Dodaj do ulubionych

Putinowi odpowiada PiSwładza

23.04.22, 21:53
wiadomosci.wp.pl/gdynia-w-pazurach-smoka-chinskie-oczy-i-uszy-w-porcie-pod-szczegolnym-nadzorem-6761005011180320a?msclkid=c335f62dc33911ec8dec30f3a61340bb
2 firmy - chińska i amerykańsko-filipińska stanęły do przetargu na operatora Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego. Chodzi o 30-letnią dzierżawę terenu o powierzchni 66 hektarów. Jeśli wygrają Chińczycy, będą mieli dokładny wgląd w to, co płynie do Polski. A w tej chwili przechodzi dużo sprzętu wojskowego dla Ukrainy. Chiny wspierają Rosję - COSCO, największy chiński przewoźnik państwowy i operator portowy, nadal obsługuje nieprzerwanie rosyjskie porty i przewozi ich towary.
Wpływ na funkcjonowanie Portu mieli i mają ludzie związani w przeszłości ze SKOK-ami. Był z nimi związany odwołany niespodziewanie w zeszłym roku prezes Adam Meller oraz aktualny wiceprezes ds. finansowych, Maciej Bąk.
Pozytywnie o współpracy z Chińczykami wypowiadał się współtwórca SKOK-ów senator Grzegorz Bierecki.

Wygrana Chińczyków niesie ze sobą potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa. Nasze służby kontrwywiadowcze i MON milczą. Wszystko w chwili, gdy rośnie napięcie na linii NATO-Chiny.
Zastrzeżenia budzi formuła przetargu, zaakceptowana przez min. Budę. Na pytania dziennikarzy minister nie odpowiedział.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka