Dodaj do ulubionych

DOMTEL - internet

18.08.08, 19:46
chciałabym zmienić dostawcę internetu z NETII na DOMTEL, w końcu stało się to
możliwe w moim bloku.
I proszę o opinie na temat działania internetu z DOMTEL-u, czy jest stabilny,
czy ewentualne awarie szybko likwidują;

chciałabym mieć net na stacjonarnym i laptopie, jakie routery macie przy
korzystaniu z DOMTEL-u? i jak się sprawują, jaki jest wart polecenia

pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • misinka81 Re: DOMTEL - internet 18.08.08, 20:55
      Polecam Domtel jak najbardziej :) Jak jest awaria, to telefon do
      panów z technicznego i tego samego dnia już jest naprawione. Ja
      jeszcze miesiąc muszę się z Vectrą pomęczyć i też przechodzę na
      domtel, bo w starym mieszkaniu miałam i było dobrze, a teraz w moich
      blokach mogę mieć domtel, więc od razu przechodzę.
      • aro333 Re: DOMTEL - internet 18.08.08, 21:03
        Hmmm mam dwa kompy podłaczone na stałe do Domtelu. Sieć sprawdza Mac
        adres karty, wiec nalezy oba zglosic , wtedy smiga. No chyba ze
        zasymulujesz adtres zmienisz w drugim kompie ale poco? Ja jestem
        zadowolony , choć nie korzystam z P2P , na stale mam właczone proxy
        i www smiga bardzo dobrze.
        • be.b.e Re: DOMTEL - internet 18.08.08, 22:05
          a jak przyniose laptopa z pracy czy ktos do mnie przyjdzie ze swoim to nie
          bedzie mogl korzytac?

a nie mozna tak: podlaczyc router, do niego stacjonarny i bezprzewodowo laptopa?
          i wtedy na routerze konfiguruje sobie dostep dla innych obcych laptopow

tylko jaki router??
        • brycee Re: DOMTEL - internet 19.08.08, 21:55
          aro333 napisał:

> Hmmm mam dwa kompy podłaczone na stałe do Domtelu. Sieć sprawdza Mac
          > adres karty, wiec nalezy oba zglosic , wtedy smiga. No chyba ze
          > zasymulujesz adtres zmienisz w drugim kompie ale poco? Ja jestem
          > zadowolony , choć nie korzystam z P2P , na stale mam właczone proxy
          > i www smiga bardzo dobrze.

Aroo, gość o nicku be.b.e czy coś takiego dobrze gada :)
          A dokladniej robi się to tak, że kupuje się routerek i ustawia samodzielnie maki. Nic nie musisz zgłaszać do domtelu, wystarczy że adresowi karty routera przypiszesz dotychczasowy makadres kompa /ten który zgłosiłeś w domtelu/. Wszystkie inne kompy mogą mieć już dowolne maki, z zewnątrz czyli z internetu widać jest tylko router. Już prosty router zresztą ma sporo ciekawych opcji, łącznie ze sprzętowym firewallem czy też ochroną przed atakiem typu dos itp.
          Jeśli chcesz mieć na którmś z kompów nadal zewnętrzne ip, możesz ustawić go w tybie DMZ /Demilitarized zone/. Komp ustawiony w tym trybie widoczny jest z netu jakb stał przed routerem. Itd. itp. W sumie można podłączyć sobie najczęściej do ok. 100 kompów, w zależności oczywiście od typu routera /i ceny :D/. Polecam. Za niewielkie pieniądze bezpieczeństwo i wygoda. Wydałem 90 zł. na router i mam spokój. Gdybym "poprosił" Vectrę o podłączenie drugiego komputera w domu, co miesiąc płaciłbym za to bodajże 10 zł.
          Polecam
          • aro333 Re: DOMTEL - internet 19.08.08, 23:24
            W Vectrze tak ale w Domtelu nie dopłacam nic. Choc nie ukrywam,
            wymienione przez ciebie zalety rutera sa kuszace no i mozna jeszcze
            lapka przez wifi podpiąc , wtedy nawet w kibelku bede mial neta.
            Qrcze ale technika ze hohoh
          • be.b.e Re: DOMTEL - internet 20.08.08, 09:13
            właśnie o to mi chodzi brycee tylko poproszę o podpowiedz jaki router?

DOMTEL sugeruje Access Point EDIMAX EW-7209APG z konfiguracją za 200zl ale ten
            AP można kupić za 90zl wiec 110zl życzą sobie za konfigurację?? to
            przegięcie...ja sama sobie to zrobię;

tylko czy na pewno ten edimax? a nie linksys? jakie Wy macie routery albo jakie
            polecacie?
            • brycee Re: DOMTEL - internet 20.08.08, 21:51
              be.b.e napisała:

> właśnie o to mi chodzi brycee tylko poproszę o podpowiedz jaki router?
              >
              > DOMTEL sugeruje Access Point EDIMAX EW-7209APG z konfiguracją za 200zl ale ten
              > AP można kupić za 90zl wiec 110zl życzą sobie za konfigurację?? to
              > przegięcie...ja sama sobie to zrobię;
              >
              > tylko czy na pewno ten edimax? a nie linksys? jakie Wy macie routery albo jakie
              > polecacie?

Kupilem Sweex LW050v2 i do Vectry sprawdza sie znakomicie. Ustawilem na nim jeden komp stacjonarny oraz 2 notebooki oczywiście przez wifi. A kiedyś nawet przez 2 wieczory wspierałem sąsiadów udostępniając im także net przez wireless. W opcjach routera nakeży oczywiście koniecznie ustawić tylko połączenie klientów z routerem jako szyfrowane oraz ustawic jakies haslo dostępu. Malo tego, jesli ktos jest delikatnie zboczony na punkcie bezpieczenstwa dostepu, moze nawet okreslic jakie adresy mac mają prawo łączyć się z routerem. Każdy obcy będzie odrzucany. Można ustawić np. brak odpowiedzi na "pingowanie", można też przypisac wewnetrzne adresy ip do konkretnych makow. Mozna tez ustawiac forwardowanie dla konkretnych portow. Mozna przegladac logi połączeń, można wyexportowac swoje ustawienia na wszelki wypadek gdybysmy cos spieprzyli :P A gdybysmy juz naprawde tak narozrabiali ze router sam nie wiedzialby o co nam chodzi i jak nic zawiesiłby się jak dawne atari, wkladamy szpilke w dzirkę /:D/ i restartujemy go przywracając ustawienia fabryczne. W sumie dużo tego za ok. 100 zł.

A teraz odpowiedź na pytanie. Nie wiem czy akurat sweex nadaje się do Domtelu, ale pozwolę sobie doradzić jeden sklep. Mam nadzieje ze koledzy admini nie wezma tego za spam :)
              Udaj się do sklepu Nexcomp /przy garnizonie, nie mylic z comline/ i zapytaj o kierownika albo o Pawła. Podejdzie do Ciebie mój kolega, ogromne łyse ale niezmiernie sympatyczne chłopisko które doradzi Ci najlepiej jak będzie umiał. A że wiedzę posiada olbrzymia, więc będą to dobre rady :) Router to super sprawa, jestem zadowolony i nie wyobrażam sobie innego rozwiązania. Popełniłem tylko jeden błąd, kupując go zapomniałem że przydałby się taki z obsługą voip. Na szczęście jest tak wspaniałym rozwiązaniem za niewielkie już pieniądze, że jakoś przebolałem ten fakt :)
              • bambii Re: DOMTEL - internet 21.08.08, 08:45
                Ustawilem na nim jed
                > en komp stacjonarny oraz 2 notebooki oczywiście przez wifi. A kiedyś nawet prze
                > z 2 wieczory wspierałem sąsiadów udostępniając im także net przez wireless.

a mam wrażenie ze zrobiłeś to nielegalnie bo z tego co pamiętam za każdy
                podłączony komputer w Vectrze płaci sie dodatkowo bodajże 5 zł (w Domtelu nie ma
                tego ograniczenia)

> Popełniłem tylko jeden
                > błąd, kupując go zapomniałem że przydałby się taki z obsługą voip

nie wiem jak teraz ale kiedyś miałem duże problemy przy najdroższym łączu w
                Vectrze z Voip, cięło niemiłosiernie na "najlżejszych" kodekach.
                • brycee Re: DOMTEL - internet 21.08.08, 19:25
                  bambii napisał:
                  > a mam wrażenie ze zrobiłeś to nielegalnie bo z tego co pamiętam za każdy podłączony komputer w Vectrze płaci sie dodatkowo bodajże 5 zł (w Domtelu nie ma tego ograniczenia)

Sorry bambii, ale jakos nie mam wyrzutow sumienia. Za duzo zdrowia i pieniedzy kosztowala mnie wczesniej ta firma. Pisalem o tym w kilku wątkach, np. tinyurl.com/zlykon czy tez tinyurl.com/dobrasciema Placilem po 150 zl/m-cznie zeby mieć to: demox.w.interia.pl/shot0041.jpg czyli internet jak za króla ćwieczka. Jedyne co funkcjonowalo prawidłowo w mojej wspolpracy z vectra to bezproblemowe przelewanie moich pieniedzy na ich konto. Mily pan ktoremu probowalem wowczas w ich biurze wytłumaczyć że jakosc ich usług jest fatalna, za przeproszeniem rżnął francuza dopytując się jaki widzę problem odnośnie ich usług. Przestal dopiero wówczas kiedy podalem mu nazwę i ip całkowicie zapchanego serwera, przez który próbowały przedzierać się "vectrowe" pakiety. Więc wybacz...

> nie wiem jak teraz ale kiedyś miałem duże problemy przy najdroższym łączu w Vectrze z Voip, cięło niemiłosiernie na "najlżejszych" kodekach.

Podobno teraz z voipem jest dużo lepiej, używa go dużo ludzie. Zresztą, sam przeciez napisales ze uzywales go na najdrozszym łączu vectry :)
      • fafqlec Re: DOMTEL - internet 18.08.08, 21:37
        Pod warunkiem, że masz szczęście i net nie padnie Ci w niedzielę albo w każdy
        inny dzień wieczorem. Wtedy niestety musisz czekać aż panowie się zjawią. Nie
        wspomnę już o świętach...
                • brycee Re: Darmowy internet 04.10.08, 18:22
                  wredzioch napisał:

> UL do 64kb/s przy DL 512kb/s to nieporozumienie podobnie jak odpowiednio 128 pr
                  > zy 1024
                  >
                  > żeby nie było że bronie domtelu ale u nich w nocy jest x4

No niestety, ale taki upload to porażka. Nawet Vectra- choć trudno ją nazwać netowym potentatem, proponuje 2 razy większy.
                  Aczkolwiek "w praniu" wychodzi, jaki to "2 razy większy" :D
                • netxan Re: Darmowy internet 04.10.08, 19:00
                  wredzioch napisał:

> UL do 64kb/s przy DL 512kb/s to nieporozumienie podobnie jak
                  odpowiednio 128 pr
                  > zy 1024
                  >
                  > żeby nie było że bronie domtelu ale u nich w nocy jest x4

Tam gdzie ja mam zasięg nie ma domtela. Nie każdy mieszka w bloku.
                  Co do uploadu wydaje mi się że jest wystarczający. Użytkownicy
                  korzystający z moich usług są zadowoleni i polecają moją firmę. Nie
                  rzucam ulotek i nie kupuję reklam. Chętnych jest sporo więc wszystko
                  jasne.
              • pawelsiedlce Re: Darmowy internet 04.10.08, 17:22
                netxan napisał:

> netx.net.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=47&Itemid=57
                >
                > w nocy x2
                >
                buhahaha ale mi promocja. Upload do 64 kb/s jak za króla ćwieczka. Widać, że
                koleś niema łacza symetrycznego i dzieli DSL-a. Porażka
                • netxan Re: Darmowy internet 04.10.08, 19:05
                  pawelsiedlce napisał:

> netxan napisał:
                  >
                  > > netx.net.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=47&Itemid=57
                  > >
                  > > w nocy x2
                  > >
                  > buhahaha ale mi promocja. Upload do 64 kb/s jak za króla ćwieczka.
                  Widać, że
                  > koleś niema łacza symetrycznego i dzieli DSL-a. Porażka

Buhahahah to nie jest promocja tylko standardowy cennik. Czego
                  oczekujesz za 25 zł ? Może jeszcze w pakiecie mam chodzić i kosić
                  trawniki ? Symetryk 2/2 kosztuje w TKT około 700 zł miesięcznie. W
                  podobnej cenie mam 15/1,5 dsl. Użytkownicy nie czują różnicy.
                    • netxan Re: Darmowy internet 04.10.08, 19:36
                      breuszek napisał:

> masz rację. za 25zł nie można oczekiwać cudów - może chodzić
                      niestabilnie,
                      > nierówno, różnie.. bez kontaktu tel. jak nie ma inetu. klient sam
                      wybierze.
                      >

Wiesz jak się używa sprzętu wyszperanego ze śmietnika jak było to w
                      twoim przypadku to owszem.
                      Im więcej ludzi podłącze tym mam więcej zleceń. Ludzie są zadowoleni
                      i polecają moją firmę czy ci się to podoba czy nie. Nie masz
                      najmniejszego wpływu na sukces netX. Szczekniesz coś czasami na
                      forum i co ? Tak właściwie to kim ty jesteś ? Spójrz na swoje
                      osiągnięcia. Nędzna kafejczyna, wiecznie wiszący serwer zlepiony w
                      15 osób, strony hostowane u ciebie to był dopiero koszmar.

Jest takie stare przysłowie:
                      Psy szczekają, karawan jedzie dalej.
                    • netxan Re: Darmowy internet 04.10.08, 20:16
                      breuszek napisał:

> bez kontaktu tel. jak nie ma inetu. klient sam wybierze.

Dlaczego krecie wprowadzasz ludzi w błąd ? Każdy użytkownik
                      otrzymuje fakturę VAT na której jest numer telefonu. Większość
                      użytkowników ma kilka numerów.
                    • netxan Re: Darmowy internet 04.10.08, 20:22
                      breuszek napisała:

> bez kontaktu tel. jak nie ma inetu. klient sam wybierze.

Dlaczego krecie wprowadzasz ludzi w błąd ? Każdy użytkownik
                      otrzymuje fakturę VAT na której jest numer telefonu. Większość
                      użytkowników ma kilka numerów.
                • pawelsiedlce Re: Darmowy internet 05.10.08, 10:44
                  netx to totalna żenada.
                  Koleś oferuje 15 Mb/s z Tepsy za 700zł jak w samej Tepsie kosztuje dużo mniej.
                  heheh widać że zdzierca.
                  Chyba koleś coś ci się popie...ło w główce że w TKTelekom symetryk 2/2
                  kosztuje 700 zł. (no chyba że dla debili mają taki cennik).
                  Po kolejne zobaczcie że netx to "firma" krzak. Jego adres to : 08-110 Siedlce
                  hehe i nic dalej. Poza tym kontakt to nr gg. Współczuję użytkownikom.
                  Pragnę wspomnieć, iż kolega miał u niego neta i bez przerwy go blokował bo
                  twierdził że "inwigiluje" w jego sieć. W tej ala sieci nie można ściągać przez
                  p2p !!!!!!
                  Totalna amatorszczyzna, dzielenie dsl-a tepsowego. NIE POLECAM
    • netxan Re: DOMTEL - internet 11.12.08, 16:16
      Domtel to najlepsze rozwiązanie w blokach. Dobra cena, usługa na
      poziomie, wsparcie techniczne. Stabilne przyłącze kablowe.
      Testowałem u 3 osób na os Warszawska i wyniki są zadowalające.

Jeżeli chodzi o podział na dwa komputery sprzęt w sumie nie ma
      znaczenia. Główny problem to brak wiedzy na temat zabezpieczeń. W
      Siedlcach jest minimum 100 miejsc do których może podłączyć się
      każdy. Pobrany film czy mp3 to przestępstwo za które odpowiada
      właściciel Internetu. Istnieją także inne większe zagrożenia.
      Stanowczo odradzam eksperymentów z WIFI czy BT na własną rękę.
      Minimalne zapezpieczenie WIFI w obecnych czasach to WPA2. Jeżeli
      ktoś ma inaczej musi liczyć się z tym że istnieje prawdopodobieństwo
      wspóldzielenia własnego Internetu z osobami trzecimi.
      • marka33 Re: DOMTEL - internet 11.12.08, 17:37
        To i ja pare zdań o Domtelu. W grudniu kończy mi się 2-letnia umowa
        (512kb-19 zł za I rok 38 za II) Na początku faktycznie awarie były
        średnio raz na 2 mies ale panowie w trymiga przyjeżdzali i
        reperowali (paliło im w skrzynkach w piwnicy). Teraz od długiego
        czasu jest spokój. Download przez proxy (rapid) rewelacja-w nocy
        potrafiło mi łapać na 4 plikach jednoczenie po 300k na każdym
        (zrobiłem zrzuty bo kolesie nie wierzyli). Z uploadu nie korzystam
        więc nie bede się wypowiadał. Trochę słabo dają po nowym roku, bo
        miła Pani powiedziała iż: albo przedłużam umowe na kolejne 2 lata na
        takich samych zasadach albo umowa bezterminowa za 35zł/mies-zostanę
        chyba przy bezterminowej. Szybszy net mi niepotrzebny a 35zł to nie
        majątek, choc sumując wszystkie inne wydatki nalatuje :-). Dodam iz
        w Łukowie jest nowa radiówka (Netus) gdzie za 720kb płaci się 30zł,
        a net chodzi ponoć bezproblemowo. Wolę jednak necik na światłowodach
        z Domtelu:-)
        Sumując: obecnie nie mam zadnych zastrzezen do domtelu i gorąco
        polecam jeśli macie mozliwosc przyłaczenia
        Pozdrawiam
        • pawelsiedlce Re: DOMTEL - internet 12.12.08, 08:17
          widać, że piszący poprzednicy chociażby koleś o nicku marka33 to właściciel albo
          pracownik sromtelu.
          Byłem w tej sieci dwa lata i całe szczęście się uwolniłem. Mieszkam na osiedlu
          warszawska. Swoje kable mają puszczone zwykłą skrętką a nie światłowodem !!!!!!
          Wiecznie były problemy. Częściej netu nie było jak był. Gdy zgłosiłem problem to
          zawsze wciskali mi kit że mam zły komputer !!!!!
          nikomu NIE POLECAM !!!!!
          • marka33 Re: DOMTEL - internet 12.12.08, 16:23
            Szanowny Panie pawlesiedlce.
            Po pierwsze wypraszam sobie nazywanie mnie kolesiem, bo wódki razem
            nie piliśmy ani krów z Panem nie pasałem. Po drugie-jeśli komuś
            bardzo dobrze działa internet z Domtelu to go chwali, jeśli komuś
            nie działa to jest odwrotnie. Normalna sprawa. nierozumiem tylko
            czemu Sz.P. pisze że skoro zachwalam i polecam to od razu jestem
            pracownikiem Domtelu? Nie zauważył Pan postów innych osób które też
            są zadowolone z Domtelu? Niech Pan do każdego dołączy swą odpowiedź
            ze pewnie są pracownikami Domtelu. Kilku ich bedzie. A może to jedna
            i ta sama osoba? I po trzecie-napisałem ze net jest na światłowodzie
            dlatego że mam taką informację od pracowników Domtelu (nie wiem czy
            rzeczywiście tak jest-zainteresowni mogą zadzwonić do Węgrowa i sami
            zapytać) - racja - powinienem to napisać w swoim poście.
            A Szanownemu Panu życzę miłej rozrywki na neostradzie za 2x więcej
            kasy bądź na jakiejś radióweczce, która chyba obejmuje os.
            Warszawska.
            Pozdrawiam i życzę zdrówka.
            • neutron6 Re: DOMTEL - internet 12.12.08, 17:59
              Domtel prawie całe lato "ciągnął" w studzienkach TP SA światłowody, sam
              widziałem. Dobrze że jest konkurencja. Jak postawią jeszcze więcej na reklamę to
              mają duże szanse na sporo więcej odbiorców.
              • aro333 Re: DOMTEL - internet 12.12.08, 19:34
                No cóż, Domtel jest w fazie rozwoju i to dobrze. Kto nie chce to
                zmienia dostawce. Ja przedłużam umowe i nawet sie nie zastanawiam.
                Samo to ze ostatnio wszystkie te najwolniejsze pakiety podciagnęli
                do 512 jest dobra reklamą , wręcz utwierdziło mnie w wyborze. Być
                moze na innych osiedlach jak moje jest problem , może ten problem
                juz nie istnieje zostal wyeliminowany. Na osiedlu,gdzie mieszkają
                moi rodzice ( Ogrody) , faktycznie na poczatku były częste zwiechy
                serwerów , net ginął praktycznie 2 razy w miesiącu. Ale zmieniono
                coś tam w serwerowni i od tej pory nie ma żadnych problemow. pewnie
                istnieją szybsze i lepsze łącza i dostawcy , tylko czy w Siedlcach
                dostępni gdy nie ma się telefonu na "sznurku"?
      • neutron6 Re: DOMTEL - internet 12.12.08, 22:09
        Nie wiem czy Domtel bawi się w radiówkę. Ale spróbować można. Gorzej bo trzeba
        postawić kawałek anteny na dachu, a z tym często problem, bo zaraz znajdzie się
        jakiś lokator, który powie, że ze względu na tą antenę stracił potencję:)
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka