Dodaj do ulubionych

Co się stanie, jeśli Polska nie wykona decyzji TSU

05.02.20, 19:00
Co się stanie, jeśli Polska nie wykona decyzji TSUE ws. środka tymczasowego?

Czekają nas kary.
Ze względu na wagę sprawy i powagę sytuacji mogą to być kary bardzo dotkliwe.
Spekuluje się o kwocie dwóch mln euro dziennie.

A jeśli nawet kary finansowe nie skłonią rządu do zmiany obowiązującego prawa?
Czeka nas impas i chaos prawny?
Czeka nas poważny impas i chaos, to na pewno.
A kary będą narastać wraz ze zwłoką w ich regulowaniu przez polski rząd.
Jeśli rząd się usztywni, to w pewnym momencie zabraknie nam środków w rezerwie budżetowej na wypłacenie się z tego.
Do tego czasu czeka nas prawo kaduka.
Władza wykonawcza już dzisiaj recenzuje orzeczenia sądów i autonomicznie uznaje, że jedne wykona, a innych nie.
W zależności od tego, które są dla niej wygodne.
Brutalna prawda jest taka, że nie ma dzisiaj w Polsce władzy sądowniczej, są wyłącznie władza wykonawcza i ustawodawcza, które decydują, co jest dobre, a co złe.
Obserwuj wątek
    • wsk175 Re: Co się stanie, jeśli Polska nie wykona decyzj 05.02.20, 19:04
      a potem już tylko samosąd.
      • kawa_poranna1 Re: Co się stanie, jeśli Polska nie wykona decyzj 05.02.20, 19:06
        wsk175 napisał:

        > a potem już tylko samosąd.

        Te dwie banki dziennie unja przywali... i tak pisowcy nie zaplaca a wiec nalezy 2mln euro podzielic przez 246 (ilosc pisowskich durni w sejmie) dodac tych senackich i po zmianie wladzy dopilnowac aby komornicy zabierali im wszystko co nakradli a jak nie starczy to zamiennik np. 100zl. dziennie za dzien pudla. chyba zapewniona odsiadka na nastepne 20 lat. Jako opieke psychologiczno-duchowa na czas pobytu w pudle proponuje współosadzonego rydzyka. Terminy odwiedzin tylko w niedziele handlowe. Paczki posiadajace produkty nie ojczyste zabronione. Aby ci geniusze owczesnej wladzy nie czuli sie osamotnieni pudlo wronki (chyba 300-350 miejsc sie znajdzie) cele jak najwieksze to szybciej sie pozabijaja aq i podatnik nie bedzie narzekal ze na tych darmozjadow placic musi, a wiec ludu "kochany" w maju do wyborow wszystko lepsze niz duda i juz jestesmy w polowie drogi odsuniecia od wladzy tych nieukow !!!!!!!!!
        • 141288bs Re: Co się stanie, jeśli Polska nie wykona decyzj 06.02.20, 17:58
          Dasz rade doplynac do brzegu...kawusiu?
    • ukos Re: Co się stanie, jeśli Polska nie wykona decyzj 05.02.20, 19:08
      Może też być pytanie prejudycjalne jakiegoś prowincjonalnego sądu, czy oznacza to wypowiedzenie de facto członkostwa w UE. W razie twierdzącej odpowiedzi KE będzie musiała rozpocząć negocjacje w sprawie określenia warunków i terminu opuszczenia przez Polskę UE.
      • kawa_poranna1 Re: Co się stanie, jeśli Polska nie wykona decyzj 05.02.20, 19:11
        Wielki pisiórów niemytych - Polska zamiast dostawać pieniądze musi płacić.
    • m.c.hrabia Re: Co się stanie, jeśli Polska nie wykona decyzj 05.02.20, 19:11
      Nic, Polska pozostanie wielka, nie da się znowu rzucić na kolana jak za czasów Tuska.
      • kawa_poranna1 Re: Co się stanie, jeśli Polska nie wykona decyzj 05.02.20, 19:13
        m.c.hrabia napisał:

        > Nic, Polska pozostanie wielka, nie da się znowu rzucić na kolana jak za czasów
        > Tuska.

        Przejdziemy na gospodarkę autarkiczną.
        Rolnicy będą uprawiać banany,.
        Przemysł wikliniarski i kosze wyplatane.
        Palety ze zrzynków drewna.
        Krasnale ogrodowe.
        Patefon Bambino.
        Hłe, hłe?
        • m.c.hrabia Re: Co się stanie, jeśli Polska nie wykona decyzj 05.02.20, 19:30
          Tak, + milion samochodów elektrycznych, sześć milionów dronów, ze o setkach promów oceanicznych nie wspominając.
          • lechutek1961 Re: Co się stanie, jeśli Polska nie wykona decyzj 05.02.20, 22:24
            m.c.hrabia napisał:

            > Tak, + milion samochodów elektrycznych, sześć milionów dronów, ze o setkach pro
            > mów oceanicznych nie wspominając.

            I wrócimy do negocjacji w sprawie zakupu karakanów we Francji.
      • taniarada Gratki 05.02.20, 19:26
        m.c.hrabia napisał:

        > Nic, Polska pozostanie wielka, nie da się znowu rzucić na kolana jak za czasów
        > Tuska.
        Normalnie nie poznaję człowieka.
    • j-k NIC się stanie, bo bezzebna UE nie ma Armii 05.02.20, 19:15
      UE (as usual) troche poplacze i pojeczy.

      ale czolgow KE nam tu nie przysle, bo ich nie posiada.

      • taniarada POcieszaj ich bo tak tu szlochają 05.02.20, 19:24
        j-k napisał:

        > UE (as usual) troche poplacze i pojeczy.
        >
        > ale czolgow KE nam tu nie przysle, bo ich nie posiada.
        >
        Że mi się z tableta ulewa.Chciałem wejść na Fakty Sportowe .A tu leci mi woda z ekranu.Zrób coś J-K .
      • kawa_poranna1 Re: NIC się stanie, bo bezzebna UE nie ma Armii 05.02.20, 19:38
        j-k napisał:

        > UE (as usual) troche poplacze i pojeczy.
        >
        > ale czolgow KE nam tu nie przysle, bo ich nie posiada.
        >
        Mamy przecież drony.
        Macierewicz obiecał zakupić ich 2000 na uzbrojenie Wojska Polskiego.
        Tam zatrudnono w tym celu kilkuset misiewiczów.
        Do dziś pewnie te drony jeszcze nieodebrane w magazynach TESCO.
        Bateryjki obiecali Macierewiczowi dorzucić gratis.
        • taniarada Dalej leci 05.02.20, 19:48
          kawa_poranna1 napisała:

          > j-k napisał:
          >
          > > UE (as usual) troche poplacze i pojeczy.
          > >
          > > ale czolgow KE nam tu nie przysle, bo ich nie posiada.
          > >
          > Mamy przecież drony.
          > Macierewicz obiecał zakupić ich 2000 na uzbrojenie Wojska Polskiego.
          > Tam zatrudnono w tym celu kilkuset misiewiczów.
          > Do dziś pewnie te drony jeszcze nieodebrane w magazynach TESCO.
          > Bateryjki obiecali Macierewiczowi dorzucić gratis.
          Co zrobić .Jak uszczelnić.Bądź raz kawa mężczyzną i strzel sobie kielicha .I to razem z meliską .
      • kod_matrixa Re: NIC się stanie, bo bezzebna UE nie ma Armii 06.02.20, 17:32
        UE przy swoim "uzbrojeniu" zostałaby spacyfikowana przez polską armię w 2 tyg.
    • kawa_poranna1 Re: Co się stanie, jeśli Polska nie wykona decyzj 05.02.20, 19:41
      To by było tylko ok. 750 mln euro rocznie, czyli ok. 3 mld złotych.
      Za mało, by element pismaryjny otrzeźwić.
      TVPiS kosztuje 2 mld, SKOKI 4,2 mld, GetBack 2,5 mld.
      Czyli wszystko w normie.
      Chyba że stanie się cud i w maju w wyborach polactwo skuma, że to jednak ciut za drogo.
      Ale wątpię.
      • stasi1 Re: Co się stanie, jeśli Polska nie wykona decyzj 06.02.20, 18:26
        Nie SKOKi tylko SKOK. Też tak uważam że po kaczorze spłynie to jak woda po kaczce. Tylko że te niby 2 mln to chwilowe, dopóki nie będzie wyroku że jednak muszą pisowcy przywrócić niezależność sądom bo jak nie to niestety po 20 latach i innych wyrokach to zrobią
    • xyz_xyz1 Re: Co się stanie, jeśli Polska nie wykona decyzj 05.02.20, 22:14
      eurosojuz wywrze nacisk. Polska pokaże środkowy palec. Eusosjuz wywrze mocniejszy nacisk Polska powie spadaj i mam cie w d... i ogłosi wyjście. I nareszcie odzyskamy wolność.
      • kawa_poranna1 Re: Co się stanie, jeśli Polska nie wykona decyzj 05.02.20, 23:53
        xyz_xyz1 napisał:

        > eurosojuz wywrze nacisk. Polska pokaże środkowy palec. Eusosjuz wywrze mocniejs
        > zy nacisk Polska powie spadaj i mam cie w d... i ogłosi wyjście. I nareszcie od
        > zyskamy wolność.

        Myślisz, że otworzą granice na Białoruś i do Rosji?
        Jakaś gwarancja możliwosci powrotu?
        • lechutek1961 Re: Co się stanie, jeśli Polska nie wykona decyzj 06.02.20, 20:05
          kawa_poranna1 napisała:

          > xyz_xyz1 napisał:
          >
          > > eurosojuz wywrze nacisk. Polska pokaże środkowy palec. Eusosjuz wywrze mo
          > cniejs
          > > zy nacisk Polska powie spadaj i mam cie w d... i ogłosi wyjście. I naresz
          > cie od
          > > zyskamy wolność.
          >
          > Myślisz, że otworzą granice na Białoruś i do Rosji?
          > Jakaś gwarancja możliwosci powrotu?

          Myślę ze swoim nie odmówią wjazdu. Więc sPOKojna twoja rozczochrana. Wrócisz do ojczyzny i będzie git.
    • kod_matrixa Re: Co się stanie, jeśli Polska nie wykona decyzj 06.02.20, 17:30
      30 kwietnia br. p.o. I prezes SN poleci na emeryturkę, a wraz z nią chaos.
    • 141288bs Re: Co się stanie, jeśli Polska nie wykona decyzj 06.02.20, 17:54
      Martwisz sie...,jesli zabraknie srodkow w rezerwie budzetowj, eurokolchoz zawlaszczy nas za friko ...,bedziesz szczesliwy kawusiu.
    • buldog2 Re: Co się stanie, jeśli Polska nie wykona decyzj 06.02.20, 18:01
      Będzie jedno wielkie święto PIS. Zenek napisze na tę okoliczność utwór muzyczny, jedna z części będzie nosiła nazwę "Bydło".
      • lechutek1961 Re: Co się stanie, jeśli Polska nie wykona decyzj 06.02.20, 20:01
        buldog2 napisał:

        > Będzie jedno wielkie święto PIS. Zenek napisze na tę okoliczność utwór muzyczny
        > , jedna z części będzie nosiła nazwę "Bydło".

        A o kim będzie ten utwór z cudzysłowu?. O ruskich trollach z FK, czy może o oPOzycji która chce aby zostało tak jak było?
    • kod_matrixa Re: Co się stanie, jeśli Polska nie wykona decyzj 06.02.20, 18:36
      Uprzedzimy jedynie to co nieuchronne i co uprzedziła UK - wielki kolaps eurokołchozu.


      Niby co dziś może takiego świetnego zaoferować UE po wyjściu drugiej gospodarki Europy z jej struktur? Nastąpi efekt domina, bo bogatsze kraje będą musiały płacić wyższe składki przy żadnym interesie dla siebie.
      • kawa_poranna1 Re: Co się stanie, jeśli Polska nie wykona decyzj 06.02.20, 18:48
        kod_matrixa napisał:

        > Uprzedzimy jedynie to co nieuchronne i co uprzedziła UK - wielki kolaps eurokoł
        > chozu.


        Po jego upadku jak piszesz Polska stanie się mocarstwem ze względów oczywistych.
        Czy też wejdzie w obieg Rosji jako jedna z republik - Polskaja Respublika?
        Którą wersję bardziej widzisz?
        • kawa_poranna1 Re: Co się stanie, jeśli Polska nie wykona decyzj 06.02.20, 19:11
          Którą bardziej widzisz - radziecką czy mocarstwową?
          Jakoś odpowiedź uzasadnisz?
          Hłe, hłe?
      • boblebowsky Re: Co się stanie, jeśli Polska nie wykona decyzj 06.02.20, 19:03
        kod_matrixa napisał:

        > Uprzedzimy jedynie to co nieuchronne i co uprzedziła UK - wielki kolaps eurokoł
        > chozu.
        >
        >
        > Niby co dziś może takiego świetnego zaoferować UE po wyjściu drugiej gospodarki
        > Europy z jej struktur? Nastąpi efekt domina, bo bogatsze kraje będą musiały pł
        > acić wyższe składki przy żadnym interesie dla siebie.
        >


        Można by też postawić pytanie co oferuje nam demokracja? Paskudny ustrój trzeba przyznać, bo co trzeba się liczyć ze zdaniem innych, ale l póki co lepszego nie wymyślono. Podobnie jest z UE, trzeszczy, jest sporo rozbieżności, ale nic lepszego do podpięcia okolicy nie ma.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka