Dodaj do ulubionych

Neofilologia wywołuje atak klaustrofobii

IP: *.chello.pl 02.05.09, 01:29
"Tomasz Taczewski jest architektem budynku. Sam przyznaje, że sale
na parterze nie są przyjazne studentom. - Ale tak wygląda nowoczesne
budownictwo z przeznaczeniem na dydaktykę. Student przychodzi tu nie
na interaktywne ćwiczenia, które wymagają otwartej przestrzeni, ale
na wykład. Ma się skupić, nie potrzebuje zatem okna, które będzie go
tylko rozpraszało. Ma dostać porcję rzetelnej wiedzy, a nie czuć się
w sali przyjaźnie - mówi architekt i dodaje, że w całej Europie
przyjazne sale wykładowe są nie do pomyślenia:

Polscy architekci są nieudacznymi beztalenciami.To wspólcześnie
najgorsi szkodnicy, bo ich pseudodokonania będą szpecić nasz i tak
nie najpiękniejszy kraj przez lata.W dodatku okazuje się,że swoje
chore wizje niektórzy próbują podbudować kłamliwym bełkotem.Na
jakiej zagranicznej uczelni ten konfabulant widział takie straszne
g... jakie stworzył w Sosnowcu?
Obserwuj wątek
    • Gość: Aha444 Re: Neofilologia wywołuje atak klaustrofobii IP: *.welnowiec.net 02.05.09, 07:12
      100% RACJI
      I co za bzdury tu ten "pan architekt" wypisuje:
      "student ... ma dostać porcję rzetelnej wiedzy, a nie czuć się w sali przyjaźnie
      - mówi architekt i dodaje, że w całej Europie przyjazne sale wykładowe są nie do
      pomyślenia."
      "Są nie do pomyślenia" chyba tylko wtakim kapuścianym głąbie. jak głowa twgo
      "pana achitekta" (a taki sposób myślenia przy projektowaniu aechitektury
      dydaktycznej zapewne szybko się się przełoży na "przyszłe osiągnięcia polskiej
      nauki".
      I jeszcze jakiś bzdurny komentarz dziennikarzyny-sutora - coś jakby o
      "konieczności przyzwyczajenia się studentów do tak pomyślanego miejsca".
      TEN BUDYNEK NALEŻY BOWIEM WYSADZIĆ - A KOSZTAMI ROZBIÓRKI (I BUDOWY NOWEGO)
      OBCIĄŻYĆ PO RÓWNO "PANA ARCHITEKTA", UNIWERSYTET I MIASTO ...
      • jazmig Władze uniwersytetu bredzą 02.05.09, 11:33
        Oni mogą pomalować sale, jak im się podoba, żaden architekt ani
        projektant nie może im tego zabronić. MOgliby im zabronić poważnej
        przeróbki bryły budynku, ale nie jego wnętrza, a już tym bardziej
        malowania.

        Poza tym jestem ciekaw, kto przyjął ten chory projekt i zapłacił
        teme kretynowi - architektowi za jego chałę.

        Sam architekt powinien stracić uprawnienia architekta, on nie
        odróżnia uczelni od obozu koncentracyjnego.
        • Gość: ja Re: Władze uniwersytetu bredzą IP: *.bb.sky.com 03.05.09, 10:49
          Kto przyjal projekt? Nie wiem, ale biorac pod uwage zwyczaje
          panujace w naszym pieknym kraju byl to kolega/czlonek rodziny/itp.
          • Gość: Sebar Tomasz Taczewski jest kretynem mylącym IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.05.09, 11:43
            pewne pojęcia. Czytając ten artykuł chce się pokiwać głową z gorzką
            satysfakcją mówiąc: "No tak witamy w Polsce wsród polactwa"

            1) To nie uczelnia powinna zostac pozwana do sadu za zmiane koloru
            ścian, ale to Tomasz Taczewski powinien zostać pozwany do sądu przez
            uczelnie za projket.

            2) Tomasz Taczewski powinien przestać bezczelnie kity wciskać.
            Jestem pewien że gdyby się przyjżeć jego kompetencjom okazałoby się
            ze są mizerne. Skopiował bezmyślnie jakąś idee z Zachodu, całkowicie
            ją wykoślawiając i zniekształcając.

            3) Tomasz Taczewski nie powinien być architektem. Jednym z
            pierwszych obowiazkow architekta jest to zeby stworzyc budynek
            UZYTECZNOSCI PUBLICZNEJ PRZYJAZNYM A NIE WROGIM, czlowiekowi
            korzystajacemu z tego budynku. Jezeli Tomasz Taczewski tego nie
            rozumie to niech rozstanie sie ze swoim zawodem natychmiast. Kolejna
            sprawa to uzytecznosc jak sama nazwa mowi... NIE DA SIE TEGO
            POTWORKA UZYWAC na cele dydaktyczne i to chyba dobitnie z opisanej
            sytuacji wynika.

            4) Uczelnia ma typową HOMO-SOVIETICUS mentalność. Gdyby to był
            Zachód na który Tomasz Taczewski sie powoluje... to płaciłby aż miło
            odszkodowanie uczelni za zły, niefunkcjonalny projekt, który
            delikatnie mówiąc minął się z pierwotnymi założeniami.


            5) To Taczewski powinien być szcześliwy z rozwiazania zasugerowanego
            w artykule polegajacemu na pomalowaniu scian.. Sam architekt
            powinien zgodzić sie bez szemrania na taką modyfikacje a nawet
            sfinansować szkode jaka swym projktem wyrządził... Architekt to nie
            świeta krowa, błedy popełnia i za błędy odpowiadać powinien.


            Sebar
            sebar_rysiu@yahoo.co.uk
            • jimmyjazz A jak student będzie miał lęk przestrzeni? 03.05.09, 20:44
              I jak trafi na duża aulę z duzymi oknami, a za nimi tylko przestrzeń.
              Atak agorafobii murowany.

              I artykuł o d. maryni gotowy. Wierszówka leci. GW się cieszy że taka zaangażowana społecznie. Na forum ruch i będzie się można powyżywać. Napisze się że architekt "gupi" bo zrobił salę gdzie drzewa rozpraszają i się nie można skupić. I "niektórzy studenci" (czyli 1 sztuka) dostają ataków.
              Wszyscy szczęsliwi.
              • Gość: totyczyja Re: A jak student będzie miał lęk przestrzeni? IP: *.adsl.inetia.pl 04.05.09, 17:44
                Architekt prowadzi badania na studentach, /na mur/. Studenci występują tu jako króliki doświedczalne. Bo jak inaczej wytłumaczyć takie debilne tłumaczenie architakta. On się powinien leczyć ze swoich fobii. Jaki architekt, taka archtektura.
            • Gość: not.. Re: Tomasz Taczewski jest kretynem mylącym IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 03.05.09, 21:01
              rychu ciś do roboty podsufitke montować ....
    • Gość: Baarbarella Według architekta nowoczesna dydaktyka nie zakłada IP: *.cable.casema.nl 02.05.09, 11:43
      ...sal przyjaznych dla żaków" to chyba zart??? Temu panu oczywiscie
      zapalcono za ten projekt. Ciekawi mnie tylko, dlaczego wygral ten, a
      nie inny pomysl, moze bardziej przyjazny zakom....
    • Gość: zypcio Neofilologia wywołuje atak klaustrofobii IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.05.09, 23:47
      Ten "architekt" chyba też miał wykłady w salach nieprzyjaznych
      studentom, co wpłynęło na jego zdrowie psychiczne. Szkoda tylko,że
      zamiast sam się leczyć, wpędza innych w choroby.
    • Gość: architekt Jako architekt odcinam sie od zenujacego komentarz IP: *.fbx.proxad.net 02.05.09, 23:58
      Jako architekt calkowicie sie odcinam od tej bzdurnej wypowiedzi Pana
      Taczewskiego (cosmi sie wydaje ze gosciu nawalil, a teraz glupio sie tlumaczy) i
      jeszcze cos, jakos pracujac za granica nigdy nie slyszalem o takim jak Pan tu
      przedstawia podejsciu do projektowania obiektow uzytecznosci publicznej - w tym
      wypadku szkol wyzszych. Za duzo Pan przebywa w sali bez okien, proponuje wyjsc
      na swieze powietrze i sie przewietrzyc zanim Pan dalej takie glupoty bedzie
      opowiadal.I to Pan Taczeswski decyduje m.in. ktory z architektow bedzie nalezal
      do Izby Arch.
    • Gość: berdys Neofilologia wywołuje atak klaustrofobii IP: *.multimo.gtsenergis.pl 03.05.09, 00:38
      Ciekawe, co rozpraszalo architekta podczas jego zajec... pewnie stringi kolezanki, latajacy komar i wlasne chrapanie.
    • Gość: rx Neofilologia wywołuje atak klaustrofobii IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.05.09, 01:05
      Takiego architekta za jaja powiesić to za mało. Ale winne jest
      kierownictwo UŚ. Swego czasu miałem wykłady parę lat temu w nowym
      budynku wydziału prawa w aulach na parterze. Tam też architekt nie
      przewidział lampy dla wykładowcy, tylko jakieś okno na suficie??!!
      Skutek był taki, że od późnej jesieni po 15 może 16 godz. pewien
      profesor przychodził na zajęcia z przedłużaczem i lampką biurową. To
      jest chore. Ale tak sie dziś wydaje publiczną kasę. Byle z zewnątrz
      ładnie wyglądało. Podobnie z ławkami w aulach. Już po 15 minutach
      dupa boli. Lepiej się człowiek czuje jadąc maluchem nad morze niż
      siedząc parę minut na wykładzie. Wg mnie budunek Wydziału Prawa i
      Administracji w Katowicach to jedno wielkie nieporozumienie
      • Gość: były student Re: Neofilologia wywołuje atak klaustrofobii IP: *.adsl.inetia.pl 03.05.09, 10:02
        Potwierdzam. Budynek Wydziału prawa jest - niestety - nieudany. Już pomijam brak
        atmosfery, ale żeby na salach wykładowych były przeciągi? Każdy student prawa
        zna to wycie wiatru, które zagłusza wykładowcę. A te ławki - chyba projektowane
        przez Chińczyków albo jakąś inną kurduplowatą nację - chłopy po 2 metry siedzą w
        ławeczkach jak dla dzieci.
    • Gość: pingu Re: Neofilologia wywołuje atak klaustrofobii IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 03.05.09, 01:15
      "Tomasz Taczewski jest architektem budynku. Sam przyznaje, że sale na parterze
      nie są przyjazne studentom. - Ale tak wygląda nowoczesne budownictwo z
      przeznaczeniem na dydaktykę."

      ja bym go skazal na pobyt w tej sali przez miesiac.
      potem powiedzial: czy mam pan jeszcze cos do poweidzenia o nowoczesnej dydaktyce?

      co za frajer...
      • Gość: Savon de Marseille Fizys kretyna, do wgladu IP: *.dyn.iinet.net.au 03.05.09, 02:26
        bi.gazeta.pl/im/8/3359/z3359998N.jpg
    • Gość: dupek Neofilologia wywołuje atak klaustrofobii IP: *.dyn.optonline.net 03.05.09, 04:05
      Taka jest wlasnie polska architektura i cala rzeczywistosc. Nie zmuszajmy
      innych do tolerowania pseudo-specjalistow: od superpolitykow do architektow.
      Idiota architekt wmawia uzytkownikom jak sie maja czuc w knocie ktory
      skomponowal. Wg cytowanego w artykule geniusza polskiej architektury klient
      jest przedmiotem a nie podmiotem.
    • Gość: T Neofilologia wywołuje atak klaustrofobii IP: *.raciborz.vectranet.pl 03.05.09, 07:01
      Tylko czekać aż urzędy będą przypominały piwnice. Wszak urzędnik ma w nich
      pracować a interesant załatwić sprawę. O szkołach podstawowych nie wspomnę.
      Wszak podstawy są najważniejsze. Szkoły muszą wyglądać jak kazamaty. Przecież do
      szkoły nikt nie chodzi się bawić a uczyć.
    • pinezka82 Re: Neofilologia wywołuje atak klaustrofobii 03.05.09, 08:11
      To już się zaczął sezon ogórkowy, że trzeba szukać na siłę sensacji?
      Ja tam ten budynek lubię, choć bez wad nie jest. Spędzam tam codziennie wiele
      godzin w różnych salach i żaden student mi się jeszcze nie skarżył. Ale
      wypowiedź dla gazety, to co innego ;)
      Byłam na wielu uczelniach za granicą i duże audytoria bez okien to norma.
      Klaustrofobia to choroba i jakby architekci uwzględniali w swoich projektach
      ewentualne choroby użytkowników obiektów, to mało który budynek w ogóle by
      powstał. A ta dziewczyna powinna była wcześniej zgłosić problem, na pewno
      znalazła by się jakaś inna sala, choć mniejsza. Mogła dostać ataku np. w
      toalecie lub windzie i tematu na artykuł by nie było.
      A co do durnych wypowiedzi architekta, to wiele zależy od tego jak dziennikarz
      przekaże słowa swojego rozmówcy... Kto choć raz wypowiadał się dla prasy wie o
      co chodzi ;)
    • Gość: Kris Przesada! IP: 88.220.36.* 03.05.09, 08:44
      W budynkach na Żytniej, zwłaszcza w piwnicach dziekanatu, albo na Żytniej 12
      jest jeszcze gorzej - grzyb na ścianach, a w piwnicach mrówki, robaki i
      czasami myszy lub szczury. Wszechobecny brud, kurz, i kiepskie światło.
      Piwnice i gabinety przerobione na sale wykładowe, gdzie regularnie trzeba było
      pomieścić 30 osób na zajęciach. Wychodzić można tylko w odwrotnej kolejności
      do tego jak się wchodziło, bo nie ma miejsca.

      I jakoś nikt nigdy klaustrofobii nie miał. Więc o co chodzi z tym tekstem?
      • Gość: not an architect Re: Przesada! IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 03.05.09, 09:11
        sami jesteście bada łatwych do sterowania frajerów którzy wierzą we wszystko co
        napisze jakaś niedouczona panna w prowincjonalnym dodatku stronniczej gazety
        czy nie wydaje się wam podejrzane ze gw zajmuje się problemem psychosomatycznymi
        jednej biednej studentki?? a nie pamiętacie jak pół roku temu napisali jakies
        bzdury ze na neofilologii jest zimno??
        i co ? i nic? wazne ze robi się komus kolo dupy i nastepne zlecenie z UŚ weźmie
        nasz człowiek.
        a propos postu o lampce - jak Ci w domu prakuje lampki to sobie ją zamontujesz -
        to UŚ nie może ??? WTF??


        • Gość: ja Re: Przesada! IP: *.bb.sky.com 03.05.09, 10:56
          nie chodzi o to, ze nie mozna zamontowac lampy, tylko o to, ze
          inteligentny pan architekt powinien chyba przewidziec lampe na
          suficie, skoro bierze ciezka kase za swoj projekt. Ciekawe czy
          chociaz kabel przewidzial z tego sufitu, na wypadek gdyby uczelnia
          chciala zainstalowac lampe.

          Poza tym nikt mi nie wmowi ze w innych krajach UE sufity na
          uczelniach sa malowane na CZARNO!
        • Gość: Aqq Re: Przesada! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.05.09, 11:09
          Panie architekcie, niech sie Pan przyzna, ze spartolil Pan robote, a
          nie wypisuje anonimow.
        • Gość: jazmig not an architect - czytaj ze zrozumieniem IP: *.gl.digi.pl 03.05.09, 13:04
          ten "architekt" sam powiedział wyraźnie, że świadomie projektował
          sale nieprzyjazne dla użytkowników. Czy twoim zdaniem jego wypowiedź
          została wymyślona?
      • Gość: BS Re: Przesada! IP: *.pip.us.edu.pl 07.05.09, 14:24
        Jak już były pieniądze to trzeba je było mądrze wykorzystać, a nie
        brać architekta kolejnego czyjegoś pociotka z UM w Sosnowcu, który
        zamiast w budynku umieścić biblioteki zrobił 3 kretyńskie wewnętrzne
        dziedzińce.I tak nie będą wykorzystywane, na parkingu podziemnym
        stoi do 10 aut dziennie.
        Facet musiał się chować w pokoju bez okien dlatego wszystkim wmawia
        jak to pięknie zaprojektował to g...
    • Gość: Halina Dąbrowska bez emocji IP: *.54.169.172.tvksmp.pl 03.05.09, 09:35
      Oświetlenie sal wykładowych i laboratoryjnych, zarówno na uczelniach jak i w
      szkołach, z reguły nie spełnia potrzeb ich użytkowników.
      Analogicznie, dotyczy to doboru koloru ścian.
      A lokowanie sal wykładowych w piwnicach z małymi okienkami lub całkowicie bez
      okien? ... tak, są takie sale w naszym kraju, i to nie mało.

      Z autopsji wiem, że tego typu pomieszczenia wpływają negatywnie na proces
      dydaktyczny, utrudniają przekazywanie wiedzy i jej przyswajanie. To nie są
      warunki do pracy umysłowej.
      Należy zwrócić również uwagę na fakt, że jest zaburzona (nieprawidłowa)
      cyrkulacja powietrza w tego typu pomieszczeniach. Nikt w warunkach
      niedotlenienia mózgu nie jest w stanie prawidłowo pracować intelektualnie!
      A oczy? ... to kolejny problem z tym związany.

      Zasygnalizowałam zaledwie kilka spraw. Jest ich dużo. Nie należy tego
      bagatelizować, zwłaszcza iż wprowadzenie żarówek energooszczędnych nasili te
      problemy. Będzie to widoczne za kilka lat.

      Tak to komercja (zysk kosztem jakości)powoli lecz skutecznie niszczy nasze zdrowie.
      Nie wierzycie Państwo? ... sami się niedługo na sobie i swoich najbliższych
      przekonacie.
      • Gość: not an ... Re: bez emocji IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 03.05.09, 12:12
        ROTFL

        bullshit
        • Gość: jazmig not an ... jesteś bullshit, zgadzam się tobą IP: *.gl.digi.pl 03.05.09, 13:06
          tacy jak ty powinni na zawsze utracić uprawnienia architekta.
          • Gość: nor an.. Re: not an ... jesteś bullshit, zgadzam się tobą IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 03.05.09, 21:08
            jazmig, tytanie intelektu - skoro nie jestem architektem - nie mam uprawnień -
            twoje żądanie zostało spełnione , cbdo
      • pinezka82 Re: bez emocji 04.05.09, 00:55
        No to dlaczego o tym nie ma w artykule? A tytuł jak byk mówi, że od samej
        bytności w tym budynku można dostać ataku klaustrofobii? Bo przyciąga uwagę?
        Tania sensacja i tyle...

        Poza tym niezależnie od wad ten budynek i tak jest z perspektywy studentów i
        wykładowców skokiem cywilizacyjnym.
    • Gość: marek Co za idiotyzm. A ten architekt to też dziwak. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.05.09, 15:09
      "Sale przyjazne studentom są nie do pomyślenia" - większego debilizmu nie
      słyszałem. Czyli najlepiej, jak wszyscy się będą źle w nich czuli - wtedy na
      pewno chętnie będą przychodzić na zajęcia po wiedzę. Kto kształci takich
      architektów?
    • Gość: marmoladka Neofilologia wywołuje atak klaustrofobii IP: *.dip.t-dialin.net 03.05.09, 15:16
      Co za bzdury!!! Brak okien, a co za tym idzie - brak swiezego powietrza, nie
      pomagaja w przyswajaniu wiedzy!!! Umysl, zeby lepiej pracowal potrzebuje
      tlenu!!! W tym przypadku architektowi, nie tylko przez te lata nauki, ale i
      teraz brakuje tlenu.. Zero pomyslunku!!!
      • Gość: not an... Re: Neofilologia wywołuje atak klaustrofobii IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 03.05.09, 21:07
        rozwiń maleńka myśl bo nie łapię co ma brak okien do braku powietrza....
        w takim aldiku okna male, nie otwierają się a świeży luft jest

        kurde, ile tu się można nauczyć na takim forum, szczegolniie od gwiazd z rajchu
        co budynku nie widzieli a lokalne realia są dla nich niepojęte
    • Gość: Taaa Neofilologia wywołuje atak klaustrofobii IP: *.net-partner.pl 03.05.09, 22:06
      sporo już lat temu pewien architekt, projektując budynek ASP w Łodzi
      (nagradzany, a jakże!) powiedział, że studenci mają się uczyć, a nie
      gimnastykować, i nie zaprojektował sali gimnastycznej. No i studenci
      muszą korzystać z sal na odległych terenach uniwersytetu. ALE WINNY
      JEST INWESTOR, KTÓRY MUSI USTALIĆ WARUNKI I ZAŁOŻENIA PROJEKTU, a
      nie godzić się na grymasy zakompleksionego PANISKA architekta. To
      jest, kolego, sztuka UŻYTKOWA. Czy wiesz, przyjacielu, gdzie -
      kiedyś - stał projektant mostu w czasie prób obciążeniowych? POD
      MOSTEM! Ręczył życiem za jakość swojej pracy.
      • Gość: not an.. Re: Neofilologia wywołuje atak klaustrofobii IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.05.09, 13:24
        zgadza się ,
        ale kryterium oceny mostu jest jasne - zawalił się /wytrzymał

        nie można napisać ze cały most jest do D... bo jakaś pipka dostała duszności w
        połowie drogi
        większość dyskusji w tym wątku to totalne bzdury - o przeciągach, braku
        atmosfery itp.
        a ja gazecie nie wierze bo znam wiele spraw które poruszali i w których oględnie
        mówiąc "mijali się z prawdą"
        prawda jest taka ze nie da się być 100% obiektywnym, ale jak widzę ewidentne
        naciąganie sprawy to mi się rzygać chce
        bez odbioru
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka