Dodaj do ulubionych

Będą odszkodowania

16.09.20, 15:27
W sprawie emerytur funkcjonariuszy PRL kryterium służby na rzecz totalitarnego państwa powinno być ocenianie na podstawie ich indywidualnych czynów - orzekła Izba Pracy Sądu Najwyższego.
tvn24.pl/polska/sad-najwyzszy-o-dezubekizacji-jest-rozstrzygniecie-4693808
Kuchnia Przyłębskiej i jej przydupasów przegrali.

Teraz czeka tych niewinnie ukaranych ludzi długa droga do udowodnienia swojej niewinności.
Obserwuj wątek
  • sverir Re: Będą odszkodowania 16.09.20, 18:09
   "My nie możemy działać jak to państwo totalitarne, które nie przestrzegało żadnych reguł, żadnych praw jednostki do rzetelnego i sprawiedliwszego procesu. Stalibyśmy się wówczas niczym innym, jak tym samym systemem, który krytykujemy - podkreślał sędzia Bieniek"

   Tylko że PiSbolszewicy nie krytykują systemu za rozwiązania. Krytykują, bo nie mogli się dorwać wtedy do koryta. Gdyby mogli, to do dziś hołdowaliby przyjaźni z ZSRR.
   • inocom Czasami za magistratem W-wia nie nadążam... 16.09.20, 18:58
    sverir napisał:

    > "My nie możemy działać jak to państwo totalitarne, które nie przestrzegało żadn
    > ych reguł, żadnych praw jednostki do rzetelnego i sprawiedliwszego procesu. [b]
    > Stalibyśmy się wówczas niczym innym, jak tym samym systemem, który krytykujemy[
    > /b] - podkreślał sędzia Bieniek"
    >
    > Tylko że PiSbolszewicy nie krytykują systemu za rozwiązania. Krytykują, bo nie
    > mogli się dorwać wtedy do koryta. Gdyby mogli, to do dziś hołdowaliby przyjaźni
    > z ZSRR.

    A po ludzku, jak to będzie?
   • pies.na.czarnych Re: Będą odszkodowania 16.09.20, 19:11
    Wczoraj założyłem wątek, którego tekst również tutaj pasuje. Hipokryzja pisich nie zna granic, ich pzprowcy są lepsi, tak samo ich sbecy.

    Takie same powody miał generał Jaruzelski wprowadzając Stan Wojenny. Jednak pisi do dzisiaj drą swoje zakłamane mordy i udowadniają, że zrobił to niezgodnie z obwiązującym wówczas prawem. Bądźcie konsekwentni pisowskie łajzy.

    Jestem wdzięczny panu premierowi, że wykazał się odwagą, wykazał się zdolnością podejmowania decyzji w bardzo trudnej sytuacji - przyznał. Pytany, czy jest wdzięczny premierowi za to, że wydał 70 milionów złotych za nieużyteczne karty wyborcze, powiedział, że "jako premier nie bał się podejmować decyzji, na tamten moment bardzo trudnych, a okazywało się, że miał mnóstwo okoliczności, które były mu przeciwne". - Po pierwsze szalejąca opozycja, która chciała wymienić kandydata, po drugie Senat, który blokował przez 30 dni ustawę i po trzecie konstytucja, która mówiła o tym, że wybory trzeba przeprowadzić - wymieniał Buda. - To był klincz - ocenił.
  • inocom Czyli nie będzie depisyzacji :) 16.09.20, 18:54
   pies.na.czarnych napisała:

   > W sprawie emerytur funkcjonariuszy PRL kryterium służby na rzecz totalitarnego
   > państwa powinno być ocenianie na podstawie ich indywidualnych czynów - o
   > rzekła Izba Pracy Sądu Najwyższego.
   > tvn24.pl/polska/sad-najwyzszy-o-dezubekizacji-jest-rozstrzygniecie-4693808
   > Kuchnia Przyłębskiej i jej przydupasów przegrali.
   >
   > Teraz czeka tych niewinnie ukaranych ludzi długa droga do udowodnienia swojej n
   > iewinności.

   Kto nie zaskarżył decyzji ten orzeczeniem sądu nie dostanie nic.
   "Co ważne, wyrok Sądu Najwyższego ws. dezubekizacji jest ważny tylko dla osób, które wcześniej odwołały się od decyzji organu rentowego w ustawowym czasie 30 dni. - Jeżeli ktoś tego nie zrobił, trudno mówić po tych 4 latach, że dla tej osoby uchwała Sądu Najwyższego może mieć znaczenie - zaznaczył sędzia Prusinowski."
   • man_sapiens Re: Będą odszkodowania 17.09.20, 12:30
    topiramax napisała:

    > A za bezprawie odszkodowanie zapłacę ja, Ty, pan zapłaci.

    Akurat do tych odszkodowań dołożę się bez oporu. Na przykład generał Czempiński i paru żyjących oficerów, którzy brali udział w operacji Samum dostają 1800zł emerytury. Dzięki ich profesjonalizmowi i odwadze, wręcz bohaterstwu w tej akcji USA darowały Polsce kilkanaście miliardów dolarów długu a ich samych odznaczyła. Po upadku PRL pracowali dalej dla wolnej Polski, między innymi budując polski wywiad wojskowy - mieli przy tym pełne uznanie i zaufanie wywiadów NATO.
    To oczywiście skrajny przykład, ale jest mnóstwo funkcjonariuszy Policji czy wywiadu, którzy pracowali w analogicznych instytucjach PRL zachowując się przy tym porządnie a po 1989r. wiernie i skutecznie służyli demokratycznemu państwu i pozytywnie przeszli ówczesną weryfikację. Dzisiaj, po np. 30 latach pracy w Policjio dostają 1800zł emerytury. Funkcjonariusze SB, których za sk..syństwo nie zweryfikowano w 1989r. pozytywnie odeszli wtedy ze służby, pracowali potem w prywatnych firmach i dzisiaj dostają bez porównania wyższe emerytury.
    "Prawo" i "sprawiedliwość" według pisiewiczów.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka