Dodaj do ulubionych

borelioza, wypadające włosy

08.06.13, 15:35
Witajcie
Nie mogę się doszukać we wcześniejszych wątkach, a mam pytanie, jak sobie radzić z wypadającymi włosami? Czy wypadające włosy to objaw samej boreliozy, czy raczej jej leczenia? Problem dotyczy mojej żony, drugi rok leczona jest abx, metodą pulsacyjną i w ostatnim okresie czasu bardzo wychodzą jej włosy. Będę wdzięczny za każdą odpowiedź
Obserwuj wątek
    • happy_and_well Re: borelioza, wypadające włosy 09.06.13, 21:21
      Mi włosy zaczęły mocniej wypadać akurat gdy zauważyłam pierwsze symptomy choroby. Może i bb ma tu jakiś pośredni wpływ bo wiadomo, że osłabia nam organizm w ogóle. Abxy to pewnie na porost włosów dobre nie są, ale gigantycznych strat też nie powinny powodować jesli nie dołoży się inny czynnik. Może to jakieś zaburzenia hormonalne (za co oczywiście również może odpowiadać bb)?

Ja mam dobry patent na włosy ale dla outsiderów - świeży sok z czarnej rzepy, ewentualnie z cebuli lub czosnku - tak, nie pomyliłam się, czoasnku! Włosy po tym śmierdzą jeszcze przez jakiś czas, ale rzepa jest naprawdę skuteczna. Najlepiej wcierać 2-3 razy w tyg. sA gotowe preparaty z rzepy ale to jest o wile mniej skuteczne, jesli nie wcale.

Warto jeść produkty bogate w siarkę, można spróbować zażywać MSM, ale latem chyba lepiej czerpać ten [ierwiastek z pożywienia. Do tego herbata z pokrzywy, skrzypu (gotowana kilka minut żeby wytrąciła się krzemionka).

Jest też minoxidil stosowany głównie do leczenia łysienia androgenowego ale ponoć skuteczny i u kobiet. Tylko jak każda chemia ma efekty uboczne i ja go nigdy nie brałam i nie zamierzam, ale skuteczny jest na pewno.

Warto kupić sobie specjalną szczotkę z naturalnego włosia do masażu głowy i pobudzać cebulki takim właśnie masażem.

No i dobrze też policzyć ilość wypadających włosów - ponoć norma to ok. 100. Ja też się długo martwiłam, że mi wypadają, bo zawsze na grzebieniu garstka, ale jakoś nie są strasznie rzadkie, więc może się po prostu wymieniają.
    • qwerty090 Re: borelioza, wypadające włosy 10.06.13, 18:02
      Hej, sprawa niezwiązana (wydaje mi się) z boreliozą, ale może warto sprawdzić wit. b12. Przypomniało mi się dzisiaj jak usłyszałam w radiu reklamę jakiegoś środka na gęste i mocne włosy z witaminami z grupy b...wklejałam tu kiedyś ten reportaż z BBC

Jest tam kobieta, która kompletnie wyłysiała i włosy odrosły dopiero kiedy zaczęła dostawać zastrzyki z b12.

3:28 --> Zwróć uwagę, że choć "normalny" poziom według brytyjskiego NFZ zaczyna się od 150, to ten dr leczył osoby z poziomem poniżej 300 jeśli miały objawy. A w Japonii w ogóle za niedobór uważa się poziom poniżej 500 (tak przynajmniej wyczytałam na wiki i paru innych stronach).

Może to nie to ale i tak warto sprawdzić, bo objawy niedoboru b12 są podobne do boreliozy (m.in. zmęczenie i problemy neuro - często nieodwracalne jeśli niedobór utrzymuje się przez dłuższy czas). I wiem a przykładzie znajomych, że wcale nie trzeba być wege żeby mieć niski poziom. Ja sprawdzam przynajmniej raz w roku. Badanie kosztuje ok. 35 zł.

--
      5$ zniżki na iherb.com - LIH071
    • mili2013 Re: borelioza, wypadające włosy 10.06.13, 22:33
      Ja mialam bardzo duzy problem z wypadajacymi wlosami zaraz po ugryzieniu kleszcza:tzn.gdzies po miesiacu, trwalo to jakis czas dosc dlugo ,nie pamietam dokladnie ale mysle ze okolo do dwoch latMusze zaznaczyc ze wtym okresie jeszcze sie nieleczylam.chociaz zaraz po ugryzieniu dostalam 2 tyg.antyb.(a chorowalam 5 lat).Nadal mi wypadaja ale nie w takich przerazajacych ilosciach, moze teraz to nawet miesci sie w normie .Jakis czas bralam skrzyp polny, to pomagalo. Sok z rzepy napewno dobrze zrobi, nalezy wcierac w skore glowy,ja dodawalam do tego kilka kropli oliwy z oliwek i kilka kropli cytryny.niepamietam tylko ile czasu to trzymalam na wlosach.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka