03.09.10, 15:16
Witajcie, jestem tegoroczną absolwentką logopedii i zaczynam pracę w zawodzie. Wiem, że wszystko muszę przygotować sama, pomoce itp., ale nie mam żadnego narzędzia diagnostycznego sad Czy ktoś byłby tak dobry i mógł przesłać cokolwiek na mail? Zapłacę!!!
Pozdrawiam smile
Obserwuj wątek
  • elenae Re: Help!!! 07.09.10, 21:05
   Po prostu kup sobie Demel "Minimum logopedyczne nauczyciela przedszkola"
   pozdrawiam i życzę powodzenia
   początki nigdy nie są łatwe, coś o tym wiem wink
  • mirabelkar Re: Help!!! 12.09.10, 13:27
   Przesiewowy test logopedyczny red. S.Grabias, Kurkowski, Woźniak( to bardziej dla dzieci szkolnych); też polecam Demel dla przedszkolaków i klas I-III. Ustal sobie zasady współpracy z rodzicami np jakiś regulamin zajęć lub kontrakt. Pracując w szkole musisz napisać program i plan terapii
   • soniolitta Re: Help!!! 13.09.10, 15:49
    Polecam dla dzieci najmłodszych "Afa-skala" Paluch oraz dla dzieci starszych i dorosłych: "Logopedyczny test dla dzieci i młodzieży" I. Michalak-Widera.
    Demel też super, towarzyszy mi wciąż.
     • logopeda123 Re: Help!!! 17.09.10, 12:54
      Kolejny świetnie wykształcony logopeda.
      Na studiach powinnaś mieć metodologie badań w logopedii albo przynajmniej diagnozowanie w logopedii, wtedy nie maiałbyś problemu.
      gratuluje placówc, która cię zatrudniła "świetnego specjalisty"
      • ju_15 Re: Help!!! 22.09.10, 21:06
       logopedo123,
       po pierwsze - nie oceniaj mnie, bo nie masz do tego żadnego prawa.
       Studia polonistyczne, na których logopedia była tylko dodatkową specjalnością, nie przygotowały mnie do zawodu, wszystko muszę teraz zrobić sama.
       Jeśli chodzi o diagnostykę, to wyobraź sobie, ze nie miałam nic na ten temat. Poznałam Test S.O.N., który jest stosowany w badaniach psychologicznych i rzadko - przez logopedów.
       Więc nie dziw się też, że pytam Osoby bardziej doświadczone.
       Czytając to forum odnoszę wrażenie, że większość boi się konkurencji, w zasadzie prawie nigdy nie udziela odpowiedzi, żeby, nie daj Boże, komuś coś się udało.

       Nie musisz się wysilać i mówić, co powinnam mieć w planie studiów, bo sama dobrze wiem, co było, a czego nie było.
       Pozdrawiam

       A jeśli chodzi o pracę, to zrezygnowałam SAMA, ponieważ zdaję sobie sprawę ze stanu swojej wiedzy, a raczej niewiedzy i tego, ile pracy jest jeszcze przede mną, żeby dzieciom pomagać, a nie szkodzić.

       • logopeda123 Re: Help!!! 23.09.10, 20:57

        Ja się nie boję prawdziwej konkurencji tylko osób, które skończyły "Studia polonistyczne, na których logopedia była tylko dodatkową specjalnością" a teraz pomimo tego że nie mają bladego pojęcia o podstawach logopedii ( jak można być logopedą bez wiedzy o diagnozowaniu?!) zajmują etaty i jeszcze mają pretensje że jest im ciężko.
        • soniolitta Re: Help!!! 24.09.10, 09:11
         Przyznaję, że również dziwię się, że nie miałaś podstaw takich, jak diagnostyka. Po tych studiach masz prawo wykonywania zawodu logopedy? Ja miałam na polonistycę specjalizację logopedyczną, ale nie dawała ona drugiego zawodu. Studia podyplomowe były kolejnym niezbędnym krokiem.
         Jeśli masz prawo wykonywania zawodu logopedy, a nie czujesz się dobrze przygotowana, poproś doświadczonego specjalistę o możliwość odbycia praktyk. Jestem pewna, że ktoś taki się znajdzie. Ja chętnie podzieliłabym się z kimś wiedzą, wiem, jakie początki były trudne. Ale nie ukrywam, że sama spotkałam się z wypowiedzią logopedki: "nie zdradzam swojego warsztatu pracy". Zabawne, jaki może być ten warsztat? Jak bardzo może być nowatorski? Albo po prostu słaby? Dziwni mnie taka postawa.
         Konkurencja? Może to jest to. Nie wiem.
         Pozdrawiam!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka