Dodaj do ulubionych

Ksero do wynajęcia

28.11.15, 00:40
Zakładam własną działalność gospodarczą na terenie Wrocławia. Chodzi o firmę, zajmująca się księgowością dla małych podmiotów. Konkurencja jest spora, stąd moje obawy, czy się utrzymam na rynku. Nie chcę wszystkich pieniędzy, jakie mam, zainwestować w sprzęt, bo co potem z nim zrobię. Zastanawiam się, czy urządzenia biurowe można wypożyczyć na jakiś czas. Nie chodzi rzecz jasna o komputery, bo one są niezbędne. Ale już taka profesjonalna kserokopiarka, która kosztuje dobre 10 tysięcy w wersji nowej, nie jest mi potrzebna na stałe.
Obserwuj wątek
  • skardow Re: Ksero do wynajęcia 02.12.15, 12:56
   Za granicą, na przykład w Anglii, jest lepiej, zakładasz działalność gospodarczą to przez rok nie zdzierają z Ciebie podatków, bo czekają aż rozruszasz sobie interes. U nas jest wielka niewiadoma. Nie ma sensu kupować od razu całego sprzętu, tylko rzeczywiście rozejrzeć się za wynajmowaniem. Bo jeśli coś pójdzie nie tak, to w sumie nowy sprzęt będziesz potem odsprzedawał za o wiele niższą sumę a po co. O wypożyczalni np. ksero nic nie wiem, ale o wypożyczeniu sprzętu nagłaśniającego już tak. Podejrzewam, że to działa na podobnej zasadzie, więc szukaj.
  • michalm88 Re: Ksero do wynajęcia 02.12.15, 14:54
   Konkurencja, jak sam mówisz, spora, a polskie kluczki prawne bywają niesprzyjające biznesom ;) stąd polecam dobrze wszystko przekalkulować. Oczywiście kserokopiarkę mozesz wziąć w leasing, albo po zakonczeniu działalnosci odsprzedać innym firmom. Mimo wszystko, do odważnych świat nalezy!
  • 2verni Re: Ksero do wynajęcia 06.12.15, 20:02
   Dla zainteresowanych, którzy mieliby podobny problem jak ja nie dawno to są takie firmy, które oferują wypożyczenie sprzętów biurowych www.wroclawksero.pl/ Sam będę korzystał z ich oferty. Z tego co wiem to oni nie oferują swoich usług tylko na terenie Wrocławia ale i dalej. Ceny mają też okej. Mi oni zostali poleceni przez pewnego znajomego. Jak tylko dał mi na nich namiary to się z nimi skontaktowałem wszystko ustaliliśmy przywieźli mi maszynę do biura podłączyli zrobili krótkie szkolenie i po kłopocie.
  • junota Re: Ksero do wynajęcia 07.12.15, 09:50
   na pewno są firmy które oferują taki wynajem urządzeń. Taka profesjonalna maszyna musiałaby mieć duże obłożenie aby się zaczęła zwracać. A na początku biznesu będzie pewnie ciężko o to aby pracowała mocno ze względu na to że nie będzie tak dużo zleceń, które pojawią się pewnie z biegiem czasu.
  • formalka Re: Ksero do wynajęcia 08.12.15, 21:01
   Pewnie, że można wypożyczyć, tylko musisz sobie skalkulować po pierwszych miesiącach działalności czy dzierżawa będzie bardziej opłacalna od zakupu. Oczywiście jeżeli już decydujesz się na wynajem takich urządzeń to zwróć uwagę na ich ekonomiczne działanie. Chodzi o to, żeby zbyt szybko nie zużywały materiałów eksploatacyjnych. Chodzi mi głównie o toner. To bardzo ważna kwestia, gdyż wpływa na opłacalność ekonomiczną całego przedsięwzięcia biznesowego.
  • rembanda Re: Ksero do wynajęcia 09.12.15, 10:09
   Jeśli dopiero zaczynasz, to może i jest dobry pomysł, żeby koszty duże ciąć na początku... Musiałbyś najpierw rozeznać się w cenach i zobaczyć, co się bardziej opłaca po prostu, kupno jakiej używanej, poleasingowej kserokopiarki czy wynajęcie takiej. Na zdrowy rozsądek opłaca się bardziej na dłuższą metę kupić coś swojego, ale wiadomo, że z każdym groszem na początku interesu liczyć się trzeba... Poszperaj w necie i sprawdź ceny w obu przypadkach:-) Powodzenia z nową firmą:-)
   • brodacz1973 Re: Ksero do wynajęcia 22.03.16, 11:51
    Nasza firma na początku działalności też wynajmowała. Rzeczywiście na początku trudno o wysupłanie pieniędzy na wszystko, tak więc wynajem w tej sytuacji jak najbardziej się sprawdza. My mieliśmy sprzęt od dsd.com.pl/ Warunki mają bardzo przyzwoite.
  • nesti57 Re: Ksero do wynajęcia 20.08.16, 09:05
   Firma, w której pracuję, też korzysta z usług firmy Kseromax Wrocław o której pisze 2verni. Miesięcznie płacą 250 złotych za wynajem urządzenia wartego około 10 tysięcy. W pakiecie jest 2000 wydruków czarno białych miesięcznie. Przy wydrukach ponad limit koszt jednego to bodajże 2 grosze. Według mnie cena jest ok, w drukarniach koszt byłby wyższy a wygoda niższa. Przy takim abonamencie żeby wydać 10 tysięcy, czyli wartość sprzętu, trzeba by wynajmować go przez 40 miesięcy (nie liczę kosztu papieru i atramentu).
  • bousia Re: Ksero do wynajęcia 18.11.16, 21:24
   Jeśli nie masz wolnych środków na zakup profesjonalnej kserokopiarki, to rzeczywiście lepiej ją wypożycz. Po co kupować tanie, ale kosztowne w eksploatacji urządzenie? W www.wroclawksero.pl/ za 250 złotych na miesiąc możesz mieć w pełni funkcjonalną i profesjonalną kserokopiarkę z przeznaczeniem do biura. Z czasem, można pokusić się o zakup sprzętu na własność, ale w tym wypadku stawiałbym również na poleasingowe urządzenia.
  • radianator Re: Ksero do wynajęcia 05.03.17, 20:24
   Tak się składa, że akurat we Wrocławiu macie firmę która wydzierżawia sprzęt biurowy typu ksero/ drukarki i urządzenia wielofunkcyjne do biur. Chodzi mi o tę konkretną firmę www.wroclawksero.pl a wiem o nich, bo sam niedawno szukałem czegoś w okolicach Głogowa podobnej firmy i nie było lepszej oferty więc musiałem zawitać do Wrocławia i dogadać się w sprawie dzierżawy
  • camos Re: Ksero do wynajęcia 05.04.17, 23:32
   Oczywiście jest to prawda na początek warto wydzierżawić sprzęt tym bardziej jeśli potrzebujecie dobrej klasy drukarki, kserokopiarku czy sprzęty wielofunkcyjne. Przodującej na rynku marki drukarki dostaniecie www.ksero-contakt.pl świadczą również serwis i wszelkiego rodzaju okresowe przeglądy sprzętu. Bardzo korzystna oferta dzierżawy i pomocna obsługa to, to co mnie spotkało.
  • marekdruk Re: Ksero do wynajęcia 10.08.19, 15:52
   Od wyposażenia w urządzenia biurowe typu drukarki i kopiarki polecam www.proxer.pl/ i do rozważenia zakup własnych urządzeń lub własnie oferta wynajmu drukarek i kserokopiarek
  • rozwiazania_dla_biznesu Re: Ksero do wynajęcia 30.01.20, 17:32
   Coraz więcej firm wybiera elastyczny model zarządzania drukiem. Wynika to z przeprowadzonych badań, które wykazały że po wdrożeniu usług Managed Print Services oszczędności kształtują się na poziomie 10–40 proc. Liderem wdrażającym tego typu usługi jest firma HP, która w ramach programu MPS wdraża infrastrukturę druku dostosowaną do realnych potrzeb przedsiębiorstwa, serwisuje urządzenia i dba o właściwe zabezpieczenie wrażliwych danych.

   Więcej informacji w artykule:
   www.pcworld.pl/news/Uslugi-HP-MPS-w-obszarze-zarzadzania-drukiem-warto-zdac-sie-na-specjalistow,417937.html
  • inw-dor Re: Ksero do wynajęcia 12.02.20, 20:53
   To od razu potrzebujesz biuro i wielką kserokopiarkę? Przecież sam nie wiesz jak będzie. Trochę to bez sensu. Zacznij od drukarki / kopiarki domowej. Jak będzie szło dobrze to będziesz miał kasę i kupisz coś innego. Ilu pracowników będziesz miał? Ja bym zaczął najpierw pomału, bez pracowników i samodzielnie. Przecież na początek to nawet biura nie będziesz potrzebować.

   Jak będziesz miał pierwszych klientów kupisz więcej sprzętów czy lepszy sprzęt. Jak będzie Ci szło to ktoś z rodziny zawsze pożyczy Ci trochę pieniędzy na dalszy rozwój. Ale dostosowuj wydatki do rozwoju firmy. Jak biznes będzie szedł to finansowanie zawsze się znajdzie. - w tej czy innej formie. www.private-equity.pl/finansowanie-startupu/ Ale wszystko krok po kroku.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka