Dodaj do ulubionych

Bliżej do podwyżki składek ZUS dla przedsiębiorców

IP: *.ars.net.pl 05.10.04, 19:42
Czyli rząd chce zabić przedsiębiorców, niech żyje polska "demokracja".
Obserwuj wątek
    • Gość: mykos Basnie Patera IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.10.04, 19:42
      Tan Pater to chyba zyje w wirtualnym świecie.
      Wiadomo,ze kto żyw to bedzie uciekał na rózne sposoby ( a są przeciez), kto
      bedzie uczciwy musi sie liczyc z bankructwem albo zwolnieniami pracowników.
      Oskar dla Patera - tylko On mógł to wydumać.Tak to odgórnie stwarza sie
      przestepców .
      W tym kraju nie mozna inaczej jak tylko kombinować.
        • Gość: Danziger Uzupełnienie IP: *.visp.energis.pl 05.10.04, 22:08
          Aż zajrzałem w swój "pasek": Pensja brutto ok. 7500 zł, składka prawie 1500 zł.
          Koleś który zarabia tyle samo na lipnym samozatrudnieniu płci składkę 2 czy 3
          razy niższą, kupuje samochód odliczając od niego VAT (ja płacę z VATem) i
          wrzuca go w koszty, paliwo do przejazdów prywatnych i służbowych nie dość że
          odlicza VAT to jeszcze wrzuca to w koszty. A ja z końcem roku płace 40%
          podatek. A jemu się daje możliwość płacenia podatki liniowego 19%. Czy ja
          jestem jakiś trędowaty że mam płacić 2x czy z ZUSem 3x wyższe podatki od kogoś,
          kto ma po prostu "inną formę" zatrudnienia tylko dlatego że ja jestem
          etatowcem ? - To państwo jest chore. Czy etatowiec to dojna krowa ? - OBNIŻYC
          PODATKI WSZYSTKIM a nie tylko wybranym !
          • szczurbiurowy Re: Uzupełnienie 05.10.04, 22:22
            Wszystko ładnie, tylko, że Ty pracując na etacie dostaniesz kredyt w pięć minut,
            bez kłopotu. My musimy spełnić pieć tysięcy warunków i traktowani jesteśmy jak
            trędowaci. Każdy list polecony wzbudza emocje, bo być może jest Z US albo ZUS.
            Do firmy przychodzą kontrole i siedzą miesiącami, moga ukarać mandatami, karami
            administracyjnymi, grzywnami - po uważaniu. A najgorsze jest to, że ciężko
            pracując po 12- 15 godzin dziennie, budując firmy nie tylko dla siebie czy
            rodzin, ale i dając zatrudnienie pracownikom - dbudowując kraj, - widzimy jak
            ten wysiłek jest marnotrawiony przez władców, którzy wurzucają pieniądze z
            podatków za okno w zupełnej bezkarności. Widzimy jak można zniszczyć firmę jedną
            decyzją urzędniczą.
            Polskę trzeba odbudowac po latach komunizmu. Ale ta odbudowa jest sabotowana
            przez wrogie państwo. To nie urzędnicy odbudują Polskę, ale przedsiębiorcy.
            Robimy to od 15 lat. I jest coraz trudniej.
            • Gość: Andrzej Wzrośnie bezrobocie i szara strefa - SLD = SYF IP: *.proxyplus.cz / *.warszawa.sdi.tpnet.pl 06.10.04, 10:09

Wzrośnie bezrobocie i szara strefa - SLD = SYF i nic więcej.

Gnojki niszczą przedsiębiorczość. Ludzie będą masowo rejestrować działalność
              np. na Słowacji i nie będą w ogóle płacić ZUS. Polacy mają taki rząd jaki sobie
              wybrali, czyli skorumpowanych złodziei i przekrętasów.

Jeżeli to przejdzie, to ten kraj dla najmniejszych firm przestanie istnieć.

SLD = PRZEDE WSZYSTKIM BEZROBOCIE - zobaczymy jak daleko te komunistyczne
              świnie na swoich złodziejskich pomysłach zajadą.
              • Gość: Andrzej LISTA NAZWISK SLD SDPl UP niszczących małe firmy IP: *.proxyplus.cz / *.warszawa.sdi.tpnet.pl 06.10.04, 10:29

Zapamiętajcie sobie dobrze nazwiska tych ludzi. Zwłaszcza, jak w czasie wyborów
                będą twierdzili że chcieli dobrze ale ZNOWU nie wyszło.

TO ONI CHCĄ WAS, MAŁYCH PRZEDSIĘBIORCÓW, ZNISZCZYĆ!

Oto nazwiska posłów z SLD, SDPl i UP którzy chcą zniszczyć najmniejsze,
                jednoosobowe firmy.

Szczegóły na stronie:
                orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/glosowania?OpenAgent&4&82&4
                SLD:

1. Antochowski Jan 2. Badach Tadeusz 3. Banaś Magdalena
                4. Basta Renata 5. Baszczyński Krzysztof 6. Błaszczyk Bogdan
                7. Błochowiak Anita 8. Bolek Elżbieta 9. Brachmański Andrzej
                10. Bujak Bogdan 11. Chojnacki Jan 12. Chrzanowski Kazimierz
                13. Ciborowska Danuta 14. Ciemniak Grażyna 15. Ciesielski Wiesław
                16. Cieślak Bronisław 17. Czepułkowski Jerzy 18. Czuż Aleksander
                19. Czykwin Eugeniusz 20. Derech-Krzycki Jakub 21. Derwich Bogdan
                22. Długoborski Wojciech 23. Domaradzki Wojciech 24. Dyduch Marek
                25. Filek Anna 26. Firak Witold 27. Florek Sebastian
                28. Gadzinowski Piotr 29. Gajecka-Bożek Maria 30. Gawłowski Andrzej
                31. Gintowt-Dziewałtowski Witold 32. Górna-Kubacka Anna 33. Grabowska Danuta
                34. Gramała Aleksandra 35. Grobel-Proszowska Joanna 36. Grzebisz-Nowicka Zofia
                37. Hausner Jerzy 38. Hayn Ryszard 39. Herman Krystyna
                40. Iwiński Tadeusz 41. Jakubowska Aleksandra 42. Janik Ewa Maria
                43. Janik Krzysztof 44. Jankowska Elżbieta 45. Janowski Zbigniew
                46. Jaskiernia Jerzy 47. Jasztal Teresa 48. Jedoń Mieczysław
                49. Jędrusik Wiesław 50. Kaleniecki Tadeusz 51. Kalisz Ryszard
                52. Kaniewski Zbigniew 53. Kawa Marian 54. Kizińska Bożena
                55. Klimek Jan 56. Knapik Jan 57. Kochanowski Jan
                58. Kopeć Stanisław 59. Kowalik Jacek 60. Kowalska Bronisława
                61. Krasoń Janusz 62. Krutczenko Zbigniew 63. Kurczuk Grzegorz
                64. Kurpiewski Stanisław 65. Łuczak Krystian 66. Łuszczyńska Aleksandra
                67. Łybacka Krystyna 68. Maraszek Ryszard 69. Markiewicz Adam
                70. Martyniuk Wacław 71. Marzec Czesław 72. Michalak Aldona
                73. Michalski Jerzy 74. Miller Leszek 75. Motowidło Tadeusz
                76. Murynowicz Alicja 77. Myler Tadeusz 78. Namysło Andrzej
                79. Napieralski Grzegorz 80. Nikolski Lech 81. Nowacka Irena Maria
                82. Nowiak Joanna 83. Okoński Wiesław 84. Oleksy Józef
                85. Osik Wiktor 86. Ostrowska Małgorzata 87. Otręba Andrzej
                88. Pęczak Andrzej 89. Piekarska Katarzyna Maria 90. Piela-Mielczarek Elżbieta
                91. Pietrzyk Kazimierz 92. Pijanowska Grażyna 93. Pilarczyk Józef Jerzy
                94. Piłat Andrzej 95. Podraza Zbigniew 96. Poniźnik Olgierd
                97. Potulski Franciszek 98. Prządka Stanisława 99. Rak Władysław
                100. Ratman Zygmunt 101. Różański Andrzej 102. Rydzoń Stanisław
                103. Sas Kazimierz 104. Senyszyn Joanna 105. Siemiątkowski Zbigniew
                106. Sieńko Jan 107. Skomra Szczepan 108. Smoleń Robert
                109. Sobotka Zbigniew 110. Sosnowski Adam 111. Stachowicz Edmund
                112. Stec Stanisław 113. Stępień Marian 114. Stępień Władysław
                115. Suchecki Benedykt 116. Szarawarski Andrzej 117. Szmajdziński Jerzy
                118. Szparaga Elżbieta 119. Szteliga Jerzy 120. Szwarc Jan
                121. Szymański Jan 122. Szymański Zygmunt Jerzy 123. Szynalska Renata
                124. Śleziak Czesław 125. Talaga Halina 126. Tober Michał
                127. Tomczyk Ryszard 128. Towalewska Bogusława 129. Tuderek Grzegorz
                130. Turkiewicz Michał 131. Wagner Marek 132. Wenderlich Jerzy
                133. Widuch Marek 134. Wikiński Marek 135. Wnuk Marcin
                136. Wołowicz Franciszek 137. Wontor Bogusław 138. Woźny Grzegorz
                139. Zaborowski Zbyszek 140. Zając Andrzej 141. Zarzycki Kazimierz
                142. Zbrzyzny Ryszard 143. Zdrojewski Jacek 144. Zemke Janusz

SDPl:

1. Ajchler Romuald 2. Banach Jolanta 3. Bańkowska Anna
                4. Borowski Marek 5. Byra Jan 6. Celiński Andrzej
                7. Ciruk Barbara 8. Gruszka Grzegorz 9. Janas Stanisław
                10. Kaczmarek Michał 11. Kałamaga Zdzisław 12. Kasprzyk Jacek
                13. Kasznia Arkadiusz 14. Kątna Mirosława 15. Kobielusz Antoni
                16. Kulej Jerzy 17. Lewandowski Bogdan 18. Marczewski Marian
                19. Młynarczyk Jerzy 20. Nałęcz Tomasz 21. Olewiński Marek
                22. Pasternak Agnieszka 23. Pogoda Czesław 24. Potępa Maria
                25. Pusz Sylwia 26. Romero Elżbieta 27. Sosnowska Joanna
                28. Stryjak Cezary 29. Szkop Władysław 30. Sztwiertnia Jan
                31. Winiarczyk-Kossakowska Małgorzata 32. Wojtalik Edward

UP:

1. Aumiller Andrzej 2. Błońska-Fajfrowska Barbara 3. Dankowski Bronisław
                4. Gucwińska Hanna 5. Janicki Marian 6. Jaruga-Nowacka Izabela
                7. Kubica Józef 8. Müller Jerzy 9. Orkisz Jan
                10. Owoc Alfred 11. Pojda Ryszard 12. Pol Marek
                13. Polak Danuta 14. Wilczyńska Zofia

Niezrzeszeni:

1. Blida Barbara 2. Chaładaj Jan 3. Chodynicki Ryszard
                4. Czerniawski Mieczysław 5. Długosz Henryk 6. Głowa Józef
                7. Jagieliński Roman 8. Jagiełło Andrzej 9. Jarmoliński Stanisław
                10. Kaczmarek Wiesław 11. Kopczyński Bohdan 12. Kroll Henryk
                13. Lisak Janusz 14. Paździor Helmut 15. Pękała Jerzy
                16. Skutecki Józef 17. Woś Adam 18. Zieliński Leszek
                19. Zielonka Lech

• Gość: Max Re: Uzupełnienie IP: 156.17.253.* 06.10.04, 10:26
              Jak widać punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Dlatego żeby zadowolić
              wszystkich trzeba znaleźć jakiś mądry kompromis. Przecież wiadomo wszystkim
              jakie skutki pociągnie za sobą drastyczny wzrost składek na Zus, a przecież
              plan ministra Hausnera zakłada stopniowy wprawdzie, ale jednak spadek
              bezrobocia.Wątpię, by ten idiotyczny pomysł skłonił przedsiębiorców do
              zwiększenia zatrudnienia.
            • Gość: WTK Re: Uzupełnienie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.10.04, 10:58
              Jeszcze jedna uwaga. Nie mając w danej chwili dochodów, ZUS płaci się normalnie. Proponuję takim "mądrym", jak wyżej, aby np. po utracie pracy, płacili ZUS tak jak wcześniej. A skoro tak zazdroszczą prowadzącym działalność, to czemu nie uruchomią własnej? "Same przywileje" czekają...
          • Gość: idiota Re: Uzupełnienie IP: *.chello.pl 05.10.04, 22:52
            Po pierwsze: skoro ci tak źle, to czemu nie idziesz na swoje???? Jeszcze
            pracodawca się ucieszy...
            Po drugie: łączne składki dla przedsiębiorcy (hmm...) to blisko 47 proc. jego
            dochodu. Kilkusetzłotowy ryczałt jest dla tych, którzy mają dochód poniżej
            minimalnej kwoty "kwota zadeklarowana do podstawy wymiaru składek na
            ubezpieczenia społeczne i Fundusz Pracy nie może być niższa niż 1338,32 zł." Ale
            jeżeli zarabia tyle co ty - to policz sobie sam - same emerytalne i rentowe to
            ponad 2400 zł!

Idź się naucz matematyki - i czasem poczytaj przepisy, osiołku boży...
            • Gość: Danziger Re: Uzupełnienie - proszę bardzo. IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 06.10.04, 09:19
              > jeżeli zarabia tyle co ty - to policz sobie sam - same emerytalne i rentowe to
              > ponad 2400 zł!

To jeszcze raz przeczytaj co piszę : Ja z 7,5 tys. odprowadzam składek ok. 1500
              zł, to znaczy że pracodawca też odprowadza ok. 1500 zł, czyli to jest tak, że z
              9000 zł "prawdziewgo brutto" odprowadza się na ZUS 3000 zł. Na sam ZUS, ja nie
              mówię o podatkach. Podczas gdy z takiej samej kwoty wynagrodzenia lipny
              samozatrudniony płaci 1000 zł składki. I może sobie odliczać paliwo, zakup
              garnituru itd. O VATcie nie mówię.
              I nie pisz mi "to się samozatrudnij", nie we wszystkich firmach są akceptowalne
              takie formy, z uwagi na obowiązujące inne uwarunkowania (umowy o poufności itd).
              Warunki finansowe dla etatowców i samozatrudnioncyh powinny być wyrównane a z
              uzyskanych oszczędności składla powinna być obniżona dla wszystkich.
              • Gość: Slaw Re: Uzupełnienie - proszę bardzo. IP: *.lublin.sdi.tpnet.pl 06.10.04, 09:37
                Zdecydowanie za dużo zarabiasz ! I jeszcze masz powód do narzekania. Proponuję
                zmiejszyć dochody wszystkim malkontentom, którzy mają tak duże dochody i
                narzekają, że płacą za duże składki. Będą mniejsze !! Duża część małych
                przedsiębiorców zarabia na poziomie 2 tys. zł. Podwyżka składek ma dotyczyć
                wszystkich przedsiębiorców z dochodem powyżej 1100 zł (patrz wykres). O czym my
                tu rozmawiamy ?!!! Jak jesteś taki mądry to: zacznij swoją działalność - wymyśl
                coś, żeby wspierać Polską gospodarkę, stwórz miejsca pracy dla ludzi, itp. Stać
                cię na to, żeby zacząć działać samodzielnie ? Czy wolisz siedzieć za biurkiem i
                narzekać ? Pozdrowienia
              • Gość: Asik Re: Uzupełnienie - proszę bardzo. IP: *.zwm.punkt.pl / *.zwm.punkt.pl 06.10.04, 10:02
                Nie bierzesz tylko jednej drobnej sprawy pod uwage. Jako pracownik masz
                wyplacane horobowe od pierwszego dnia. Masz prawo do urlopu i cala kupe innych
                praw, ktore gwarantuje Ci KP. Nawet jesli przedsiebiorca lamie te prawa, mozesz
                ich dochodzic - BEZPLATNIE - albo w PIP, albo w Sadzie Pracy.
                Przy samozatrudnieniu kicha, sam sie martw o wszystko. A ZUS chorobowe wyplaci
                Ci dopiero po miesiacu, jak sie nie spozniles 1 dzien ze skladka bo jesli sie
                spozniles to sam jestes sobie winny.. Nie masz pojecia ile drukow, papierow i
                problwemow jest przy pracowaniu na swoim, nie musisz uzerac sie z urzednikami,
                kontrahentami. Tym martwi sie Twoj szef. Wiec nie pisz o sprawach, o ktorych
                nie masz zielonego pojecia.
                A tak przy okazji gdzie Ci tak dobrze placa, moze sama sie zatrudnie????
                • Gość: Danziger Re: Uzupełnienie - proszę bardzo. IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 06.10.04, 13:40
                  > Nie bierzesz tylko jednej drobnej sprawy pod uwage. Jako pracownik masz
                  > wyplacane horobowe od pierwszego dnia. Masz prawo do urlopu i cala kupe
                  innych
                  > praw, ktore gwarantuje Ci KP. Nawet jesli przedsiebiorca lamie te prawa,
                  mozesz
                  > ich dochodzic - BEZPLATNIE - albo w PIP, albo w Sadzie Pracy.

No dobra, ale ja na zwolnieniu lekarskim nie byłem jeszcze chyba nigdy (z
                  wyjątkiem tygodnia w szpitalu parę lat temu). Więc to wszystko co piszesz to
                  dla mnie jakaś bzdura. Czym mają być niższe stawki - ubezpieczeniem od
                  biurokracji? - Biurokrację trzeba zwalczać ale nie mieszajmy tego z podatkami!

A wszystkie nienawistne posty to zupełnie jakiś absurd. Mamusia mi załatwiła
                  pracę itd. I absurdalne stwierdzenie, że wszyscy przedsiębiorcy dają pracę.
                  Lipne samozatrudniające się osoby pracy nikomu poza sobą nie dają. I argumenty
                  że stracić prace mogę z wypowiedzeniem. I co z tego? - Mam miesięczny okres
                  wypowiedzenia, rzeczywiście luksus jak cholera. I jak mnie będą chcieli wywalić
                  z pracy to to zrobią. Tye że ja się nie martwię o następną, bo jestem dobry w
                  tym co robię.

Wszyscy którzy zgrzytają zębami że tak dużo zarabiam powiem - robię dobra
                  pracę, dzięki mojej pracy wiele osób w firmie gdzie pracuje ma pracę. I nie
                  mogę sobie odliczyć np. kosztu używania prywatnego samochodu do kosztów
                  uzyskania, choć to moje narzędzie pracy. Nawet ryczałt fiskus opodatkowuje
                  teraz jak dochód. Wy chcielibyście zapewne żebym płacił oprócz 45% ZUSu jeszcze
                  pewnie 75% podatków.

Nie tylko osoby prowadzące działalność gospodarcze dają pracę. A prowadzenie
                  księgowości kosztuje 100-200 zł miesięcznie (też do wrzucenia w koszty).
                  Rzeczywiście, stresów jak cholera.
                  • Gość: Tomek Caly czas mowisz o samozatrudnieniu... IP: 213.17.234.* 06.10.04, 14:10
                    ... ludzi, ktorzy w rzeczywistosci pracuja na etacie w firmie, a to wg mnie
                    jest patologia. Ja jestem przedsiebiorca a nie samozatrudnionym. To znaczy sam
                    wymyslilem swoja firme, sam ja zalozylem i prowadze. I zatrudniam ludzi a nie
                    zatrudniam sie u kogos jako "przedsiebiorca".
                    I teraz z dnia na dzien, bez ostrzezenia, rzad chce mi podniesc koszty
                    prowadzenia firmy i zmniejszyc zysk. Nie o 5%, nie o 10 ani nie o 20% ale o
                    200% !!! Tak po prostu nie mozna! TO JEST zlodziejstwo i zarzynanie malych
                    firm. Ty tego nie widzisz, bo ciebie to nie dotyczy. Wierze ci ze jestes dobrym
                    fachowcem w swojej branzy (gratuluje), ale naprawde nie wiesz co to prowadzenie
                    wlasnej malej firmy. Ale wyobraz sobie ze z dnia na dzien ktos podwyzsza ci
                    kwote podatku o 200%. A ty sie z tym nie liczyles kiedy przyjmowales sie do
                    pracy i brales kredyt na dom... I jak sie wtedy czujesz?
                  • cowabanga Re: Uzupełnienie - proszę bardzo. 06.10.04, 15:10
                    Stary , jeżeli pracujesz tam skąd piszesz (ICM) to się nie dziwie Twoim
                    poglądom bo utrzymujesz się z moich podatków i kurde zależy Ci na tym żeby było
                    ich jak najwięcej bo to oznacza większy budżet Twojej instytucji którą
                    utrzymuje państwo. Jednocześnie stać uczelnie na to żeby Ci płacic 7500 ? Co
                    tam właściwie robisz jeżeli można spytać ? Rektorem jestes ? Są wolne etaty ?
                    Kurde no i jeszcze sie ma czas na pisanie postów - jakże to tak można
                    wykorzystywać Panstwowe komputery do głoszenia prywatnych poglądów i to w
                    czasie pracy za którą płacą podatnicy ??? Fuj ...

Cow.
                  • Gość: Asik Re: Uzupełnienie - proszę bardzo. IP: *.zwm.punkt.pl / *.zwm.punkt.pl 06.10.04, 15:32
                    To sie ciesz, ze nie byles na zwolnieniu. Ale latka leca, mlodsi nie jestesmy.
                    Myslisz, ze ja nie wolalabym siedziec na etacie i robic tego co robie teraz na
                    wlasny rachunek. Chcialabym , tylko, ze jakos nie ma pracy w mojej branzy. I co
                    mam zrobic. Jak tu ktos slusznie stwierdzil, Ty piszesz samozatrudnianiu, jako
                    formie ucieczki przed ZUS, ja mowie o indywidualnej dzialalnosci. Bo w kogo tak
                    naprawde w kogo walnie ta ustawa, w tych malych. Tych , ktorzy maja rodzinne
                    interesy. Wiesz co to znaczy zarobic 700 zl i oddac je miesiac w miesiac do
                    kasy ZUS? Mam miesiac gdy zarobie 6000 (bruutto), a mam taki ze zarobie 1000 i
                    co ZUS mam ciagle taki sam. Bywa miesiac , ze nic nie mam. I nie mow mi, ze
                    wierzysz w to, ze jak im wiecej damy to nam dadza wiecej gdy bedziemy na
                    emeryturze. Ja juz dawno w garbate aniolki przestalam wierzyc.
                    A kosztami nie ma sie co ekscytowac. Koszty dotycza tylko podatku. JAk jestes
                    taki dobry idz do szefa i zarzadaj sluzbowego samochodu, wtedy nedzie placil za
                    Twoje paliwo.
              • Gość: idiota Re: Uzupełnienie - proszę bardzo. IP: *.chello.pl 06.10.04, 10:58
                łączne składki odproweadzane do ZUS (który później ewentualnie przekazuje je
                dalej ) to blisko 48 proc. dochodu (czyli już po odliczeniu kosztów). Przy 7,5
                tys. osiołku boży daje to prawie 3500 złociszy - które trzeba wyjąć z kieszeni i
                wpłacić. Ty płacisz 1500 - w twoje wynagrodzenie nie jest wliczona kwota, którą
                odprowadza pracodawca, baranku. Gdyby ją doliczyć - to twoje wynagrodzenie
                wyniosłoby ok. 9000 pln. A przy tej skali dochodu (!) ZUS dla "samodzielnego
                podmiotu gospodarczego" wyniósłby ponad 4,3 tys. zł...
                Najpierw się naum liczyć, a potem szczekaj...
                • kixx I PODSTAWOWA SPRAWA,O KTOREJ NIKT NIE PISZE 06.10.04, 16:35
                  Gość portalu: idiota napisał(a):

> łączne składki odproweadzane do ZUS (który później ewentualnie przekazuje je
                  > dalej ) to blisko 48 proc. dochodu (czyli już po odliczeniu kosztów). Przy 7,5
                  > tys. osiołku boży daje to prawie 3500 złociszy - które trzeba wyjąć z
                  kieszeni
                  > i
                  > wpłacić. Ty płacisz 1500 - w twoje wynagrodzenie nie jest wliczona kwota,
                  którą
                  > odprowadza pracodawca, baranku. Gdyby ją doliczyć - to twoje wynagrodzenie
                  > wyniosłoby ok. 9000 pln. A przy tej skali dochodu (!) ZUS dla "samodzielnego
                  > podmiotu gospodarczego" wyniósłby ponad 4,3 tys. zł...
                  > Najpierw się naum liczyć, a potem szczekaj...

€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€
                  Tak naprawde,to on nic nie placi,poniewaz wszystko placi pracodawca:ZUS,US i
                  pensje na reke.To wszystko sklada sie na koszt pracodawcy,a glodne kawalki
                  jakoby to pracownik placil jakiekolwiek pieniadze sa bzdura
              • ola396 Re: Uzupełnienie - proszę bardzo. 06.10.04, 23:10
                Nie wrzucaj wszystkich, którzy prowadzą działalnosć samodzielnie do jednego
                worka, tylko na podstawie jakiś swoich głupich doświadczeń. Nie wszyscy mają
                tak jak ci się wydaje. Możesz sie rzeczywiście samozatrudnić, ale nie
                koniecznie musisz pracować dla swojego obecnego pracodawcy. Będziesz się wtedy
                dwoił i troił, żeby wszystko samodzielnie zdążyć zrobić i gwarantuje Ci, że nie
                będzie to takie łatwe ja ci się wydaje.
              • Gość: Aa Re: Uzupełnienie - proszę bardzo. IP: *.bluu.net / *.bluu.net 08.10.04, 16:15
                Człowieku ty JAK PRACUJESZ to płacisz ZUS a osoby prowadzące działalność nawet
                jak nie maja dochodu albo lecą na stratach to muszą płacić ten cholerny ZUS i
                wtedy nikt nie martwi się czy oni mają z czego zapłacić czy nie.
                Normalnie jesteś tępakiem do kwadratu, jak czyta się te twoje wypociny to
                niedobrze sie robi.
                Ty co miesiać dostajesz na rękę pensję i nie obchodzi cie czy pracodawca ma z
                czego odprowadzić skladke za ciebie czy nie a tym bardziej czy ma z czego
                zaplacic skladke za siebie!! A jak mu podniosa ZUS to cie zwolni i ciekawe co
                wtedy powiesz, moze sie ucieszysz bo nie bedziesz musial "płacić" ze swojej
                pensji. Normalnie kretynskie podejscie masz i chyba w ogole nie wiesz o czym
                piszesz!!!!!!!
          • Gość: mms Re: Uzupełnienie IP: *.attu.pl / *.crowley.pl 06.10.04, 07:49
            Czasami to jest warunek pracodawcy - nie chce Cię na etat tylko woli dostawać
            fakturę- co byś zrobił gdyby Twój obecny pracodawca postawił Ci takie
            wymagania ? Poza tym płacąc wyższe składki dostaniesz wyższą emeryturę i przez
            te parę lat życia które Ci zostanie po przejściu na emeryturę będziesz jadł
            chlebek z masełkiem a taki emerytowany przedsiębiorca z margaryną ;) Poza tym
            zarabiając 7500 to jesteś lekko oderwany od rzeczywistości zwanej średnią
            krajową - raczej sie nie zastanawiasz czy bedziesz miał na koniec miesiąca
            minus czy coś Ci zostanie.

MMS

• Gość: Lipny DO ROBOTY A NIE SZCZEKACIE LENIE!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.10.04, 08:21
            Psy ogrodnika - jesteście najgorszymi pomiotami jakie nosi ziemia - dłubiecie
            palcem w nosie i checie zabierać tym, których świadomość wykracza daleko poza
            ciepły etacik bez żadnej odpowiedzialności. Jak was nie stać na samodzielne
            myślenie i działanie to wasza sprawa, ale niedługo możecie potracić te swoje
            etaciki, bo koszty waszej nic nie wartej pracy będą zbyt wysokie. Czy ktoś z
            was o tym pomyślał. Gadanie o takich samych żołądkach wszystkich ludzi już
            było. A rząd niech się nie martwi o moją emeryturę - nie sądzę, aby była
            potrzebna - przez całe życie zdążę się ustawić, ciężko pracując. Ale jeśli nie
            pomagają, to chociaż niech nie przeszkadzają. Prawda jest taka że nie dość że
            ze swoich podatków co miesiąc utrzymuję co najmniej 10 rodzin darmozjadów, to
            jeszcze mam im fundować leczenie, emnerytury, renty i zasiłki. W dupie z taką
            polityką.
          • Gość: MarekS A wiesz dlaczego tak robi IP: *.devs.futuro.pl 06.10.04, 10:48
            Gość portalu: Danziger napisał(a):

> Aż zajrzałem w swój "pasek": Pensja brutto ok. 7500 zł, składka prawie 1500
            zł.
            > Koleś który zarabia tyle samo na lipnym samozatrudnieniu płci składkę 2 czy 3
            > razy niższą, kupuje samochód odliczając od niego VAT (ja płacę z VATem) i
            > wrzuca go w koszty, paliwo do przejazdów prywatnych i służbowych nie dość że
            > odlicza VAT to jeszcze wrzuca to w koszty.

Myślisz że ten na samozatrudnieniu nie chciałby być na twoim miejsciu,byc
            zatrudnionym na stałe, miec co roku płatny urlop, nie wypelniać stosu
            deklaracji i przelewów do ZUS i US i to co mesiąc biegać deklaracjami, nie
            studiowac mnustwa przepisow podatkowych, prowadzić ksiąki przychodów itd...
            On jest na tym samozatrudnieniu bo szefa nie stać na opąłcenie mu zusu, i jak
            nie będzie zleceń w firmie to ten samzatrudniający nie będzie miał pracy.

A tobie szczerze życzę, a mayśle że przy nowych regulacjach to się spełni, abyś
            ty też musiał przejść na samozatrudnienie. Przekonasz się jak to wtedy fajnie
            jest i koszta będziesz mógl odpisać i an zus zapąłcic ile zadeklarujesz,
            zobaczyśz zyc nie umierać. A jak firma nie wytrzyma i upadnie to będziesz sam
            się starał o zlecenia i za wszystko będziesz odpowoiadał całym swoim majątkiem.

A ja z końcem roku płace 40%
            > podatek. A jemu się daje możliwość płacenia podatki liniowego 19%. Czy ja
            > jestem jakiś trędowaty że mam płacić 2x czy z ZUSem 3x wyższe podatki od
            kogoś,
            >
            > kto ma po prostu "inną formę" zatrudnienia tylko dlatego że ja jestem
            > etatowcem ? - To państwo jest chore. Czy etatowiec to dojna krowa ? - OBNIŻYC
            > PODATKI WSZYSTKIM a nie tylko wybranym !

• Gość: qaz Re: Uzupełnienie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.10.04, 10:59
            O czym ty pieprzysz? Jak tak dobrze byc samozatrudnionym to dogadaj sie z pracodawca a zobaczysz wowczas co znaczy: 1. brak platnego urlopu 2. mozliwosc zwolnienia cie jednym telefonem, bez nawet 1 dnia na wypowiedzenie 3. prowadzenie samemu ksiegowosci i comiesieczne utarczki z debilami z US ale przede wszystkim z tym cipkami z ZUS ktore o niczym nie maja zielonego pojecia (od 2 lat kiedy prowadze dzialalnosc i ide do ZUS's w moim miasteczku nie zdarzylo sie aby obslugiwala mnie 2 razy ta sama dupcia - zawsze jest inna to jak te kretynki moga sie czegos nauczyc jak zadna nie wie za co odpowiada).
          • tato8 Re: Uzupełnienie 06.10.04, 12:17
            Jak czytam takich "filozofów" to aż mnie zęby bolą.
            A może sam spróbuj popracować na własny rachunek. Może wtedy zrozumiesz, co
            oznacza wizyta US, kontrola Vat itd. Ponadto przedsiębiorcy płaca ZUS za tzw
            domniemane dochody i nikogo nie "rąbie" czy takowe osiagaja czy nie.
            W celach edukacyjnych podpowiem, że Vat za paliwo nie jest odliczany.
          • Gość: PRZEDSIĘBIORCA Re: Uzupełnienie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.10.04, 14:48
            Niestety popełniasz błędy w myśleniu , albo świadomie fałszujesz fakty:
            1.Ten "koleś" jak go nazywasz nie jest chroniony przez prawo pracy, musi
            ponosić koszt obsługi podatków, ZUS-u, i innych obowiązków przedsiębiorcy.
            Pomyłka w naliczeniu naleznych Państwu podatków może go kosztować majątek więc
            nie ma tak lekko jak ci się wydaje. Ale żeby móc odliczyć podatek np. VAT też
            musi mieć z czego
            2. Jest cała masa przedsiębiorców - właścicieli firm rodzinnych, dla których
            dochód jest istotnie rózny od przychodu. Pieniądze , które przekaże do
            zmarnotrawienia przez ZUS może zostawić w firmie jak przyrost jej wartości np
            maszyny , narzędzia ,surowce itp. i to bądzie jego emerytura.
            3.Składka na ZUS nie jest podatkiem sensu stricto stąd zasada równości
            podatkowej nie dotyczy tych spraw.

Zostań przedsiębiorcą , a zobaczysz że wygłupiłeś się strasznie w tym poscie
          • Gość: jvk ? eurasy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.10.04, 21:31
            Chyba zabardzo zazdrościsz kumplom dochodów, to typowe zawistniactwo biurowe.
            Mam dla Ciebie rady proste i zdrowe:
            1. zażądaj realnej podwyżki kwoty kieszeniowej
            2. niezaglądaj w paski kolegów
            3. przesiądź się na rower
            a jak nieuda ci się ta sztuka
            załóż własną firmę i sam sobie ustal pensję walcząc z zusem i z usem
            bo pewnie nigdy tego nierobiłeś a może jeszcze pip się przypląta i jakiś związek
            się zalęgnie.

Aha a wiesz po ilu miesiącach płacenia składki prywaciaż dostaje ochronę
            ubezpieczeniową, a wiesz ile dni można się z płaceniem takowej spóźnić i jakie
            to pociąga konsekwencje?

• ola396 Re: Uzupełnienie 06.10.04, 22:44
            Daj mi taką pensję co miesiąc, a będę płacic te wszystkie skłądki ZUS-owskie.
            Myślisz, że każdy kto prowadzi swoją działalność ma przychody co miesiąc? To
            się grubo mylisz. Natomiast składki ZUS tak czy inaczej trzeba płacić.
            Dodatkowo trzeba znaleźć sobie zleceniodawcę, podpisać z nim umowę, zrealizować
            ją i poczekać kilka miesiecy na zapłatę. Myślisz, że to łatwy kawałek chleba,
            to się przerzuć, po co pracujesz za te nędzne 7500 zł. Zaczni prowadzić swoją
            działalność i będziesz odliczać VAt, płacić będziesz niski ZUS i będziesz miał
            same plusy tej działalności - oczywiście jeżeli będziesz miał szczęście i ktoś
            coś ci zleci np. po 5 - 10 miesiącach szukania, potem będziesz przez kilka
            miesięcy robił robotę (bez zaliczki jakiejkolwiek), a potem jeżeli będziesz
            miał szczęście to może dostaniesz zapłatę w ustalonym terminie. Same kokosy z
            tej działalności no nie. Zawsze wszyscy dostrzegają tylko plusy, popatrzcie też
            na minusy całej takiej pracy: częsty brak płynności finansowej, bo co z tego,
            że mam pieniądze na papierze skoro ich fizycznie na koncie nie ma. Robota trwa
            kilka miesięcy, a nikt przed wykonaniem jakoś nie płaci itd. itp.
            Narzekasz, że inni mają lepiej to dołącz do nich, a może Twoja posadka jest
            łatwiejsza i boisz sie takiej działalnośic i dużej niepewności co serwują
            ustawodawcy.
            • Gość: Danziger Re: Uzupełnienie IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 07.10.04, 18:06
              > podpisać z nim umowę, zrealizować
              > ją i poczekać kilka miesiecy na zapłatę.

Ola, ja to wszystko rozumiem. Ale co z tym wszystkim wspólnego mają składki na
              ZUS ? - Składki na ZUS mają na celu zasilenie ZUSu a nie rekompensowanie trudów
              prowadzenia działaności gospodarczej, ryzyka itd. Czy zatem ten kto ma firmę ma
              płacić 800 czy 1000 zł skłądki bez względu na dochód a ten kto jest zatrudniony
              na etacie ma płacić (pospołu ze swoim pracodawcą) 48% kwoty wynagridzenia
              brutto? Czym się rózni kierownik czy dyrektor w dużej firmie zatrudniający
              kilkadziesiąt, kilkaset osób od pracodawcy prowadzącego np. na czyjeś
              podzlecenie działaność? Argumenty że tylko ten drugi ma na głowie
              odpowiedzialność, tylko ten drugi tworzy miejsca pracy są śmieszne.
              Chyba że ja czegoś nie rozumiem.
              Sam prowadziałem kilka lat firmę - i zatrudniałem księgowość (150-300 zł
              miesięcznie) żeby księgowa martwiła się o terminowość i prawidłowość
              przekazywania VAT, ZUS, podatków, deklaracji itd. Więc gadanie że to taka
              niesamowita odpowiedzialność jest bzdurą, bo to na biurze rachunkowycm spoczywa
              ew. odpowiedzialność karna i biuro ubezpiecza sie od takiej odpowiedzialności.
              • Gość: mms Re: Uzupełnienie IP: *.attu.pl / *.crowley.pl 07.10.04, 20:00
                Odpowiadasz na :
                Gość portalu: Danziger napisał(a):

> ZUS ? - Składki na ZUS mają na celu zasilenie ZUSu a nie rekompensowanie
                trudów
                > prowadzenia działaności gospodarczej, ryzyka itd. Czy zatem ten kto ma firmę
                ma
                >
                > płacić 800 czy 1000 zł skłądki bez względu na dochód a ten kto jest
                zatrudniony

> na etacie ma płacić (pospołu ze swoim pracodawcą) 48% kwoty wynagridzenia
                > brutto? Czym się rózni kierownik czy dyrektor w dużej firmie zatrudniający
                > kilkadziesiąt, kilkaset osób od pracodawcy prowadzącego np. na czyjeś
                > podzlecenie działaność? Argumenty że tylko ten drugi ma na głowie
                > odpowiedzialność, tylko ten drugi tworzy miejsca pracy są śmieszne.
                > Chyba że ja czegoś nie rozumiem.
                > Sam prowadziałem kilka lat firmę - i zatrudniałem księgowość (150-300 zł
                > miesięcznie) żeby księgowa martwiła się o terminowość i prawidłowość
                > przekazywania VAT, ZUS, podatków, deklaracji itd. Więc gadanie że to taka
                > niesamowita odpowiedzialność jest bzdurą, bo to na biurze rachunkowycm
                spoczywa
                >
                > ew. odpowiedzialność karna i biuro ubezpiecza sie od takiej
                odpowiedzialności.

Sie zdecyduj bo mieszasz kilka spraw. Pieniądze jakie się płaci na ZUS mają
                zgodnie z założeniami systemowymi być wypłacone w formie emerytuy tak czy nie ?
                Od wysokości składki obecnie zależy wysokośc emerytury później więc Ty
                dostaniesz większą emeryturę niż przedsiębiorca płacący mniejszą składkę.
                Obecnie z Twoich i moich i innych składek finansowane są emerytury obecnych
                emerytów i nie licz na to, że to co wpłacasz jest odkładane gdziekolwiek
                (przynajmniej w ZUS, nie piszę o II filarze). Według mnie NIGDY, podkreślam
                NIGDY nie odzyskasz całości tych składek które tak rzetelnie wpłaca za Ciebie
                Twój pracodawca - więcej byś skorzystał gdybyś mógł sam lokować je w wybranych
                przez Ciebie miejscach. Jeżeli dyrektor lub kierownik w firmie nie jest jej
                właścicielem tylko najętym przez właściciela pracownikiem to podałeś zły
                przykład bo za niego ZUS płaci pracodawca/właściciel. Co do 150/300 PLN to może
                dla Ciebie jest niewiele przy dochodach 7500 PLN ale dla niektórych to jest
                istotna pozycja w budżecie - i to jest podstawowy problem którego nie
                zrozumiesz (zgodnie z zasadą "syty głodnego nie zrozumie" czy jakoś tak) tak
                samo jak nie rozumieją tego mądrale w rządzie którzy utrzymują się z moich
                podatków , te wysokie składki ZUS też płacą z moich podatków, wysokie emerytury
                będą dostawali dzięki moim podatkom a obecnie chcą wyszarpać ode mnie jeszcze
                więcej kasy żeby byc może dzięki niej przedłużyć swoją żałosną karierę bo
                zainwestują ją w swój elektorat pokazując jacy to są dzielni - bo zabierają
                biednym żeby dać jeszcze biedniejszym.

MMS
          • Gość: Paweł Kierski Re: Uzupełnienie IP: 213.17.171.* 11.10.04, 08:21
            Zgadzam się, że należy wszystkich traktować jednakowo - równać podatki (ZUS to
            też podatek, bo co innego?) w dół, a nie w górę.
            Choć przy okazji zauważ, że tak naprawdę dostajesz ok 10% więcej,
            niż "samozatrudniony" z niby takim samym dochodem netto - masz urlop: 26 dni
            roboczych wobec ok 260 dni pracy w roku (nie dokładne dane, ale wziąć pod uwagę
            należy).
            Wniosek - wszystkim podatek 19%, obowiązkowa składka emerytalna za podstawę
            powinna mieć płacę minimalną, kwota wolna od podatku równa płacy minimalnej,
            urlopy tylko bezpłatne, okres wypowiedzenia równy 0. Szlus. Proste jak budowa
            cepa.
        • Gość: barzolipny@gazeta. Re: BARDZO DOBRZE! NIECH PŁACĄ TYLE ILE WSZYSCY! IP: *.icpnet.pl 06.10.04, 09:55
          Taak, Danzinger weź robieg i tym baranim łbem rąbnij mocno w kaloryfer, lub od
          razu zgłoś się do Ministerstwa Polityki Społecznej lub Finansów, od dłuższego
          czasu panuje tam moda na zatrudnianie taki jak ty.
          Czy wiesz jak funkcjonuje firma? Czy wiesz co to znaczy przychód i dochód? Czy
          wiesz BARANIE, że dochód przedsiębiorcy często jest fikcją z powodu niepłacenia
          przez kontrachentów?
          CZY TY BARANIE chicłbyś zapłacić podatek i ZUS od teoretycznie zarobionych
          pieniędzy, ściągany bardzo szybko z twojego konta przez US i ZUS + należne i
          wydumane kary!
          Pomyśl to nie boli.
        • Gość: Grzes Re: BARDZO DOBRZE! NIECH PŁACĄ TYLE ILE WSZYSCY! IP: *.com.pl 06.10.04, 10:00
          To zwolnij sie z tego etaciku, który pewnie mamusia Ci zalatwila. Zglos tumanie
          wlasna dzialalnosc i zacznij prowadzic biznes. Wtedy zobaczysz o co tu chodzi.
          No i jeszcze zwroc uwage na taka rzecz, ze masz pensyjke do lapy, a o ZUS nie
          musisz sie martwic. Przedsiebiorca natomiast, czy zarabia, czy ledwie dyszy na
          stratach, musi placic co m-c kilkaset zlotych.
      • Gość: /|\ DAJCIE NAZWISKA NIECH WIEM KOGO SKRESLIC IP: 5.2.* / *.chello.pl 06.10.04, 00:39
        NAZWISKA DAJCIE NAM NAZWISKA...tych co w komisji i w sejmie zaglosuja za. NIECH
        WIEM KOGO SKRESLIC W WYBORACH. NAZWISKA DAJCIE NAM NAZWISKA. PARTIA MNIE NIE
        OBCHODZI. Lisak juz jest pierwszy do skreslenia w wyborach. W calej Polsce.
        NAZWISKA DAJCIE NAM NAZWISKA- niech nastepni po Lisaku sie odwaza. NAZWISKA
        DAJCIE NAM NAZWISKA NIECH WIEM KOGO SKRESLIC W WYBORACH.
    • ka-dwa Re: Bliżej do podwyżki składek ZUS dla przedsiębi 05.10.04, 19:58
      "Jest przecież coś takiego jak etyka prowadzenia działalności
      gospodarczej."Kur*a!taka etyka juz zanika, a jak podwyższą składki to przestanie
      istnieć. Znam kilku uczciwych przedsiębiorców i właśnie przez tą uczciwość ledwo
      sobie radzą. W tym kraju już można tylko oszukiwać żeby przeżć!
    • szczurbiurowy Re: Bliżej do podwyżki składek ZUS dla przedsiębi 05.10.04, 20:05
      Już nie mogę. Mam dośc tego cyrku. Przenoszę firmę na Słowację, albo
      gdziekolwiek indziej.
      Najgorsze jest to, że lud będzie glosował za władcami, ktorzy mają takie
      pomysły, bo lud nie kieruje się rozumem, ale emocjami. I nie ma wyjścia z tego
      błędnego koła - aż do upadku ostatniej firmy,i wtedy będzie 100% bezrobocia, a
      ostatni młody i wykształcony wyjedzie i zgasi światło. I niech się wybierają,
      mogą wtedy zrobić i 300 procentowe podatki i 500 procentowe zusy - nic nie pomoże.
    • Gość: mms Re: Bliżej do podwyżki składek ZUS dla przedsiębi IP: *.attu.pl / *.crowley.pl 05.10.04, 20:31
      Prowadzę działalność gospodarczą, po podwyżce składek będę na minusie bo już
      teraz nie jestem w stanie nic odłożyć. Co do ubezpieczenia to płacę równolegle
      do ZUS od iluś tam lat składkę na fundusz emerytalny prowadzony przz pewien
      bank. Bajki typu że niby ze składek nie starczy mi na moją emeryturę na starość
      (notabene jaką starość - w takim kraju jak obecna Polska to chyba nie dożyję
      wieku emerytalnego) se może pan Pater opowiadać dziecim bo i tak z moich
      składek otrzymują pieniądze obecni emeryci. Poza tym masę kasy (o ile się nie
      mylę 22 miliardy) państwo wpompowało w firmy państwowe (jestem ciekawy czy nie
      finansowali z nich zaległości do ZUS wielkich państwowych molochów) - czyli
      moja kasa z podadków i składek idzie na opłacanie składek i należności innych
      ludzi. Generalnie wychodzę na idiotę bo na razie nic od państwa nie dostałem a
      w związku z tym że płacę uczciwie to ktoś założył, że zniosę jeszcze jedną
      podwyżkę bo kasy państwu zaczyna brakować - ale ja mam to w D U P I E panie
      Pater. Jak to opisywał Kapuściński w "Cesarzu" chłopi etiopscy znosili
      dzwiganie worka który powoli im dociążano - szlag ich trafił i się postawili
      dopiero jak mądrale przy korycie próbowali wrzucić im na garba drugi wór - już
      nie chodziło o to że nie zapłacą podatków bo nie dadzą rady - chodziło o
      godność ludzką bo nikt nie lubi być cynicznie dymany przez paru mądrali którzy
      biorą innych za idiotów i kretynów nie umiejących liczyć. Ja umiem i widzę że
      jak płacę powiedzmy 450 pln miesięcznie przez 30 lat to się odkłada coś koło
      160 000 PLN (oczywiście to wyliczenie nie uwzględnia indeksacji itp). Z
      inwestycji w fudusz zrównoważony mam 30 % zwrotu po 4 latach (udało mi się
      odłożyć zanim zaczęła rządzić obecna ekipa ;) ) Jakbym zamiast do ZUS
      inwestował w takie lub inne fundusze to wyszedłbym na tym o wiele lepiej niż na
      wpłatach do ZUS. Generalnie nie mam nic przeciwko aktualneimu poziomowi składki
      na ZUS - po to żeby zapewnić części obecnych przedsiębiorców minimum socjalne
      na emeryturze - według mnie większość ludzi prowadzących działalność jest an
      tyle rozsądna że oprócz ZUS ubezpiecza się w funduszach emerytalnych (teraz np
      wpłaca na IKE) - ale jasnowidze w rządzie uważają, że oni wiedzą lepiej co
      zrobić z moimi pieniędzmi. I nic więcej panie ministrze pan ode mnie nie
      dostanie ponad to co płacę teraza. Zacznę sobie kombinować jakby tu oszukać
      pana i pański rząd bo muszę jakoś przeżyć ja i moja rodzina - chyba pan to
      rozumie panie Pater ?
    • Gość: doktor Re: Bliżej do podwyżki składek ZUS dla przedsiębi IP: *.petrus.com.pl 05.10.04, 20:33
      od 7 lat jestem-jak wielu innych lekarzy- na tzw. kontrakcie. Pracuję w tym
      samym szpitalu co przedtem, robie to samo, jeżdżę w tym samym pogotowiu..Jedyna
      róznica polega na tym że wystawiam szpitalowi rachunek; sam płace ZUS,PIT-5,
      nie mam urlopu; delegacji, kursów, staży itp; mam za to tzw. odliczenia. We
      wrzesniu za 340 godzin pracy wystawiłem rachunki na 6200 PLN; przecież wg.
      rządu jestem przedsiębiorcą- i to dużym;-) Kogo JA mam zwolnić by zaoszczędzić?
      Siebie? Przewiduję falę procesów lekarzy przeciw szpitalom o zmuszanie
      pracowników do fikcyjnego samozatrudniena. Rządzie SLD- TAK TRZYMAĆ- gnębić
      kułaków, burżujów i lekarzy!
    • Gość: stach Re: Bliżej do podwyżki składek ZUS dla przedsiębi IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 05.10.04, 20:36
      Jeszcze latem myślałem o rozwoju firmy.Mam 46 lat i prowadzę działalność od początku lat 90 pracę zaczynam przed 6 rano , a kończę ok.18 -19, po ostatnich pomysłach rządu mam zamiar wygasić działalność wciągu max. 2 lat i zająć się po prostu rodziną .Właśnie zrezygnowałem z dość kosztownych inwestycji.Mam już tego dosyć.Szkoda mi tylko moich pracowników.
      • Gość: mic Re: Bliżej do podwyżki składek ZUS dla przedsiębi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.10.04, 21:06
        Jak sobie pomyśle ze przez całe te lata moja firma placila podatki z ktorych
        take syny narodu ciepło sobie siedzą na posadkach i wymyślaja nastepne bzdety
        żeby mnie i moich pracownikow dobić to szukam czegośc cieżkiego po ręką Kiedy
        ten tłum zidiociałych wyborcow zrozumie że trzeba was szybko wykurzyc bo
        zagrażacie Państwu - w imie waszych krotkowzrocznych liczonych kadencja czasu
        wykanczacie wszystkich ktyorzy okazali wole przedsiębiorcy, aktywna - w tym
        samym czasie kolesie kradna ile sie da a obcemu kapitałowi samorzady buduja
        drogi do ich hipermarketów gdzie Polakom płacą po 500 zł. Jak długo jeszcze
        bedziemy was znosić? Czy trzeba znowu buntu 10 milionów Polakow? - jesteście
        cioraz bliżej - tylko na pewno nie bedzie żadnych grubych kresek
    • Gość: przedsiębiorca Re: Bliżej do podwyżki składek ZUS dla przedsiębi IP: *.tkdami.net / *.tkdami.net 05.10.04, 20:37
      Zatrudniam 4 pracowników.Po odliczeniu kosztów mój zakładzik zarabia dla mnie
      na czysto 2.800 zł miesięcznie.Jeżeli będę musiał zapłacić jeszcze od tego
      blisko 1000zł to ja na pensje dla posłów nie zamierzam tyrać.Wolę ciepłą
      posadkę urzędnika np tego mądrali Patera lub uciekam w szarą strefę i zwolnie
      dwie osoby zatrudniając żonę.Trudno.Państwo polskie do tego mnie zmusiło.Dla
      obcego kpitału stwarza się co rusz jakieś ulgi i nawet dopłaty (np Philips).
      robi nawet drogi dijazdowe dla marketów z funduszy samorządowych. Natomiast
      rodzimi przesiębiorcy są śmieciami drugiej kategorii, których trzeba gnoić żeby
      nie mieli czasami lepiej od "światłych" ministrów jak wspomniany Peter.
    • Gość: wojtek Re: Bliżej do podwyżki składek ZUS dla przedsiębi IP: *.ztpnet.pl 05.10.04, 21:12
      Na takie dictum, mam jedną odpowiedź, poradzimy sobie. Zgodnie z etykę i
      pragmatyką prowadzenia działalności gospdarczej. Jesteśmy członkiem UE.
      Przeniesiemy się tam, gdzie, naszym zdaniem warunki prowadzenia działalności są
      korzystniejsze. Etycznie, bekonfliktowo. Składki ZUS mogą być ustalone w
      dowolnej wysokokości pod jednym warunkiem. Ubezpieczenie to będzie dobrowolne.
      Nie pozwolę się ubezwłasnowolnić. Potrafię myśleć. I niekiedy mam wrażenie,
      słuchając głosów "z centrum" że nie jest ze mną najgorzej. Jeślo osoby o takich
      kwalifikacjach są posłami, ministrami ...
    • szczurbiurowy sposób na obalenie systemu 05.10.04, 21:30
      Czyli, po przeczytaniu dotychczasowych postów, sytuacja w Polsce dojrzewa do
      rewolucji. I chyba wymyśliłem sposób na obalenie systemu (opisałem go na innym
      wątku, ale tu zrobię copy+paste:

"Chyba wymysliłem sposób na obalenie tego systemu, który powoduje nędzę,
      bezrobocie i zniechęcenie obywateli, oraz - jak mówi NIK - utratę zaufania
      obywateli do państwa.
      Trzeba po prostu, żeby nasi władcy wprowadzili opodatkowanie pracy wykonywanej
      na rzecz dzieci przez ich rodziców - zarówo wtedy gdy dzieci są małe, jak i
      wtedy gdy są dorosłe i mają własne dzieci. Czyli jak babcia pomaga córce w
      wychowaniu dzieci to znaczy, że córka otrzymuje DAROWIZNĘ w formie bezpłatnej
      pracy babci.
      Jeśli tak, to darowizna ta jest warta tyle ile analogiczna czynność kosztowałaby
      gdyby zatrudnić opiekunkę do dziecka. Załóżmy, że córka pracuje, a babcia przez
      10 godzin dzinnie zajmuje się jej dziećmi i domem. 10 x 24 dni robocze (niech
      będzie tyle, a co tam) = 240 godzin miesięcznie. Jedna godzina kosztuje dajmy na
      to 8 zł. 8 x 240 = 1920 zł . Tyle jest warta darowizna babci wnukom dla córki.
      Od tego należny podatek = 1920 zł x 19%= 364,8 zł. Tyle powinna córka
      odprowadzić do urzedu skarbowego, wypełnić PIT, SRIT itp.
      Oczywiście babcia je w domu córki posiłki i te też są darowizną - tym razem ze
      strony córki dla matki. Od tej darowizny także matka powinna zapłacić podatek.
      Itd, itd.
      Oczywiście, do sprawdzenia, czy wszystko jest płacone należy zatrudnić jeszcze
      dodatkowych kontrolerów. Skontrolować można bardzo łatwo - trzeba sprawdzić w
      systemie PESEL, które małżeństwa mają żyjących rodziców i na zasadzie
      domniemania przychodu według ryczałtu obciążyć domiarem - i to z obu stron, bo
      przecież nie tylko matka żony ale także matka męża świadczy darowizny w postaci
      pracy przy dzieciach.
      Po wprowadzniu tych przepisów gwarantuję, że wybuchnie w ciągu miesiąca
      rewolucja i wreszczie zmiecie ten skorumpowany system."

A na poważnie: w tej chwili jest tak jak w Atenach przed Solonem: wszyscy tonęli
      w długach. Obracano ludzi wolnych w niewolników za długi. Nikt nie był pewny
      jutra. Dopiero prawodawca Solon umorzył długi i rozpoczęła się "opcja zerowa" -
      i Ateny rozkwitły.
      Identycznie w Polsce - nikt nie jest pewien czy nie jest przestępcą skarbowym.
      Urzędnicy na każdego mają haka, albo moga mieć. Przeciętny człowiek i
      przedsiębiorca nie jest pewien dnia ani godziny.Jego majątek jest grabiony przez
      wszechmocnych oligarchów. Podatki są niesprawiedliwe i grabieżcze.
      Potrzebny jest nowy początek. Generalne uniewaznienie wsteczne przepisów
      podatkowych i wprowadznie uczciwego i sprawiedliwego systemu utrzymania państwa,
      które ma zapewnić bezpieczństwo obrotu gospodarczego. Sprawiedliwy system
      oznacza niskie podatki, wolność działaności gospodarczej, bez przywilejów i ulg
      dla wybranych. Tyle i aż tyle.
      Jeśli tego nie zrobi się w ciągu roku, czeka Polskę klęska i to nie tyle
      gospodarcza, co cywilizacyjna. Nie chodzi o to, że nie będzie nowych dróg czy
      infrastruktury. Po prostu wszyscy twórczy i przedsiębiorczy wyjadą i zostanie
      sama bezwolna mierzwa na zasiłku. Głodowym.
    • Gość: kowal Re: Bliżej do podwyżki składek ZUS dla przedsiębi IP: 81.210.124.* 05.10.04, 22:01
      Przeanalizowalem ten smieszny projekt i to uderzy w male i srednie
      przedsiebiorstwa przede wszystkim. Juz troche lepiej zarabiajacy sobie
      przedsiebiorcy beda placic maksymalna stawke i to sie prawie odbija na nich tak
      jakby zarabiali najmniej. Naprawde duze przedsiebiorstwa beda placic taka sama
      skladke i jedynie dla nich tak naprawde nie bedzie to zbyt wielkie obciazenie.
      W necie i innych srodkach masowego przekazu tak jest naglasniane, ze teraz po
      wejsciu naszym do UE stawiazmy na male i srednie przedsiebiorstwa. I co mamy?
      Jedne wielko gowno. Co z tego, ze jest 100 tys programow, jesli one nic nie
      daja konkretnego. Co z tego, ze latwiej bedzie mozna zarejestrowac firme bez
      tak skomplikowanej biurokracji od stycznia skoro Zusy nas wykoncza. Radze tym
      Panom rzadzacym zastanowic sie co wyprawiaja, bo w przeciwnym razie wcale nie
      bede zdziwiony jak ludzie beda zanizac wszystko co beda mogli i beda kombinowac
      co tu jeszcze zaksiegowac i gdzie mozna zdobyc jakas fakture aby firma
      wykazywala nizszy dochod. Jesli chcemy miec przedsiebiorcow w miare uczciwych
      (zawsze znajna sie "czarne owieczki" to fakt) to panstwo musi im w tym pomoc a
      nie ich jeszcze wykanczac, bo w przeciwnym razie tych uczciwych juz nie bedzie.
    • Gość: kerkira Re: Bliżej do podwyżki składek ZUS dla przedsiębi IP: *.echostar.pl 05.10.04, 22:28
      Szanowni koledzy- przedsiębiorcy,
      Zgadzam sie ze wszystkimi opiniami (mniej lub bardziej ostro wyrażonymi).
      Proponuję, żeby przekuć nasze uwagi w konstruktywne (mam nadzieję) działanie.
      Na początek proponuję wszystkie uwagi, które napisaliście przekierować na adres
      e-mailowy Jaśnie Oświeconego Ministerstwa, ze strony internetowej www.mps.gov.pl
      lub na inne rządowe agendy (cały spis rządowych adresów: www.sejm.gov.pl).
      W ten sposób możemy w najlepszy sposób zasygnalizować nasz brak zgody. Im nas
      będzie więcej, tym lepiej
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka