Dodaj do ulubionych

Kogo przed Trybunał Stanu?

08.05.23, 12:57
Ci będą raczej nieosiągalni:
1) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej;
2) Prezes Rady Ministrów oraz członkowie Rady Ministrów;
Pierwszego można postawić w stan oskarżenia większością co najmniej 374 członków Zgromadzenia Narodowego, drugiego większością co najmniej 276 posłów.

Tych można oskarżyć większością co najmniej 231 posłów:
3) Prezes Narodowego Banku Polskiego;
4) Prezes Najwyższej Izby Kontroli;
5) członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji;
6) osoby, którym Prezes Rady Ministrów powierzył kierowanie ministerstwem;
7) Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych.
Ad 7) Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych nie został powołany, jest jedynie kandydat.
Ad 4) Banasia nikt nie będzie oskarżał, w każdym razie nie przed Trybunałem Stanu.
Ad 3) Mimo całej szkodliwości Glapy trudno byłoby udowodnić złamanie przez niego konstytucji.
Ad 6) Ustawa o TS zawęża konstytucyjne wskazanie członków Rady Ministrów do osób kierujących ministerstwem, co wyłączałoby takie osoby jak milusia Kempusia. Sądy mogą jednak bezpośrednio kierować się wskazaniami konstytucji. TS może zatem swobodnie uznać, że w przypadku milusi Kempusi ustawa niczego nie reguluje, można więc zastosować przepis konstytucyjny bezpośrednio i milusię Kempusię osądzić za niepublikowanie wyroków TK.
Ad 5) Absolutnie pierwszym kandydatem pod TS, przed wszystkimi innymi, także z pkt. 5, jest pan cenzor Świrski, za nadużycie z niskich pobudek, tj. w celu zaprowadzenia zakazanej przez konstytucję cenzury, stanowiska przewodniczącego KRRiTV.

Proszę o nazwiska kolejnych kandydatów. Sam nie chcąc niczego sugerować ograniczyłem się tylko do dwóch oczywistych.
Obserwuj wątek
    • ukos Re: Kogo przed Trybunał Stanu? 08.05.23, 13:02
      Pardon, mała korekta. W stosunku do ministrów większość to, oczywiście 276 posłów. Natomiast co do Świrskiego jest, jak napisałem.
    • snajper55 Re: Kogo przed Trybunał Stanu? 08.05.23, 13:05

Po co Trybunal Stanu? Wielu z obecnie rządzących popełniło przestepstwa pospolite i należy im się normalny proces przed sądem.

S.
      • ukos Re: Kogo przed Trybunał Stanu? 08.05.23, 13:19
        snajper55 napisał:

> Po co Trybunal Stanu? Wielu z obecnie rządzących
        > popełniło przestepstwa pospolite
        > i należy im się normalny proces przed sądem.

Tak zapewne będzie, ale antykonstytucyjne wyczyny takiego np. cenzora Świrskiego zasługują na specjalne napiętnowanie, np. 10-letnie wyłączenie z życia publicznego. Nie sądzę, żeby nawet prześwietlając PFN dało mu się udowodnić jakieś malwersacje. Dla mnie jego działalność jako cenzora jest znacznie bardziej ohydna niż wcześniejsze cwaniackie "narodowe" ustawianie się.
    • pies.na.czarnych Re: Kogo przed Trybunał Stanu? 08.05.23, 13:31
      > Proszę o nazwiska kolejnych kandydatów.

Tusk. Oczywista oczywistość :)
      • ukos Re: Kogo przed Trybunał Stanu? 08.05.23, 13:33
        pies.na.czarnych napisała:

> Tusk. Oczywista oczywistość :)

No ale nie ma większości, więc na razie przed czerezwyczajkę. Chyba że zmieni się konstytucję mniejszością, co niewykluczone.
        • pies.na.czarnych Re: Kogo przed Trybunał Stanu? 08.05.23, 13:43
          Nie ma co wróżyć z fusów. Zobaczymy w praniu co będzie za kilka miesięcy. Pisi maja jeszcze czas na to aby z Polski zrobić kompletny burdel.
    • a.jej.rkoniak Re: Kogo przed Trybunał Stanu? 08.05.23, 14:08
      ja myślę, że jakiś Trybunał Nadzwyczajny z nadzwyczajnymi uprawnieniami by się przydał
      niezgodność z prawem, Konstytucją tym łajdakom nie będzie przeszkadzać
      oni zwyczajni
    • j-k N I K O G O przed Trybunał Stanu 08.05.23, 14:53
      - bo nie dla psa - kielbasa.

a zabce forumowej nadal sni sie zostanie krolewna ?
      .
      www.publio.pl/krolewna-zabka-magdalena-kuczynska,p50421.html
    • zlamas-kutany mgr Julia lewe L4 08.05.23, 15:00
      Za łamanie konstytucji
      >
      > Proszę o nazwiska kolejnych kandydatów. Sam nie chcąc niczego sugerować ogranic
      > zyłem się tylko do dwóch oczywistych.
      • j-k nie przed rokiem 2027... 08.05.23, 15:42
        nastepna kadencje PiSu bedziesz musial znowu przeczekac...

- dasz rade ?
        • pies.na.czarnych Re: nie przed rokiem 2027... 08.05.23, 15:54
          j-k napisał:

> nastepna kadencje PiSu bedziesz musial znowu przeczekac...
          >
          > - dasz rade ?

Cały czas masz ten sam pijacki sen.
          • j-k Re: nie przed rokiem 2027... 08.05.23, 16:07
            pies.na.czarnych napisała:
            > Cały czas masz ten sam pijacki sen.

przeciwnie. - martwie sie o zdrowie zlamasa i nie chcialbym , by sie stresowal.

- bo i nie chcialabym, by PiSi sie cieszyli - ze o jedna emeryture mniej musza placic...
            • kawa_poranna11 Re: nie przed rokiem 2027... 08.05.23, 18:15
              j-k napisał:

> pies.na.czarnych napisała:
              > > Cały czas masz ten sam pijacki sen.
              >
              >
              > przeciwnie. - martwie sie o zdrowie zlamasa i nie chcialbym , by sie stresowal.
              >
              > - bo i nie chcialabym, by PiSi sie cieszyli - ze o jedna emeryture mniej musza
              > placic...

Zakłócasz forum wpisami niemerytorycznymi.
              Odnosisz się personalnie bez związku z tematem wątku.
              Zauważyłam, że pisowskie odpowiadają na pytanie odpowiedzią, która im została przygotowana wcześniej i nie mającą związku z zadanym pytaniem.
              Ot, taka drobna uwaga na temat mentalności psowca.
              • j-k Re: nie przed rokiem 2027... 08.05.23, 18:24
                kawa_poranna11 napisał(a):
                >> Ot, taka drobna uwaga na temat mentalności psowca.

akurat to mnie nie interesuje - bo PiSowcem nie jestem

ale nie jestem tez uzalezniona psychicznie od Kaczora PeOviecka - jak inni Tobie podobni

nie mogaca bez Kaczora zyc i bredzaca na jego temat 24 godziny na dobe.

• kawa_poranna11 Re: nie przed rokiem 2027... 08.05.23, 18:54
                  j-k napisał:

> kawa_poranna11 napisał(a):
                  > >> Ot, taka drobna uwaga na temat mentalności psowca.
                  >
                  >
                  > akurat to mnie nie interesuje - bo PiSowcem nie jestem

Nie trzeba być w PiS aby mieć mentalność i zachowania pisowców.
                  Tym się nie usprawiedliwiaj,
                  >
                  > ale nie jestem tez uzalezniona psychicznie od Kaczora PeOviecka - jak inni Tob
                  > ie podobni
                  >
                  > nie mogaca bez Kaczora zyc i bredzaca na jego temat 24 godziny na dobe.

Osoba zainfekowana tasiemcem musi to mieć na uwadze. I nie dziw się, że ludzie, którym Polska leży na sercu sprzeciwiają się Kaczyńskiemu i jego fertajnie - i tak jak osoba zainfestowana tasiemcem - starają się niszczącego ją pasożyta usunąć z organizmu Polski.
                  Bo Kaczyński i jego ferajna niszczą Polskę 24 godziny na dobę.
                  • j-k Re: nie przed rokiem 2027... 02.07.23, 23:13
                    kawa_poranna11 napisał(a):
                    > ... I nie dziw się, że ludzie, którym Polska leży na sercu sprzeciwiają się Kaczyńskiemu i jego fertajnie - i

nie dziwie sie.

tylko niech glosuja w wyborach.

a jak znowu przegraja - to niech k... demokratyczne pogodza sie z przegrana.

• kawa_poranna11 Re: Kogo przed Trybunał Stanu? 08.05.23, 18:19
      Można zadziałać innym trybem gdy nieosiągalni dla TS.
      Wszelkich prawników - korporacje prawnicze oficjalnie piętnujące i wykluczające - z głośnym biciem w bębny, wszelkich tych "prawników" ze swojej społeczności i tam gdzie można - zakaz wykonywania zawodu związanego z prawem dr praw Duda na przykład.
      A reszta - skorzystać z pisowskiego prawa - i pozbawić ich emerytur wypłacając najniższą możliwą. Tak jak to zrobili z policjantami.
    • mazala2 Re: Kogo przed Trybunał Stanu? 02.07.23, 21:17
      Moim zdaniem, lider opozycji w świetle oficjalnych dokumentów ujawnianych w programie "Reset" ma poważne szanse stanięcia przed trybunałem stanu

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka