Dodaj do ulubionych

Kurhanik Baloo

07.09.12, 16:32
Chcieliśmy upamietnić Baloo w jakiejś specjalniejszej formie.
Że Baloo był barwną postacią wszyscy wiemy. Ale pewnie kazdy go widział troszkę inaczej.

Dlatego proponuje zebrać w tym miejscu takie rozmaite kamyki jakie tworzyły naszego Baloo - zdania , wpisy , historyjki. Niech to będzie taki kurhan jak kiedyś sypało się wielkim wodzom.

Zapraszam wszystkich - niech to będzie duza góra barwnych wspomnień
Obserwuj wątek
    • piotr_c Re: Kurhanik Baloo 07.09.12, 16:33
      Zacznę od życiowej pasji Baloo czyli archeologii

Jak widać nie bał się trudnych pytań od młodzieży :) Z tego pytania o mało co nie wykluło się spotkanie plażowe na terenie jego wykopalisk.

opowiadanie archeologa
      tramwaj1 04.03.05, 18:36 zarchiwizowany
      Baloo, czy możesz powiedzieć jak archeolodzy wiedzą jak ludzie żyli dawno z
      tego co wykopali (archeolodzy - red.)?
      Czy mozesz mi powiedzieć co wykopałeś?

Piotr_c -sekretarz Tramwaja
      Re: opowiadanie archeologa
      baloo 04.03.05, 19:21 zarchiwizowany
      Tramwaju, zlituj sie ;o)

odpowiedz 1 (szybka) : Nie wiedza. Wydaje im sie ;o)
      odpowiedz 2 : rozumiem, ze zapraszasz mnie do siebie do Warszawy na dluuuuuga
      pogaduche ?
      ;o)
      -
      • Gość: Poczatki na Poloni Re: Kurhanik Baloo IP: *.sll.se 07.09.12, 23:47
        Zaluje, ze nie odwiedzalam Humorum, mimi iz wiedzialam,ze Baloo pisal tu czasami. Ale tak jakos sie sprawy potoczyly. Natlok innych spraw i rzeczy waznych i bardzo waznych a nawet bardzo, bardzo waznych i zyciowych spowodowaly, ze jakos tak przechodzilam mimo chodem. Jedno jest pewne i mowie to z pelna swadomoscia- juz nigdy nie bedzie tak, kiedy internet "rozkwital" pelnia, ludzie odkrywali nieograniczone mozliwosci kontaktu, informacji, zabawy... No coz, my i internet bylismy mlodsi i pelni zapalu. Pojawiali sie wspaniali ludzie...tacy jak Baloo. Nie wiem, czemu placze...wzruszylam sie jak nie wiem co.

Nie pamietam dokladnie jak to bylo z "wejsciem" Baloo na forum Polonia, toz to minelo ponad dziesiec lat. Ale zaglebiajac sie z meandry mojej pamieci bylo to tak. Wszedl Baloo i z jakiejs tam przyczyny zaczal czestowac ludzi "woda spod ogorkow". Przyczyne mozna sie domyslic, a szczodrosc Baloo byla godna pochwaly.

Jak zostal Prezesem? Ano jakos tak mimochodem. Jako mocny w sformuowaniach, w tym jak najlepszym znaczeniu, niezwykle opanowany i nie tracacy zimnej krwi, wykazujacy taleta wodzowsko-orgnizatorskie pomyslalam sobie, ze znakomicie bedzie pasowac do Niego tytul Prezesa. I tak tez sie stalo. Miano Prezesa przylgnelo do Baloo na Polonii jak plaster. A i on sie nie odganial "rencamy i nogamy" od tego. Zostal Prezesem Baloo:-). Pragne zaznaczyc, ze swa prace wykonywal sumiennie. Chwalil, ganil, rozdawal nagrody slowne, chlostal slownie polonijna huliganerie a przede wszystkim swietne pisal. Taki byl Prezes Baloo.

• karelia Re: Kurhanik Baloo 07.09.12, 23:51
          Z tych "nerw" napisalam powyzszy post zalogowana jako "Poczatki na Polonii", zamiast sie zalogowac jako Karelia. Przepraszam Prezesie, wiecej sie to nie powtorzy. To wszystko przez te nerwy, szanowny Prezesie:-)
          • karelia Re: Kurhanik Baloo 08.09.12, 00:13
            A oto proba piora Prezesa Baloo, voila! W swoim dziele rymowanym wymienia znane wtedy nicki osob, ktore pisaly na Polonii: Drapieznik, Carino+ tylda:-), Don vel Przewodniczacy, Aniutek, MalMal i ja karelia.. Dzielo to napisane przez Baloo widze w wykonaniu mlodego Sthura. Noz mniodzio misiowe:-)

Drapieznik jak trup blady siadl nad klawiatura
            I postom na Forum Gazety przyjrzal sie ponuro
            To Baloo, Carino i inni plota bzdury
            Udajac, ze widza zmor polskich czarnej chmury.
            Z chmury tej ruszyli nagle wielka zgraja
            Ludzie sukcesu, "Prawdziwki". "Bij Zyda" wolaja
            Kto im sie oprze ? Przyjdzie chyba zginac marnie
            Lub sie poddac, a potem maszerowac karnie
            W szeregach "Prawdziwkow". Zgroza i poruta !
            "Merde" im krzyknijmy ! Niech brzmi Cambronne'a nuta !
            Na szczescie jest Don Wielki. Stanal, mieczem skinal,
            I swoja Wielka Armie, swoj fan-club rozwinal.
            Pedza zastepy Czlonkow. Korespondentow, zwyklych,
            Wprowadzajacych i wprowadzanych. Do boju przywyklych.
            Czy widzial ktos Czlonka piana pokrytego biala ?
            Straszny to widok. Czlonki okryli sie tez chwala...
            Gdyz na widok ich surrealistycznych postow
            Pol Ameryki skoczylo z Brooklynskiego Mostu.
            Drugie pol - to Nasi. Nasza 6-ta kolumna;
            Wiedzie ich Aniutek. Nie brac jencow ! dumna
            Muzooo - daj jej sily, niech ja MalMal wspiera.
            Zwyciezyli. Klubowi zapal dech zapiera.
            Juz cisza wkoloi pogasly juz neony...
            Juz spokoj ... Fan-club Dona jest niezwyciezony.
            Miota sie jeszcze Zwierz Alpuhary, krzyczy na niego Caza
            Nic to ! Pociagnal Don lyk malagi. Ale w Maladze zaraza...
            Padl i sie skrecil... Toz to waglik chyba ?
            Nie - rzekla Karelia - to jest szwedzka ryba
            Cos ja wczoraj jadl u mnie. Mam Cie, podly Donie !
            Cichy cos sie zrobiles... Robilam was w konie,
            Ciebie i twoja zgraje. Chyba sie udalo.
            teraz opowiedziedziec wszystko moge smialo.
            Nie jestem Karelia, nie jestem tez niewiasta.
            Jam jest Walek !!! Jestem twoim protoplasta !
            Popatrz tu : to szwedzkie ryby, sina farba klute !
            Znacza one... juz nie pamietam .. pocaluj mnie w dupe !
            I odepchla go, podla, nie dotykajac reka ;
            Dosiadlszy renifera zniknela. Wielka meka
            Dla druhow Dona byl widok pasci Wodza

Dla ogarniecia calosci dolaczam caly watek, voila!
            forum.gazeta.pl/forum/w,44,968184,,DEKALOG_DLA_EMIGRANTOW.html?v=2
            • karelia Re: Kurhanik Baloo 08.09.12, 00:38
              Podaje linka do watku Limeryki ( na Polonii), gdzie Baloo napisal kilka zgrabnych rymowanek. Wierszyki ucieszne, talenta wielkie a zabawa przednia. Pamietacie Polonusy? Baloo byl nie od tego, zeby siedziec cicho. Wlaczyl sie do zabawy i rymowal az slowa lecialy :-). Bo limeryki z "wsadem" lekko pikantnym to bylo to, co Baloo lubil jak mnisio mjut.-)

forum.gazeta.pl/forum/w,44,1019113,,LMERYKI_poezja_nasza_sur_realistyczna.html?v=2
              • karelia Dyscyplina i porzadek 08.09.12, 01:06
                Tutaj jest pzryklad, jak Baloo dyscyplinowal Polonie, uczyl i wykladal zasady. Kto sie nie trzymal tego zostal "sklety" jak bury pies. Bo Prezes lubil porzadek w szeregu:-)
                ----------------------------------------------------------------------------------------------
                Ludzie maily byc limeryki , a nie sciek ! Bonk proszony jest o nie puszczanie
                sie wiecej ... a pozostali o spokoj i dyscypline .... Przypominam , chociaz to
                chyba nie jest trudno zapamietac :
                1) 5 wersow
                2) rymy aa bb a
                3) nazwa geograficzna w pierszym
                4) powinny, ale nie musza by sprosne...

I trzymac sie tego, do cholery !!!!!

Jeszcze raz doi mistera 1 (i ewentualnie innych amatorow taniej slawy ) :
                zadnego przepisywania ! Baloo ma pod reka 2 zbiory klasykow i bedzie
                sprawdzal !!!

I student tez nie jest zwolniony, jak nie umi, to niech sie uczy albo produkuje
                sie na innych wytkach, sa granice omamienia, nawet taaaaaka kobita , jak
                karelia...
                A propos, karelia : Tylko w tobie nadzieja, tylko w Ciebie mozna wierzyc...
                eeeech...

No to zaczynamy od nowa :

(patrz kolejne posty)
              • karelia Urodziny 08.09.12, 01:32
                Na watku Zebranie Klubu (9) Polonia czcila urodziny roznych czlonkow- rzeczywistych i nierzeczywistych. Bylo rzecza nie do pomyslenia, zeby nie uczcic urodzin Prezesa Baloo:-) Voila!

forum.gazeta.pl/forum/w,44,1763749,,Zebranie_klubu_9_.html?s=1&v=2
                • karelia Re: Urodziny 08.09.12, 01:43
                  Oczywiscie z tych nerf nie napisalam, ze urodziny Baloo czcilismy w drugiej czesci watku Zebrania Klubu nr 9 na postach och 100-200. nadmieniam, ze Prezes Baloo byl bardzo zadowolony, ze do tego doszlo:-) tzn do czczenia Jego urodzin.

forum.gazeta.pl/forum/w,44,1763749,,Zebranie_klubu_9_.html?s=1&v=2
    • misiania Re: Kurhanik Baloo 08.09.12, 14:39
      Piotruś, a pamiętasz w którym z plażowych wątków wróciliśmy ostatnio do przeboju nad przeboje, czyli kładącego na łopatki hasła "Baloo, debilem będąc"? Chodzi mi o świeży wątek, bo zawierał on w sobie link do starego - mielibyśmy stare i nowe jednocześnie. W wyszukiwarce wyskakuje mi tylko ten oryginalny debil sprzed lat.

Albowiem uważam, że coś, co ma w sobie pierwiastek "Baloo, debilem będąc", jest jedynie słusznym pomysłem na solidne podwaliny kurhanika Baloo.
      • karelia Debilem bedac 08.09.12, 15:04
        Migusiem tlumacze , jak to z tym debilem bylo, zeby nie wyszlo, ze to Baloo jest tym debilem. Jakis nie mam ochoty napisac "byl" ale to juz pikus. A bylo to tak. Okazalo sie bylo,ze Baloo obchodzil imieniny. Ja sie dowiedzialam i samooskarzajac sie z powodu niewiedzy napisalam tytul "Debilem bedac" odnoszacy sie do mnie, co z pierwszego postu wynika. Zwracajac sie do Baloo, napisalam "Baloo, (przecinek) debilem bedac" zwracajac sie DO Baloo i pietnujac sama siebie. Musze przyznac, ze tytul jest troche ten teges ABER najwazniejsze,ze Prezes sie nie obrazil a wrecz przeciwnie. Chlopina lubil takie slowne passusy jak mnisie mjut:-). Nie przypuszczalam,ze watek zrobi taka furore na Plazy. No, coz Nobla tez sie dostaje czasem zupelnie przypadkiem ;-)

forum.gazeta.pl/forum/w,277,9069464,,Baloo_debilem_bedac_.html?v=2
        • karelia Lzy w oczach/watek nioszki 08.09.12, 15:10
          Mysle, ze tutaj pasuje caly watek nioszki, ktory poswiecila Baloo. Wklejam wiec, zeby zebrac wszystko tak cuzamen do kupy.

forum.gazeta.pl/forum/w,277,138544847,138544847,Lzy_sie_cisna_do_oczu_.html
        • misiania Re: Debilem bedac 08.09.12, 18:53
          Ale my to wiemy i rozumiemy :))) Noż by się Baloo z prawdziwymi debilami nie zadawał przecież (że tak sama siebie pomiziam za uszkiem). Ale faktem jest, że wyszła perła :)))
      • piotr_c Re: Kurhanik Baloo 08.09.12, 18:04
        Misianiu
        Wątek pożegnalny poniżej, nieżle sie tu wpisuje

forum.gazeta.pl/forum/w,277,132353295,133275484,Re_Watek_pozegnalny.html
        A oryginał "Baloo, debilem bedac " chyba wkleje w całosci bo z półtora roku zniknie w cieniu
        • piotr_c Re: Kurhanik Baloo ( debilem bedac 1/2) 08.09.12, 18:13
          Baloo, debilem bedac...
          karelia 13.11.03, 20:04 zarchiwizowany
          zadalam wczoraj pytanie, ktorego sie wstydze. Siedze w kacie i sie
          wstydze.No moze nie tak bardzo, ale troche. Ale ja mam ajlibi.No bo gdyby
          chodzilo o Arseniusza Pompejusza Spirydona, to tak, moglbys sie czuc
          urazony . Ale w wypadku Gniewoslawa Sedzimira Zbycislawa to mozna zapomniec.
          Jesli sie myle, to mnie popraw.
          W koncu nie pierwsza zapominajka i nie ostatnia.
          No nic to- na stole szynka, kielbasa sucha, salatka warzywna, ogorki
          kiszone, sernik i makowiec. Zakasmy i popijmy, chociaz to juz po....
          AAAA zapomnialbym o grzybkach marynowanych.

co za czasy, co za ludzie;-)
          Re: Baloo, debilem bedac...
          ignatz 13.11.03, 20:31 zarchiwizowany
          Hyhy niezły tytuł wątku :D
          magdal_l 13.11.03, 20:40 zarchiwizowany
          aha. też mnie z lekka zatkało gdy go ujrzałam ;))
          karelia 13.11.03, 20:48 zarchiwizowany
          no, co sama sie przyznalam...ale mam ajlibi
          • piotr_c Re: Kurhanik Baloo ( debilem bedac 2/2) 08.09.12, 18:14
            baloo1 14.11.03, 01:05 zarchiwizowany
            Hej Karelita

hehehe, udal Ci sie ten tytul, juz myslalem, ze mnie rozszyfrowalas i
            zdemaskowalas ;oD

Co prawda poczatku nie rozumiem , ale za to przeslanie zawarte w dwoch
            ostatnich akapitach bardzo mi odpowiada. Zakanszajmy zatem.

Sklaniam sie nisko ;o)
            B.
            baloo1 14.11.03, 01:58 zarchiwizowany
            przepraszam. zapomnialem podziekowac za prezent.
            naprawde, nie trzeba bylo ;o)
            misiania 20.11.03, 11:11 zarchiwizowany
            przepraszam Cię, Baloo, ale przypadkiem zerknęłam na tytuł tego wątku i
            podciągam go, bo wciąż mnie zachwyca ;)))))))))))))))))))))))))))))
            baloo1 20.11.03, 11:15 zarchiwizowany

No fakt, jest to jeden z piekniejszych tytulow, jaki mi przyznano. A mam ich
            wiele ;o)

karelia 21.11.03, 21:41 zarchiwizowany
    • emusia Re: Kurhanik Baloo 08.09.12, 15:31
      Ja już zapowiedziałam w pitolniku
      Moją cegiełką do kurhanu będzie przeczytanie Lalki.
      Zaczynam dziś, tempo wstępne ustalam na 1 rozdział/dziennie, chyba, że mnie jednak wciągnie :)
      (Szkoda tylko, że nie może to być np. Antek, albo Janko Muzykant, ewentualnie Katarynka).
      • mreck Re: Kurhanik Baloo 08.09.12, 16:57
        lampkie se przynieś, abo i świeczkie. Żebyś oczków nie przemęczała.
        Jak nie przeczytasz, to się . śp Baloo w grobie przewróci.
        OBIECAŁAŚ
          • karelia Re: Kurhanik Baloo 10.09.12, 02:34
            Mysle, ze Baloo zaakceptowalby ksiazke w formie e-booka. On byl nowoczesnym misiem, mimo iz zajmowal sie starociami. Ale nie wiedzac a chcac zadowolic Baloo moze przeczytaj ksiazke w starej formie jako ksiazke i w nowej formie jako e-booka:-)

---co za czasy, co za ludzie;-)
            • karelia Ksiazka Baloo 10.09.12, 02:36
              Na watku Zebranie klubu (24) z nocy 10.09.02 godziny 23:26 dowiedzielismy sie,z e Baloo pisze ksiazke:

baloo1 10.09.02, 23:26 zarchiwizowany
              Gość portalu: theend napisał(a):
              > Ogromna ciekawosc mnie zjada.. moglbys zdradzic tematyke swej nowej ksiazki ?
              > Prosze ..

Cześć theend, jak sie cieszę, że Cię widzę ;o)

A proszę bardzo, pochwalę się, nie ma w tym żadnej tajemnicy : tytuł powinen
              brzmieć mniej więcej tak : "Bevaix-Les Paquiers. Evolution du paysage et
              impacts humains. Résultats d'une étude interdisciplinaire".
              Czyli ok. 15.000 lat zmian krajobrazu i środowiska , od schyłkowego Glacjału
              po dzień dzisiejszy, oraz 6.000 lat osadnictwa ludzkiego w dwudziestu paru
              fazach, od Neolitu po XX wiek. I wzajemne relacje człowiek/środowisko. Czyli
              dzieje 1,5 hektarowej parceli na tle Wszechswiata... pasjonujące, prawda ?

Czy ktos wie, czy Baloo napisal to dzielo?
    • nioszka Re: Kurhanik Baloo 10.09.12, 20:03
      Ja poszperam w zakamarkach pamięci i odmętach Internetu i postaram się też coś powklejać, a na pewno przeczytam Dzieła Plażowe, które mam wydrukowane (czyli powieści, które Baloo współtworzył z innymi Plażakami).

• misiania Re: Kurhanik Baloo 10.09.12, 22:51
      No proszę. Jak zerkam kątem oka na ten wątek, to różne rzeczy się dzieją z jego tytułem. Przeczytałam już "Kurnik Baloo" i "Krupnik Baloo". Ciekawe, co dalej...?
      • nioszka Re: Kurhanik Baloo 11.09.12, 22:14
        A wie ktoś, kiedy Baloo stracił swoją jedynkę? To była jakaś akcja, że ucinano coś z nicków?
        Bo mi się mętnie kojarzy, że Aniela wtedy straciła swój warkocz, a Tato i Basia wykrzykniki :)
        • piotr_c Re: Kurhanik Baloo 13.09.12, 00:00
          Sam to wychodził u admina. Jak zaczynał forumowanie to Baloobezjedynki był zajęty. Ale potem okazało się że konto było od dawna porzucone i admin mógł mu odjąc jedynkę.
          • piotr_c Re: Kurhanik Baloo 15.09.12, 19:35
            Przy okazji na Polonii znalazłem odpowiedź na putanie dlaczego Baloo

Re: Skad sie wziely Wasze nicki?
            baloo1 23.07.02, 12:46 zarchiwizowany
            Dorwawszy sie wreszcie do video w czasie ferii bozonarodzeniowych, moje szakale
            ogladaly na okraglo "Ksiege Dzungli".
            I wtedy wlasnie niedzwiedz Baloo ze swoja postawa zyciowa stal sie dla mnie
            niedosciglym wzorcem ... ;oD
    • piotr_c Re: Kurhanik Baloo 10.01.13, 17:19
      Baloo i rodzina
      Zawsze się bardzo ciepło i z humorem wyrażał o swojej rodzinie.
      Kiedy jeszcze miałem tylko jedno dziecko z dużym szacunkiem pytałem się go jak to jest, jak się ma trójkę. Odpowiedział mi z całą powagą, że całkiem fajnie, jest nawet stosowna literatura. A on sam by mi polecał "Taktykę dla oddziałów piechoty" szczególnie rozdział " Walka w mieście, w okrążeniu " Z tą różnicą, że one nie biorą jeńców.
      Bardzo mi się to spodobało :)
    • misiania Re: Kurhanik Baloo 24.01.13, 20:02
      No tak, na kilka dni tylko z oka spuściłam teren, a już zawiało śniegiem pod podsufitkę. Jakiś spychaczyk niewielki by się przydał, bo jak ja rączkami małymi te zaspy zewaporuję?...
      • mreck Re: Kurhanik Baloo 25.01.13, 20:36
        Zamróz ci okrutny, rynce drżom... Na rozgrzewke posłuchaj tego:

- Wiesław, coś taki markotny?
        - Nie wiesz? Kazik nie żyje!
        - No coś ty?! Jak to?!
        - Wrócił wczoraj do domy, wypił, poszedł do łóżka, zapalił szluga, pościel się zajęła.
        - I spłonął żywcem?
        - Nie. Zdążył otworzyć okno i wyskoczyć.
        - Zabił się, spadając?
        - Nie. Zdążył wezwać staż. Strażacy rozciągnęli gumową płachtę i na nią skoczył.
        - Pękła?
        - Nie. Jakoś się od niej odbił i z powrotem wskoczył do mieszkania.
        - I spalił się?
        - Nie. Odbił się od framugi i znowu wypadł.
        - Rozbijając się o ziemię?
        - Otóż nie. Stał tam wóz strażacki z plandeką. Trafił w nią, odbił się i znowu wskoczył do okna.
        - Zginął?
        - Nie. Spadł, odbił się znów od tę poduszkę ratunkową i wleciał do mieszkania!
        - O mój Boże! To jak w końcu zginął?
        Strażacy go zastrzelili, bo zaczął ich wk***ać.
            • karelia Re: Kurhanik Baloo 11.03.13, 09:56
              No to moze i ja sie dolacze do wspolnego filozofowania przy kurchaniku Ale chce dodac pewnie zalaczniki.
              - po pierwsze primo jesli kwiatki zima to tylko suchatki albo sztuczny wianuszek. Nie zebym byla skapa Ale mozna co tydzien otrzepac ze sniegu i bedzie git. Chociaz idzie na wiosna i mozna sie zastanowic jakie kwiatki wsadzic. - po drugie primo poplakalam sIe. No moze nie z zalosci ale z powyzszego dowcipu. Bardzo very wesoly. Byc moze Baloo by cos dodal ale i tak jest wesoly. -po trzecie primo kiedys byl taki watek, na ktorym sie pisalo teksty na jedna litere np. Na litere k. Baloo popelnil byl tekst, o ile mnie pamiec nie myli, na tm watku. Nie pamietam tytuly watku, moze ktos z Was cos pamieta i przypomni? Watek byl bardzo very ok. Chcialabym sobie przypomniec a nie mam jak. No to teraz po maluchu i do roboty. Omiatac, zamiatac, wymiatac......
        • misiania Re: Kurhanik Baloo 04.05.13, 00:25
          W sensie spóźniłam się na imprezę? Oj, niedobra Misiania... Ale gdzieś na świecie nadal jest Trzecimaj, więc najlepszego, Baloo, drogi przyjacielu :)
      • mreck Re: Kurhanik Baloo 28.03.15, 08:27
        Kwiatka zasadzę w Krynicy Morskiej, taką specjalną aksamitkę i nazwę ją imieniem imć Pana Baloo. On ci odszedł i pozostawił nas sierotki na tym świecie bezdusznym. A miał moc ożywiania forum.
        Wielkieś nam uczynił pustki w domu naszym.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka