arturrs80
04.12.12, 09:44
Od sierpnia bieżącego roku zacząłem odczuwać niepokojące objawy. Nie podejrzewałem, że może to być Borelioza - nie zauważyłem ugryzienia kleszcza (ale chodziłem trochę po lesie), nie miałem też rumienia.
Objawy jakie u mnie wystąpiły (część z nich ustąpiła lub pojawia się okresowo, część jest stała):
- zmęczenie, ociężałość, słaba wytrzymałość fizyczna,
- budzące ze snu drętwienie kończyn lub tylko palców
- bóle gardła,
- bóle jąder,
- bóle i kurcze mięśni,
- bóle i obrzęki stawów, często zmienne i „wędrujące”,
- podrażniony pęcherz lub zakłócenie działania pęcherza moczowego,
- bóle i podrażnienie żołądka,
- przeszywające bóle,
- skoki pulsu i skoki ciśnienia krwi,
- zawroty głowy, utrata równowagi,
- zaburzenia koncentracji i otępienie
- zapominalstwo, luki pamięciowe, dezorientacja, uczucie „odrealnienia”,
- zmiany nastroju, drażliwość, depresja,
- czterotygodniowa cykliczność symptomów: dwa tygodnie lepiej, dwa tygodnie gorzej,
Robiłem testy na różne choroby, ale nic nie wykazywały. W końcu po zapoznaniu się bliżej z możliwościami zarażenia Boreliozą, jak również szeregiem objawów które ona powoduje, postanowiłem zrobić testy.
Oto jak przedstawiają się wyniki:
Test ELISA
P-ciała p/Borrelia IgG - <5,0 AU/ml - ujemny
P-ciała p/Borrelia IgM - <32,0 AU/ml - dodatni
Metoda: CHLIA, Analizator: LIAISON
Liczne reakcje krzyżowe - zaleca sie powtórzenie testu metodą Western-Blot
Test Western-Bolt:
Borelioza igM:
IgM p 25 (Osp C) +
Borelioza IgM antygeny specyficzne:
IgM p17 -
IgM p 19 -
IgM p 21 -
IgM p 30 -
IgM p 31 -
IgM p 39 -
IgM p 83 -
Borelioza IgM blott interpretacja:
pozytywny
Czy te wyniki w sposób jednoznaczny potwierdzają zarażenie i należy rozpocząć proces leczenia?
Jestem zarejestrowany we Wrocławiu na ulicę Dobrzyńską do poradni WZW. W rejestracji powiedzieli, że Borelioze też leczą.
Czy ktoś miał okazje się tam leczyć i potwierdza kompetencje tamtejszych lekarzy?
Może powinienem poszukać jakiegoś specjalisty, ale czy we Wrocławiu lub okolicach jest ktoś taki?
Pozdrawiam