anulina6 03.12.06, 13:06 Tak się zastanawiałam, jakich nowych miejsc potrzebują Siedlce? Może jakieś propzycje? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
kahowa Re: nowe miejsca 04.12.06, 11:31 potrzeba...zadaszonego lodowiska (!!!to moja priorytetowa sprawa!!!), teatru w kinie Sojusz. nie moge przeboleć tego. wszędzie na świecie takie retro miejsca są na topie a u nas zamknięto. wiem, że trzeba remont zrobić, tapicerkę na krzesłach wymienić, itd. ale to miejsce miało urok. kto nie pamięta, że za młodu, trzeba było na palcach stawać po bilet w kasie? na pewno dobre kino w siedlcach też by się przydało, DOBRĄ restaurację, zadaszonych kortów tenisowych, czystego parku z ogromnym placem zabaw dla dzieci. Odpowiedz Link Zgłoś
bambii Re: nowe miejsca 04.12.06, 12:03 > pesymista i malkontent z Ciebie eee raczej realista , pomyśl jakie koszty z tymi pozycjami by się wiązały : 1. zadaszone lodowisko 2. teatr w kinie Sojusz. 3. dobre kino (to może kiedyś będzie tereny przekazane jakby co :) ) 4. DOBRĄ restaurację - tutaj to każdy może to zrobić wystarczy pomysł i do dzieła ale jak widzę jak sobie radzą istniejące w Siedlcach to szczerze wątpię :) 5. zadaszonych kortów tenisowych 6. parku z ogromnym placem zabaw dla dzieci. Policz jakie to koszty :) Odpowiedz Link Zgłoś
no_login Re: nowe miejsca 04.12.06, 12:07 oczywiście że są to koszty ale wyobraź sobie że w Polsce są miasta które mają takie zbędne rzeczy. Zaraz się zapytasz jakie to miasta, zaczniesz argumentować że są większe, maja wieksze budżety... Tak to wszystko prawda, ale nie zapominaj że większe miasta mają również większe wydatki- więcej dróg, większe dopłaty do szkół, przedszkoli, komunikacji miejskiej, do kin, teatrów, kortów i lodowisk :-) Może w takim razie na początek nie budować tego wszystkiego za kredyty, tylko zastanowić się jak skutecznie zwiększyć wpływy do budżetu miasta? Niekoniecznie za pomocą wprowadzania nowych, lokalnych podatków :-) Odpowiedz Link Zgłoś
bambii Re: nowe miejsca 04.12.06, 12:18 > które mają takie > zbędne rzeczy. gdzie napisałem że to zbędne rzeczy ? :> > Może w takim razie na początek kombinuj, kombinuj B-) Odpowiedz Link Zgłoś
no_login Re: nowe miejsca 05.12.06, 09:15 > gdzie napisałem że to zbędne rzeczy ? :> a gdzie ja twierdzę że Ty napisałeś? > kombinuj, kombinuj B-) dlaczego ja? nie mieszkam w S. :-) Odpowiedz Link Zgłoś
bambii Re: nowe miejsca 05.12.06, 09:25 > a gdzie ja twierdzę że Ty napisałeś? więc uważasz że to zbedne rzeczy ? > dlaczego ja? bo dobrze ci wychodzi ;) Odpowiedz Link Zgłoś
no_login Re: nowe miejsca 05.12.06, 09:27 > więc uważasz że to zbedne rzeczy ? mam wrażenie że inni tak uważają, ale to mnie zarzuca się malkontenctwo :-) > bo dobrze ci wychodzi ;) Tobie lepiej :-) Odpowiedz Link Zgłoś
bambii Re: nowe miejsca 05.12.06, 09:32 > mam wrażenie że inni tak uważają, eee gdzie ci 'inni' ?;) > ale to mnie zarzuca się malkontenctwo :-) eee tam od razu maklontenctwo > Tobie lepiej :-) nie bądź taki skromny ;))))) Odpowiedz Link Zgłoś
no_login Re: nowe miejsca 05.12.06, 09:39 > eee gdzie ci 'inni' ?;) jeśli liczysz na to że zacznę szukać i wklejać linki to sie mocno mylisz :-) > eee tam od razu maklontenctwo a co? > nie bądź taki skromny ;))))) ja i skromność to dwie sprzeczności :-) Odpowiedz Link Zgłoś
kahowa Re: nowe miejsca 04.12.06, 13:19 1. wybudowanie lodowiska ze wszystkim to ok 2,5 - 3 mln. najdroższe jest utrzymanie. mogłowy się utrzymywać częściowo z imprez, ale miasto jednak musiałoby dokładać. do lodowiska mogłaby się "doczepić" Akademia Podlaska. chcę napisać, że Mińsk Mazowiecki ma w planach wybudowanie u siebie lodowiska (od podstaw). 5. zwykły namiot na korty, np. te koło tartanu to ok 3 - 5 tysięcy. wybudowanie kortu ceglastego to ok 5 tysięcy. (wiem to od człowieka, który kiedyś miał firmę, która budowała korty prywatnym osobom, teraz się przerzucili na baseny, bo jest nisza na rynku). 6. park trzeba posprzątać, uliczki wyprostować, zadbać o zieleń - bezcenne. Odpowiedz Link Zgłoś
niunianiu Re: nowe miejsca 04.12.06, 13:31 i wygonić z parku te sr... się znaczy brudzące ptaszyska fuj Odpowiedz Link Zgłoś
bambii Re: nowe miejsca 04.12.06, 13:42 > że Mińsk Mazowiecki ma w planach a jak pisałem że MM się szybciej rozwija niż Siedlce to na mnie nakrzyczano :. > np. te koło tartanu to ok 3 - 5 tysięcy. i czekać na taka wichurę jak ostatnio ? ;) > park trzeba posprzątać no ale ale jakie szacunkowe koszty, zapomniałaś o tym wielkim placu dla dzieci :) powiem tak i tak wydaliśmy 'kupę' kasy na 'wyborcze' remonty dróg nie sądzę żebyśmy mieli na to kasę nawet jakbyśmy dostali część z UE, a może ? Odpowiedz Link Zgłoś
kahowa Re: nowe miejsca 04.12.06, 14:05 ja nie krzyczałam, bo mnie jeszcze nie było... nie znam się na placach zabaw dla dzieci więc...nie podałam ceny, ale....zbiorę dane z terenu. :) Odpowiedz Link Zgłoś
bambii Re: nowe miejsca 04.12.06, 15:08 dlatego nie pisałem że to Ty :) > nie znam się na placach zabaw dla dzieci więc tanie nie są : www.remi.biz/category.php?id_kategoria=3&PHPSESSID=c7d7e417ff10226752521f09af9802fe tylko u nas musiałoby być coś pancernego żeby 'młodzież' nie rozwaliła Odpowiedz Link Zgłoś
klemens.klemens Re: nowe miejsca 04.12.06, 16:08 A czy ktoś pamięta,że było kiedyś kino Odrodzenie, a w nim najprawdziwszy teatr? Dla ułatwienia - to było na siedleckiej starówce. Odpowiedz Link Zgłoś
klemens.klemens Re: nowe miejsca 04.12.06, 16:47 A jaki znany polski reżyser działał tuż po wojnie w tym teatrze? Odpowiedz Link Zgłoś
krzycho1252 Re: nowe miejsca 04.12.06, 19:21 Tego nie pamietam. I geriavit nie pomoże. Odpowiedz Link Zgłoś
tramwajsiedlecki Re: nowe miejsca 05.12.06, 08:31 Reżyser to nie wiem, ale w tym okresie udzielał się teatralnie w Siedlcach Aleksander Fogiel (późniejszy Maćko z Bogdańca w Krzyżakach). Musiało to się odbywać w teatrze miejskich, czyli późniejszym kinie Odrodzenie. Czy stać na teatr miejski? Odpowiedz Link Zgłoś
kahowa Re: nowe miejsca 05.12.06, 10:00 na pewno znajdą się widzowie. trzeba tylko dobrze przygotować reklamę. poza tym uważam, że w takim teatrze powinni nie tylko grać "zawodowcy", ale robić przesłuchania do spektakli dla ludzi z ulicy i dać możliwość wolontariuszom do pomagania z kostiumami, światłami i muzyką (szkoła muzuczna). na pewno najbliższa rodzina, znajomi itd. przyszliby obejrzeć. do tego trzeba urozmaicić repertuar w ciągu roku, żeby nie były tylko "ambitne" dzieła, ale i dla dzieci i dla zabawy. Odpowiedz Link Zgłoś