Dodaj do ulubionych

Sejm: "Nie" dla języka mniejszości w urzędach gmin

    • Gość: witek Re: Sejm: "Nie" dla języka mniejszości w urzędach IP: *.120.17.84.ptr.us.xo.net 04.11.04, 18:02
      i bardzo dobrze - najpierw jezyk a potem pierdoly o odrywaniu sie od Polski.
      • Gość: yoga Re: Sejm: "Nie" dla języka mniejszości w urzędach IP: *.dip.t-dialin.net 04.11.04, 18:03
        Przeciez wam komunizm mozgi przezarl!!!
    • Gość: Kuba Re: Sejm: "Nie" dla języka mniejszości w urzędach IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.11.04, 18:30
      Jestem za tym aby była pelna asymilacja mniejszości narodowych z narodowością
      polską.Tak więc język spod budki z piwem może być, ale nie w urzędach.W Polsce
      powinien obowiązywać język polski.Jednak nikt nikomu nie zabroni znać inne
      języki.
      • Gość: albert prawa dla muzułamnów IP: *.aster.pl / *.aster.pl 04.11.04, 19:26
        o jednej mniejszości nikt nie mówi, a ta mniejszość szybko rosnie.
        To Arabowie/Muzułmanie.
        Ich ilość w Polsce szybko rośnie.

        Popatrzcie jakie prawa już mają, a jakich domagaja sie w Europie zach.
        Kazdorazowo chca jakis bardzo drobnych praw, tak drobnych, ze az śmiesznie.
        Ostatnio - prawo noszenia chust w szkołach państwowych.

        A w sumie - juz niedługo miejscowy nie będzie mógł porozumiec sie we własnym
        kraju, ani zachoiwywac zgdnie ze swoimi zwyczajami bo może obrazic innych
        (czytaj: muzułamanów). Juz niedługo przegłosuja miejscowych co do ich praw.

        Zawsze zaczyna sie od czegos drobnego. A na czym skończy się ?
        • Gość: FRANCUZ Re: prawa dla muzułamnów IP: *.99.119-80.rev.gaoland.net 04.11.04, 19:42
          wiadowo ze jest coraz wiecej arabow z jeden powodem :polek i wiadomo ze arab to
          erotoman ( szaleje na katolickie kobiety bez moralnosci )!!!!te nasze glupie i
          naivne kobiety(i ladne ) jada do arabskich krajach i tam sie pokazaja i pracuja
          ( z tylkiem )!!! pozniej islamisci chca mieszkac w naszym kraju z powodem nasze
          szwinki (czyli polki) ,rodza dzieci z arabami i zostana w polsce bo pozniej
          maja dzieki polek papiery legalne ( z powodu dzieci ) !!!wiadomo tez ze polki
          wola araba bo opalone niz bialego polaka !!! jak tak bedzie polska bedzie nie
          dlugo arabski kraj jak francja (5 milionow arabow )a tego polak nie potrafi
          zrozumic bo nie mysli powaznie na przylosc i wlasne wartosci !!!czas pokaze !!!
        • Gość: abc Re: prawa dla muzułamnów IP: *.82.3.213.cust.bluewin.ch 05.11.04, 09:15
          Moment ale nie ma jednego panstwa arabskiego. W mysl ustawy byliby mniejszoscia
          np. Syryjska, Libijska, Algierska, Zydowska (sic: Izrael jest panstwem ale my
          zdefiniowalismy zwiazana z pasntwem mniejszosc Zydowska a nie Izraelska, a
          skoro patrzymy po potencjalnych obywatelach jest rowniez sporo Palestynczykow,
          Druzow ma paszporty Izraeleskie).
          To czy wyznaja Islam czy nie nie podlega ustawie, zreszta w niektorych krajach
          sa Arabscy chrzescjanie (Syria, Jordania, Irak, Izrael, kopci w Egipcie).

          Gość portalu: albert napisał(a):

          > o jednej mniejszości nikt nie mówi, a ta mniejszość szybko rosnie.
          > To Arabowie/Muzułmanie.
          > Ich ilość w Polsce szybko rośnie.
    • Gość: maciek. Re: TAK dla języka jednej mniejszości w urzędach IP: *.z064220066.okc-ok.dsl.cnc.net 04.11.04, 19:10
      To jest powazne ograniczenie wolnosci mniejszosci narodowych. Jak duzy procent
      mniejszosci jest na bezrobociu ? Czy tez jest ich 20 procent ?
    • Gość: francuz Re: Sejm: "Nie" dla języka mniejszości w urzędach IP: *.99.119-80.rev.gaoland.net 04.11.04, 19:31
      polska muszi zostac polska a inne narodow won z polski jak najszybciej !!!!!
    • Gość: zib Kolejny blamaż Gó..a..j. IP: *.strong / *.internetdsl.tpnet.pl 04.11.04, 21:00
      Koszerna ma swietne informacje,baedzoprecyzyjnie określiła wszystkie
      cyferki,szkoda tylko że nie zna(?????) liczby członków mniejszości żydowskiej.
    • Gość: \w a ile liczy miejszosc zydowska? IP: *.chello.pl 04.11.04, 21:14
      Jest niepoliczalna? nieliczna? czy niezliczona? :)
    • Gość: Tomasz Sejm: "Nie" dla języka mniejszości w urzędach IP: *.aster.pl / *.aster.pl 04.11.04, 21:26
      A dlaczego nie jest podana liczebność mniejszości żydowskiej?
      To tylko młyn na wodę tych, którzy wszędzię ją węszą.
      • Gość: U Re: Sejm: "Nie" dla języka mniejszości w urzędach IP: *.dialup.sprint-canada.net 05.11.04, 04:10
        Wyglada na to, ze obecna Polska jest gorsza w stosunku do
        mniejszosci narodowych niz byla Rosja carska. Tam w urzedach
        przeciez nie bylo wszystko po rusku, bo gdyby tak bylo, to przez
        123 lata zaborow polski jezyk by zaginal, podobnie jak traca go
        pokolenia emigrantow z Polski tu w Kanadzie czy innych krajach. A tyle
        sie mowi o demokracji w Polsce. Mniejszosci nie moga decydowac same
        jakim jezykiem maja sie poslugiwac w swojej gminie. Wyglada na to,
        ze ta gmina nie jest ich. Czyja wiec jest? Paradoks!
    • Gość: Derek Re: Sejm: "Nie" dla języka mniejszości w urzędach IP: *.client.comcast.net 05.11.04, 06:09
      Dlaczego nie podano ile liczy mniejszosc zydowska a moze to wiekszosc
    • Gość: dziadzio Re: Sejm: "Nie" dla języka mniejszości w urzędach IP: *.gsk.pl / *.gsk.pl 05.11.04, 07:54
      Co za pech.Brak danych odnośnie do narodowości żydowskiej.To pewnie z powodu
      antysemityzmu . Jeśli jednak brać udział jej w strukturze władz to szacuję na
      jakieś 50% społeczeństwa. To chyba mało prawdopodobne.Więć na czym polega mój
      błąd?Chyba też na antysemityzmie.Ale skomplikowane!
    • Gość: ciekawy ile jest mniejszosci żydowskiej? ściśle tajne? IP: *.dip.t-dialin.net 05.11.04, 08:33
    • Gość: Ewa A polski jezyk migowy ? IP: *.isko.net.pl / *.k1.isko.net.pl 05.11.04, 08:47
      Czy nieslyszacy Polacy powinni miec prawo do porozumiewania sie w polskich
      urzedach po polsku, czyli w polskim jezyku migowym ?
    • Gość: lemon Re: Sejm: "Nie" dla języka mniejszości w urzędach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.11.04, 09:26
      Jak Kuba Bogu ... to przysłowie pada na forum bardzo często w odniesieniu do
      sytuacji Polaków na Ukrainie, w Niemczech itp. Chciałbym zwrócic uwagę na parę
      rzeczy w zwiazku z proponowaną zasadą wzajemności
      omawiana ustawa dotyczy mniejszości narodowych i etnicznych w Polsce a nie
      polonii poza granicami, po drugie cięzko porównywac sytuację Polaków w
      Niemczech konkretniie bi wg ww Ustawy to NIE jest mniejszość narodowa - patrz
      definicja mniejszośći (100 lat) wiekszość to emigracja za chlebem,
      i sprawa najwazniejsza : jak may odnieść zasadę wzajemności do mniejszośi
      etnicznych czyli z definicji bez swojego państwa; Łemkowie urodzeni w Polsce
      zyja tu pracują i umierają (chyba że w miedzyczasie "ktoś" ich deportuje za
      granice jak to miało miejsce po 2 wojnie swiatowej) nie mają własnego panstwa
      ich ojczyzną w sensie administracyjnym jest Polska. Tak samo jak dla Łemków ze
      Słowacji - Słowacja , dla Rusinów z ukrainy - ukraina a z Serbii - Serbia itd
      itp
      jesli mozna porównac sytuację to tylko przez pryzmat i ch sytuacji w tych
      wszystkich krajach w których mieszkaja , gzdie maja swoje własne ojczyzny"małe"
    • Gość: ml Re: Sejm: "Nie" dla języka mniejszości w urzędach IP: *.net.autocom.pl 05.11.04, 10:32
      a dlaczego taki ONZ nie zajmie sie prawami czlowieka w koreii polnocnej birmie
      czy tybecie? tylko wsadza nos tam gdzie mu go nie przytrzasna i mowi jakie
      prawo gdzie powinno byc ustalone??? niech jada do chin i powiedza chinczykom
      zeby traktowali mniejszosci narodowe zgodnie z postulatami ONZ-tu. Ciekawe
      dlaczego ich tam nie ma??
    • Gość: Woy Re: Sejm: "Nie" dla języka mniejszości w urzędach IP: *.interprojekt.pl / *.interprojekt.pl 05.11.04, 11:08
      A ile jest mniejszości żydowskiej,nie da sie policzyć? Może policzmy:
      1.Pierwszy
      2 Drugi-były
      3.Trzeci................................
    • Gość: marcin Re: Sejm: "Nie" dla języka mniejszości w urzędach IP: *.dialtelecom.cz 05.11.04, 11:47
      Kapie nienawiscia i glupawymi uprzedzeniami (popartych artykulami z podejrzanych portali, ktorych
      wydrukowanie <tych artykulow> oznaczaloby pozwy sadowe scigane z urzedu).

      Tym ktorzy twierdza ze 'jak sie nie podoba wynocha' pytam: skoro czyjas rodzina mieszka np. w
      Pinsku/Kedzierzynie-Kozlu/Bialej Podlaskiej od 200 lat to gdzie ma sie wyniesc? Gdzie gdzie jest 'dom'
      tej osoby? Jezezli ktos jest narodowosci karaimskiej, łemkowskiej, romskiej czy tatarskiej czy jak mu sie
      nie podoba fakt, ze nie moze mowic swoim jezykiem w urzedzie to gdzie ma sie wyniesc? Do Republiki
      Karaimskiej/Lemkowskiej/Romskiej/Tatarskiej?!?!?! Troche wyobrazni, 2 tygodnie protestow i dzieki
      temu wczesniej czy pozniej nawet ci chorzy na nienawisc polsko-jezyczni, zapomna ze mieli z tym
      problem.

      Jak ktos z tej eNDeckiej bandy zacznie jeszcze wyganiac kogokolwiek to powinien sobie wyobrazic ze
      za 30 lat ktos bedzie musial placic na jego emeryture, a tepy i chory na nienawisc prawdziwy Polak-
      katolik-schabowy bedzie sie dalej czyscil kraj z nie-polskiego elamentu zamiast importowac nowych
      wspolobywateli. (stad wlasnie rzadowe stronyy w UK sa w killkunastu jezykach, ale nie zapominajmy ze
      w indiach/chinach nie da sie nauczyc polskiego)

      Mam nadzieje ze wiekszosc tych ktorzy dali popis ignorancji zmadrzeje przed dniem w ktorym
      uzyskaja prawo wwyborcze i bardziej sie zainteresuja tym czy ich ulica jest czysta a niekt nie demeluje
      przystankow autobusowych.
      marcin
      • Gość: klik Re: Sejm: "Nie" dla języka mniejszości w urzędach IP: *.crowley.pl 05.11.04, 13:23
        Gość portalu: marcin napisał(a):
        Jezezli ktos jest narodowosci karaimskiej, łemkowskiej, romskiej czy
        > tatarskiej czy jak mu sie
        > nie podoba fakt, ze nie moze mowic swoim jezykiem w urzedzie to gdzie ma sie
        wy
        > niesc? Do Republiki
        > Karaimskiej/Lemkowskiej/Romskiej/Tatarskiej?!?!?!

        Niepotrzebnie się unosisz . Tu chodzi o "język urzędowy " Nie ma mowy o
        dyskryminacji i ograniczeniach w dziedzinie kultury , swobody wypowiedzi ,
        nauczania , religii ,mediów . Język urzędowy z definicji służy do załatwiania
        konkretnych spraw administracyjnych , prawnych . Musi być jednoznaczny i
        zrozumiały dla wszystkich , nie tylko dla jednej strony. Wyobraż sobie
        sytuację ,że wniosek o pozwolenie na budowę domu w gmine Kłaj pod Krakowem
        składa Ormianin w swoim ojczystym języku . Ciekawe ilu mamy w Polsce Ormian
        będących urzędnikami w gminie Kłaj , na dodatek znajacych prawo budowlane ,
        zdolnych do kompetentnego załatwienia tej sprawy. Nawet tak zacna demokracja
        jak USA nie wprowadziła aż takich procedur . Pomyśl, ile tam musiało by być
        języków urzedowych , samych "indiańskich" chociażby?
    • jaremma Re: Sejm: "Nie" dla języka mniejszości w urzędach 05.11.04, 15:39
      Entuzjastom ustawy na otrzezwienie artykul z ukrainskiego "Naszego Slowa"
      wydawanego za pieniadze polskiego podatnika.

      Повернення по-українськи
      Роман Кабачій
      . . .
      Тому починаючи усвідомлюючи західним українцям українськість земель Холмщини,
      Підляшшя, Лемківщини, Західної Бойківщини і Надсяння, треба перш за все
      допомогти пробудитися переселенцям і їх нащадкам. Їх, не забуваймо, було втричі
      (!) більше, ніж жертв “Вісли”. Відповідно, ширше і коло нащадків.
      На сьогодні товариства депортованих українців з Польщі виглядають як класичні
      організації кресов’яків у Польщі чи “вигнанців” у Німеччині - вони тільки
      бідніші - зібрання стареньких, під портретами духовних лідерів (Грушевського,
      Огієнка, Духновича, Шашкевича), з саморобними мапами прадідівських земель.
      Однак і в даному випадку можна знайти переваги “наших”: землі в Польщі є для
      українців медійно і господарчо привабливішими, ніж “східні креси” для поляків.
      Єдине, чого потребують ці товариства для розбудови - це фінансової та освітньо-
      культурної підтримки. Поки що влада Львова надає приміщення для їх діяльності у
      самому центрі міста, і не можна допустити, щоб вони були втрачені через
      необлаштованість.
      Праця з молоддю, хай третього покоління переселенців, принесе свої плоди. У цій
      ділянці справді найбільше зробили лемки, котрі провели чимало літніх шкіл,
      виїздів на Лемківщину. На Західній Україні було популярним приймати дітей з
      Півдня і Сходу на Різдво. Цю ж пра&
      • neceser Celebrowanie ciemnoty i zasciankowosci 05.11.04, 15:42
        hobby polskicej zebry. zebrza w unii i nic innym dac nie chca. takie male
        pchly na ciele swiata.

        jaremma napisał:

        ) Entuzjastom ustawy na otrzezwienie artykul z ukrainskiego "Naszego Slowa"
        ) wydawanego za pieniadze polskiego podatnika.
        )
        ) Повернення п&
        ) #1086;-українськи
        ) Роман Кабачі&
        ) #1081;
        ) . . .
        ) Тому починаю&
        ) #1095;и усвідомлю&#
        ) 1102;чи західним &#
        ) 1091;країнцям ук
        ) 088;аїнськість

        ) 79;емель Холмщl
        ) 0;ни,
        ) Підляшшя, Лем
        ) ківщини, Захі
        ) дної Бойківщ&
        ) #1080;ни і Надсянн&
        ) #1103;, треба перш з
        ) ;а все
        ) допомогти пр&
        ) #1086;будитися пе&#
        ) 1088;еселенцям і &#
        ) 1111;х нащадкам. Ї&
        ) #1093;, не забувайм
        ) о, було втричі
        ) ;
        ) (!) більше, ніж ж&#
        ) 1077;ртв “Вісли”. &
        ) #1042;ідповідно, ш&
        ) #1080;рше і коло на
        ) щадків.
        ) На сьогодні т
        ) овариства де&
        ) #1087;ортованих у&#
        ) 1082;раїнців з По&#
        ) 1083;ьщі вигляда
        ) 102;ть як класич
        ) 085;і
        ) організації &
        ) #1082;ресов’яків &#
        ) 1091; Польщі чи “в&
        ) #1080;гнанців” у Н&
        ) #1110;меччині - вон
        ) и тільки
        ) бідніші - зібр
        ) ;ання старень
        ) ких, під портр
        ) ;етами духовн
        ) их лідерів (Гр
        ) ;ушевського,
        ) Огієнка, Духн
        ) овича, Шашкев
        ) ича), з самороk
        ) 3;ними мапами l
        ) 7;радідівськи
        ) х земель.
        ) Однак і в дано
        ) ;му випадку мо
        ) ;жна знайти пе
        ) ;реваги “наши
        ) х”: землі в Поl
        ) 3;ьщі є для
        ) українців ме&
        ) #1076;ійно і госпо&
        ) #1076;арчо приваб&#
        ) 1083;ивішими, ніж &
        ) #8220;східні крес&#
        ) 1080;” для полякі&#
        ) 1074;.
        ) Єдине, чого по
        ) ;требують ці т
        ) ;овариства дл
        ) я розбудови - m
        ) 4;е фінансової
        ) ; та освітньо-
        ) культурної п&
        ) #1110;дтримки. Пок&
        ) #1080; що влада Льв
        ) ова надає при
        ) міщення для ї
        ) х діяльності
        ) у
        ) самому центр&
        ) #1110; міста, і не мl
        ) 6;жна допустит
        ) ;и, щоб вони бу

        ) 83;и втрачені ч

        ) 77;рез
        ) необлаштова&#
        ) 1085;ість.
        ) Праця з молод
        ) дю, хай третьо
        ) ;го покоління
        ) переселенці&
        ) #1074;, принесе сво
        ) ї плоди. У цій
        ) ділянці спра&
        ) #1074;ді найбільш&#
        ) 1077; зробили лем&#
        ) 1082;и, котрі пров&
        ) #1077;ли чимало лі&
        ) #1090;ніх шкіл,
        ) виїздів
    • Gość: El-dupa Re: Sejm: "Nie" dla języka mniejszości w urzędach IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.11.04, 18:36
      AAAddaasiu ilu was w końcu jest ?
    • Gość: El-dupa Re: Sejm: "Nie" dla języka mniejszości w urzędach IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.11.04, 18:44
      Nie piepsz mi tu, bo was przecie nie ma w ogóle. No bo taka skrupulatna i
      dociekliwa "żydówka" i nie podaje ilu was jest. To jest kamstwo i obłuda. Wyślę
      na was Jasira to was posteszy. Hej!
    • nowy.oszolom.z.radia.maryja Polska dla Polaków! 05.11.04, 21:18
      • Gość: ogrodniczka Re: Polska dla Polaków! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.11.04, 05:11
        Jeśli Polska dla Polaków, to ziemia dla ziemniaków!
        • Gość: jeden z członków Ilu członków liczy mniejszość żydowska? IP: *.czajen.pl / 212.244.182.* 07.11.04, 08:32
          Mniejszości w Polsce

          (wymienione w ustawie, według spisu z 2002 r.)

          Mniejszości narodowe to: (białoruska (47 640 osób), • czeska (386 osób),
          (litewska (5 639), niemiecka (147 094), ormiańska (262), rosyjska (3 244),
          słowacka (l 710), ukraińska (27 172 ) i żydowska (?)

          Mniejszości etniczne to: • karaimska (43 osoby), łemkowska (5 850), romska (12
          731) i tatarska (447 osób).

          Mniejszość językowa jest jedna: kaszubska (52 490 osób)

          Czy to tajemnica państwowa?
    • Gość: bergmon Re: Sejm: "Nie" dla języka mniejszości w urzędach IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 12.11.04, 08:22
      Gorole, gorole, na Slonsku czas tolerancje sie do was kończy ...........
    • pipires Mniejszości 28.10.15, 00:00
      Mniejszość a raczej większość polska na Litwie jest celowo skandaliczniwe traktowana.Podobnie na Białorusi.Te państwa wiedza,do kogo wiele wieków nalezały te ziemie i kto pozostawił tam nie tyle ceglane domy/jak Prusaki po zaborach naszych ziem/ale sztuke i kulturę z najwyższej półki.kaszubi czuja sie Polakami z krwi i kości i mącenie Tuska nic nie pomogło,choć za nie został sowicie nagrodzony .Komuś zależy za rozdrapaniu Polski do kjońca.Mentalnie PO juz tego niemal dokonała/jeszcze gupole na nia głosują/.Won z podejrzanymi pazernymi mniejszościami,które z tej biednej zniewolonej Polski jeszcze coś chca.Nam ZABRANO POŁOWę POLSKI JAKO ALiANTOWI I NIKT NIE LICZYŁ SIę Z WIEKSZOŚCIA POLAKÓW!!!TERAZ Z NASZYCH ZIEM POWSTAŁA DZIĘKI TAKIM JAK KWAŚNIEWSKI JAKAŚ UKRAINA/zatrzymana/ DLA CELÓW POLITYCZNYCH USA,walczacych z Rosją o hegemonię i z narodowymi krajami dla NWO.Ukraina tępi resztki Polaków.Wyrznęła dzieci polskie i kobiety ,wygnała nas z 800 letnich ziem i nikt sie z nami nie liczył.Oni byli mniejszościa etniczna w Małopolsce Wschodniej ,bo ona była częścia całego milionowego państwa polskiego.Tusk nas nazwał w naszym państwie "mniejszościa" a mniejszość etniczną ukraaińców "większościa " . I przypodobał się lobby.Jak nas jako większość potraktowano,czyli dla takich jak Tusk -"mniejszość"?Piłami?I jeszcze mniejszości od nas teraz COŚ CHCĄ???WY DRANIE!Brawo Panie Prezydencie!Tak chcą POLACY!!!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka