brusli1 06.01.05, 12:17 Oleksy nie jest klamca lustracyjnym a Miller zawsze mowi prawde... :) Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: mop POSTULAT: OMIJAC BIEDRONKE,NIE DOKLADAC DO IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.05, 12:19 WYZYSKIWACZY!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tadzik Re: POSTULAT: OMIJAC BIEDRONKE,NIE DOKLADAC DO IP: *.pwn.com.pl 06.01.05, 12:22 Naprawde? Nie wierze Marysiu..... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: baret Re: POSTULAT: OMIJAC BIEDRONKE,NIE DOKLADAC DO IP: *.chello.pl 06.01.05, 12:28 omijac ... to ludzie tam zatrudnieni będą mieli mniej katorżniczej pracy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lothar Re: POSTULAT: OMIJAC BIEDRONKE,NIE DOKLADAC DO IP: *.zep.com.pl 06.01.05, 14:27 To tam poprostu nie będzie pracowników, skoro nie bedzie klientów. No i ludzie do tego wszystkiego stracą pracę. Nie tędy droga. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: DD Re: POSTULAT: OMIJAC BIEDRONKE,NIE DOKLADAC DO IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.01.05, 22:16 Pamiętajcie, że Biedronkę zaopatrują POLSCY dostawcy i pracują tam POLACY. Jak przestaniecie kupować, to kilkadziesiąt tysięcy ludzi się powiesi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Amelia Odczepcie się od Biedronki, to jedyna sieć sklepów IP: *.lubin.dialog.net.pl 06.01.05, 12:30 przyjazna ludziom oszukanym przez Etos i nawiedzonych reformatorów w dobie totalnej biedy i bezrobocia.Weźcie się lepiej za Agencje Towarzyskie i pedofilskie, tam posłać Sanepid, Urząd Skarbowy, przyłożyć VAT, ZUS, Akcyzę a nie gnębić biednych ludzi.Gdzie to wolne dziennikarstwo co nie widzi bezkarnej kpiny z prawa pedofila z Tylawy czy łapówy za ułaskawienie Słowika lub milionowych kaucji za złodziei płaconych przez Paulinów a czepia się niskich cen. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: oczy_w_słup Re: Odczepcie się od Biedronki, to jedyna sieć sk IP: 217.153.174.* 06.01.05, 12:50 Amelko - nie czepiają się niskich cen, tylko wysysku ludzi ponad ich siły. Przeczytaj uważnie o co chodzi. Jeśli nadal nie będziesz rozumieć, to pozostaje mi tylko życzyć tobie ciąży i pracy w Biedronce. No chyba że pracujesz w zarządzie Biedronki. To by dużo wyjaśniało :))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: p Re: Odczepcie się od Biedronki, to jedyna sieć sk IP: 85.128.124.* 06.01.05, 13:36 faktycznie zwiazek miedzy tymi rzeczami i ich zaleznosc jest potezna. a ty sie dziewczynko skad dowiedzialas o pedofilu z tylawy jak nie z prasy? od parafian? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: BOJKOT Re: Odczepcie się od Biedronki, to jedyna sieć sk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.05, 13:47 BOJKOT !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wislander Amelko dziecko??Co ty pier... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.05, 14:27 Biedronke trzeba zniszczyc, aby nie niszczyla zycia innym...A ludzie prace znajda i tak jak beda chcieli, wiec aspekt bezrobocia pomijamy...A ze ceny niskie??Za takie beznadziejne produkty trudno o wyzsze!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Liberal Re: Odczepcie się od Biedronki, to jedyna sieć sk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.05, 14:54 Nie mam nic przeciwko niskim cenom. Jednak pracodawca powinien przestrzegać obowiązującego prawa a nie wykorzystywać sytuację na rynku pracy , spowodowaną zresztą między innymi przez to socjalistyczne prawo. Odpowiedz Link Zgłoś
wolsztyniak69 Re: Ty to chyba z LPR-u jesteś... 06.01.05, 12:38 te wszystkie produkty są wytwarzane z gorszych komponentów pod dyskont Biedronka dlatego sa tańsze,a zarazem gorszej jakości...bojkot marketów... Odpowiedz Link Zgłoś
dabrowski_tadeusz Bojkot sieci sklepów Biedronka 10-16.01.2005!!!!!! 06.01.05, 12:44 Sprawa Biedronki to tylko czubek góry lodowej. Wyzysk pracowników w Polsce jest faktem, trzeba powiedzieć dosyć a możemy zrobić to w prosty sposób wystarczy zbojkotować sklepy tej sieci przez tydzień by dać ostrzeżenie, że to koniec dla wszystkich tego typu praktyk. Od nas samych zależy czy będziemy niewolnikami czy wolnymi pracownikami w naszym kraju. Proponuję termin bojkotu 10-16 stycznia 2005. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jurij Re: Bojkot sieci sklepów Biedronka 10-16.01.2005! IP: *.crowley.pl 06.01.05, 13:09 Mam wrażenie, że kupują tam ludzie, niemający wysokich dochodów, więc i prawdopodobne nie mający dostępu do internetu, tak więc taki apel tu to mało da. Zaznaczam, że takie są moje przypuszczenia i jeśli kogoś obraziłem- przepraszam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sztefen Re: Bojkot sieci sklepów Biedronka 10-16.01.2005! IP: *.3t.pl 06.01.05, 13:32 Bojkotuję Biedronkę niemal od początku ich działalności. Zdaje się, że mimochodem załapałem się na tę akcję, którą oczywiście w 100% popieram. Szkoda jedynie, że - patrząc długofalowo - najbardziej odbije się to na pracownikach. Może jednak rzeczywiście Zarząd pójdzie po rozum do głowy i chociaż "na pokaz" zakupi porządny sprzęt rozładunkowy czy zatrudni kilku facetów do takich dobót (w tym miejscu nie twierdzę, że kobieta nie potrafi - sądzę jednak, że nie każda powinna, a facetów w Biedronce nie widuję raczej). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zaniepokojony ANTYFEMINIZACJA IP: *.bielsko.sdi.tpnet.pl 06.01.05, 14:02 Śmieszy mnie użalanie się nad kobietami, że muszą nosić ciężkie towary. Przecież same chcą rówouprawnienia w pracy, a tak łatwo mówi się, że ciężką pracę mogą wykonywać mężczyźni. Poz tym - skoro w "Biedronkach" pracują wyłącznie (?) kobiety to panuje tam dyskryminacja mężczyzn, a to - wg feministek - powinno być napiętnowane. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kiti Re: ANTYFEMINIZACJA IP: *.uni.opole.pl 06.01.05, 15:42 chyba nam sie cos pokićkało , panie zaniepokojony, co? to że jest równouprawnienie, to jedno, a to, ze kobieta, a zwłaszcza w ciąży, nie powinna dźwigać kilkudziesięcio-, a nawet kilkusetkilokgamowych ciężarów to zupełnie co innego. zresztą uważam, że nie każdy facet powinien to robić, tylko taki, który sobie fizycznie z tym poradzi. poza tym w Biedronce jest dyskryminacja, bo kobiet jest większość, ale na stanowiskach najnizej opłacanych - mój mąż pracował w Biedronce i był kierownikiem sklepu. razem z nim pracowało 2 zastępców - kobieta i mężczyzna. mieli taki sam staż, zakres obowiązków, czas pracy, a jednak kobieta dostawała 250 zł mniej!prosze się więcej dowiedzieć, a potem wyrażać opinie. pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
maaac Bzdurne pomysły 06.01.05, 16:24 > chyba nam sie cos pokićkało , panie zaniepokojony, co? to że jest > równouprawnienie, to jedno, a to, ze kobieta, a zwłaszcza w ciąży, nie powinna > dźwigać kilkudziesięcio-, a nawet kilkusetkilokgamowych ciężarów to zupełnie co Oczywiście, że nie powinna. Powinna wezwać PIP i rzucić pracę. Pomyślałeś/łaś dlaczego tego nie robi? Wiesz co to jest równowaga popytu i podaży? Czy wiesz ze zwiekszenie zatrudnienia w biedronkach i zakupienie sprzętu zwiekszy koszty ich działalności. Co spowoduje zwiększenie cen towarów, co spowoduje w efekcie zmniejszenie popytu, co z kolei spowoduje konieczność zamknięcia części sklepów. W efekcie sporo osób straci mozliwość kupowania tanich towarów i sporo straci pracę. Może warto? Jedyne co powinno się wprowadzić to jawność wymagań wzgledem pracownika w czasie zatrudniania się. Jesteś tak zdesperowany, że wezmiesz pracę 12 godzinną płatną za 8 godzin to sie ztrudniasz. Nie to nie, ale zawsze wiesz co cię czeka. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kiti Re: Bzdurne pomysły IP: *.uni.opole.pl 06.01.05, 18:58 myślę dokładnie to samo, więc nie rozumiem czemu mnie atakujesz?? ale nie zmienia to faktu, ze pan zaniepokojony pomylił pojęcia - równouprawnienie z wykorzystywaniem, bo to co robi biedronka oraz inne hipermarkety to nic innego jak wykorzystywanie ludzi oraz fatalnego stanu naszej gospodarki, pozdrawiam i radze DOKŁADNIE czytać Odpowiedz Link Zgłoś
maaac Re: Bzdurne pomysły 06.01.05, 19:27 :) fakt zgadzam się - ale tego że myslisz tak samo też nie było napisane - zapędziłem się - forum człowieka czasami doprowadza do głupot. teraz może bardziej na temat tego co piszesz :) - po pierwsze co to znaczy wykorzystywanie - nikt tych ludzi nie zmusza do pracy w hipermarketach - gdyby się na to nie zgadzali to hipermarkety musiał by podnieść pensje i standardy pracy druga sprawa - domaganie się równouprawnienia właśnie doprowadziło do równouprawnienia kobiet czyli angażowania je do prac czysto męskich, niestety wbrew zwolenniczkom równouprawnienia stastyczna kobieta jest słabsza od statystycznego mężczyzny Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Polak Re: Biedronka zaprzecza: Nie było "systemu wyzysk IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.01.05, 12:48 Za PRLu nie było wyzysku. I komu Ale my, jak zwykle, spieprzyliśmy co dobre. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jolita Re: Biedronka zaprzecza: Nie było "systemu wyzysk IP: *.mclink.it 06.01.05, 12:49 Nie wiem ile pomoze bojkot bo ludzie przeciez szukaja atrakcyjnych cen a Biedronka im to zapewnia. Nie moga sobie byc moze pozwolic na jej bojkot. Inicjatywa powinna wyplynac od zatrudnionych tam pracownikow. Nie pozwolic sobie wejsc na glowe i wymagac przestrzegania prawa. Istnieje tez cos takiego jak zwiazki zawodowe. Zdaje sobie sprawe ze kazdy drzy o wlasne miejsce pracy ale jak bedziemy widziec tylko czubek wlasnego nosa i pozwalac sie panoszyc i wzbogacac na naszym trudzie i pocie - to nic dobrego dla nas i innych nie wyjdzie. Wyzyskiwani wszystkich dziedzin - laczcie sie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pracownik z b. Re: Biedronka zaprzecza: Nie było "systemu wyzysk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.05, 15:22 w biedronce jest związek tylko więcej pracowników musi nas poprzeć, to więcej uda się wynegocjować u pracodawcy, na razie już sie trochę udało, ale musimy być bardziej zgrani. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ant Czysty wyzysk! IP: 5.6R1D* / *.unknown.uunet.be 06.01.05, 12:55 Mam znajomych, ktorzy pracowali (na szczescie juz nie) w tym syfie - to jak obozy pracy, nikt sie z nikim nie liczy, tyra sie jak wol i znosi upokarzania. To najgorsza siec supermarketow pod tym wzgledem! Nigdy, nigdy tam nie wejde nawet po 1 bulke. choscby za darmo rozdawali. Taka postawa powinnismy dazyc do normalnosci w tym kraju. AVE Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja a ja proponuję powrót do... IP: *.eranet.pl 06.01.05, 12:56 PUBLICZNEJ CHŁOSTY. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja PORTUGALSKIE WSIOKI WON Z POLSKI!!!! IP: *.eranet.pl 06.01.05, 12:57 WYZYSKIWACZE W BIAŁYCH RĘKAWICZKACH. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: polak LUDZIE LUDZIOM ZGOTOWALI TEN LOS!!!! IP: *.eranet.pl 06.01.05, 13:00 wszędzie tylko: humaniści. idealiści, artyści, pięknoduchy, a skąd się Hitler do k.n. wziął???? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jurij Re: LUDZIE LUDZIOM ZGOTOWALI TEN LOS!!!! IP: *.crowley.pl 06.01.05, 13:16 Coś w tym jest. Kierownictwo po prostu wchodzi szefom w d--ę i później, jak patrzą w lustro to wymiotują na swe odbicia. Ja pracę traktuję jako nieszczęsny dodatek do naszego wspaniałego (nie licząc naszego zasyfionego kraju) życia Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Awro Re: LUDZIE LUDZIOM ZGOTOWALI TEN LOS!!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.01.05, 13:25 A kierownictwo to kto? Portugalczycy? nie to Polacy raczej "polaczki" Dlatego powiedziałbym: "polaczki Polakom zgotowali ten los" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mkstan@interia.pl Re: Biedronka zaprzecza: Nie było "systemu wyzysk IP: *.budimex.com.pl 06.01.05, 13:15 Coż dziwnego - czy tylko BIEDRONKA taki ludzi w konia robi !!?? Nie bronię portudalczyków ale tak jest WSZĘDZIE !!! Kto podpłacił konkurencję Biedronki aby ją załatwić ? Skąd nagłe zainteresowanie Gazety tzw. wyzyskiem ? A innych, swoich nie widzą !? Ludzie! Sami chcieliście tego .... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Polo Biedota tam pracuje i biedota tam kupuje IP: *.238.86.24.adsl.inetia.pl 06.01.05, 13:24 Biedota tam pracuje i biedota tam kupuje - cóż w tym dziwnego, że sa wyzyskiwani? Na tym polega kapitalizm: wykorzystuje się- dla zysku- głupotę ludzi, a że niektóre społeczeństwa zorganizowały się tak dalece, że potrafią np. poprzez bojkot, wymusić poszanowanie praw obywatelskich to już inna sprawa- tamte społeczeństwa są mądrzejsze po prostu i my też- być może- za kilkadziesiąt lat do tego dojdziemy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sundin Re: Biedronka zaprzecza: Nie było "systemu wyzysk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.05, 13:36 Brick Top rules :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sm ...A SWISTAK SIEDZI I ZAWIJA W SREBERKA... IP: 217.17.35.* 06.01.05, 13:37 ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nique_21 JAK TO DOBRZE ŻE BIEDRONKA JEST TAK BLISKO IP: *.tlsa.pl / *.wroclaw.dialog.net.pl 06.01.05, 13:38 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bojkot(er) Re: JAK TO DOBRZE ŻE BIEDRONKA JEST TAK BLISKO IP: *.toya.net.pl 06.01.05, 16:31 pewnie, że dobrze, że blisko. Taki pracownik wpadł by z buta szybko do domu przebrać się, umyć etc. i mógłby już a godzinę być z powrotem w pracy. niech się nie rozleniwia. W końcu dostaje 6 stów za 2,5 etatu i nie musi brać urlopu. ole! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lesek Re: Biedronka zaprzecza: Nie było "systemu wyzysk IP: 80.51.226.* 06.01.05, 13:46 POGNAĆ Z POLSKI TYCH ŻABOJADÓW BO ZA BARDZO SIĘ ROZPANOSZYLI .CAŁA TA FIRMA TO JEDEN WIELKI PRZEKRĘT.CHCĄ ROBIĆ INTERESY KOSZTEM POLAKÓW NICH S....ją DO SIEBIE Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lushka Re: Biedronka zaprzecza: Nie było "systemu wyzysk IP: *.233.233.94.devs.futuro.pl 06.01.05, 14:28 tak nawet jak sie wejdzie do biedronki to widać jak tam ciężko pracują ci Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: yougohome Re: Biedronka zaprzecza: Nie było "systemu wyzysk IP: *.com / *.u.mcnet.pl 06.01.05, 14:53 Mam koleżanke prowadzącą ten bajzel. Instrukcje jak należy wykorzystywać "siłę roboczą" dostała już na początku od swojego "region managera", który doskonale wie ze biedna kobieta przeniesie 100 workow pszenicy i padnie dopiero przy 101ym a wtedy sie ja wymieni na nowa! Zreszta nie tylko kobiet to dotyczy. Jak nie musicie tam kupowac to tego nie robcie! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hermes Re: Biedronka i nie tylko!!! IP: *.datacomsa.pl / 194.246.106.* 06.01.05, 15:11 Mowa trawa. Wszystkie sieci / duże / robią to samo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ZX Re: Biedronka - MODLISZKA ,TARANTULA IP: *.datacomsa.pl / 194.246.106.* 06.01.05, 15:16 BOJKOT>>BOJKOT>> BOJKOT... I PROCESY to jedyny sposób na rozbójników. Odpowiedz Link Zgłoś
pawelgliniak bojkot NIE jest rozwiązaniem 06.01.05, 15:47 Myślę, że wszyscy, którzy namawiają do bojkotu, albo wogóle nie robią zakupów, albo nie mają problemów z finansami. Sieć Biedronek ma ceny sporo niższe nawet od hipermarketów, a jeśli ktoś ma zastrzeżenia do jakości takich marek jak Winiary, Pudliszki, Mlekovita, Lipton, Tymbark, etc to niestety małoktóry sklep mu dogodzi. Bo oprócz produktów z najniższej półki cenowej w Biedronkach zawsze jest też jakaś markowa alternatywa. Dla sporej grupy ludzi, którzy utrzymują się za 500 - 700 pln jest to jedyna możliwość kupienia dobrych produktów niedrogo. Poza tym bojkotując sklep, tylko pogorszy się jego płynność finansowa, co doprowadzi do zwolnień i tylko napcha kieszenie innym sklepom. Jeśli chodzi o wyzysk pracowników, to zdecydowanie go ganie. Praca w sklepie zawsze wydawała mi się ciężka, wiadomo że jest to zawód zdominowany przez kobiety i firma powinna przestrzegać określonych przepisów limitujących dźwigane ciężary. Myślę że każdy z nas zobaczywszy w sklepie, że pracownik podnosi ciężar zbyt wielki, powinien poinformować o tym kierownika sklepu, a w razie gdy zwrócenie uwagi nie odniesie skutku, zawiadomić PIP. Natomiast w świetle obecnych przepisow o zatrudnianiu, firma nie może sprecyzować w ogłoszeniu wymaganej płci pracownika, nie może więc dać ogłoszenia o naborze mężczyzn, nie może też zaproponować im lepszych warunków płacowych, bo dyskryminowaliby wtedy kobiety, a mężczyżni łatwiej znajdują lepiej płatną pracę w innej branży. Stąd ich tak mała liczba w sklepach spożywczych. Dodatkowo jeśli ktokolwiek zastanowi się nad własnymi preferencjami, to zapewne dojdzie do wniosku, że woli gdy mięso, czy chleb sprzedaje mu kobieta, a telewizor, czy wiertarkę mężczyzna. I nie jest istotne, że przeszli takie samo przeszkolenie i mają identyczne kwalifikacje. A wracając do głównego wątku: SZEFOWIE BIEDRONKI WSTYDŹCIE SIE!!! Albo tego, że wykorzystujecie pracowników, ablo tego, że ponoć nie wiedzieliście o tym, a szef powinien wiedzieć, co się w firmie dzieje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bogusław Re: bojkot NIE jest rozwiązaniem IP: *.238.99.23.adsl.inetia.pl 06.01.05, 16:02 pawelgliniak napisał: > Myślę, że wszyscy, którzy namawiają do bojkotu, albo wogóle nie robią zakupów, > albo nie mają problemów z finansami. Sieć Biedronek ma ceny sporo niższe nawet > od hipermarketów, a jeśli ktoś ma zastrzeżenia do jakości takich marek jak > Winiary, Pudliszki, Mlekovita, Lipton, Tymbark, etc to niestety małoktóry sklep > > mu dogodzi. Bo oprócz produktów z najniższej półki cenowej w Biedronkach zawsze > > jest też jakaś markowa alternatywa. Dla sporej grupy ludzi, którzy utrzymują > się za 500 - 700 pln jest to jedyna możliwość kupienia dobrych produktów > niedrogo. Ale pieprzysz bzdury. Markowe towary w Biedronce są droższe aniżeli w sklepach osiedlowych. Tylko szajs w Biedronce jest tańszy,no a przy okazji producentów tych bubli doprowadzją do ruiny. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: blojda z gusniaka w szpitalach jest system wyzysku IP: *.pl / *.lublin.enterpol.pl 06.01.05, 15:30 w szpitalu pielegniarka z WYZSZYM WYKSZTALCENIEM zarabia 600-700 zl. a w markecie mozna przyjsc po podstawówce, przejsc kurs obslugi kasy fiskalnej ( 2 dni) i mozna pracowac BEZ ZADNEGO WYKSZTALCENIA tak ze panstwo polskie wyzyskuje gorzej niz kapitalisci Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ted Re: w szpitalach jest system wyzysku IP: 194.29.143.* 06.01.05, 15:40 Generalnie jest fatalna sytuacja. Można tylko zastanawiać się, gdzie jest źle albo jeszcze gorzej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: blojda z gusniaka Re: w szpitalach jest system wyzysku IP: *.pl / *.lublin.enterpol.pl 06.01.05, 16:32 no to mówie ze gorzej jest w szpitalach a tu takie wielkie halo wokól Biedronki wyglada to na akcje konkurencyjnych supermarketów :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: WRÓGWŁADZY Re: Biedronka zaprzecza: Nie było "systemu wyzysk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.05, 15:50 Od lat nasze świnie rządowe w sposób ohydny i obrzydliwy wyzyskują choćby pielęgniarki, którym płaci się głodowe stawki za ciężką i odpowiedzialną pracę, a teraz jakaś afera z jakąś biedronką? Bez przesady... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kiti Re: Biedronka zaprzecza: Nie było "systemu wyzysk IP: *.uni.opole.pl 06.01.05, 15:57 Biedronke niestety znam od zaplecza, z tej najgorszej strony - mąż tam pracował przez pół roku. ale znam też obi, makro, selgros, tesco, kaufland, telepizzę, lidla i castoramę. wszędzie jest mniej więcej tak samo. duze zachodnie koncerny, najczęściej zwalniane przez nasz kochony rząd z podatków na długi czas (albo posiadające ulgi podatkowe)zatrudniają ludzi na zasadzie niewolnictwa. bardzo często są to ludzie, którzy skończyli niedawno studia i trafili na fatalną sytuację na rynku pracy - wykształceni, ale bez praktyki, nikt ich do normalnej, dobrzepłatnej pracy nie przyjmie. więc robią co mogą. i koncerny to wykorzystują na całego. zatrudniają ludzi na ułamki etatów, na okresy próbne, umowy zlecenie, umowy na czas określony. wszystko po to, żeby jak najmniej zapłacić i móc w każdej chwili takiego pracownika zwolnić. ludzie często zarabiają tyle, że nie starcza na podstawowe potrzeby, a z drugiej strony biją się, ze stracą pracę i zostaną zupełnie bez dochodu. a wszystko to w majestacie prawa:-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kokosz A pamiętacie takie słowo "Solidarność" ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.05, 16:20 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kokosz A pamiętacie takie słowo "Solidarność" ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.05, 16:21 związki zawodowe ? Odpowiedz Link Zgłoś
maaac co z zwiazkami zawodowymi 06.01.05, 16:29 No własnie gdzie się podziały związki zawodowe - i te "styropianowo-prawicowe" i te "komuchowo-lewicowe". Dlaczego działacze ich starają się jedynie zrobic kariere polityczną, a zaden zwiazek nie potrafi spełniać swoich zadań. Od czasu do czasu potrafia jedynie się zdobyć na szantażowanie rządu zamieszkami lub niszczenie ostatków państwowych zakładów przez podtrzymywanie fikcji (pozdrowienia dla zwiazkowców z PKP). Odpowiedz Link Zgłoś
feliks-50 Nie było, ale jest !!!!!!!!!!! 06.01.05, 17:00 Wyzysk jest i to totalny ! Nie tylkow Biedronce, inne supermarkety nie są lepsze !! Ciekawe tylko dlaczego do innych nie ma zastrzeżeń - oficjalnych ! Odpowiedz Link Zgłoś