Dodaj do ulubionych

Jupiter Piast

05.05.06, 11:18

Diabeł mnie podkusił i mam Jupitera, pomyślałam że Piast i tak wzrósł sporo i
nie ma sensu angażować sie w tą spółkę nie wiem co dalej czy warto kupić
jeszce Piasta? proszę o radę Dzięki
Obserwuj wątek
      • fular1 Re: Jupiter Piast 06.05.06, 17:57
        jak chcesz go trzymac dlugoterminowo - polecam szczerze. sam mam troszke
        akcji :) 20 czerwca bedzie PP 1:1 wiec bedziesz mial 2x wiecej akcji. jedyna
        spolka NFI ktora jeszcze nie windowala pod 10 zl. zobaczymy.

ale mowie: dlugoterminowo.
      • inntacto Re: Jupiter Piast 07.05.06, 17:30
        najtańszy fundusz na giełdzie o c/wk 3,99 według starych danych, teraz już wskaźnik jest znacznie lepszy np dlatego że spółki które ma np energopol pd czy ceramika znacznie wzrosły, pro futuro dobrze wyceniane to łąkomy kąsek i może być niedługo dobrze sprzedane, info o możliwej sprzedaży już niedawno spowodowało gwałtowny wzrost kursu i potem małą korektę. 15.05 -ogłoszenia wyników za pierwszy kwartał a - 16.05 NWZA no i PP 20.06, po projektach uchwał i skreśleniach można domniemywać, że chodzi im po głowie deweloperka. Ciekawe jest że w najlepszym okresie do inwestycji blisko walnego i pp OFE DOM buszcza bezmyślnie?? małą część akcji realizując stosunkowo skromny zysk i zbijając sztucznie cenę akcji aby wujki lub sami na czyjeś konta się obkupili. Zobaczycie ze robią to widząc ogromny potencjał i wzrostów, wejścia nowych akcji w bardzo atrakcyjnej cenie i chcąc sami na tym wyjść z zyskiem.
        • fular1 Re: Jupiter Piast 07.05.06, 18:04
          zgadzam sie, spolka ktora nie przezyla jeszcze boomu, prosze zobaczyc na ZACH.
          jeszcze w marcu byl po 6 zeta. teraz po 18. dlatego mysle ze dlugoterminowo na
          jupiterze zarobic sie da. zwlaszcza ze jeszcze wyniki przed nami, PP przed
          nami, a kurs dziwnie spada. ;)
            • jupil Re: do fular1 07.05.06, 18:28
              wywalał fundusz, teraz powoli jupiter powinien iśc do góry, wywalili aby zmniejszyć posiadanie poniżej 5% i teraz już nie muszą o niczym powiadamiać, może i będą wywalać ale już na wyższym poziomie, takie jest moje zdanie
            • fular1 Re: do fular1 07.05.06, 18:28
              do 2 lat max. trzeba obserwowac. bo ZACH mial 2 miechy temu 5 zeta. a ma 18.
              nie mowie ze to samo sie stanie z jupiterem w ciagu 3 miechow czy 2 miechow.
              ale mysle ze dlugoterminowo ( pol roku do roku - max skrajnie do 2 lat ) sie
              zarobi
              • fular1 Re: do fular1 07.05.06, 18:32
                a czemu do tego mam sentyment. juz mowie. moj ojciec mial kiedys swiadectwa
                udzialowe ( lata 90 ). upadly czy cos takiego nie wiem. zamienili to w 97 roku
                czy 98 na NFI wlasnie. Bessy nie bessy, tragedie i byl moment ze moj ojciez z
                calego swiadectwa ( 15 spolek, dzis 14 - 2 sie polaczyly z tego co wiem to
                wlasnie jupiter z kims ) mial 15 000. a wlozyl hohoho. dzis niech sobie ktos
                policzy ile ma i wlasnie z jupitera jeszcze zostaly ludzie. mysle ze da sie na
                nim zarobic. ile ? zobaczymy. ja sie dlugoterminowo pisze. powiedzmy 2000 akcji
                to nie jest kapital zabójczy a PP 1:1 20 czerwca da mi 4000 akcji. kto wie ile
                bede z tego mial za 2 lata.

a moze nic ? nie wiem. dlatego kocham gielde
    • escobar74 Jupiter 08.05.06, 17:03
      zaczynam tracic cierpliwosc do tego nifu,mysle ze gdyby mial byc na nim niezly odjazd juz niedlugo to cena nie spadalby tak jak to sie dzieje teraz,obawiam sie ze zamiat wielkich nadziei jupiter bedzie wielkim zawodem,obym sie mylil.
      • fular1 Re: Jupiter 08.05.06, 17:20
        na gieldzie zyskiem jest zapłata za cierpliwosc. to w 80%. 20% wiedza.

zobacz jakie obroty sa na jupiterze - 1 300 000 prawie. to jest inwestycja
        dlugoterminowa. 20 czerwca PP.

ktos sysa niezle koszyki akcji co chwilke. to nie sa zwykle obroty. moim
        zdaniem trzeba czekac.
        • fular1 Re: Jupiter 08.05.06, 17:21
          och co ja pisze. juz tez ulegam emocjom - oczopląs. to tak jak sie siedzi po
          10h przed monitorem :/

2.462.174 zl obrot na jupiterku
          • jasiek233 do fular1 08.05.06, 20:06
            Dotychczas patrzylem na fundusze troche z boku (po doswiadczeniach z lat 90).
            Teraz mysle,ze to moga byc ciekawe papiery. Masz jakies linki co do rozwoju
            sytuacji na tym rynku. Wiem, ze Jupiter przewiduje emisje z prawem poboru. 2,
            4, 9 juz taka mialy. A co z innymi NFI? Gdyby do takiej emisji doszlo np na
            Jupiterze to jaka cene przewidujesz w czerwcu.
            Dzieki
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka