Dodaj do ulubionych

Przystanek Rosja

04.07.22, 12:24
Przystanek Rosja.

Polska nie zamierza płacić zadośćuczynienia sędziemu z Lublina, który wygrał przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka. Tak wynika z odpowiedzi, którą reporterka TOK FM dostała z Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Chodzi o sprawy dotyczące praworządności. Sędziemu Trybunał w listopadzie przyznał 15 tysięcy euro za to, że Polska naruszayła ich prawo do niezależnego i bezstronnego sądu.
www.tokfm.pl/Tokfm/7,182251,28650980,sprawa-sedziego-z-lublina-ktory-wygral-przed-etpcz-msz-juz.html#s=BoxOpImg5
Obserwuj wątek
  • pies.na.czarnych Re: Przystanek Rosja 04.07.22, 12:40
   - Niewykonywanie orzeczeń? To będzie oznaczać, że będziemy mieli nie tylko konflikt z Unią Europejską, ale też z Radą Europy - przewiduje konstytucjonalista prof. Sławomir Patyra z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. - Być może konsekwencja będzie taka, że dołączymy do takich państw jak Rosja i Białoruś, które albo same honorowo się wycofają z Rady Europy, albo zostaną z niej wyproszone. Byłaby to dramatyczna decyzja, która zniweczyłaby olbrzymi wysiłek i proces, który nastąpił w Polsce w latach '90 i dotyczył przyłączenia Polski do kultury prawa Zachodu - dodaje prof. Patyra.
    • adria231 Re: Przystanek Rosja 06.07.22, 20:31
     Pisi rząd( nie powiem, że to Polska) zachował się , jak pijany szatniarz w podrzędnej knajpie: nie oddam ci płaszcza i co mi zrobisz?
     Kto z tej pisiarni podjął taką decyzję?
     • pies.na.czarnych Re: Przystanek Rosja 06.07.22, 20:56
      Doskonale pamietam stan wojenny i wiem jak to wszystko wyglądało, ale mimo to często sobie myślę, że teraz przydałby się taki ktoś jak Generał i powiedział: "Dość!!! Już dłużej nie mogę na to patrzeć, nadszedł najwyższy czas i trzeba spełnić przysięgę wojskową. Trzeba bronić konstytucji".
  • pies.na.czarnych Re: Przystanek Rosja 06.07.22, 21:08
   Przykład na dzień dzisiejszy jak to się robi. ;)

   Ale może być też tak, że pojawią się w jego gabinecie smutni panowie w szarych garniturach i przekonają go, że dla dobra Partii Konserwatywnej sam powinien ustąpić - dodał.
   www.tokfm.pl/Tokfm/7,103086,28661724,najwiekszym-wrogiem-borisa-johnsona-jest-sam-boris-johnson.html#s=BoxOpImg5

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka