04.02.15, 21:35
Właśnie minął rok od tego skoku na OFE w 03.02.2014r
Przeszłości nie da się zmienić, lecz o tego typu wydarzeniach nie wolno zapominać. „Skok na OFE” był doskonałą lekcją, czym kończy się zaufanie do państwa. Prawidłowy wniosek jest jeden: oszczędności emerytalne trzeba budować samodzielnie i jak najdalej od lepkich palców państwa, a każdą złotówkę wpłaconą na konto ZUS lub OFE należy uznać za złotówkę definitywnie straconą. Zaufanie państwu jest bowiem emerytalnym samobójstwem.
Obserwuj wątek
    • camille_pissarro Re: OFE 04.02.15, 21:58
      "czym kończy się zaufanie d o państwa."

      Przy założeniu , ze u steru władzy państwa jest nasza Cosa Nostra ( czytaj PO ).
      • volupte Re: OFE 04.02.15, 22:12
        pieprzysz
      • humbak Re: OFE 05.02.15, 11:58
        Naiwny jak dziecko.
    • niegracz Re: OFE 04.02.15, 21:59
      mija kilkanascie lat od tego wielkiego przekrętu jakim było OFE

      to przewał na miliardy złotych

      nikt jeszcze nie siedzi ?
      ___________________
      P.S.
      ZUS powstał w polsce kapitalistycznej, przedwojennej

      to system solidarystyczny
      nalezało zadbac o efektywnosc ZUS ( racjonalizowac wydatki, obcianąc przywileje grup)

      a nie tworzyc mirazu super emerytur z OFE

      • camille_pissarro Re: OFE 04.02.15, 22:09
        Bzdura. Biurokracja w ZUS wówczas by się jeszcze bardziej rozrosła. Należało pilnować towarzystwa emerytalne, drastycznie obniżyć ich prowizje, byłaby konkurencja. Dziś OFE odejdą w niebyt, a ZUS przejętą kasę już przejadł , pozwalając przy okazji specowi od kreatywnej księgowości - niedoszłemu europosłowi z "Bydgoszczu" poprawić wskaźniki z finansów publicznych...
      • remez2 Re: OFE 04.02.15, 22:10
        Masz rację.
      • taniarada Re: OFE 04.02.15, 22:10
        Ciekawe stwierdzenia, a każdy to olewa.Ważniejsze są przekomarzania o polityce.Kto lepszy PIS czy PO.A jedno gó....Ci udają ,że chcą władzy ,a ci drudzy udają ,że rządzą.Gó...ana Polska.Nie będę się wdawał w szczegóły na czym ten nierząd zyskał .A obywatele stracili .I nikt nie protestował.Kradzież w biały dzień i w nieskazitelnych rękawiczkach.Byłoby to niewątpliwie szokiem dla brukselskich urzędników, ponieważ i tutaj propaganda o Polsce jako „zielonej wyspie” będącej rezultatem 7-letnich rządów Donalda Tuska, ugruntowała jego pozycję jako wyjątkowo sprawnego i skutecznego premiera.Masakra.
      • humbak Re: OFE 05.02.15, 12:01
        Negatywna ocena OFE nie musi oznaczać pozytywnej oceny przejęcia ich (czyli w zasadzie naszych) środków przez PO, na łatanie skutków ich skandalicznych zaniedbań.
        • volupte Re: OFE 05.02.15, 12:04
          Pisdaczki tak maja , wszystko jest albo czarne , albo białe.
          • der-chef Re: OFE 05.02.15, 12:34
            A według PO białe jest czarne a czarne jest białe?
    • wujaszek_joe Re: OFE 04.02.15, 22:10
      jedną obiecankę zmienili na inną obiecankę. Nieco tańszą. Nadal twierdzą że będziesz emerytem. w OFE byłoby lepiej? po ich propozycjach wypłacaniach emerytury przez 10 lat?
    • 13kisiel Re: OFE 04.02.15, 22:33
      Nieudana reforma Buzka jedna z wielu....faktem jest że pieniądze które były w funduszu lepszym czy gorszym PO po prostu ukradło 150 miliardów na łatanie dziury budżetowej którą zrobili
      • tornson Re: OFE 05.02.15, 16:21
        13kisiel napisał:

        > Nieudana reforma Buzka jedna z wielu....faktem jest że pieniądze które były w f
        > unduszu lepszym czy gorszym PO po prostu ukradło 150 miliardów na łatanie dziur
        > y budżetowej którą zrobili
        W jaki sposób ukradli? Dając je emerytom i zapewniając sprawne funkcjonowanie ZUS?
    • wiosnaludzikow Re: OFE 05.02.15, 15:57
      volupte napisał:

      > Właśnie minął rok od tego skoku na OFE w 03.02.2014r
      > Przeszłości nie da się zmienić, lecz o tego typu wydarzeniach nie wolno zapomi
      > nać. „Skok na OFE” był doskonałą lekcją, czym kończy się zaufanie d
      > o państwa. Prawidłowy wniosek jest jeden: oszczędności emerytalne trzeba budowa
      > ć samodzielnie i jak najdalej od lepkich palców państwa, a każdą złotówkę wpłac
      > oną na konto ZUS lub OFE należy uznać za złotówkę definitywnie straconą. Zaufan
      > ie państwu jest bowiem emerytalnym samobójstwem.
      Całkowicie się zgadzam.
    • tornson Powiedz to Niemcom albo Szwedom... 05.02.15, 16:20

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka