią niezłą kasiorkę za prowizję no i przyszłe sztuczne
          wyprowadzenie funduszy/sposób się znajdzie/na prywatne konta.To tak było
          pomyślane.A frajerzy i motłoch niech płaci przymusowo na tę kastę darmozjadów i
          nikomu niepotrzebnych biurew.A wszystko owinięte pięknie w sreberka aby ciemny
          lud to kupił,wielkie słowa o trosce o moją przyszłość i pieniądze.Jak ktoś taki
          troskliwy to jest pewnośc że ukradnie bo jaki to niby cel inny tej
          troski.Najlepiej każdy sam zadba o swoje.Do tego nie trzeba pomagierów.
      • Gość: andy Re: Przekręt tysiąclecia, czyli licencja czyni cu IP: 82.160.134.* 09.05.09, 22:26
        Zgadzam się. To co robi ZUS, to koszmar. Boli szczególnie, że
        pracodawca płaci, a pracownik tych pieniędzy nie widzi !
    • Gość: kumaty Przekręt tysiąclecia, czyli licencja czyni cuda IP: *.dsl.emhril.sbcglobal.net 09.05.09, 18:35
      Ponzi Scheme to przekret Ponziego ,a nie schemat...scheme ma wiele
      znaczen w jezyku angielskim. Czasami az rece opadaja
      • agadabus Re: Przekręt tysiąclecia, czyli licencja czyni cu 09.05.09, 20:01
        A po polsku to jest schemat Ponziego właśnie. I tyle. Nikt cię
        pseudohamerykaninie o zdanie nie pyta, jak to jest po waszemu
        hamerykańskiemu.
    • frusto Fijor na GW - swiat sie konczy :) 09.05.09, 18:43
      Fijor, konserwatysta, czlowiek o pogladach tak odleglych od tych
      reprezentowanych przez GW jak slonce od ziemi - przedrukowany przez GW? Moze
      prze zpomylke? Moze nie zorientowali sie kogo przedrukowuja?!
      • kalkstain Re: Fijor na GW - swiat sie konczy :) 10.05.09, 11:18
        A może prezentują autorów o różnych poglądach. Nie to się w uprowskiej głowie nie mieści, że tak można. A poza tym gazeta jest przecież z założenia zła i nieobiektywna. Tak, to musiało być przeoczenie
        • Gość: Dinth Re: Fijor na GW - swiat sie konczy :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.05.09, 16:27
          kalkstain napisał:

          > A może prezentują autorów o różnych poglądach.

          Szkoda ze zaczeli dopiero po 20 latach dzialalnosci
          • Gość: .sl Re: Fijor na GW - swiat sie konczy :) IP: *.238.70.48.ip.airbites.pl 10.05.09, 23:24
            Poglądy różne, korzenie zapewne wspólne.
            Nawet spore różnice zdań w rodzinie są przecież rzeczą normalną.
        • frusto Re: Fijor na GW - swiat sie konczy :) 11.05.09, 09:55
          kalkstain napisał:

          > A może prezentują autorów o różnych poglądach. Nie to się w uprowskiej głowie n
          > ie mieści, że tak można.

          Panie Kalkstain, nie miesci sie w glowie, ze po 20 latach GW zaczela prezentowac
          poglady autorow o innych pogladach. Przez 20 lat ludzie w rodzaju Fijora to byli
          faszysci i oszolomy, ktorzy w GW byli przemilczani albo wyciagano im tylko
          wpadki. Sam pan rozumiesz, ze mamy prawo byc zaszokowani - GW cytuje Fijora i
          nie przylepia mu zadnej latki!
    • Gość: das spiel ist aus powiazania madoffa u instytutem historycznym IP: *.dynamic.mnet-online.de 09.05.09, 19:28
      i mamy odpowiedz kim byl dla kogo pracowal i gdzie lokowal pieniadze
      jeleni
      jedni stracili historycy zarobili a teraz musza troche zainwestowac
      w wizje ogolnego dobrobytu epoki nowego oka

      nic z tego bo indianie moga oddac ze ho ho i skasuja wizjonerow i bedzie po wizjach proroka
      co to oczy wszedzie opisywal
    • Gość: zz Re: Licencjonowanie oszustów IP: 213.134.187.* 09.05.09, 19:49
      Akt oskarzenia mozna ogladac tutaj? usanys.madoff@usdoj.gov ?
      to adres email przeca...
    • bratprezydenta Ciekawe, czy to zwykły przypadek... 09.05.09, 19:54
      ale większość z tkz wielkich przekrętasów jest koszerna. Panowie
      prokuratorzy mają pewnie naciski wysoko postawionych członków
      diaspory, aby sprawę jak najszybciej zaknąć, rozgłos szkodzi
      biznesom. A tu tekst ku zastanowieniu...

      According to Yeshiva University, "Bernard L. Madoff, a member of the
      University’s Board of Trustees since 1996, was elected chairman of
      the Board of Directors of Sy Syms School of Business in 2000."
      (Źródło: tzvee.blogspot.com/)

      A żeby było jeszcze bardziej niepoprawnie, dłuższy fragment wydanej
      przed pięcioma laty książki Israela Shamira "Pardes", który ukazuje
      jeden z apektów obecnego kryzysu:

      >> Pomimo, iż Żydzi nie mają monopolu na spekulacje na Wall Street,
      to i tak tworzą oni twarde jądro "wspólnoty A. L. Fredericksa". Jest
      to już częścią ich tradycji: Jay Gould oraz Joseph Seligman
      doprowadzili do krachu na rynku akcji w "czarny piątek" w końcu XIX
      wieku, natomiast Jacob Schiff spowodował powszechnie znaną panikę
      w "czarny czwartek" 1929 roku, która to panika doprowadziła do
      największego jak dotąd kryzysu ekonomicznego w dziejach USA.
      Seligman maczał również palce w aferze związanej z budową Kanału
      Panamskiego, gigantycznym oszustwie giełdowym, które we Francji
      stało się wręcz przysłowiowe.

      Głównym dyrektorem finansowym koncernu Enron był Andrew Fastow,
      scharakteryzowany przez rabina swojej synagogi jako zaangażowany
      członek gminy żydowskiej. Aktywnie wspiera sprawy żydowskie, z
      oddaniem popiera Izrael (The Forward, 22 lutego 2002). Z kolei jego
      żona, Lea Weingarten, podejrzana o nielegalne transfery finansowe
      (New York Times, 9 stycznia 2004) pochodzi z wybitnej i bardzo
      szanowanej rodziny filantropów i regularnie bywa w synagodze.

      Stan permanentnej wojny ze społeczeństwem, który to "stan wyjątkowy"
      pozwolił Żydom pobierać lichwiarskie procenty, zbierać nadmierne
      podatki, ciągnąć zyski z wynajmowania mieszkań w slumsach oraz z
      kradzionej własności, przekształcił się w znacznym stopniu w
      standard neoliberalnego "społeczeństwa otwartego", w którym każdy
      toczy wojnę z każdym. Nie-żydowskich oszustów do wspierania spraw
      żydowskich skłania nie tylko możliwość uzyskania "przebaczenia bez
      skruchy", ale specyficzny urok żydowskiego pojmowania świata,
      atrakcyjny dla niektórych nie-Żydów, których nazywamy tutaj
      Mamonistami.

      Ci naśladujący Żydów szubrawcy słusznie wyczuwają, że będą mieli
      powodzenie w urządzonym po żydowsku świecie. Dlatego właśnie
      popierają "sprawę żydowską" i zachwycają się państwem izraelskim -
      pozbawionym skrupułów moralnych, dopuszczającym się masowych rzezi i
      bezwzględnego niszczenia przyrody; tym czołowym eksporterem broni i
      narzędzi tortur; tą pralnią brudnych pieniędzy.

      Żydzi oraz ich sojusznicy Mamoniści wygrywali w ostatnich trzech
      dziesięcioleciach, kiedy to, według słów wybitnego amerykańskiego
      filozofa Immanuela Wallersteina, niektórzy ludzie zarobili mnóstwo
      pieniędzy, a inni stracili przysłowiową ostatnią koszulę. Jest to
      czas, kiedy większość zysków uzyskano dzięki manipulacjom
      finansowym.

      Podobne procesy miały miejsce w wielu innych krajach. Rosja stanowi
      świeży przykład ilustrujący jak grupa - w większości żydowskich -
      szubrawców sprywatyzowała całą rosyjską własność społeczną, od gazu
      i nafty począwszy (Chodorkowski i Abramowicz), aż po aluminium
      (Czernoj).

      Skoro ktoś obawia się kapitału żydowskiego, to czy ktoś inny nie
      powinien obawiać się kapitału muzułmańskiego (najbogatszym
      człowiekiem na świecie jest muzułmański sułtan Brunei), ormiańskiego
      lub wschodnioazjatyckiego (czy innych bogatych społeczności
      zamorskich)? Sułtan Brunei wznosi sobie pałace i daje córce w
      prezencie Boeinga. Paul Getty kryje się przed światem w jakimś
      odległym zakątku. Natomiast bogaci Żydzi zwykle kupują media, a one
      stanowią narzędzie sterowania umysłami. Zatem ich wpływy sięgają
      znacznie dalej, poza dominację na rynku, na niezbadane jeszcze wody
      kontroli umysłów.

      Schemat ten powtarza się na całym świecie. Sulzberger i Zukerman są
      właścicielami całego szeregu gazet w USA od New York Timesa do USA
      Today, a ich pobratymcy zmonopolizowali także stanowiska wielkich
      wydawców i inne kluczowe pozycje. Wykaz Żydów zajmujących wysokie
      stanowiska w mediach jest zbyt długi, by go tutaj przytaczać i można
      go znaleźć gdzie indziej (np. w nowej przedmowie Kevina MacDonalda
      do książki The Culture of Critique).

      Benjamin Ginsberg, profesor nauk politycznych na Uniwersytecie Johna
      Hopkinsa pisał w roku 1993 o wpływach oligarchii w mediach: Dzisiaj,
      pomimo, że zaledwie 2% ludności USA to Żydzi, prawie połowa
      miliarderów jest Żydami. Podobnie główni członkowie zarządów trzech
      najważniejszych sieci telewizyjnych, oraz czterech największych
      wytwórni filmowych. Żydami są także właściciele największej krajowej
      sieci gazet i najbardziej wpływowej gazety, New York Timesa.

      Ten fakt ma ogromne znaczenie, gdyż w przeciwnym razie wolne media
      mogłyby wskazać oskarżycielskim gestem winowajcę. Jednakże takie
      rozwiązanie nie przyjdzie nawet do głowy zwykłemu Amerykaninowi.
      Powodem jest żydowskie zaangażowanie w media. <<

    • wlodzimierz.ilicz Przecież giełdy papierów "wartościwocyh: to nic 09.05.09, 19:55
      innego jak "piramidy" Ponziego.
      Sprzedwane tam akcje zwykle bardzo przekraczają swą rzeczywista
      wartość opartą np. na udziale w zgromadzeniu akcjonariuszy bądź na
      dywidendzie.
      Ich "wartość" polega jedynie na wartości nadziei, że uda się
      odsprzedać je kolejnym frajerom, którzy z kolei zrobią to z innymi.
      Wartość tej nadziei (często wątłej) bardzo się waha więc stąd takie
      wahania kursów giełdowych.
      • Gość: diakon Re: Przecież giełdy papierów "wartościwocyh: to n IP: *.chello.pl 09.05.09, 22:27
        Odkryłeś największy przekręt świata, bezmyślną wiare w akcję.
    • Gość: zbych Licencjonowanie oszustów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.05.09, 20:00
      tnij.org/dcc0
    • Gość: aa Licencjonowanie oszustów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.05.09, 20:18
      To dobrze, że na świecie skończyły się wreszcie dobre czasy dla
      neoliberalnej tępoty. Szkoda tylko, że do Polski normalność dociera
      z tak dużym opóźnieniem. Czy autor tych wypocin jest z UPR? Bo
      tak "błyskotliwe" teksty można było dotąd przeczytać tylko u nich.
    • Gość: Polak Licencjonowanie oszustów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.05.09, 20:28
      Publikują listę klientów Madoffa , ale chyba ci pierwsi zarobili , a dopiero
      ostatni stracili .
      Jestem pewien , że Spielberg do ostatnich nie należał .
      Raz zrobiłem interes z żydami i wiem , że z nimi dobry interes , to nie robić
      interesu .
    • idonea Zlikwidowac ZUS, emerytury z podatkow 09.05.09, 20:42
      Skoro i tak jak system upadnie podatnik zaplaci dlaczego nie ominac posrednikow
      typu OFE i ZUS i od razu nie wyplacac emerytur z tego zrodla. Chetnie zaplace
      wyzszy podatek, by nie martwic sie o przezycie na starosc. ZUS hamuje gospodarke
      i tworzenie nowych miejsc pracy; po licha to komu ( z wyjatkiem tych, co tam
      pracuja)
    • Gość: amon Kapitalizm to oszustwo IP: *.satfilm.net.pl 09.05.09, 21:14
      Kapitalizm to oszustwo. Nie wiem czemu ta banalna prawda z takim
      trudem dociera do ludzi.
      • Gość: asd ale dużo większym oszustwem jest socjalizm IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.05.09, 06:01
        .
      • Gość: r-spare Re: Kapitalizm to oszustwo IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 10.05.09, 10:32
        Prośba o rozwinięcie myśli. skoro to takie banał to kilka zdań rozstrzygnie kwestie i będziemy mogli zamknąć temat. Z góry
        dziękuję:)
    • Gość: friko Licencjonowanie oszustów - niedaleko szukac IP: *.mtnet.com.pl 09.05.09, 21:29
      chcecie licencjonowanych oszustow - prosze sie przyjzec naszemu tatkowi
      rydzykowi - to jest oszust stulecia
    • Gość: PolishJokes A polaczki kradnom papier toaletowy z kibli ktore IP: *.dsl.nyc.megapath.net 09.05.09, 21:36
      A polaczki kradnom papier toaletowy z kibli ktore myja
      • Gość: jEDROL Re: A polaczki kradnom papier toaletowy z kibli k IP: *.b-ras1.chf.cork.eircom.net 10.05.09, 02:02
        Ja nie wiem: tam w Stanach to na bank wam cos dosypuja do zarcia albo wody, bo to niemozliwe zeby w jednym kraju bylo az tylu kretynow.

        Czytasz polskie forum, sam jestes Polakiem czy tego chcesz, czy nie i walisz tu kiepski "polish joke" uzywajac slowa "polaczki". Oczywiscie nie moglo zabraknac bledu... Po prostu niepojete. Spiesze doniesc, ze osiagnales stan calkowitego zbydlecenia, stary.
        • albatros007 Re: A polaczki kradnom papier toaletowy z kibli k 10.05.09, 02:49
          Gość portalu: jEDROL napisał(a):
          Po prostu niepojete. Spiesze doniesc, ze osiagnales stan
          calkowitego
          > zbydlecenia, stary.
          xxxxxxxxxxxxxxxx
          prosze,tylko nie Mow ze to polskie forum. jest to najbardziej anty
          polskie forum jakie znam, o jakim slyszalem
    • Gość: kotek co to za tajemnicza licencja? IP: *.dyn.optonline.net 09.05.09, 21:36
      autor cos tam wspomina o jakis licenjach ale w koncu nie wiem o jaka
      licenje mu chodzi.
      "Problem w tym, że wielkie organizmy finansowe Zachodu od dawna
      wiedzą, że są zbyt wielkie na to, aby ponosić koszty swoich błędów,
      gdyż w razie czego zrobi to za nich podatnik. W ten sposób - dzięki
      ścisłemu nadzorowi państwa - koło się zamyka, co upewnia w
      przekonaniu, że o nowych „Ponzich” i ich ofiarach usłyszymy znowu, i
      to wkrótce"
      Co ma wielkosc firmy do schematu ponziego?
      Swoja droga konsolidacja rynku finansowego w USA nastopila dopierow
      w ciagu kilkunastu ostatnich lat.
      Jesli natomiast chodzi o systemy emerytalne to czy pan Fijor ma moze
      zamiar zaproponowac jakas alternatywe?
      Jak bedzie mial dobry pomysl to moze nawet dostanie za to Nobla lol
    • Gość: bear Re: Licencjonowanie oszustów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.05.09, 21:49
      Wsparcie rządu jest równoznaczne z przejęciem pewnej ilości akcji
      danej instytucji, którą rząd wspiera np.banku. Od tego momentu, czy
      jest to 50% akcji, czy 25% rząd ma nad daną instytucją pełną
      kontrole.
      • Gość: taaaaa? Re: Licencjonowanie oszustów IP: *.adsl.inetia.pl 09.05.09, 22:06
        taaaa???
    • trasat Re: .A Partia Oszustow (PO) Ww Polsce??? Jak dlug 09.05.09, 22:20
      diotyczny tekst. Dlaczego niby profesjonalne pismo drukuje takich
      autorów. Sens jest przecież tożsamy ze stwierdzeniem, że pownieważ
      policja bywa czasem nieskuteczna, to dla zachowania bezpieczeństwa
      należy ją zlikwidować. I każdy broni się sam.
      Niestety takie proste recepty upowszechniają się wsród ludzi nie
      lubiących myśleć samodzielnie. Czy to ogłupianie jest celowe, czy
      tylko oddaje poziom umysłowy redakcji?
      • Gość: x108x Re: .A Partia Oszustow (PO) Ww Polsce??? Jak dlug IP: *.adsl.inetia.pl 09.05.09, 22:32
        A Ty myślisz samodzielnie czy wolisz, żeby myśleli za Ciebie urzędnicy?

        Tekst jest przesiąknięty myślą ekonomicznej Szkoły Austriackiej. Dla mnie to plus.
        • Gość: yxtender Re: .A Partia Oszustow (PO) Ww Polsce??? Jak dlug IP: 89.100.215.* 10.05.09, 01:31
          samodzielne myslenie jest powoli eliminowane, od kazdego problemu sa doradcy:(
          A problemy sa ogólnie finansowe, więc są to doradcy finansowi i kółko sie
          zamyka. Więc zadłużajmy się, darmowa siła robocza zwalczy kryzys.
          Oj biedni my:(
      • Gość: Jacek Re: .A Partia Oszustow (PO) Ww Polsce??? Jak dlug IP: *.vc.shawcable.net 10.05.09, 03:04
        Idiotyczny jak idiotyczny, przede wszystkim zawiera bledy merotyroczne.
        Prokurator zabezpieczyl majatek Madoffa i bedzie go licytowal. Ogolnie wiadomo,
        ze Madoff nie wspolpracuje wzorowo z organami scigania, tylko kryje
        wspolpracownikow. Dwoch "naganiaczy" ktorzy to niby stracili najwiecej pieniedzy
        na tej aferze, juz tez jest pozwanych, bo tak naprawde wyprowadzali pieniadze z
        piramidki. Dodatkowo suma 50 bilionow dolarow uwzglednia wirtualne zyski jakie
        Madoff niby kreowal. Te zyski tak naprade tzebaby przynajmniej w czesci od nich
        odjac. Nie wiem skad autorowi sie ubzduralo, ze Madoff'owi ujdzie to plazem, jak
        dla mie to gosc nie wyjdzie z wiezienia do konca swoich dni, a nawet jakby to
        wykoncza go pozwy cywilne.
    • harold_i_kumar Przekręt tysiąclecia, czyli licencja czyni cuda 10.05.09, 00:01
      Wykład Slavoja Žižka!!!

      Od tragedii do komedii, czyli co wydarzyło się w pierwszej dekadzie XXI
      wieku?


      WARSZAWA: 12 maja, wtorek, godz. 16.45.
      Uniwersytet Warszawski, Krakowskie Przedmieście 26, Auditorium Maximum
    • harold_i_kumar Wykład Slavoja Žižka!!! 10.05.09, 00:02
      Wykład Slavoja Žižka!!!

      Od tragedii do komedii, czyli co wydarzyło się w pierwszej dekadzie XXI
      wieku?


      WARSZAWA: 12 maja, wtorek, godz. 16.45.
      Uniwersytet Warszawski, Krakowskie Przedmieście 26, Auditorium Maximum
    • Gość: Maciek Przekręt tysiąclecia, czyli licencja czyni cuda IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.05.09, 00:09
      System emerytalny, w którym pracujący płacą na aktualnych emerytów ma taki
      plus, że nikt nie ukradnie z niego pieniędzy bo ich tam nie ma.
      • wj_2000 Re: Przekręt tysiąclecia, czyli licencja czyni cu 10.05.09, 00:38
        Gość portalu: Maciek napisał(a):

        > System emerytalny, w którym pracujący płacą na aktualnych emerytów ma taki
        > plus, że nikt nie ukradnie z niego pieniędzy bo ich tam nie ma.

        Pierwszy mądry tekst na tym forum!!!!
        Złodziejstwem jest OFE

        Wprowadzenie OFE w Polsce było możliwe z powodu pospolitego w Polsce
        sobkostwa. Systemowi ZUS - owskiemu (jedynemu sensownemu i bezpiecznemu
        systemowi emerytalnemu, pod warunkiem jego udoskonalenia polegającego na
        zrównaniu wieku emerytalnego do 65 lat i uwzględniania w wartości emerytury
        zarobków, a więc i składek z całego życia) przeciwstawiono w propagandzie system
        "ile sobie uzbierasz, tyle odbierzesz". Ale "zbieranie" przez 40 czy 45
        lat narażone jest na kataklizmy, przekręty i bankructwa, inflacje, etc.
    • Gość: kameleon Wielpletnia odsiadka Madoffa zostałaby uznana za IP: *.toya.net.pl 10.05.09, 00:14
      działanie antysemickie i dzięki temu uniwersalnemu kluczowi facio
      może się ze wszystkiego wyłgać.
      • rabin105 Polacy wstydzcie sie :). 10.05.09, 01:14

        Przy calym waszym antysemityzmie nie potraficie zrobic
        przekretu stulecia. Nie stac was nawet na przekret dekady.
        Sprezcie sie i zrobcie przynajmniej przekret roku.
        A wowczas mozecie sie mierzyc z Zydami. Wstyd mi za was.

        Madoff dostanie co najmniej 10 lat. Prawdopodobnie 15 lat.
        Czy ci co sugeruja inaczej beda mieli odwage sie ze mna
        zalozyc.

        Jestescie mocni tyko w gebie. Wszystko inne robicie gowniano.
        Jak wam, rodacy, nie wstyd!
        • albatros007 Re: Polacy wstydzcie sie :). 10.05.09, 02:57
          rabin105 napisał:
          > A wowczas mozecie sie mierzyc z Zydami. Wstyd mi za was.
          > > Jestescie mocni tyko w gebie. Wszystko inne robicie gowniano.
          > Jak wam, rodacy, nie wstyd!
          xxxxxxxxxxxxxx
          wierze ze przyjdzie czas ze swiat bedzie badal moc grzewcza
          popychajac kijem sekatym do pieca tych,ktorzy w nim powinni dawno
          byc spopieleni,
          najwieksze tyranie zawsze sie koncza.ta tyrania tez, tyle ze moze
          okazac sie bardzo makabryczna. Solarium w piecu
          • rabin105 Re: Polacy wstydzcie sie :). 10.05.09, 14:41
            :))))))))). Wiara i nadzieja. Masz zajecie az do smierci.
            Swojej. Marzysz na jawie. Bez nadziei na spelnienie.
            Dream on.
    • ttrkwcz Ponzi i poczta 10.05.09, 02:01
      Autor artykułu coś tam słyszał, że dzwonią, ale nie wie, w którym
      banku... Otóż oryginalny przekręt Ponziego wyjaśniany bywał przez
      jego autora jako zyski ze sprzedaży tzw. międzynarodowych kuponów
      pocztowych, czyli takich prawie znaczków, które kupowało się w
      jednym kraju, a realizowało w innym. Wg Ponziego, olbrzymie zyski
      miały wynikać ze skupowania takich kuponów we Włoszech i zamianie
      ich na dolary w USA. Niestety, zysk na pojedynczym znaczku był tak
      niewielki, że aby obsłużyć kapitał, którym w pewnym momencie
      operował Ponzi, trzeba byłoby przesyłać tony takich "znaczków".
      Oczywiście Ponzi żadnych znaczków nie kupował, ale naiwni i tak
      wierzyli, że zarabia dla nich fortuny. Polecam swój felieton nt.
      Ponziego, ZUS-u oraz innych, podobnych schematów:

      bloq.computerworld.pl/2006/05/21/nasz-ponzus-czyli-znowu-etyka/

      Kuba Tatarkiewicz
    • albatros007 Licencjonowanie oszustów. rzecz o Gronkiewicz Walc 10.05.09, 02:44
      na oczach calej Polski,Polakow zrobila przekret
      tysiaclecia.Sprzedala polskie banki pozostawiajac Kraj bez wlasnego
      systemu bankowego. Pokazcie mi inny kraj na swiecie ktory nie ma
      wlasnych bankow? dlaczego to zrobila? Odpowiedz prosta.Ona NIE jest
      Polka i malo zalezy jej na losach Polski i Polakow.
      Czy Madoff rozczula sie nad kryzysem w USA?Jego Rifka nic nie
      straci z okradzionego majatku, On zapewne bedzie kare odbywal w
      ojczyznie swojej Izraelu, a tam sami swoi. Gronkiewicz w razie
      draki tez zbierze sie do Izraela jak to swego czasu zrobili Bagsil
      i Gasiorowski.
      • Gość: don Re: Licencjonowanie oszustów. rzecz o Gronkiewicz IP: *.centertel.pl 10.05.09, 03:18
        Dla kariery i kasy poswiecila swoja siostrzenice kiedy tej bylo
        ciezko wyrzucajac ja z pracy. Sasiadom tez sie nie przysluzyla by
        jej koledzy mogli ich w obliczu prawa ograbic W czasie okupaji byli
        tacy "Polacy" znani ktorzy wszystko obcym sprzedawali a teraz 60lat
        po
        wojnie w Polsce nie ma na to reakcji, bo tez demokracja u nas jest w
        kit a Polska juz jak pod zaborami
      • Gość: mordka Re: Licencjonowanie oszustów. rzecz o Gronkiewicz IP: *.dyn.optonline.net 10.05.09, 05:35
        na oczach calej Polski,Polakow zrobila przekret
        > tysiaclecia.Sprzedala polskie banki pozostawiajac Kraj bez
        wlasnego
        > systemu bankowego. Pokazcie mi inny kraj na swiecie ktory nie ma
        > wlasnych bankow?
        usa?
        a jak masz pieniadze to mozesz sobie wykupic cegielke. Tak jak np
        Arabi wykupuja powoli wieksze banki.
        a ty moran troche niedoinformowany chyba jestes , bo na tej calej
        aferze stracili wlasnie glownie zydzi
        • Gość: diakon Re: Licencjonowanie oszustów. rzecz o Gronkiewicz IP: *.chello.pl 10.05.09, 09:54
          > Arabi wykupuja powoli wieksze banki.
          > a ty moran troche niedoinformowany chyba jestes , bo na tej calej
          > aferze stracili wlasnie glownie zydzi
          Ale byli to przeważnie ci niedobrzy żydzi którzy nie chcieli składać
          sie na Wielki Izrael i asymilowali sie z innymi.
          Kara za odejście od bogobojnych synów Abrahama musi być.
    • Gość: Nie ufaj Zydom Przekręt tysiąclecia, czyli licencja czyni cuda IP: *.hsd1.ct.comcast.net 10.05.09, 02:49
      Madoff to Zyd i wiekszosc jego klientow zrobionych w ch.uja to tez
      Zydki i to bogate Zydki. Dlatego tak szybko, bez rozglosu i bez
      spektakularnego procesu wszystko rozejdzie sie po kosciach. Dlaczego?
      Madoff okazal sie madrzejszy od wszystkich pejsatych, ktorych
      przekrecil - sa wsciekli, ale respektuja go za to ze przechytrzyl ich
      wszystkich ( i robil to przez tak wiele lat ). Zydzi to najbardziej
      zcementowana masa wyzyskiwaczy na swiecie. Nie dadza swojego
      skrzywdzic.
      • zarone Masz rację 10.05.09, 15:27
        Po co nagłaśniać sprawę i ciągnąć ją latami, to mogłoby psuć
        interesy. Żydzi odbiją sobie na odszkodowaniach za mienie
        pozostawione w Polsce i innych krajach. Tylko w Rosji nie udało im
        się. Putin przejrzał pejsatych i pogonił szkoda, że nie wszystkich.
        • Gość: nowy_Herrenvolk Re: Masz rację IP: *.eu 10.05.09, 23:55
          Wcale niekoniecznie najwięcej stracą żydowscy klienci.
          Sporo strat będą musiały pokryć ubezpieczalnie - ze składek szerokiej rzeczy
          Amerykanów. Taka u nich specyfika, że pośrednicy, doradcy finansowi i same
          produkty finansowe są wszechstronnie ubezpieczone.
          Tak więc może się okazać że Wybrańcy jak zwykle wyjdą z tego obronną ręką, tylko
          o tym nie wolno mówić żeby nie drażnić opinii publicznej. Bo jakby to wyglądało
          gdyby się wydało, że najpierw popłynęło np. 20 mld od Madoffa do Izraela, a
          potem ponownie 20 mld od amerykańskich gojów do bogatych żydów.
          Lepiej sprawę wyciszyć i ukręcić jej łeb, podobnie jak to niedawno zrobiono z
          Fritzlem, gdy się okazało że jest Żydem ortodoksem i na zdjęciach ze słynnej
          piwnicy są menory i gwiazdy dawida (piwnicę zresztą chyba już zalano betonem).
          Tak to się robi.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka