nietentego
23.04.15, 23:21
Uwaga, kto tę ważną dla kraju tematykę kieruje na inne forum, ten ją po prostu cenzuruje.
Z jakiej racji uchodźcy z krajów postkolonialnych mają być kierowani do Polski? Ich napływ jest skutkiem wcześniejszej działalności Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Belgii, Holandii, Włoch i Niemiec, więc do tych krajów powinni trafiać.
My nigdy nie byliśmy metropolią kolonialną, więc niech się od nas zachodnie spryciule odwalą. Nie dość, że w XX wieku przehandlowano z najgorszymi barbarzyńcami nasze najbardziej żywotne interesy narodowe, to znowu próbuje się obarczać nas kosztami własnych win! Weto wobec tego, żądajmy referendum! Niech każdy rząd się na tym wyłoży, niech pęka każda większość parlamentarna dopuszczająca się takiej zdrady.
Możemy dobrze zrozumieć taką Grecję, która też nie była mocarstwem kolonialnym, a przyjmuje tych uchodźców za fryko. Niech ich od niej zabierają w/w kraje.
My możemy pomagać uchodźcom z krajów, które nie były koloniami członków Unii Europejskiej, np. pomagamy Białorusinom, Ukraińcom czy nawet Czeczenom. Uchodźcy z takich krajów to nie wina Unii, więc w tym zakresie poczuwamy się do solidarności. Natomiast próba skierowania do nas uchodźców z Afryki to wyjątkowo bezczelne postkolonialne cwaniactwo.
Dotychczas nie widziałem najmniejszych zagrożeń dla kampanii Komorowskiego. Ta sprawa może ją jednak wykoleić. Jeśli kontrkandydaci podejmą sprawę uchodźców jako główny temat kampanii, to notowania mogą się znacząco odwrócić.