Dodaj do ulubionych

Warto posłuchać

24.06.21, 12:43
Na dzisiejszej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych pojawili się urzędnicy NIK na czele z prezesem Marianem Banasiem i nie zostawili suchej nitki na rządzących.
Warto było zwołać to posiedzenie choćby dla wystąpienia posła Piotra Kalety (PiS), który sugerował prezesowi Najwyższej Izby Kontroli, żeby pokątnie, "po koleżeńsku", ostrzegał polityków PiS przed popełnianiem przestępstw. Mam dla rządzących lepszą radę – przestańcie popełniać przestępstwa. Nie będą wtedy potrzebne niczyje "koleżeńskie" przysługi.
Temat dzisiejszej Komisji jest istotny i prosty: Czy prawo jest dla wszystkich obywateli takie samo, czy są w państwie osoby, które są spod prawa wyjęte? Komisja i opinia NIK jasno na to pytanie odpowiada – prawo obowiązuje wszystkich, nawet premiera i ministrów.
Są jednak posłowie, którzy uważają inaczej i powiedzą wszystko, żeby tylko bronić swoich mocodawców. Fakty są jednak takie, że za naruszenia, których dopuścili się rządzący przy organizacji wyborów kopertowych, grozi kara do 3 lat więzienia.
www.facebook.com/RozenekAndrzej/videos/4222698271120993
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka