Dodaj do ulubionych

Stopa bezrobocia spadła o 0,7 proc.

06.06.06, 14:55
"Jednocześnie MPiPS zaznacza, że spadek bezrobocia odnotowany w maju 2006 roku
był największy na przestrzeni ostatnich trzech lat."

Po prostu w maju Hiszpania otwarła rynek pracy.
Obserwuj wątek
    • daarnor Re: Stopa bezrobocia spadła o 0,7 proc. 06.06.06, 15:12
      Nie bez znaczenia jest też fakt, że część Polaków pracujących w Anglii
      zobaczyła, jakie by musiała zapłacić podatki... więc postanowili się wymeldować:)

[Maj to miesiąc następujący po kwietniu. Kwiecień miesiącem PiTolenia]*

*Dopisek dla użytkowników wyznania PiSowego
      • swoboda_t Re: Stopa bezrobocia spadła o 0,7 proc. 06.06.06, 22:13
        Ja oficjalnie nie pracuję od marca, w PUP jeszcze nigdy nie byłem, bo i po co -
        pracę znajduję sobie sam, a ich ewidencję mam w du...
        Pójdę przed wyjazdem(przeciąga się :|), coby mieć papier na ubezpeiczneie
        zdrowotne (w sumie to i tak prawie bezwartościowy). W każdym razie dzięki mnie
        bezrobocie spadło - jak się zwolniłem, to kogoś musieli przyjąć, a ja w
        statystykach nie figuruję :P
    • parob jak spadnie we wrzesniu do 12-13% to wybory 06.06.06, 15:36
      W kampanii będzie się czym pochwalić, Marcinkiewicz nie będzie MUSIAŁ być juz premierem więc może wystartuje na prez. Warszawy, PiS dostanie swoje 25% a dzieki temu ,że LPR nie wejdzie a Samoobronie spadnie, PO będzie miała do wyboru - z PiSem lub SLD. W polityce wszystko mozliwe, więc PO pójdzie na układ z PiSem, dostanie premiera, a PiS zachowa stołki i wpływy tam, gdzie będzie mu najbardziej zależało. To tylko kilka miesięcy, więc juz zaczynają wkurzać koalicjantów, aż w końcu ich sprowokują do jakiegoś głupiego manewru i koalicja się rozpadnie z WINY lpr i samoobrony, a wtedy Prezydent w orędziu tym razem zakomunikuje, ze wybory - może razem z samorządowymi. Chyba, że PiSowi juz wszystko jedno i bratanie się z drugim sortem eseldowców, którzy po negatywnej weryfikacji przeszli do S, nie przeszkadza.
        • ekumeniczny 16% bezrobocia = owoce "reformy" Balcerowicza 06.06.06, 16:28
          Re:szkoda tylko ze ty nie wiesz na czym te reformy polegaly

He he he he wiem, czytalem ostatnie fragmenty wywiadu z "profesorem" Geremkiem

www.ojczyzna.pl/forum/read.php?f=3&i=8184&t=8184
          cytat:
          H. K: Pan chyba niezbyt lubi Polaków.

B. G: Niezbyt lubie? Takie okreslenie jest niez-byt scisle! Ja ich po prostu
          nienawidze.

H. K: Ale przeciez pana i pana matke uratowal wlasnie Polak!

B. G: To prawda. Stefan Geremek ukryl nas o-boje w Zawichoscie. Pózniej nawet,
          kiedy bylo juz jasne i pewne, ze mój ojciec (Borys Lewartow) - nauczyciel ze
          szkólki rabinackiej, zginal... w getcie warszawskim, ozenil sie z moja matka.
          Niemniej jednak jak od dziecka musialem ukrywac swoje po-chodzenie i nie jeden
          raz bluznilem przenajswietsze-mu, niech bedzie slawione imie jego po wieki wie-
          ków, ze stworzyl mnie wlasnie zydem!
          A zreszta czy-tala pani chyba pamietniki Emanuela Ringelbluma?

H. K: Oczywiscie. Przeciez pisalam ksiazke o getcie warszawskim i bohaterach
          Zydowskiego Ru-chu Oporu.

B. G: No, to co pewnego razu powiedzieli zy-dzi, którzy razem z Ringelblumem
          ukrywani byli w bunkrze przy ulicy Wolskiej przez ogrodnika Mar-czaka i jego
          rodzine? Pamieta pani, panno Hanko?

H. K: Tak, pamietam. Mówili, ze nienawidza Polaków, bo im jest lepiej niz nam.

B. G: No, to teraz nie bedzie sie pani zastana-wiac, ze caly ruch spoleczny,
          który tworzymy oraz ozywiamy go róznorodnymi nurtami politycznymi, ma na celu
          doprowadzic do takich zmian w struk-turze panstwowo-gospodarczej Polski, aby
          zydom w Polsce zylo sie zawsze lepiej niz Polakom.

;-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
          ;-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

$3750 + %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
      • 1410_tenrok Re: 16% bezrobocia = owoce "reformy" Balcerowicza 06.06.06, 21:57
        ekumeniczny, a wiesz ty bratku jake betzrobocie jest w byłej dederowni?
        Przeciez oni tysiackrotnie lepszy przemysł mieli niż nasz. I co? Przyszła
        godzina prawdy i nagle, wszystko było szrottem! Ale, oczywiście to nie odgrywa
        żadnej roli!!! Mama komuna powiedziała 10 potęga gospodarcza naświecie, więc w
        to wierzymy! wiara czyni cuda!!!!
        Pomysl o tym, jak Maggie zamykała te wszystki lewicowe fabryczki z XVIII-
        wieczna technologią w UK. Tam bezrobocie było wieksze, a ile to trwało?
        A Hiszpania po Franco? 25% bezrobocia, aż weszli do EU i teraz czuja sie
        swietnie. Ale ja wiem: BALCEROWICZ ODPOWIEDZIALNY JEST NAWET ZA:
        - dziure ozonową
        - zmiane klimatu
        - al kaide
        - ostatnie trzesienia ziemi na oceanie indyjskimi.
        A wiec? Łucionc mó Eb!!!
        • adas313 Re: 16% bezrobocia = owoce "reformy" Balcerowicza 07.06.06, 08:52
          > ekumeniczny, a wiesz ty bratku jake betzrobocie jest w byłej dederowni?
          > Przeciez oni tysiackrotnie lepszy przemysł mieli niż nasz. I co? Przyszła
          > godzina prawdy i nagle, wszystko było szrottem! Ale, oczywiście to nie odgrywa
          > żadnej roli!!! Mama komuna powiedziała 10 potęga gospodarcza naświecie, więc w
          > to wierzymy! wiara czyni cuda!!!!

I jest tam tak jak jest MIMO wpompowanie 1,2 BILIONA Euro.
    • comrade Hehe 06.06.06, 15:44
      Ja pitole, co za naród. W Poslce oczywiście niemożliwe jest coś takiego jak
      dobra koniunktura gospodarcza, wzrost konsumpcji, produkcji i związany z tym
      wzrost zatrudnienia. To najprostsze wyjaśnienie spadku bezrobocia jest po prostu
      niemozliwe. "Prasa kłamie, walcz z systemem, pozytywne wiadomosci to propaganda
      sukcesu" - mentalnosc odziedziczona po socjalizmie trzyma sie mocno.

BTW, zeby bylo jasne: emigracja na pewno ma wplyw na spadek bezrobocia, ale
      niewielki. Gardłowanie ze wyjechało iles tam tysiecy osób jest śmieszne, trzeba
      liczyc migracje netto czyli wyjezdzajacy minus powracajacy. Wg internetowych
      specjalistow od spadku bezrobocia wraca oczywiscie zero osób i rachunek sie zgadza.
      • krychola Re: Hehe 06.06.06, 16:14
        comrade napisał(a):

> Ja pitole, co za naród. W Poslce oczywiście niemożliwe jest coś takiego jak
        > dobra koniunktura gospodarcza, wzrost konsumpcji, produkcji i związany z tym
        > wzrost zatrudnienia. To najprostsze wyjaśnienie spadku bezrobocia jest po
        prost
        > u
        > niemozliwe. "Prasa kłamie, walcz z systemem, pozytywne wiadomosci to
        propaganda
        > sukcesu" - mentalnosc odziedziczona po socjalizmie trzyma sie mocno.
        >
        > BTW, zeby bylo jasne: emigracja na pewno ma wplyw na spadek bezrobocia, ale
        > niewielki. Gardłowanie ze wyjechało iles tam tysiecy osób jest śmieszne,
        trzeba
        > liczyc migracje netto czyli wyjezdzajacy minus powracajacy. Wg internetowych
        > specjalistow od spadku bezrobocia wraca oczywiscie zero osób i rachunek sie
        zga
        > dza.

Tylko ile osób wróciło według ciebie? Coś opowiada się przez ostatnie dwa lata
        wyjechało około 500 000 osób z kraju za chlebem, a ile wróciło?
          • drachu4 Re: Hehe 06.06.06, 18:57
            Tylko nie interesuje Cie migracja netto na tysiac mieszkancow, bo niemowlaki nie
            emigruja, tak samo jak nie emigruja ludzie zarabiajacy 3k lub wiecej miesiecznie
            (vide gornicy :P) a migracja wsrod ludzi bezrobotnych. Jezeli w samej irlandi
            jest 180k obcokrajowcow z czego 100k jest z Polski. A bezrobotnych rok i pol
            temu bylo 3mln. Obecnie jest 2.5mln. I wiemy juz ze niemowlaki nie wyjezdzaja,
            nie wyjezdzaja tez emeryci i rencisci, ani osoby zarabiajace 3k lub wiecej (np.
            gornicy :P) to wiemy ze wyjezdzaja glownie mlodzi i glownie bezrobotni. A wiec
            te dwie dane zestawiajac ze soba. W ciagu prawie dwoch lat bezrobocie spadlo o
            500k z czego w iralndi siedzi 100k naszych. To mozna sympatycznie przyjac ze
            sama Irlandia wchlonela 20% tego spadku bezrobocia. Fajnie nie? :D

Oczywiscie przywodca zwiazkow powiedzial ostatnio: 'gornicy sa zdesperowani'. :D

Panom z PiS'u proponuje w zajac sie lustracja, bo to przeciez najwazniejsze.
            • aniavv Re: Hehe 06.06.06, 23:51
              I tu się dziwię. Bo lustracja może wykazać tylko jedno: politycy pisu nie są
              zbyt przystojni:).
              A serio: ostatnio obserwuję wszystko z prawdziwym przerażeniem. Gomułka wrócił.
              Wszystko jest mówione w czasie przyszłym (zrobimy, zbudujemy, zniszczymy,
              zlustrujemy, pociągniemy do odpowiedzialności itd.), grożenie paluszkiem,
              wczasy zorganizowane, marnotrawienie publicznych pieniędzy, dzielenie
              społeczeństwa (lekarze be, twórcy be, naukowcy - be, reszta - czyli nie wiadomo
              kto - cacy). O homo nie wspominam, bo oni to naprawdę mają przechlapane:).
              A tylko budżetówka płaci uczciwie podatki.
              Polscy twórcy są chyba zbyt inteligentni, myślący, niebezpieczni i
              prześmiewczy. Dlatego muszą za to zapłacić.
              Nie warto wspierać własnych twórców i naukowców. Można ich "ściągnąć". Nie
              mówię o necie. Chińczycy będą wielbić władzę. I na pewno nasza najwyższa władza
              się z nimi porozumie, władza zna wszak wszelkie języki obce.
              Twórcy w krajach bałtyckich nie będą do nas wyjeżdżać. Za dużo by stracili. To
              my już jesteśmy biednym krajem.

To jest jakieś przekleństwo ciążące nad tym narodem...
      • snayp Re: Hehe 06.06.06, 18:13
        Tylko że ci co wyjeżdzaja i wracają nie rejestrują się w urzedach pracy bo to
        wiąże sie z idiotycznym podpisaywaniem kwitka co 2 miesiące. Żeby sprawdzić cie
        czy aby napewno dalej jestes bezrobotny. A dane o bezrobociu są tworzone na
        podstwie list z urzędów pracy. Wiec i tak czy siak zmniejszające sie bezrobocie
        jest w największym stopniu efektem wyjazdów za granicę a nie poprawie koninktury.
        Wiec racje miał ambasador WB w Polsce że Anglia stworzyła wiecej miejsc pracy
        dla Polaków w ciągu pół roku niz Polska w ciagu 10 lat :)))
        brawo Pis oby tak dalej. Wszyscy stąd wyjedziemy i bezrobocie spadnie do 0
        procent :> Ja wyjeżdżam:>
      • 2paco Re: Hehe 06.06.06, 20:08
        oczywiste że nie spada bezrobocie bo wyjeżdżają ludzie. ale przesadą jest
        przypisywanie zasług ekipie JK :|
    • bekon6 A moze jednak tak? ! 06.06.06, 17:15
      podatki.gov.pl/wiki/index.php?title=Jak_za_Pomoc%C4%85_Polityki_Prorodzinnej_Zredukowa%C4%87_Zobowi%C4%85zania_Pa%C5%84stwa_i_Obni%
      C5%BCy%C4%87_i_Upro%C5%9Bci%C4%87_Podatki
      • bekon6 Re: A moze jednak tak? ! 06.06.06, 17:16
        podatki.gov.pl/wiki/index.php?title=Jak_za_Pomoc%C4%85_Polityki_Prorodzinnej_Zredukowa%C4%87_Zobowi%C4%85zania_Pa%C5%84stwa_i_Obni%
        C5%BCy%C4%87_i_Upro%C5%9Bci%C4%87_Podatkipodatki.gov.pl/wiki/index.php?
        title=Jak_za_Pomoc%C4%85_Polityki_Prorodzinnej_Zredukowa%C4%87_Zobowi%C4%
        85zania_Pa%C5%84stwa_i_Obni%C5%BCy%C4%87_i_Upro%C5%9Bci%C4%87_Podatki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka