Gość: Oszołom
IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl
06.07.02, 10:04
W nocy z czwartku na piątek nieznani sprawcy zamordowali księdza Pawła
Sobczyńskiego - proboszcza parafii Huta Komorowska w powiecie kolbuszowskim na
Podkarpaciu.
Zwłoki odnaleziono na podłodze w jednym z pomieszczeń plebanii przylegającej do
kościoła. Sześćdziesięciopięcioletni ksiądz miał skrępowane ręce i nogi oraz
twarz zaklejoną plastrem medycznym.
Policja wraz z kolbuszowskim księdzem dziekanem weszła do mieszkania proboszcza
po tym, jak ustalono, że odnaleziony rano na jednym z leśnych duktów kompletnie
spalony samochód należy do proboszcza z miejscowej parafii. Prawdopodobnie
został oblany benzyną i podpalony. Niedaleko znaleziono pojemnik po paliwie.
Sąsiadów zaniepokoiły także dwa otwarte okna w kościele, który na noc był
dokładnie zamykany. Makabrycznego odkrycia dokonał dziekan kolbuszowski.
Policjanci zabezpieczyli też znalezione wśród zabudowań w niedalekiej
odległości od kościoła, prawdopodobnie porzucone przez zabójców, klucze do
mieszkania księdza.
Jak podaje policja, nie jest znany sprawca zabójstwa ani motyw, a czynności
dochodzeniowe trwają. W Hucie Komorowskiej ks. Paweł Sobczyński był proboszczem
od 12 lat. Był cenionym i bardzo lubianym duszpasterzem. Mieszkał sam. Parafia
liczy 1.600 mieszkańców.
-tyle się pisze tu o rzekomych księżach pedofilach..takie artykuły wywoują w
narodzie nienawiść do ksoęży a oto tego tragiczne efekty