Dodaj do ulubionych

ROKITA O BOROWSKIM

19.02.05, 10:51
Rokita o M.Borowskim w "Alfabecie Rokity" ( nie
uwzględnia faktu wystąpienia Borowskiego z SLD):
"Zaczynał jako viceminister handlu wewnętrznego, rozdysponowując kartki :
tyle
mięsa z kością, tyle bez kości, tyle wódki. Swoją drogą jedna z najbardziej
charakterystycznych funkcji w późnym komunizmie i strasznie zabawna. Niech
panowie sobie wyobrażą, że ma podjąć kluczową decyzję : dodać albo odjąć
każdemu Polakowi ćwiartkę wódki. NO I BOROWSKI JEST ZE STAREJ ŻYDOWSKIEJ I
KOMUNISTYCZNEJ RODZINY. TO MOŻE DZIŚ UTRUDNIAĆ DROGĘ DO SZEFOSTWA SLD.[wytł-
e1]"


Dlaczego można swobodnie powiedzieć, że ktoś jest Polakiem o hiszpańskich
korzeniach, a powiedzenie, że ktoś jest ma żydowskie pochodzenie wzbudza
histerię. Przecież wiadomo, że pochodzenie, tak jak szkoła albo miejsce
zamieszkania wpływa na nasze poglądy na wiele spraw.
Dobrze, że Rokita czasem unika nadmiernej poprawności politycznej.

Obserwuj wątek
    • niepoprawny1 Re: ROKITA O BOROWSKIM 12.03.05, 09:43
      Niesiołowski powiedział, że uważa Borowskiego za cynika. A nie powiedziałby tego
      samego o Oleksym.
      Uważam podobnie.
    • gauche Re: ROKITA O BOROWSKIM 12.03.05, 09:44
      z "zasłużonej" dla Kraju rodziny- Bermanów !!!
    • homosovieticus Re: ROKITA O BOROWSKIM 12.03.05, 10:53
      Borowski postępuje jak Abraham po wyjściu Ur.
      • verbaveritatis Zdarta płyta 12.03.05, 11:06
        Ludzie,wielu wybitnych polskich poetów,podkreslam- wybitnych - miało korzenie
        zydowskie lub po prostu było Zydami! Tuwim, Słonimski, Lesmian... Nie szkoda
        czasu na rozmówki o polskim idiotyzmie?
        • vicemichnik Re: Zdarta płyta 12.03.05, 11:11
          A kto tu powiedział, że Żydzi są do bani ? Verbaveritasie nie bądź nadgorliwy.
          Piszemy, że są inni, tak jak Poznaniak różni się od Warszawiaka.
        • homosovieticus nie rozmawiamy o poetach tylko o Borowskim 12.03.05, 11:41
          i jego postępowaniu.Napisałem ,że zachowuje się niczym Abraham po opuszczeniu
          rodzinnego Ur.Jesli nie wiesz jak rozumieć ten myslowy skrót to zapytaj albo
          zajrzyj do Starego Testamentu.Mówiac najkrócej, Abraham po wyjściu z Ur,
          zachowywał się niezrozumiale amoralnie w powszechnym obecnie rozumieniu tego
          słowa.
          KŁAMAŁ jak z nut wyłącznie we własnym interesie.Był nawet SUTENEREM własnej
          żony.
          Borowski też kłamie i robi to we własnym politycznym interesie. Na
          temat "sutenerstwa" nic mi nie wiadomo.
          • verbaveritatis Re: nie rozmawiamy o poetach tylko o Borowskim 12.03.05, 13:00
            W czym wg Ciebie kłamie Marek Borowski? Za inteligentny czlowiek na Twoj
            umysł,cos mi sie wydaje...
            • homosovieticus Re: nie rozmawiamy o poetach tylko o Borowskim 12.03.05, 13:07
              verbaveritatis napisał:

              > W czym wg Ciebie kłamie Marek Borowski? Za inteligentny czlowiek na Twoj
              > umysł,cos mi sie wydaje...

              Do żartów na temat prawdomówności ludzi a polityków w szczególności,
              znajdziesz tu na forumie wielu.
              pzdr
              • homosovieticus poczytaj i sam może kłamstwa odnajdziesz 12.03.05, 13:17
                Ale przy takim nastawieniu swojego umysłu, jaki zademonstrowałes w ostatnim
                swoim poscie, nie jestem pewien czy się Ci to uda.
                www.borowski.pl/index/
        • qwardian Re: Zdarta płyta 12.03.05, 11:42
          Większość z nas modli się do Żyda, jego matki Żydówki i darzy czcią dwunastu
          apostołów, z których przynajmniej jedenastu było Żydami.
      • bladatwarz Re: ROKITA O BOROWSKIM 15.09.05, 00:22
        homosovieticus napisał:

        > Borowski postępuje jak Abraham po wyjściu Ur.

        Homosovieticus, jak Ty sie pieknie ukrywales.
        No wreszcie widac pazur lwa.
        :)))
        Pozdro
    • aron2004 Re: ROKITA O BOROWSKIM 12.03.05, 11:02
      ale wielu politykow i osob publicznych nie ukrywa swoich korzeni zydowskich np.
      prof. Geremek, J. Kuron, A.Michnik, Janusz Weiss, Jerzy Urban itp.
    • qwardian Re: ROKITA O BOROWSKIM 12.03.05, 11:04
      Więcej o Borowskim mogliby powiedzieć oszukani akcjonariusze Banku Śląskiego,
      którzy nie mogli sprzedać papierów wartościowych podczas znaczącego wzrostu
      akcji ich kursu i musieli poczekać, aż te opadły wielokrotnie. Podczas tego
      horroru, wybrani akcjonariusze wyzbywali się walorów, dzięki decyzjom
      Borowskiego, który podzielił nierówno uprawnienia właścicieli. Dzisiaj już
      prawie każdy zapomniał szwindel związany z prywatyzacją Banku Śląskiego.
    • zytkapitka Rokita 12.03.05, 13:18
      Oj ten Chopin po matce przechrzcie i ojcu jakims tam zabojadzie co to za Polak.
    • eminencja1 A przedwczoraj w kampanii Borowski powiedział, ze 05.05.05, 19:52
      w PRL sprzedawał dżinsy. Myślał, że tym tanim chwytem zdobędzie młodzież.
      Tylko, że żeby sprzedawać w PRL dżinsy, w dodatku w domach Centrum trzeba było
      mieć niezłe plecy.
      (Wypomniano to Borowskiemu na Konwencji Platformy)
    • borbali Re: ROKITA O BOROWSKIM 05.05.05, 20:33
      Rokita to jest ktoś.Podobnie Borowski.Natomiast cała krytykująca ich gawiedż to
      smarkateria,która niczego w życiu nie dokonała i po której nic nie zostanie.
    • niepoprawny1 Komunistyczne korzenie robią z dzieci komunistów 07.05.05, 15:48
      w nowych czasach - cyników. I taki jest Borowski, w nosie ma ideologie,
      wartości, tylko patrzy jak się w życiu ustawić.
    • marecki997 Re: ROKITA O BOROWSKIM 07.05.05, 16:29
      Rokita kontra Borowski, czyli jak dwóch łysych się o grzebień biło.
    • eminencja1 Oto spadkobierca Cimoszewicza 15.09.05, 00:00
      aparatczyk.
      • zawacki.and.zawacki Re: Oto spadkobierca Cimoszewicza 15.09.05, 00:14
        Eminencja.wójt Krapkowic
        • eminencja1 Borowski jest fałszywy i cyniczny. 15.09.05, 15:34
          A jego kolesie z SDPL są jeszcze większymi gnidami. Na tym tle pozytywniej
          wygląda Sylwia Pusz, która kandyduje od Borowskiego - jest po prostu głupiutka i
          pusta. Działa w partii chyba tylko, żeby kupować sobie nowe ciuchy. 8 lat siedzi
          w Sejmie i ma tak o wszystkim blade pojęcie, że wystarczy że się uśmiechnie i
          już nie musi
          nic wiedzieć - zagubione dziewczątko. Za 20 lat będzie Renatą Beger.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka