Dodaj do ulubionych

ZUS informuje

12.05.22, 20:16
next.gazeta.pl/next/7,151003,28438289,zus-ukrainiec-ktory-pobiera-500-plus-musi-powiadomic-o-opuszczeniu.html#do_t=30&do_g=8&do_s=A&do_w=52&do_v=476&do_st=RS&do_sid=604&do_a=604&s=BoxBizImg8&do_upid=476_ti&do_utid=28438289&do_uvid=1652270878622
ciekawe w jaki sposób chcą to wyegzekwować ?
Obserwuj wątek
    • no-popis Re: ZUS informuje 13.05.22, 06:09
      hordol napisała:

> next.gazeta.pl/next/7,151003,28438289,zus-ukrainiec-ktory-pobiera-500-plus-musi-powiadomic-o-opuszczeniu.html#do_t=30&do_g=8&do_s=A&do_w=52&do_v=476&do_st=RS&do_sid=604&do_a=604&s=BoxBizImg8&do_upid=476_ti&do_utid=28438289&do_uvid=1652270878622
      > ciekawe w jaki sposób chcą to wyegzekwować ?
      Zgoda. Pisiaki nie potrafią przewidzieć sytuacji wynikających z luk prawnych lub braku możliwości praktycznego egzekwowania przepisów za wyjątkiem tego co potrafią :) czyli wprowadzenia nowego zaostrzenia kary w kk z 1 roku więzienia do 25 lat więzienia :)
      Czy to Ukraińcy, czy Polacy czy Niemcy zawsze są ludzie nieuczciwi.
      U mnie jedna Ukrainka przeniosła się do zapoznanego i pracującego w Polsce od lat Ukraińca , super, ale zwróciła się do mnie abym wystąpił o świadczenia dla niej z tytułu, że u mnie mieszka (a mieszkaŁA) . Odmówiłem. Zapytała zdziwiona : dlaczego ? Odpowiedziałem bo nie będę okradał własnego państwa bno jestem prywatnym przedsiębiorcą i płacę prawdziwe podatki z własnego konta i żaden zakład pracy mi ich nie potrąca a jak o tym nawet nie wiem. No i obraziła się :(
      Życie ! :(
    • pies.na.czarnych Re: ZUS informuje 13.05.22, 22:32
      Dwa miesiące gościła uchodźców z Ukrainy, ale pomocy nie dostała. "Rządzący pokazali mi środkowy palec"
      www.tokfm.pl/Tokfm/7,182251,28445476,gosciles-uchodzcow-wcale-nie-jest-pewne-ze-dostaniesz-od-panstwa.html#s=BoxOpMT
          • hordol Re: ZUS informuje 14.05.22, 05:51
            przypadek znany mi osobiście.
            osoba X wynajmuje odpłatnie mieszkanie ukraincom " przedwojennym " pracującym w Polsce.
            do nich przyjechało w marcu kolejnych dwóch krewnych z powodu wojny.
            właściciel wystepuje o dopłatę 40 zł/dzień/osobę z racji udzielania im gościny.
            w myśl przepisów dopłata taka przysługuje jeśli zapewniasz uchodzcom i lokum i wikt i opierunek( czyli w praktyce jesli gościsz ich w domu, w którym na stałe mieszkasz) w w/w przypadku nie ma to miejsca.
            na marginesie :osoba ta jest zdecydowanym przeciwnikiem pisu ale to nie ma nic do rzeczy
            myslę ,że tego typu nadużyć. w Polsce jest tysiące
            p.s do jakiej swołoczy siebie zaliczasz? swołoczy antypisiej czy też swołoczy neutralnej?
            • hordol p.s. 14.05.22, 06:22
              uchodzców w polsce jest 2-3 mln
              pewnie nikt dokladnie nie wie ilu
              monitorowanie przez państwo ich liczby i mobilności jest mizerne
              kwoty i zakres potencjalnie przysługującym im świadczeń są znaczne
              jestem pewiem ,że bedzie miało miejsce multum nadużyć tak ze strony Polaków jak i Ukrainców ,a pewnie często przy "współpracy" jednych z drugimi

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka