Dodaj do ulubionych

" ludzie honoru" dotrzymują raz danego słowa

22.10.10, 13:44

a generałowie w szczególności.

Redaktor naczelny "Polityki" Jerzy Baczyński dziennikarzem 20-lecia w plebiscycie Radia ZET. W finałowej trójce znalazł się naczelny "Gazety" Adam Michnik oraz publicysta Jacek Żakowski.
Serdeczne gratulacje dla dziennikarza Michnika, który po powrocie z Armenii przedstawi w swojej gazecie wiece interesujący cykl reportaży z Ojczyzny Aznavoura.

Pozostałej dwójce nie gratuluję, ponieważ wiadomo od lat, że Pan Zakowski jest znacznie lepszym dziennikarzem od Pani Kolendy-Zaleskiej, która, z kolei, jest lepszą dziennikarką od Prof. Środy.

Więcej... wyborcza.pl/1,75478,8549856,Jerzy_Baczynski_dziennikarzem_20_lecia.html#ixzz135R6kUng
Obserwuj wątek
    • aniechto.only Re: " ludzie honoru" dotrzymują raz danego słowa 22.10.10, 13:49
      Ojczyzną Aznavoura była Francja ,nie Armenia.
      • zoil44elwer Re: " ludzie honoru" dotrzymują raz danego słowa 22.10.10, 14:22
        aniechto.only napisała:

        > Ojczyzną Aznavoura była Francja ,nie Armenia.

        Biorąc pod uwagę pochodzenie dziadków,Żydów z Salonik, to Ojczyzną Sarkozy"ego jest Grecja a Schwartzenegera Austria.
        • homosovieticus Plecie się 22.10.10, 14:29
          Mamą Aznavuora była Żydówka
          • scoutek Re: Plecie się 22.10.10, 14:31
            no i?
            • ave.duce Re: Plecie się 22.10.10, 14:46
              scoutek napisała:

              > no i?

              W krzaki :)
              • wos9 Re: Plecie się 22.10.10, 15:08
                ave.duce napisała:

                > scoutek napisała:
                >
                > > no i?
                >
                > W krzaki :)

                Bo przecież matka Jezusa Chrystusa była Polką...
                • ave.duce Re: Plecie się 22.10.10, 15:18
                  Powszechnie wiadomo, że spod Częstochowy.
                  A Pani Jadwiga Kaczyńska była powstanką warszawską ze Starachowic. Warto to przypominać, bo to powód do dumy jest.

                  ps. ciekawe, skąd Homoś wie, że matka Aznavoura była Żydówką. Chętnie poznałabym źródła tej wiedzy.
        • ave.duce Re: " ludzie honoru" dotrzymują raz danego słowa 22.10.10, 14:49
          O co Ci biega ze Schwarzeneggerem?
          • homosovieticus A Pan Maleszka niczego nie sprostuje :) 22.10.10, 14:52
            Szkoda.
            • wos9 Re: A Pan Maleszka niczego nie sprostuje :) 22.10.10, 15:11
              homosovieticus napisał:

              > Szkoda.

              Czy ty sam w ogóle wiesz, o co ci chodzi?
              • homosovieticus Re: A Pan Maleszka niczego nie sprostuje :) 22.10.10, 15:12
                O Pana Maleszke mi chodzi, cóz w tym złego widzisz?
                • wos9 Re: A Pan Maleszka niczego nie sprostuje :) 22.10.10, 15:15
                  homosovieticus napisał:

                  > O Pana Maleszke mi chodzi, cóz w tym złego widzisz?

                  Ja???
                  • homosovieticus Wszyscy lubimy i cenimy tego Pana. 22.10.10, 15:25
                    Zasłuzył sobie na słowa uznania, Pracuje na FK jak mrówka.
                    • polazrski Re: Wszyscy lubimy i cenimy tego Pana. 22.10.10, 15:32
                      homosovieticus napisał:

                      > Zasłuzył sobie na słowa uznania, Pracuje na FK jak mrówka.

                      Sam siebie chwalisz, towarzyszu komusiu? No do tego doszlo!
              • polazrski Re: A Pan Maleszka niczego nie sprostuje :) 22.10.10, 15:22
                wos9 napisała:

                > homosovieticus napisał:
                >
                > > Szkoda.
                >
                > Czy ty sam w ogóle wiesz, o co ci chodzi?

                Przeciez komus to wlasnie Maleszka!
      • felinecaline Re: " ludzie honoru" dotrzymują raz danego słowa 22.10.10, 14:39
        Ojczyzna Aznawoura jest Francja, . Bard zyje i dobrze sie ma i oby tak bylo jak najdluzej.
        jest jednak silnie emocjonalnie z Armenia, ojczyzna swoich przodkow zwiazany i prowadzi szereg akcji charytatywnych na rzecz tego kraju i jego mieszkancow ioraz diaspory armenskiej.
        A czy Zyd? W Konstytucji Francuskiej, sladem Deklaracji Praw Czlowieka i Obywatela zapisane jest: "Libert", égalitéi fraternité.
        Wierze, ze tych slow tlumaczyc nie trzeba.
        • homosovieticus Uspokoiłeś mnie i przy okazji dokształciłeś. Bravo 22.10.10, 14:48
          i Dzięki.
    • yoma Re: " ludzie honoru" dotrzymują raz danego słowa 22.10.10, 14:00
      No? I gdzie jest generał?
      • homosovieticus Re: " ludzie honoru" dotrzymują raz danego słowa 22.10.10, 14:11
        Obaj są w domach swoich.
        • scoutek Re: " ludzie honoru" dotrzymują raz danego słowa 22.10.10, 14:14
          a moze bys tak przeprosil, he?
        • polazrski Re: " ludzie honoru" dotrzymują raz danego słowa 22.10.10, 14:15
          homosovieticus napisał:

          > Obaj są w domach swoich.

          I ty w domu jestes, wiec i jak oni jestes "czlowiekiem honoru"? Czy mam cie tytulowac obywatelu, czy towarzyszu generale?;)
          • wos9 Re: " ludzie honoru" dotrzymują raz danego słowa 22.10.10, 14:26
            polazrski napisał:

            > homosovieticus napisał:
            >
            > > Obaj są w domach swoich.
            >
            > I ty w domu jestes, wiec i jak oni jestes "czlowiekiem honoru"? Czy mam cie tyt
            > ulowac obywatelu, czy towarzyszu generale?;)

            Może wystarczy "towarzyszu"?
            • polazrski Re: " ludzie honoru" dotrzymują raz danego słowa 22.10.10, 14:31
              Juz nazywam go komus. Myslisz,ze powinienem towarzyszu komusiu? Wyglada nawet niezle.
              • wos9 Re: " ludzie honoru" dotrzymują raz danego słowa 22.10.10, 15:12
                polazrski napisał:

                > Juz nazywam go komus. Myslisz,ze powinienem towarzyszu komusiu? Wyglada nawet niezle.

                Bardzo mi się podoba!
        • yoma Re: " ludzie honoru" dotrzymują raz danego słowa 22.10.10, 15:12
          Już się rozmnożyli?
          • homosovieticus Re: " ludzie honoru" dotrzymują raz danego słowa 22.10.10, 15:14
            Lata lecą. Cóz więc dziwnego, że się rozmnożyli.

            yoma napisała:

            > Już się rozmnożyli?

    • sclavus Re: " ludzie honoru" dotrzymują raz danego słowa 22.10.10, 14:26
      Masz rację, przecież.... Anavour urodził się w Paryżu (Paris), miasteczku w południowo wschodniej Armenii....
    • homosovieticus Ormianie znani Polakom 22.10.10, 15:09
      Do słynnych Ormian i osób pochodzenia ormiańskiego należą:

      kompozytor Aram Chaczaturian
      bard Bułat Okudżawa
      pisarz amerykański William Saroyan
      piosenkarz francuski Charles Aznavour
      malarz Iwan Ajwazowski
      aktorka i piosenkarka amerykańska Cher
      gitarzysta System of a Down Daron Malakian
      wokalista System of a Down Serj Tankian
      basista System of a Down Shavo Odadjian
      perkusista System of a Down John Dolmayan
      szachista Garri Kasparow
      tenisista Andre Agassi (wł. Andre Kirk Agassian)
      francuski piłkarz, mistrz świata z 1998 roku Youri Djorkaeff
      amerykański pisarz Peter Balakian
      kanadyjski reżyser Atom Egoyan
      amerykański reżyser Rouben Mamoulian
      malarz Arshile Gorky
      astrofizyk Wiktor Ambarcumian
      wiolonczelistka Kim Kashkashian
      fotograf Yousuf Karsh (Howsep Karshian)
      fotograf Ara Guler
      reżyser teatralny Jevgeny Vakhtangov
      amerykański pisarz i aktor Eric Bogosian
      radziecki artysta Siergiej Paradżanow
      argentyński tenisista David Nalbandian
      niemiecki aktor Rick Kavanian
      amerykański multimiliarder Kirk Kerkorian
      przedsięnbiorca i filantrop Calouste Gulbenkian
      kanadysjki piosenkarz,aktor Garou
      konstruktor radzieckich samolotów MIG Artiom Mikojan
      śpiewaczka operowa Hasmik Papian
      francuski reżyser Henri Verneuil
      francuski kompozytor Michel Legrand
      piosenkarka francuska Sylvie Vartan
      Marszałek ZSRR Iwan Christoforowicz Bagramian
      James Philip Bagian - amerykański astronauta
      Narses, bizantyński magister militiae, pogromca Ostrogotów w latach 552-555
      Anastas Mikojan - radziecki wicepremier, ludowy komisarz handlu, zaopatrzenia i przemysłu spożywczego, Przewodniczący Prezydium Rady Najwyższej ZSRR
      Wśród polskich Ormian i osób pochodzenia ormiańskiego można wymienić takie postaci jak:

      Ignacy Łukasiewicz - wynalazca lampy naftowej i przemysłu naftowego
      ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski
      poeta Zbigniew Herbert
      reżyser filmowy Jerzy Kawalerowicz
      malarz Teodor Axentowicz
      ks. Grzegorz Piramowicz
      kompozytor Krzysztof Penderecki
      krytyk kulinarny Robert Makłowicz
      abp Józef Teodorowicz
      ksiądz i senator II RP Samuel Manugiewicz
      prawnik i senator II RP Alfred Ohanowicz
      senator Łukasz Abgarowicz
      poseł Wojciech Mojzesowicz
      muzyk Robert Amirian
      artysta malarz, legionista Kajetan Stefanowicz,
      artysta malarz, członek Szkolnej Rady Krajowej, Antoni Stefanowicz
      aktorka Sonia Bohosiewicz
      poeta przedstawiciel polskiego romantyzmu Juliusz Słowacki
      • yoma Re: Ormianie znani Polakom 22.10.10, 15:13
        I John Yossarian.
        • homosovieticus Re: Ormianie znani Polakom 22.10.10, 15:17
          Nie jest znany powszechnie w Polsce.
          • ave.duce Re: Ormianie znani Polakom 22.10.10, 15:20
            A tamci, wg Ciebie, są powszechnie znani?
            • homosovieticus Re: Ormianie znani Polakom 22.10.10, 15:31
              Tak.
              • ave.duce Re: Ormianie znani Polakom 22.10.10, 15:59
                Znowu poproszę o podanie źródła Twej wiedzy. Jakieś badania przeprowadzane były?
        • ave.duce Re: Ormianie znani Polakom 22.10.10, 15:19
          Tego Homoś nie wie, bo w necie nie było"w cytowanym miejscu".
      • ave.duce Nie udawaj, że sam to wypisałeś. 22.10.10, 15:22
        Podaj źródło.
        • homosovieticus Re: Nie udawaj, że sam to wypisałeś. 22.10.10, 15:42
          wikipedia
          • ave.duce Re: Nie udawaj, że sam to wypisałeś. 22.10.10, 16:01
            To na przyszłość od razu podawaj źródło, proszę, a wtedy będzie jasne, skąd wiesz :)
    • homosovieticus Żakowski, Michnik, Baczyński to najlepsi 22.10.10, 15:23
      dziennikarze III-ciej RP?

      Wszyscy tak uważamy?

      Pozwolę sobie miec inne zdanie o dziennikarskich talentach całej trójki.
    • homosovieticus A wiecie kto zakładał "Zetke" ? 22.10.10, 15:34
      • polazrski Re:Towarzysz komus, of 22.10.10, 15:38
        koz. Ktozby inny?
      • ave.duce A Ty nie wiesz? ŁOmatko! Niedouk z Ciebie, Homoś. 22.10.10, 16:02
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka