Dodaj do ulubionych

Trzecie POkolenie UB oczarowane Jaruzelskim.

07.07.13, 10:33
Jaruzelski renegat.
Jako chłopiec wywieziony z rodziną na tzw.Sybir.
Bardzo mu się obozy tam sPOdobały a szczególnie NKWD i po powrocie postanowił takie coś w Polsce POrobić. No i jakiś czas to się udawało mu.
Jest jeszcze w Polsce wielu takich którym postępowanie NKWD I UB bardzo się POdobało i nostalgia za tamtymi czasami ciągle trwa.
Obserwuj wątek
    • w_v_w Syndrom sztokholmski ;) 07.07.13, 10:45
      Wawerka
      • po.killer.00001 Zgoda. 07.07.13, 12:33
        • 1tobi Re: Zgoda. 07.07.13, 12:45
          Jesteście potomkami komuchów albo co najwyżej oportunistów:) ci co walczyli z syberii nie wracali więc mi tu nie kozaczyc.
          • w_v_w Re: Zgoda. 07.07.13, 12:51
            1tobi napisał:

            > Jesteście potomkami komuchów albo co najwyżej oportunistów:) ci co walczyli z s
            > yberii nie wracali więc mi tu nie kozaczyc.

            ...co za wnikliwa wiwisekcja, tylko pogratulowac "intelektu"

            Byli tacy, ktorzy nie walczyli i nie wrocili...bo zmarli na tyfus.

            Wawerka
            • m.c.hrabia Re: Zgoda. 07.07.13, 12:58
              Byli tacy, ktorzy nie walczyli .....

              ale dzisiaj na wojnę z komuną ich "najszło"
              • w_v_w Re: Zgoda. 07.07.13, 18:10
                Mnie najbardziej wq...a ta gatka o "occie", mocne geny mamy, ze przetrwalismy octowa diete.
                Dorabianie martyrologii.

                Wawerka
                • w_v_w Re: Zgoda. 07.07.13, 18:16
                  oczywiscie gadka :)

                  Wawerka
          • po.killer.00001 Aha! To Jaruzelski nie wrócił???????! 07.07.13, 13:06
            • 1tobi Re: Aha! To Jaruzelski nie wrócił???????! 07.07.13, 17:53
              Tyle zrozumiałeś. Fajnie że masz taki niepomarszczony mózg ,to się teraz nosi na stadion i spend narodowców.
              • w_v_w Re: Aha! To Jaruzelski nie wrócił???????! 07.07.13, 18:20
                ty tak na powaznie, a kolega robi sobie z ciebie jaja ;)

                Wawerka
    • tanebo Re: Trzecie POkolenie UB oczarowane Jaruzelskim. 07.07.13, 13:08
      To nie oczarowanie. Jestem tak stary że pamiętam jeszcze gościa w okularach zamiast teleranka. Też się wkurzałem. Ale sprawa nie jest taka prosta. Po pierwsze Jaruzelski uniknął wojny na miarę Węgier w 56'. A mogło się to też tak skończyć. Ciągle zapominamy że Jaruzelski w PZPR byl raczej z frakcji gołębi i że była frakcja jastrzębi która postulowała utopienie kontrrewolucji w krwi. Po drugie wojna domowa zamiast stanu wojennego jak najbardziej była możliwa. W Polsce stacjonowała armia czerwona, a kilka kilometrów na wschód jej reszta. Honeker też by pomógł. Po trzecie - Tu masz wspomnienia gen. Skrzypczaka. W 81' ze swoimi czołgami otrzymał rozkaz wyjścia w pole. Czyli polscy komuniści byli gotowi na otwartą wojnę z ZSRR. Nie dali się zamknąć jak Czesi w koszarach.
      • po.killer.00001 No! Zajebisty był. Mógł zabić a nie zabił. 07.07.13, 14:19
        Dobrze sobie wykalkulował.
        Nie chciał skończyć jak Nicolae Ceaușescu i Walenroda próbuje z siebie zrobić.
        • tanebo Re: No! Zajebisty był. Mógł zabić a nie zabił. 07.07.13, 14:24
          Czy "myślisz" że gdyby w 81' Polska wystąpiła z Układy Warszawskiego, RWPG i ogłosiła się drugim Chile to Kreml powiedziałby: "OK, macie takie prawo"?
          • chateau Re: No! Zajebisty był. Mógł zabić a nie zabił. 07.07.13, 14:29
            Pewnie.
            Tylko by grzecznie poprosili o eksterytorialną autostradę do NRD i eksterytorialne linie kolejowe do swoich baz wojskowych.
            A my byśmy nie oddali znowu nawet guzika.
      • po.killer.00001 A honor oficera. 07.07.13, 14:21
        Już dawno powinien sobie kulę w łeb wpie...ć.
        • tanebo Kukliński 07.07.13, 14:28
          A honor Kuklińskiego? Nie jestem zwolennikiem porównywania tych dwóch oficerów. Ale jeśli już używasz tego argumentu to przysięga działa inaczej. Jaruzelski przysięgał PRL. Czy złamał przysięgę? Fakt że dotrzymanie przysięgi prowadziło do zła, ale jej nie złamał.
          • m.c.hrabia Re: Kukliński 07.07.13, 14:34
            no wiesz ,jak śmiesz porównywać "bohaterskiego" żołnierza wp ze "zdrajcą z lwp.
          • w_v_w Zdrajca Kukliński 07.07.13, 18:25
            zlamal przysiege, na pohybel!

            Wawerka
    • rzewuski1 Re: Trzecie POkolenie UB oczarowane Jaruzelskim. 07.07.13, 14:37
      Wole takiego renegata niż fanatycznych patriotów którym miłość do ojczyzny wypaliła mózgi.
      Oni posłali dzieci bez broni na sowieckie czołgi a potem wychwalali by ich jako bohaterów i gdyby zachód nie zdradził toby wygrali.
      • w_v_w Re: Trzecie POkolenie UB oczarowane Jaruzelskim. 07.07.13, 18:27
        rzewuski1 napisał:

        > Wole takiego renegata niż fanatycznych patriotów którym miłość do ojczyzny wyp
        > aliła mózgi.
        > Oni posłali dzieci bez broni na sowieckie czołgi a potem wychwalali by ich jako
        > bohaterów i gdyby zachód nie zdradził toby wygrali.

        ... podzielam taki poglad.

        Wawerka
    • zbysio45 Re: Trzecie POkolenie UB oczarowane Jaruzelskim. 07.07.13, 18:22
      Zgoda ze Jaruzel to stary agent Rosji i ma krew polska na rękach.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka