Dodaj do ulubionych

Autostrada wodorowa

26.09.21, 23:33
biznesalert.pl/autostrada-wodorowa-z-ukrainy-do-niemiec-bez-polski-ale-z-polskim-sladem/ i tak Polska traci na PiSlandzie
Obserwuj wątek
  • pies.na.czarnych Re: Autostrada wodorowa 27.09.21, 21:00
   Dostawy gazu z ominięciem Ukrainy. Węgry porozumiały się z Rosją

   Węgry zawarły w Budapeszcie z Rosją długoterminową umowę na dostawy gazu. Nagranie z uroczystości, podczas której złożono podpisy, opublikował w mediach społecznościowych węgierski minister spraw zagranicznych Peter Szijjarto.
   tvn24.pl/biznes/ze-swiata/wegry-porozumialy-sie-z-rosja-w-sprawie-dostaw-gazu-z-ominieciem-ukrainy-5430033
    • pies.na.czarnych Re: Autostrada wodorowa 27.09.21, 21:46
     Tę ilość surowca Gazprom ma dostarczyć na Węgry dwoma szlakami: 3,5 mld m sześc. z południa, przez Serbię, a pozostałe 1 mld - przez Austrię.

     - Podpisane dziś porozumienie ma duże znaczenie, bo dzięki niemu możemy zagwarantować na 15 lat bezpieczeństwo zaopatrzenia naszej ojczyzny w gaz w świecie pełnym wyzwań i niepewności - oznajmił węgierski minister.
     Podkreślił, że gaz ziemny odgrywał i odgrywa ważną rolę w zaopatrzeniu Węgier w energię, przy czym jest to zjawisko nie tylko węgierskie, ale tez ogólnoeuropejskie. Przypomniał, że w zeszłym roku w UE zużyto w sumie 400 mld m sześć. gazu, a 48 proc. surowca dostarczył Gazprom. - Opinie polityczne mają bardzo duże znaczenie, ale liczby mówią same za siebie - powiedział.
     - Tu, na Węgrzech, zaopatrzenie w energię to kwestia bezpieczeństwa, suwerenności i gospodarki, a nie kwestia polityczna. Mieszkań i domów nie można ogrzać politycznymi opiniami, za to gazem tak. To samo dotyczy funkcjonowania przemysłu.(…) Rzeczywistość jest taka, że dziś najbezpieczniej można zapewnić Węgrom dostawy gazu długoterminowym porozumieniem z Gazpromem - ocenił.
     Wskazał, że w regionie nie ma innego gracza na rynku dostaw gazu, który dysponowałby takimi źródłami surowca i taką infrastrukturą. - Tak przygotowaliśmy infrastrukturę gazową, że moglibyśmy kupować gaz z każdego kierunku.(…) Odrobiliśmy pracę domową, niestety nie można tego powiedzieć o wszystkich – dodał.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka