Dodaj do ulubionych

Experyment 10 dniowy

17.03.06, 09:27
jeszcze przed sesją.
postanowiłem powtórzyć pewien experyment - już praktykowany wielokrotnie
przez badaczy. Nie mam małpy a mój pies nie nauczył się rzucać lotkami mimo
usilnych prób przekupywania wołowinką i straszenia smyczą. Muszę sam.
Bedę wieczorem (ew. rano jak dzisiaj) rzucał kostką. Zakładamy kupno-sprzedaż
wyłącznie PCRO. 1 i 2 sprzedaż (kontraktu); 3 i 4 nic nie robię; 5 i 6 kupno
kontraktów. Tylko jeden rzut dziennie niezależnie jaka "bzdura" wyjdzie. Kant
powtarzamy... zamykamy kontrakty po kursie _zamknięcia_ za tydzień w piątek.
Może będziemy kontynuować? w Oryginale experyment trwał znacznie dłużej.
Statystycznie powinno być co najmniej 120 sesji ale nie wiem czy starczy mi
cierpliwośći. Naukowo powinno być również co najmniej 20 równoległych
portfeli-prób. aMoże któryś ze studentów napisze w pełni naukowy artykuł na
ten temat? 5 miesięcy po 10 minut dziennie. Ja jestem zbyt leniwy...
no więc:
Rzuciłem....... i 2. Dzisiaj więc dziś"zlecenie" sprzedaży kontraktu na w20
PCRO.
Proponuję aby każdy chętny zrobił sobie eksperyment sam. NIE OSZUKIWAĆ!!!
Jakieś propozycje?
amigo
Obserwuj wątek
        • elamigo1 Re: Experyment 5 - pięcio 17.03.06, 09:42
          1. Dla eksperymentu nie powinno mieć znaczenia. Dzień jak codzień
          2. Nie demonizowałbym tych wiedźm. Może iść zarówno w jedną jak i w drugą
          stronę. Jeśli wiedźmy przegną zamknięcie to i tak otwarcie w poniedziałek
          zniweluje do normy. Na wszelki wypadek przed rzutem kostką przeszedłem pod
          drabiną i potłukłem lusterko...
      • 6an1 Re: Poniedziałek S2843 17.03.06, 10:46
        A jakie były wyniki w oryginalnym eksperymencie?
        Wiem, że robiono też podobne eksperymenty w Stanach, polegające na losowym
        wybierania akcji. Wyniki były podobno lepsze niż u wielu doświadczonych
        inwestorów i analityków. Jest zresztą w tym szaleństwie jakaś metoda - np. gra
        przeciw większości, a większość, jak wiadomo, nie ma racji.
        • elamigo1 Re: Poniedziałek S2843 17.03.06, 11:00
          dokładnych wyników nie pamiętam - podaję"z głowy": w najbardziej znanym z
          eksperymentów małpa rzucająca lotkami w gazetę wall street journal (trafiała w
          spółki na stronie z notowaniami) osiągnęła wyniki lepsze niż 75% profesjonalnie
          zarządzanych funduszy inwestycyjnych. Szczegółów techniki nie pamiętam Dość
          istotna jest długość eksperymentu. Na naszym forum, jak na razie to zabawa, ale
          może będzie szersze zainteresowanie i będziemy kontynuować wspólnymi siłami.
    • elamigo1 zlecenie na poniedziałek20III L-zamykamy 19.03.06, 17:37
      wyszła 6--stka. Więc zlecenie kupna. Zamykamy więc naszą krótką. zgodnie z
      założeniami PCRO - niestety eksperyment nie dopuszcza trailingu stopa.
      Zobaczymy po jakim kursie.
      rzucam dziś wieczorem bo jutro rano, przed sesją, jestem z daleka od kompa.
      pozdrawiam
    • elamigo1 Re: Experyment 10 dniowy -na wtorek S 20.03.06, 17:29
      KOSTKA: Dzisiaj zamknęliśmy krótką sprzedana za 2843 po 2810. Zarobek 330zł.
      Suma prowizji 26zł (bph) W eksperymencie nie przewidziałem możliwości
      reinwestowania zysków. Powinienem?
      Kolejny rzut, na wtorek rano - 2-ka. Aktualna pozycja = 0 papierów. Jutro rano
      sprzedajemy PCRO.

Na marginesie: kostka grała dzisiaj znacznie lepiej niż ja sam. Zamknąłem
      krótkie 2835 - na stopie. Po powrocie do domu otworzyłem znów krótką którą
      zaknąłem przed zamknięciem sesji. W efekcie sesja lekko na minusie - licząc od
      piątkowej pozycji. Akutat spełnił się najmniej prawdopodobny scenariusz . KOSTKA
      GÓRĄ - zyskuje na mało prawdopodobnych psychologicznie scenariuszach. Najbliższe
      dni postaram się trochę aktywniej pohandlować. Rano najczęściej nie mogę - więc
      będę składał zlecenia z limitami. Po południu zamiast tradycyjnej sjesty pogram
      sobie trochę intraday.
      Wracam do postowania wieczorem
      pozdr
      Ami
    • elamigo1 Re: Experyment 10 dniowy 20.03.06, 23:04
      Reinwestowanie zysków. Po namyśle - nie da się. Strasznie by komplikowało
      sprawę. Bądźmy bliźsi rzeczywistości. No jak tu kupić kawałek kontraktA?.
      Jutro na wstępie postaram się wykorzystać przewagę człowieka nad kostką-
      stosując limity. Może kostka jest mądrzejsza niźli ja - ale limitów nie może
      stosować! haha. Ja tak.
      Jutro daję kilka zleceń sprzedaży - ale na różnych poziomach. Na bykowym się
      dzisiaj przejechałem. Poziom na którym ustawiam zlecenia jest mało prawdopodobny
      do osiągnięcia - ale na płaskim rynku bez grania intraday przez większość dnia -
      to chyba inaczej się nie da. pozdrawiam.
    • elamigo1 Re: Experyment 10 dniowy 21.03.06, 21:53
      KOSTKA. Sam bym powiększył krótką na otwarciu (gdybym nie miał możliwości grania
      limitem aktywacji jak kostka) a kostka ma swoje zdanie i wskazuje 4-kę.
      TRZYMAMY. akutalna pozycja krótka 2808. ziobaczymy.
    • elamigo1 Na czwartek 22.03.06, 23:50
      KOSTKA: kolejna 4ka. Trzymamy nadal.
      Cel eksperymentu: świadomość, zabawa.
      Porównanie: każdy sobie porówna sam. Ja porównuję do swoich wyników i jak
      narazie kostka lepsza. Wiem że to niemiarodajne i eksperyment za krótki -
      zabawa. Takie porównanie jest o tyle dobre że dość obiektywne i dla siebie
      samego miarodajne ( pytanie na które odpowiada rzucanie kostką: czy jestem
      lepszy od przypadku...)
      kto nie chce niech nie porównuje. W badaniach amerykańskich większość inwestorów
      porównujących swoje wyniki była oburzona i wściekła. Cierpiało ich ego.
      Negowali wszystko. Nawet domniemywali oszustwo i uczestnictwo w eksperymencie
      zawodowych zarządzających. Szukali błędów metodologiczych i statystycznych.
      Argumentów było mnóstwo ale fakty były proste i czytelne. Część nadal nie wierzy.
      Na marginesie: bez stop losów i limitów myślę że kostka by przegrała w długim
      terminie - w tym akurat eksperymencie. W pierwowzorze małpa typowała tylko
      spółki które kupić (bez sprzedawania etc...)
      pozdro
      • ojciecswiety prosba!!:) 23.03.06, 13:14
        czy moze ktos wytłumaczyc jak grac na kontraktach terminowych o ktorych tu
        mowa?? tylko prosze "łopatologicznie" bede szalenie wdzieczny
        pozdrawiam
        • elamigo1 Re: prosba!!:) 23.03.06, 13:36
          opisy znajdziesz na bossa.pl i innych stronach. Wystarczy trochę poszukać.
          Zdecydowanie odradzam granie na kontraktach osobom bez minimum rocznego
          doświadczenia w aktywnym graniu na giełdzie, a i tak frycowe się zapłaci.
        • s42 Re: prosba!!:) 23.03.06, 17:25
          najbardziej łopatologicznie to skoro już masz komputer i dostęp do internetu to
          wykorzystaj to , w tym okienku jest naprawdę tyle informacji ( nie tylko o
          kontraktach) , że nie przeczytasz tego do końca życia, czytaj , czytaj i
          jeszcze raz czytaj , na każdym z portali jest kopalnia wiedzy na ten temat, na
          początek proponuję www.futures.pl, tam masz wszystko co potrzebne na początek
          pzdr
    • elamigo1 Piątek - ostatni dzień L - zamykamy. 23.03.06, 16:43
      Kostek jest bezlitosny. Ja mu mówię trzymaj albo sprzedawaj bo będą spadki a on
      swoje. Pokazał 5 oczek. Umowa jest umową i w jego imieniu składam na jutro
      zlecenie kupna pcro. Więc zamknięcie pozycji.
      Ziobaczymy cóż to wyjdzie.
        • elamigo1 Re: Piątek - ostatni dzień L - zamykamy. 23.03.06, 17:35
          Przyszłość należy do azji. Kostek jest żółty i ma czarne oczka. Przyszedł w
          pudełku z grą made in china (właściwie to bez sygnaturki gdzie wykonane ale
          widać że tam). Mówicitocoś?
          Zobaczymy. Jutro też mogą być niespodzianki. Osobiście Ja z kostkiem w tym
          tygodniu przegrałem. Jak na razie. Jutro odwet?
          Pouczający eksperyment. Niewykluczone że włączę kostkę do swojej strategii
          inwestycujnej. Jak nie będę wiedział co robić - będę rzucał:-)
          • s42 Re: Piątek - ostatni dzień L - zamykamy. 23.03.06, 17:44
            Stare giełdowe porzekadło mówi , że jak nie wiesz co zrobić to najlepiej nic
            nie rób.
            A co do żółtego koloru to wiem co masz na myśli.
            Jeszcze jakiś czas temu chciałem namówić starszą córkę, żeby zaczęła uczyć się
            chińskiego ,ale oni zaczęli uczyć się angielskiego , więc córka wybrała
            hiszpański ( Tobie chyba bliższy), a ja przestałem nalegać, bo dla niej
            łatwiej. Poszliśmy na skróty ;-)
            • elamigo1 Re: Piątek - ostatni dzień L - zamykamy. 23.03.06, 17:55
              Po hiszpańsku mówi 300 milionów ludzi na świecie. Tyle że biednych...
              Dość trudny język, ale chiński trudniejszy:-)
              Na ironię niewiele jest serwisów gospodarczych po hiszpańsku a np. fora
              internetowe mają poziom tak denny że szkoda nawet czytać a co dopiero postować.
              I to niezależnie czy w hiszpanii, am południowej (tam właściwie jest trzeci
              świat forumowogiełdowy) o filipinach nie wspomnę.
              Córka?
              żartując (ale zagrożenie jest poważne): za kilka lat kilka milionów
              multimilionerów chińskich będzie szukało żon.... A za kilkadziesiąt lat będą
              potrzebować pielęgniarek do 10 milionów domów starców..
    • elamigo1 skubaniec znów miał rację! 24.03.06, 10:08
      zamykamy pozycję pcro 2800 - i jak na razie to kolejna dobra decyzja kostka.
      Zaskakujące ale najlepsze. Kolejny zysk 80 zł prowizja 26.

WYNIKI KOSTKA:
      Zaangażowane środki 2000 zł (zaokranglam)
      Wypracowany zysk: 330+80-26-26=352zł
      RENTOWNOŚĆ TYGODNIOWA 17,5% (roczna 1000% (tysiąc procent r.prosta lub 835000%
      rocznie reinwestując - niecałe 17milionów złotych z 2000 po roku....)
      KOSTEK IS THE BEST.
      SPRZEDAM KOSTKA. Wywoławcza 1milion doralów.
      Rzucający jest do wynajęcia w cenie 1 drls za rzut i 1000 drls za
      interpretację...

Kostek krzyczy (telepatia) : " a nie mówiłem":-) oraz "słuchajcie kostka a
      dobrze na tym wyjdziecie" etc etc etc.......
      Nauka dla początkujących inwestorów: seria wygranych,nawet długa, nie świadczy
      o zdolnościach czy talencie inwestycyjnym. Zaufanie do siebie można mieć
      najwcześniej po roku efektywnego grania.
      pozdrawiam.
      BYŁO POUCZAJĄCE????
      amigo
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka