Dodaj do ulubionych

Słabość państwa

08.11.12, 12:09
Cała opozycja o tym teraz gada. Dla mnie słabość państwa to nie Smoleńsk ani dług publiczny ale to że rocznie gninie na drogach 5 tys ludzi i nic z tym nie można zrobić.
I proszę nie pisać że to przez złą jakość dróg. Większość śmiertelnych wypadków wydarza się przy dobtej pogodzie na prostych odcinkach dróg krajowych czyli tych najlepszych.
Obserwuj wątek
    • des4 Re: Słabość państwa 08.11.12, 12:27
      a więc co państwo może zrobić z naszymi szybkimi i wściekłymi tudzież narąbanymi wiejskimi cyklistami?
    • nazimno Napisz apel do porabanych idiotow, aby... 08.11.12, 12:34
      nimi nie byli. (o kierowcow zawodowych i amatorow chodzi).
      Zaapeluj do najtrowerzystow bez jakiegokolwiek oznakowania.
      Zaapeluj do szaro ubranych pieszych, ktorzy sadza, ze sa widoczni w nocy.
      Zaapeluj do pijaczyn za kolkiem.

      I aby wszyscy jezdzili rozumniej.

      Z pewnoscia Cie posluchaja.

      • der-chef Re: Napisz apel do porabanych idiotow, aby... 08.11.12, 12:45
        nazimno napisał:

        > nimi nie byli. (o kierowcow zawodowych i amatorow chodzi).

        odbierać prawo jazdy wraz z samochodem i wprowadzić dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów

        > Zaapeluj do najtrowerzystow bez jakiegokolwiek oznakowania.
        > Zaapeluj do szaro ubranych pieszych, ktorzy sadza, ze sa widoczni w nocy.

        W tych punktach należy obciążyć rowerzystów i pieszych kosztami remontu pojazdu i jego czyszczenia.

        > Zaapeluj do pijaczyn za kolkiem.

        Tu jak w pkt. 1

        >
        > I aby wszyscy jezdzili rozumniej.
        >
        To jest nie wykonalne.


        > Z pewnoscia Cie posluchaja.
        >
        I tak nie posłuchają.
        • nazimno ...no wlasnie... 08.11.12, 12:47
          .
    • derff Re: Słabość państwa 08.11.12, 12:41
      Tego nie rozwiązuje sie apelami tylko karami.Dla mnie facet przekraczający dozwolona prędkość o więcej niż 50 km/h to potencjalny mordeca i powinien byc karany za usiłowanie morderstwa. Niestety wszędzie na świecie rozwiązuje to się wyłączie poprzez surowe i nieuniknione kary.
      • nazimno Chedozysz. 08.11.12, 12:47
        Ktos, kto np. w Niemczech jedzie w nocy pusta autostrada sam w samochodzie, w dobrych
        warunkach pogodowych o 50 km/h za szybko nawet nie jest samobojca.

        Placi zas tyle: (51-60 km/h) 240,- EUR, 4 Punkty, 1 miesiac bez PJ

        I nie jest morderca.

      • 99venus Re: Słabość państwa 08.11.12, 12:47
        w pełni popieram.
        to nie jest tak,że państwo nie może.państwo ma to w dupie.
        na ulicach miast nie ma policji,na szosach podobnie.czajenie się w krzakach nie załatwi problemu.
        potrzebna jest duża ilość policji w ruchu.
        mandaty za małe.za jazdę po pijaku zabierać dożywotnio prawo jazdy a w przypadku spowodowania wypadku konfiskować samochód i przestać się litować nad pijakami.
        • der-chef Re: Słabość państwa 08.11.12, 12:52
          za jazdę po pijaku zabierać dożywotnio prawo jazdy a w przypadk
          > u spowodowania wypadku konfiskować samochód i przestać się litować nad pijakami

          Sądzisz że rząd i inne kacyki stworzą prawo, które ich boleśnie dotknie?
        • derff Re: Słabość państwa 08.11.12, 12:54
          Paradoksalnie wszyscy mówia o pijakach a oni powodują coś 6-8 % wszystkich wypadków.
          Ponad 90% powodują trzeżwi tylko szaleni.
          Chyba watpliwa pociechą jest to że u Rosjan jest jeszcze gorzej.
          • der-chef Re: Słabość państwa 08.11.12, 13:06
            Wszak szaleństwo jest motorem postępu.
    • trevik Re: Słabość państwa 09.11.12, 00:32
      Oczywiście, że można zrobić - można spowodować prawdziwe problemy na skutek słabości infrastruktury.
      Ludzie sobie radzą tak, w jakich warunkach działają i co można - nijak inaczej. Oczywiście, że jest też masa głupków, ale wprowadzenie bardzo restrykcyjnych przepisów traktujących przekraczanie prędkości jako możliwie największą ze wszystkich zbrodni w polskich warunkach jest znacznym pogorszeniem sytuacji zawodowych kierowców.

      Taki post jak Twój mógł napisać tylko ktoś, kto pojęcia nie ma, jak po tym kraju się jeździ,

      T.
      • derff Re: Słabość państwa 09.11.12, 09:00
        Gdybym pojęcia nie miał to sądziłbym ze jest wszystko w porzadku.
        Ale pogodzić się nie mogę z tym że miasteczko ludzi ginie co rok na drodze a my zupełnie bezkarnie traktujemy morderców. W Finlandii najwiekszym narodowym problemem jest że w weekend najdłuzszego dnia w roku upija się na śmierć niemal 100 osób bo na drogach ginie mniej.
    • henryk245 Re: Słabość państwa ... 09.11.12, 10:23
      .. Polskiego,mam czasami odczucie ze wielu naszym sasiadow
      zalezy na slabosci polskiego panstwa,sa wytrawnymi "mieszaczami
      w polskim piekielku" najlatwiej poszczic polakow na rosjan-sukces
      gwarantowany ..a polacy jak zawsze zdalniesterowani,wierni tradycji.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka