Dodaj do ulubionych

Ale powiało co

11.05.07, 18:24
Pojechałem po pracy z synem jak zwykle w piatek ,pojezdzic
rowerkiem.Wyjezdzajac z lasu sekulskiego zlapala nas ten duzy wiatr i
deszcz.Do domu wrocilismy cali zmoknieci i delikatnie przestraszeni.Wiatr
wial dosc mocno ,na miescie kolo szkoly nr 5 zerwany dach,powywracane
drzewa.Na Wyszynskiego zwalone dwa drzewa prosto na samochody,na 3-go maja
tez zerwany dach.Mowie wam ,naprawde wialo i to zdrowo ,wracajac do domu
mialem akurat ten duzy wiatr w plecy i w bok,malo nas nie pozwalalo z
rowerow.Czas sie suszyc.Zlapalem pare kadrow w swoj obiektywik ,sa na
fotoforum
fotoforum.gazeta.pl/72,2,857,59382356,62253180.html
fotoforum.gazeta.pl/72,2,857,59382356,62253277.html
Obserwuj wątek
    • krzycho1252 Re: Ale powiało co 11.05.07, 20:51
      Gratuluję odwagi i refleksu. Około 18-stej jechałem Partyzantów do miasta i
      chyba was widziałem na wysokości przystanku autobusowego. Pomyślałem, ciepły
      wiatr, ciepły deszcz ale to przecież wichura a oni na rowerkach.
      • aro333 Re: Ale powiało co 11.05.07, 20:59
        Oj to chyba my bylismy ,bluzy z kapturami i po chodniku.Wialo jak nie wiem co
        ale w plecy,pod gorke przed kosciolem Sw Teresy wiatr nas wpychal.Zadna
        odwaga,wydaje mi sie ze nawet glupota,ale to czlowiek dopiero na zimno moze
        ocenic.Nie bardzo bylo gdzie sie schowac a w lesie na Sekule balem sie siedziec.
        • brytanbrytan Re: Ale powiało co 11.05.07, 21:17
          Informacja Tomasza Marciniuka z Biura Prezydenta Miasta Siedlce - stan na 19.49:

"Ze wstępnych szacunków służb ratunkowych wynika, że w wyniku trwającej około
          piętnastu minut nawałnicy połamane drzewa i gałęzie uszkodziły 9 samochodów.
          Dwie osoby – kobieta z dzieckiem – podróżujące jednym z nich zostały lekko
          ranne
          w wyniku spadnięcia konaru. Ich zdrowiu i życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
          Zostały przewiezione do szpitala na obserwację.
          Wichura spowodowała też zerwanie dachu jednej z restauracji na rogu ulic
          Partyzantów i Armii Krajowej. Odnotowano również kilka zerwań linii
          energetycznych. Jedna z nich, znajdująca się pod napięciem, na ul.
          Kazimierzowskiej stwarzała chwilowe zagrożenie jednakże służby ratunkowe –
          Straż Pożarna i Straż Miejska natychmiast zabezpieczyły teren do momentu
          przybycia pogotowia energetycznego.
          Najsilniejsze podmuchy wiatru odnotowane w trakcie nawałnicy w Siedlcach
          dochodziły do 40 km/h. "
            • tmarciniuk Re: Ale powiało co 14.05.07, 08:55
              Chcę rozwiać wszelkie wątpliwości. W mojej informacji przekazanej mediom nie
              było błędu. Najsilniejsze podmuchy wiatru osiągały nieco ponad 10 m/s czyli ok.
              40 km/h. Dla nas też było to zaskoczeniem, że tak - stosunkowo niewielka - siła
              wiatru wyrządziła tyle szkód, ale są to dane prawdziwe.

Pozdrawiam Forumowiczów,
              Tomek M.
        • lukasz57-90 Re: Ale powiało co 12.05.07, 23:45
          no to ja wam powiem najlepszy motyw;

stoje sobie na przystanku PKS na przeciwko bramy wjazdowej do rezerwatu na
          Pilsudskiego znaczy na przeciwko bramy wjazdowej do wiezienia, zaczelo padac i
          nagle kilka mocnych podmochow wiatru i zrobilo sie siwo po chodniku zaczely
          latac papiery itp. a pod drugiej stronie ulicy na moich oczach zlamalo sie grube
          drzewo na samochod na szczescie stojacy na chodniku i nikogo w nim nie bylo. Ale
          zgoniotlo go w 100% wyobrazcie sobie peugota z odcietym dachem.. przednia szyba
          itp. a w tym samym czasie spadlo drzewo na jadaca samochodem z dziecmi kobiete w
          Ujrzanowie ale u kobiety sa problemy z kregoslupem a u dzieci ok...

ps: podobno teraz ma być tak częściej :(
          • raks5 Re: Ale powiało co 13.05.07, 01:10
            > ps: podobno teraz ma być tak częściej :(

znaczy podobno, ze co, kto tak twierdzi?
            podobno za dwa lata koniec swiata

> stoje sobie na przystanku PKS

u nas w miescie są jeszcze przystanki PKS?
            można sobie kupić bilem miejski na PKS? pamiętam jakiś czas temu PKS podmiejskie
            się zatzymywały na przystankach w mieście, ale nie na wszystkich i można było
            wsiąść, kupić bilet w podobnej cenie co MPK i jeździc po mieście

i pamiętam też oczywiście, jak po mieście tylk PKS jeździł
            • siedlczanin_chuck Re: Ale powiało co 13.05.07, 01:43
              czepiasz się chłopie ;) wiadomo, że przystanek MPK i przystanek PKS są obok
              siebie na ul. Piłsudskiego - w odległości ok. 15 m.

i ja pamiętam czasy, gdy po Siedlcach jeździł tylko jeden przewoźnik miejski -
              PKS. Na szczęście mamy MPK, które wyznaczyło całkiem dobry standard przewozów
              miejskich.
              • raks5 Re: Ale powiało co 13.05.07, 10:50
                nie chodzilo o czepianie, tylko naprawde mnie to zainteresowalo. A ze rzadko w
                siedlcach bywam, wiec nawet jak bede, to zapomne sprawdzic.

Poza tym, jesli ktos w wieku 17 czy 18 lat myli PKS z MPK (jesli cos takiego
                zaszlo), to nalezy sie tego czepiac, bo pewnie nie ma tam zalecialosci
                zwiazanych z tym, ze pamieta jak po siedlcach jezdzil PKS.
                Tak samo smieszy mnie albo drazni, jak ludzie mowia o CPNach, ktorych w Polsce
                juz dawno nie ma, o przelaczaniu z gazu na paliwko itd.

Ale o tym mozemy podyskutowac na oddzielnym watku
                pozdr
                • lukasz57-90 Re: Ale powiało co 13.05.07, 13:38
                  Qrde... napisałem dobrze! Stałem na przystanku PKS jest na przeciwko bramy
                  wjazdowej do więzienia! Bilet można kupić u kierowcy! aha i jechałem autobusem
                  który miał tabliczkę "A"

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka