Dodaj do ulubionych

nowe miejsca

03.12.06, 13:06
Tak się zastanawiałam, jakich nowych miejsc potrzebują Siedlce? Może jakieś
propzycje?
Obserwuj wątek
    • niunianiu Re: nowe miejsca 03.12.06, 15:16
      parkingowych ;)
      • nothx Re: nowe miejsca 03.12.06, 18:17
        Porzadna agencja towarzyska ?
    • kahowa Re: nowe miejsca 04.12.06, 11:31
      potrzeba...zadaszonego lodowiska (!!!to moja priorytetowa sprawa!!!), teatru w
      kinie Sojusz. nie moge przeboleć tego. wszędzie na świecie takie retro miejsca
      są na topie a u nas zamknięto. wiem, że trzeba remont zrobić, tapicerkę na
      krzesłach wymienić, itd. ale to miejsce miało urok. kto nie pamięta, że za
      młodu, trzeba było na palcach stawać po bilet w kasie?
      na pewno dobre kino w siedlcach też by się przydało, DOBRĄ restaurację,
      zadaszonych kortów tenisowych, czystego parku z ogromnym placem zabaw dla
      dzieci.
      • bambii Re: nowe miejsca 04.12.06, 11:46
        tak to tylko w Erze .... ;)
        • no_login Re: nowe miejsca 04.12.06, 11:50
          pesymista i malkontent z Ciebie
          • bambii Re: nowe miejsca 04.12.06, 12:03
            > pesymista i malkontent z Ciebie

            eee raczej realista , pomyśl jakie koszty z tymi pozycjami by się wiązały :

            1. zadaszone lodowisko
            2. teatr w kinie Sojusz.
            3. dobre kino (to może kiedyś będzie tereny przekazane jakby co :) )
            4. DOBRĄ restaurację - tutaj to każdy może to zrobić wystarczy pomysł i do
            dzieła ale jak widzę jak sobie radzą istniejące w Siedlcach to szczerze wątpię :)
            5. zadaszonych kortów tenisowych
            6. parku z ogromnym placem zabaw dla dzieci.

            Policz jakie to koszty :)
            • no_login Re: nowe miejsca 04.12.06, 12:07
              oczywiście że są to koszty ale wyobraź sobie
              że w Polsce są miasta które mają takie
              zbędne rzeczy.
              Zaraz się zapytasz jakie to miasta, zaczniesz argumentować
              że są większe, maja wieksze budżety...
              Tak to wszystko prawda, ale nie zapominaj że większe miasta
              mają również większe wydatki- więcej dróg, większe
              dopłaty do szkół, przedszkoli, komunikacji miejskiej,
              do kin, teatrów, kortów i lodowisk :-)

              Może w takim razie na początek nie budować
              tego wszystkiego za kredyty, tylko zastanowić
              się jak skutecznie zwiększyć wpływy
              do budżetu miasta?
              Niekoniecznie za pomocą wprowadzania
              nowych, lokalnych podatków :-)
              • bambii Re: nowe miejsca 04.12.06, 12:18
                > które mają takie
                > zbędne rzeczy.

                gdzie napisałem że to zbędne rzeczy ? :>

                > Może w takim razie na początek

                kombinuj, kombinuj B-)
                • no_login Re: nowe miejsca 05.12.06, 09:15
                  > gdzie napisałem że to zbędne rzeczy ? :>
                  a gdzie ja twierdzę że Ty napisałeś?
                  > kombinuj, kombinuj B-)
                  dlaczego ja?
                  nie mieszkam w S. :-)
                  • bambii Re: nowe miejsca 05.12.06, 09:25
                    > a gdzie ja twierdzę że Ty napisałeś?

                    więc uważasz że to zbedne rzeczy ?

                    > dlaczego ja?

                    bo dobrze ci wychodzi ;)
                    • no_login Re: nowe miejsca 05.12.06, 09:27
                      > więc uważasz że to zbedne rzeczy ?
                      mam wrażenie że inni tak uważają,
                      ale to mnie zarzuca się malkontenctwo :-)
                      > bo dobrze ci wychodzi ;)
                      Tobie lepiej :-)
                      • bambii Re: nowe miejsca 05.12.06, 09:32
                        > mam wrażenie że inni tak uważają,

                        eee gdzie ci 'inni' ?;)

                        > ale to mnie zarzuca się malkontenctwo :-)

                        eee tam od razu maklontenctwo

                        > Tobie lepiej :-)

                        nie bądź taki skromny ;)))))
                        • no_login Re: nowe miejsca 05.12.06, 09:39
                          > eee gdzie ci 'inni' ?;)
                          jeśli liczysz na to że zacznę szukać
                          i wklejać linki to sie mocno mylisz :-)
                          > eee tam od razu maklontenctwo
                          a co?
                          > nie bądź taki skromny ;)))))
                          ja i skromność to dwie sprzeczności :-)
            • kahowa Re: nowe miejsca 04.12.06, 13:19
              1. wybudowanie lodowiska ze wszystkim to ok 2,5 - 3 mln. najdroższe jest
              utrzymanie. mogłowy się utrzymywać częściowo z imprez, ale miasto jednak
              musiałoby dokładać. do lodowiska mogłaby się "doczepić" Akademia Podlaska. chcę
              napisać, że Mińsk Mazowiecki ma w planach wybudowanie u siebie lodowiska (od
              podstaw).
              5. zwykły namiot na korty, np. te koło tartanu to ok 3 - 5 tysięcy. wybudowanie
              kortu ceglastego to ok 5 tysięcy. (wiem to od człowieka, który kiedyś miał
              firmę, która budowała korty prywatnym osobom, teraz się przerzucili na baseny,
              bo jest nisza na rynku).
              6. park trzeba posprzątać, uliczki wyprostować, zadbać o zieleń - bezcenne.
              • niunianiu Re: nowe miejsca 04.12.06, 13:31
                i wygonić z parku te sr... się znaczy brudzące ptaszyska
                fuj
              • bambii Re: nowe miejsca 04.12.06, 13:42
                > że Mińsk Mazowiecki ma w planach

                a jak pisałem że MM się szybciej rozwija niż Siedlce to na mnie nakrzyczano :.

                > np. te koło tartanu to ok 3 - 5 tysięcy.

                i czekać na taka wichurę jak ostatnio ? ;)

                > park trzeba posprzątać

                no ale ale jakie szacunkowe koszty, zapomniałaś o tym wielkim placu dla dzieci :)

                powiem tak i tak wydaliśmy 'kupę' kasy na 'wyborcze' remonty dróg nie sądzę
                żebyśmy mieli na to kasę nawet jakbyśmy dostali część z UE, a może ?
                • kahowa Re: nowe miejsca 04.12.06, 14:05
                  ja nie krzyczałam, bo mnie jeszcze nie było...

                  nie znam się na placach zabaw dla dzieci więc...nie podałam ceny, ale....zbiorę
                  dane z terenu. :)



                  • bambii Re: nowe miejsca 04.12.06, 15:08
                    dlatego nie pisałem że to Ty :)


                    > nie znam się na placach zabaw dla dzieci więc

                    tanie nie są :

                    www.remi.biz/category.php?id_kategoria=3&PHPSESSID=c7d7e417ff10226752521f09af9802fe
                    tylko u nas musiałoby być coś pancernego żeby 'młodzież' nie rozwaliła
    • klemens.klemens Re: nowe miejsca 04.12.06, 16:08
      A czy ktoś pamięta,że było kiedyś kino Odrodzenie, a w nim najprawdziwszy teatr?
      Dla ułatwienia - to było na siedleckiej starówce.
      • krzycho1252 Re: nowe miejsca 04.12.06, 16:15
        Na Sienkiewicza. Z balkonem.
        • bambii Re: nowe miejsca 04.12.06, 16:28
          to ja taki stary jeszcze nie jestem :p
          • klemens.klemens Re: nowe miejsca 04.12.06, 16:47
            A jaki znany polski reżyser działał tuż po wojnie w tym teatrze?
            • krzycho1252 Re: nowe miejsca 04.12.06, 19:21
              Tego nie pamietam. I geriavit nie pomoże.
            • tramwajsiedlecki Re: nowe miejsca 05.12.06, 08:31
              Reżyser to nie wiem, ale w tym okresie udzielał się teatralnie w Siedlcach
              Aleksander Fogiel (późniejszy Maćko z Bogdańca w Krzyżakach). Musiało to się
              odbywać w teatrze miejskich, czyli późniejszym kinie Odrodzenie.
              Czy stać na teatr miejski?
              • no_login Re: nowe miejsca 05.12.06, 09:17
                I czy znajdą sie widzowie?
                • kahowa Re: nowe miejsca 05.12.06, 10:00
                  na pewno znajdą się widzowie. trzeba tylko dobrze przygotować reklamę. poza
                  tym uważam, że w takim teatrze powinni nie tylko grać "zawodowcy", ale robić
                  przesłuchania do spektakli dla ludzi z ulicy i dać możliwość wolontariuszom do
                  pomagania z kostiumami, światłami i muzyką (szkoła muzuczna). na pewno
                  najbliższa rodzina, znajomi itd. przyszliby obejrzeć. do tego trzeba urozmaicić
                  repertuar w ciągu roku, żeby nie były tylko "ambitne" dzieła, ale i dla dzieci
                  i dla zabawy.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka