qfc Pan juz nie zaufanie by go stracic. 25.08.05, 12:06 Stad rozumie, ze jest ono cenione na symboliczna kwote 1000 zl. A propos: przykre, Adas nas bohater lat 60-70-80-tych. I co z tego zostalo? Komuna, Kwasniewski, J&S prowizje? Czy to jest prawda czy nie to inna sprawa. Tylko dlaczego Pan w takiej lidze w ogole zaczal grac. Odpowiedz Link Zgłoś
qc Michnik: Pokojowa Nagroda Nobla 25.08.05, 12:10 Dlaczego nikt nie zlozyl tej kandydatury ? Odpowiedz Link Zgłoś
majka688 Re: Michnik: Pokojowa Nagroda Nobla 25.08.05, 12:12 Bo chcą poczekać, aż jej prestiż spadnie do poziomu p. Szyszkowskiej Odpowiedz Link Zgłoś
joannabarska Jak długo mozna opluwac Michnika? 25.08.05, 12:18 "Gazeta Wyborcza" to nadmiar demokracji. Wywołuje co najmniej zdumienie fakt, jak to forum udostępnia się wrogom naczelnego "GW". Ale,jak mowi znane przysłowie, "psy szczekają, karawana jedzie dalej". Odpowiedz Link Zgłoś
bedeker Re: Jak długo mozna opluwac Michnika? 25.08.05, 12:21 Na tym wlasnie polega demokracja - idioci tez musza miec swoich przedstawicieli na forum. A ze to zazwyczaj honorowi patrioci o rozleglej wiedzy historycznej.... Odpowiedz Link Zgłoś
ezpa7z9 To są Polacy od XV wieku.... 25.08.05, 12:24 Po angielsku mozna krócej-slaves. Odpowiedz Link Zgłoś
pumper.nikiel Re: Michnik: Pokojowa Nagroda Nobla 25.08.05, 12:27 Gdyby głupotę niektórych internautów zamienić na energię elektryczną, to można by za darmo oświetlić Warszawę przez 1 rok. Skundlenie na forum rośnie w siłę. Ja cenię Michnika,bo czytałem jego książki,słuchałem jego wystąpień i znam jego zasługi i osiągnięcia,a nawet błędy i potknięcia. Tylko zgraja zawistników i nieudaczników może kwestionować jego twórczość i działalność. Odpowiedz Link Zgłoś
hatra Re: Michnik: Pokojowa Nagroda Nobla 25.08.05, 12:29 e-politicus.net/viewtopic.php?t=361&start=4635 Odpowiedz Link Zgłoś
zlypies1 Re: Michnik: Pokojowa Nagroda Nobla 25.08.05, 12:38 majka688 napisała: > Bo chcą poczekać, aż jej prestiż spadnie do poziomu p. Szyszkowskiej Poziom Pani Profesor Szyszkowskiej - jest tak wysoki, ze dla ciebie niedostepny. Nie ta liga, nie ta klasa. Odpowiedz Link Zgłoś
bedeker Michnik pozywa Jarucką 25.08.05, 12:18 Pozdrowienia dla wszystkich Prawdziwych Polakow - gdyby wasza glupote dalo by sie przetworzyc na energie elektryczna, moznaby oswietlic wszystkie ulice w Polsce. A te wyszczekana paniusie, co ciezko znosi brak sukcesu, ktos powinien wreszcie wysmagac pokrzywa po d.u.p.s.ku. To bedzie dluuuuugi watek:D. Kazdy przeciez COS NOWEGO wie o Michniku:)))) Odpowiedz Link Zgłoś
ezpa7z9 Lepiej niech szczekają na Forum... 25.08.05, 12:27 Jak wyjdą na ulice to będą kąsać a leczenie wścieklizny jest bolesne. Odpowiedz Link Zgłoś
jacekganko Re: Michnik pozywa Jarucką 25.08.05, 12:25 Szanowny Panie redaktorze a czemuż to nie podaje Pan do sądu Pana Waldemara Łysiaka ? Przecież On wiele razy więcej w swoich książkach zawarł o Panu bardzo nieprzychylnych opinni i komentarzy !!!!!!! Brak reakcji z Pana strony oznacza jedno . Waldemar Łysiak opisał prawdę . pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
bedeker Lysiak - znac luminarza 25.08.05, 12:28 Wielki to pisarz, co napisze - to prawda. A przenikliwy jest, a zaskoczy nas zawsze czyms nowym... Slowem - wieszcz. Obawiam sie, ze Michnik go nie pozwal, bo zwyczajnie nie czyta tych zalosnych wypocin, chyba ze z licencja kabaretowa. Odpowiedz Link Zgłoś
lukasito Re: Lysiak - znac luminarza 25.08.05, 14:45 Ale przeciez kazdy wie, ze w traktacie wersalskim Swiete Przymierze wyznaczylo A. Michnika na straznika jego interesow w Polsce. W tym celu A. Michnik otrzymal od Wielkiego Mistrza Templariuszy Jakuba de Mollay Swietego Grala, ktory ma mu zapewnic niesmiertelnosc. Od krola Artura Michnik dostal Excalibura, by dokonywac nim zamachow stanu (np. zamach majowy - to robota Michnika). Na szczescie teraz, dzieki bezkompromisowej (i bezinteresownej) postawie p. Jaruckiej oraz p. Giertycha oraz p. Wassermana oraz p. Maciarewicza oraz p. Lysiaka wszystko sie wydalo i Kraina Basni zostanie ocalona! I zyli dlugo i szczesliwie. Odpowiedz Link Zgłoś
ezpa7z9 Waldek Łysiak nie tylko na Michnika szczeka. 25.08.05, 12:30 Lista jest długa jak stąd do Moskwy.Wielu się tam znajduje ,no poza Napoleonem idolem Waldka.Najgorsze ,że w Odzoalach zamknietych Napoleonów ci na pęczki. Odpowiedz Link Zgłoś
witek.bis Jaki był wyrok w sprawie Michnik vs Czarzasty? 25.08.05, 12:33 Może ktoś pamięta jak zakończył się proces wytoczony Czarzastemu przez Michnika? Bo że taki proces był, to chyba nie ulega wątpliwości. Pan Adami nie mógł przecież puścić płazem tak obelżywej wypowiedzi Czarzatego: "W grupie trzymającej władzę, która może wstrzymywać prace nad punktami obrad rządu, wycofywać projekt ustawy o rtv z Sejmu, wpłynąć na to, czy jedna firma kupi drugą, może być Adam Michnik i „Gazeta Wyborcza” - powiedział." A może pan Adam wściekł się z zupełnie innego powodu i wcale nie chodzi mu o rzekomy udział w grupie, tylko o towarzystwo, w jakim go umieszczono? W takim wypadku to Barcikowski mógłby się obrazić i wytoczyć proces Michnikowi. Mógłby wytoczyć, ale nie wytoczy, bo jak zwykle nie kontaktuje. Odpowiedz Link Zgłoś
bedeker Brother, jak dlugo.... 25.08.05, 12:35 myslales nad tak glebokim, przenikliwym postem? Toc to majstersztyk wnikliwosci politycznej i psychologicznej, po prostu kawalek z Dostojewskiego albo nawet Lysiaka! Odpowiedz Link Zgłoś
gazeciarz68 [...] 25.08.05, 14:26 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
giga1 Re: Michnik pozywa Jarucką 25.08.05, 12:37 Michnik jak zwykle "liże dupę postkomuchom"! Tylko ciekawe, czemu tak szybko się przebarwił, czy tylko dla pieniędzy ?! A szkoda, bo kiedyś wydawało się, że "MA KRĘGOSŁUP". Odpowiedz Link Zgłoś
bedeker Re: Michnik pozywa Jarucką 25.08.05, 12:38 giga1 napisała: A szkoda, bo kiedyś wydawało się, > że "MA KRĘGOSŁUP". To pewnie wspomnienia ze wspolnego pobytu w pudle, he? Odpowiedz Link Zgłoś
aquanta Re: Michnik pozywa Jarucką 25.08.05, 12:39 giga1 napisała: > Michnik jak zwykle "liże dupę postkomuchom"! Tylko ciekawe, czemu tak szybko > się przebarwił, czy tylko dla pieniędzy ?! A szkoda, bo kiedyś wydawało się, > że "MA KRĘGOSŁUP". A mi się kiedyś zdawało , że człowiek jest istotą myślącą . I to myślącą samodzielnie . Byłem wtedy młody i naiwny , tylko to mnie usprawiedliwia . Odpowiedz Link Zgłoś
anpipi Re Michnik pozywa Jarucką - Gazeto - opamiętaj sie 25.08.05, 12:38 Czytam GW od dawna - moze od zawsze - ale to co ona wyprawia w sprawie Jaruckiej to zaprzeczenie apolitycznego dziennikarstwa. Kochana Gazeto - dlaczego to robisz? Zawsze poszukujesz prawdy - a teraz za wszelką cenę chcesz dowieść, że Jarucka jest kłamcą, manipulowaną przez oponentów Cimoszewicza (No własnie - dokładnie przez kogo?). Gdzie Twój obiektywizm. Dlaczego niszczysz życie tej kobiety i jej rodziny - w imię czego? By wygrał Cimoszewicz. Stosujesz takie metody, którymi się brzydzisz i które wypominasz innym od dawna. Błagam OPAMIETAJ SIĘ. Odpowiedz Link Zgłoś
bedeker Re: Re Michnik pozywa Jarucką - Gazeto - opamięta 25.08.05, 12:40 Za pozno. Stalo sie. Dziala instynk samozachowawczy. Odpowiedz Link Zgłoś
bedeker Re: Re Michnik pozywa Jarucką - Gazeto - opamięta 25.08.05, 12:40 bedeker napisał: > Za pozno. Stalo sie. Dziala instynk(t) samozachowawczy. Odpowiedz Link Zgłoś
joannabarska Chyba "rogacz" cos wie... 25.08.05, 12:48 Dziwne moze, ale mnie przekonuje bardziej opinia byłego męza Jaruckiej o niej, przytoczona przez "Superexpress" Ktos na forum nazwal go rogaczem. Moze i rogacz. A Jarucka to kto niby ,jesli on rogacz? Odpowiedz Link Zgłoś
bedeker Re: Chyba "rogacz" cos wie... 25.08.05, 12:51 joannabarska napisała: > Dziwne moze, ale mnie przekonuje bardziej opinia byłego męza Jaruckiej o niej, > przytoczona przez "Superexpress" Ktos na forum nazwal go rogaczem. Moze i > rogacz. A Jarucka to kto niby ,jesli on rogacz? Sarenka!!! Lania!!! Odpowiedz Link Zgłoś
zenek68 co łączy Włodzia i Adasia pytam nieśmiało w obawie 25.08.05, 12:39 przed pozwem... Odpowiedz Link Zgłoś
aquanta Re: co łączy Włodzia i Adasia pytam nieśmiało w o 25.08.05, 12:40 zenek68 napisała: > przed pozwem... Wrogość Idiotów . Piszę z dużej litery w obawie przed pozwem . Odpowiedz Link Zgłoś
chris12 Włodzia i Adasia łaczy nasza polska głupota 25.08.05, 12:55 Bo zamiast robić coś sensownego a przynajmniej starać się dociec sensownej prawdy słuchamy tylko pułkownika Miodowicza i jego sojuszników. Odpowiedz Link Zgłoś
janul1 Re: Włodzia i Adasia łaczy glupota 25.08.05, 14:26 No tak, Ty wolalbys skuchac cwiercinteligentnych generalow, szczegolnie tych "honorowych" i honorowanych przez michnikowszyzne i cimoszkoland. Odpowiedz Link Zgłoś
piotr7777 Re: Michnik pozywa Jarucką 25.08.05, 12:41 Wyjaśniam wszystkim niezorientowanym - do roszczeń niemajatkwoych (a takim jest domaganie się przeprosin) właściwe są sądy okręgowe niezależnie od wartości dochodzonego odszkodowania. Po drugie administrator podziela mój pogląd o antysemityckim charakterze jednego z wpisów. Odpowiedz Link Zgłoś
chris12 Jestem "porażony" mądrością komisji orlenowskiej 25.08.05, 12:44 I taki świadek, gadający jak siostra Giertycha, miał przedstawić koronne dowody oskarżenia przeciw marszałkowi sejmu! Odpowiedz Link Zgłoś
prawopl WC pikery zachowują się jak "porażone" właśnie 25.08.05, 12:55 Zstanawiałem się co z Wami jest nie tak, a nie brałem pod uwagę porażenia. To wszystko wyjaśnia, a w szczególnoście tę mutację, która powoduje że każdy kolejny WC piker który atakuje na tym forum, zachowuje się coraz bardziej osobliwie. Zresztą deklaracje majątkowe WC dotyczy ten sam problem - kolejna, jeszcze bardziej osobliwa od poprzedniej. Może was faktycznie wszystkich razem w sztabie wyborczym poraziło (fabrykę deklaracji majątkowych i WC pikery) i teraz się mutujecie.. Odpowiedz Link Zgłoś
kum.z.antalowki Kiedy GTW zostaną klawisze z Rakowieckiej? 25.08.05, 14:24 Ile władz - tyle GTW: Czy ktoś pamięta ziobrzastą "GTW", która miała trząść Polską w składzie: Jakubowska, Czarzasty, Kwiatkowski? Teraz jest jaruckowa "GTW" w składzie: Cimoszewicz, Barcikowski, Michnik. Oraz giertychowo-lepperowsko-pisowsko-platformerska "Grupa Trzęsąca Władzą" w składzie Miodowicz, Wasserman, Macierewicz & consortes... Szykuje się popisowa GTW Tusk, Rokita i dwa Kaczyńskie Ale - zgodnie z hasłem: "cała władza w ręce władz" - po którymś z kolejnych upgradowań RP wszyscy powinni się spotkać pod celą... I wtedy GTW bedą klawisze. (cbdo) Odpowiedz Link Zgłoś
chris12 "zosia04" demaskuje siebie a Michnik wciąż czeka 25.08.05, 12:51 a więc zdemaskuj zosiu, nie ociągaj się! Odpowiedz Link Zgłoś
r.m.giertychowie Sceny z zycia rodzinnego 25.08.05, 13:02 M.: - Oj, zly ten Michnik, zly. On nasza swieta Jarusie do sadu pozywa. A ona przecie w ciazy jest niepokalanej. R.:- Lojcze, ja bym sobie za Jarusie i napletek dal obciac.... M.: - Ani mi sie waz, ty wisusie! R:- A wiec... nawet podkuc bym sie dal za swieta Jarusie, boc ona zeznaje madrze i prawdziwie. Szkoda tylko, ze ona poczela niepokalanie nie z tym Polakiem, tylko z innym jakims... Sam juz, prosze Lojca nie wiem, co o tym myslec... M.: - Ty tu od myslenia nie jestes, szczeniaku! A masz pasem, a masz, tak jak mnie Dziad Maciej bil, ja ciebie bije! R.:- Aj, aj, Lojciec przestanie! [na stronie] Pojde zjesc sobie sianka! Odpowiedz Link Zgłoś
zwykly2 [...] 25.08.05, 13:09 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
chris12 Prezydentem może być i Lepper byle deklaracje były 25.08.05, 13:10 poprawne. I dlatego wolę mieszkać zagranicą bo jak mawiał Wyspiański "głupi Polak przed szkoda i po szkodzie głupi". Odpowiedz Link Zgłoś
prawopl WC pikery atakują 25.08.05, 13:50 makalon napisał > znowu brak treści w Waszych wiadomościach. Strajk w sztabie wyborczym WC nadal trwa?? Będą tylko tytuły? a jak nie dostaniecie wypłaty przed wyborami, to będziecie wywrotowo pisać o Waszym ukochanym WC? Wcale się nie dziwię - strasznie Wam piorą mózgi w tym sztabie, ale ludzka godność ma granice wytrzymałości. Tak rozwaliła się komunta, i tak rozwala się moralność "bez barier" czarnalista.com/1dariuszczajka.html Co teraz będzie? Co z Wami zrobią po przegranych wyborach?? Odpowiedz Link Zgłoś
me-e MICHNIK CZLONKIEM TRZYOSOBOWEJ GRUPY ? 25.08.05, 13:19 ...z cimoszewiczem to widac to co dziennie...pozatym zastanawiam sie , ze gdyby jarucka nazwala naczelnego najwiekszym autorytetem w historii polski to czy ktos inny nie pozwal by jej do sadu...w polsce demokracji-bis najlepiej milczec ...))) Odpowiedz Link Zgłoś
bateau1 MICHNIK JAKIŚ TY PIĘKNY NA TYM ZDJĘCIU ;) 25.08.05, 13:32 Chayba całe archiwum GW przegrzebali, żeby najlepsze wybrać hehe. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
warta8 [...] 25.08.05, 14:11 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
witek.bis Następny "zaburzony" ? 25.08.05, 14:50 Ten fotoreportaż potwierdza moje najgorsze obawy. Zdjęcie trzecie i czwarte pozwalają przypuszczać, że mamy tu niestety do czynienia z zespołem Korsakowa. Wikipedia tak opisuje to schorzenie: Zespół Korsakowa (inaczej: organiczny zespół Korsakowa, psychoza Korsakowa lub zespół amnestyczny Korsakowa) - neuropsychiatryczne zaburzenie na podłożu organicznym o różnej etiologii. Bardzo często występujące u alkoholików [...] W jego przebiegu występują objawy głębokiego otępienia, ostre zaburzenia pamięci bieżącej i niedawnych zdarzeń (przy zachowaniu wspomnień sprzed choroby), luki pamięciowe wypełniane konfabulacjami zwykle o treści wielkościowej. Ale swoją drogą ten Urban to świnia. Sam mu tej "etiologii" dolewał, a teraz go po gazetach pokazuje. Odpowiedz Link Zgłoś
witek.bis Re: Następny "zaburzony" ? 25.08.05, 17:12 Widzę, że post warty8 wyleciał, choć nie rozumiem dlaczego, bo jeśli dobrze pamiętam zawierał wyłącznie link do jednego z bratnich pism. Ośmielę się zamieścić ten link jeszcze raz: www.nie.com.pl/main.php?dzial=akt&id=26&zaznacz=Michnik Odpowiedz Link Zgłoś
jakarta Re: Michnik pozywa Jarucką 25.08.05, 13:39 "Trybuna": Roman Giertych nie wpisał do oświadczenia majątkowego faktu zasiadania w radzie nadzorczej Stoczni Gdańskiej SA w upadłości. Według dziennika zgodnie z logiką prezentowaną przez siebie powinien sam na siebie donieść do prokuratury. "Trybuna" przypomina, że kiedy Włodzimierz Cimoszewicz nie wpisał do oświadczenia majątkowego swojego uczestnictwa we władzach spółki BMC, polityk LPR oskarżył go o kłamstwo. "Czy Giertych nazwie teraz kłamcą sam siebie" - pyta "Trybuna". Według Trybuny lider LPR nie wpisał swojego udziału w radzie nadzorczej Stoczni w oświadczeniu majątkowym za 2001 rok w zapisie dotyczącym zasiadania we władzach spółek handlowych. Odpowiedz Link Zgłoś
1tadeusz1 Panie Adamie 25.08.05, 13:44 spokojnie. Faszysta Giertych i ludzie pokroju Kaczory x 2 pokażą nam jeszcze co potrafią spreparować i puścić w obieg. Zresztą śni się im IV RP. Hitlerowi śniła się III Rz. Nasi faszyści o jedną I chcą być lepsi. Odpowiedz Link Zgłoś
me-e Re: Panie TADEUSZU... 25.08.05, 13:56 ...juz widze nogi od taboretow, wyrywanie paznokci , strzaly w tyl glowy , obozy, palowania i aresztowania za odmienne poglady...kapturowe sady... hi hitla...hi hitla...hi hitla ...1tadeusz1 napisał: > spokojnie. Faszysta Giertych i ludzie pokroju Kaczory x 2 pokażą nam jeszcze > co potrafią spreparować i puścić w obieg. Zresztą śni się im IV RP. Hitlerowi > śniła się III Rz. Nasi faszyści o jedną I chcą być lepsi. Odpowiedz Link Zgłoś
mnietek_wierzbicki Tadek a sprawa polska ... 25.08.05, 15:15 ... i kamery na kazdej latarni, podsluch w kazdym telefonie, nielegalne zbieranie DNA w kiblach ... Tadek, tak wczesnie a Ty juz pijesz!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
cobolt Co za glupia su..a!!! 25.08.05, 13:47 Az cie czlowikowi rzygac chce jak sie patrzy na ta pania. To jest wlasnie synonim brudnej walki politycznej. Pani Jarucka moze byc pani z siebie dumna trafi pani do podrecznikow historii i zasiadzie w zaszczytnym miejscu obok Macierewicza i Wildsteina, bedzie pani synonimem najgorszych ludzkich odruchow i najbardziej obrzydliwej polityki!!! Odpowiedz Link Zgłoś
zenek68 tak idiotycznego postu jeszcze nie oglądałem... 25.08.05, 14:37 bhahahahaha Odpowiedz Link Zgłoś
observwator Re: Michnik pozywa Jarucką 25.08.05, 13:52 Siedzę sobie na czerskim rynku i myślę w zadumie, czy dobrze zrobiłem pozywając tę maluczką babę przed trybunę. Myślę, że dobrze, bo nie będzie mnie obrażać jakaś ciemna baba co jeszcze Włodzia znieważa. Ale gdyby była mądrą babą, to by wiedziała, że władzę trzymam od dawna, ale z prasą i od rana. Po okrągłym stole, gdy parę osób zostało w salonie, ja i jeszcze paru- czyli taka grupa- podpisaliśmy układ, żeby się "nie ruszać". Afery, bajery, kombinowania wiem jak G.Wyborcza jest sterowana, czasami tak nieudolnie, że widać sznurki, dla kogo kto ciągnie. Jak kłócą się o zyski i pola działania i jak przetrwać myślą dla innego pana. A co będzie gdy sąd orzeknie, że to ja trzymam władzę i kto za to beknie? Czy będę mógł dzwonić do Lesia po nocy? Oprowadzać Wojtka po salonach przemocy? Oluś - tylko skrzynka, nie będzie się liczył, może Jędruś - niecnota, pospieszy z pomocą i w końcu tę Annę J. zgnoją lub przytopią. Wiarygodność swoją dawno utraciłem, gdy Lewcio chciał mi skubąć małego balona - wiarygodność padła została stracona. Prowadziłem śledztwo i nie mogłem sypać - bo by wyszła grupa, która polakom dokucza. A co będzie gdy może dopatrzą się spisku? - mogą przyprzeć do muru i wszystko paść może, budowane w znoju na agorze. Pierwszy z grupy wypadł Iruś, co zamieszać chciał zawzięcie, ale miał zbyt słabe wzięcie. Wnet go grupa osaczyła i ołowiu dołożyła. Drugi z grupy wypadł harcerz nasz czerwony, co przez tłumy był wielbiony, nie wytrzymał parcia i odszedł z obżarcia. Ale Marek to wyniuchał i też sobie nie pogruchał, bo pożegnał padół łez i do Piotra chcą go wieźć. Lesio, który kradł paskudnie chciał rolować nas okrutnie, paka jeszcze silna była i go szybko odstawiła. Oluś choć czarował cudnie, też zachował się niechlubnie ale żeby odejść z twarzą chce by Włodzio przejął tron, bo on będzie zjeżdżać stąd. Ale Włodzio to lis cwany, choć go kundle dopaśc chciały i nie daje za wygraną choć mu pięty ogryzają. A gdy wszystko padnie to kto wybroni mnie, Olesia, Lesia i Wojtusia - spokój może nie wrócić na czerski rynek bo każą się nam wynieść daleko stąd i będzie wielki swąd. Odpowiedz Link Zgłoś
jendrek121 Re: Michnik pozywa Jarucką 25.08.05, 13:56 Adam Michnik z ofiary Grupy Trzymającej Władzę stał się jej członkiem. Co za numer!! Może są dwie Grupy Trzymające Władzę lub w tejże Grupie nastąpił rozdział skoro pan Adam ma udział w dyskusjach nad kształtowaniem formy "ustaw medialnych" Ale załóżmy, że mimo spotkań z Jakubowską i Milerem pan Michnik nie jest w GTW a jedynie próbował lobbować za swoją Gazetą co nie jest niczym nagannym i niezwykłym a wręcz przeciwnie. Wtedy można rzec stał się ofiarą własnej metody. Otóż kiedy domagano się lustracji i rozliczenia komunistów Gazeta Wyborcza mówiła o paleniu czarownic robiąc z ludzi opozycji krwiożercze demony. Teraz to samo zrobiono z Michnikiem. "Powracająca fala" - jeśli ktoś czytał lektury szkolne... Odpowiedz Link Zgłoś
lupus71 michnik udowodnij, że ona kłamie 25.08.05, 14:08 niestety wszystko co robisz świadczy przeciw tobie. Choćby propaganda w GW Odpowiedz Link Zgłoś
warta8 Ależ nawet Urban od lat to samo twierdzi.... 25.08.05, 14:55 Za trzeciego obok Millera i Kwaśniewskiego tenora – władcę Polski – uchodzi Adam Michnik, choć przyznawanie mu takiej rangi zapewne uraża Gudzowatego, Glempa czy Kulczyka. Figurą o nazwisku Michnik posłużę się, żeby Millerowi dać do pomyślenia. W 1989 r. Michnik należał do zespołu polityków złożonego z Wałęsy, Mazowieckiego, Geremka, Kuronia itp., którzy przejęli władzę. Z nich wszystkich tylko Michnik szybko odmówił kandydowania do Sejmu i wycofał się do dziennikarstwa zamiast np. zostać premierem. I oto z nich wszystkich tylko on jeden dziś coś znaczy. Morał z tego taki, że istnieje różnica pomiędzy władzą formalną a rzeczywistą i trwałą. Robienie kariery stanowi więc sztukę złożoną. Miller próbuje uniemożliwić teraz Michnikowi kupienie telewizji Polsat. Raczej mu się nie uda ze względu na potęgę Michnika albo premier za to niestety zapłaci stratami politycznymi powyżej wartości Polsatu. Ale nie o to mi chodzi. Gazeta Michnika woła, że blokujący jej apetyt na telewizję projekt ustawy to zamach na wolność słowa oraz rynkowe swobody gospodarcze. "Agora" głosi, że za swoje zwycięstwa w konkurencji na wolnym rynku mediów dostaje oto po łbie od rządu. Czyżby więc rzeczywiście karana była cnota? 14 lutego br. "NIE" informowało, że w 2000 r. Ministerstwo Finansów przeprowadziło w Sejmie taką nowelizację ustawy o podatku dochodowym, która "Agorze" przysporzyła 500 mln zł i tyleż stracił na tym skarb państwa. Dokładnie 576 mln. "Agora" temu nie przeczyła. Następny beneficjent Prokom uzyskał "tylko" 108 mln. Nie jest to jedyny niepowszechny upust podatkowy, z którego koncern "Agora" skorzystał. Gdyby nie protekcyjne ulgi podatkowe udzielone przez władze państwa, nie istniałby może problem kupowania Polsatu przez Michnika, a więc i kłopot rządu Millera oraz płomienna mowa minister Jakubowskiej w Sejmie. Wedle marksowskiej diagnozy, kapitalistyczna spółka "Agora" dlatego jest bogata, gdyż akcjonariusze odzierają pracowników z wartości dodatkowej. Redaktor Gadomski – główny mózg ekonomiczny "Wyborczej" – nie pisuje jednak skarg, że jest odarty. Takie koncerny jak "Agora" nie żyją bowiem z wyzysku swych pracowników, ale ogółu, czyli innych, słabych podatników. I to jest w uproszczeniu właśnie ta kardynalna wada ustroju, w którym żyjemy, wytyczająca misję lewicy. " ( Z art. "Michnik Millera Kwachem" NIE 2002) Odpowiedz Link Zgłoś
szechter2 [...] 25.08.05, 15:00 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
lukasito lupus, udowodnij, ze ona mowi prawde... 25.08.05, 14:59 przeciez gdyby zeznawala tylko na temat Cimoszewicza, byloby super, po to ja wezwano. A takimi bzdetami Jarucka tylko osmiesza siebie, te skadinad smieszna komisje i obniza swoja wiarygodnosc. Udowodnij np. ze Polska jest panstwem totalitarnym... Jakiejkolwiek definicji nie wezmiesz, nie udowodnisz. Udowodnij, ze w grupie trzymajacej wladze - trzyosobowej - jest akurat ta trojka. A co z Preziem, z Kulczykiem, Czarzastym i sw. Alojzym? Niestety nie wystarczy pomowic, zeby wszystkie te sitwy porozbijac, trzeba dowodow, a takimi zeznaniami Jarucka tylko robi komedie i szum, dzieki ktoremu sitwy czuja sie bezkarne. Odpowiedz Link Zgłoś
doktorhabilitowany.1 Symbolika trojcy 25.08.05, 16:48 Zwraca uwage symbolika trojcy. W Dziecinnym Nocniku jakis ksiezulo (Gorecki???) proponowal wprowadzenie dyktatury z triumwiratem u wladzy, Ty piszesz: Marks, Engels, Lenin (chociaz razem nic nie zrobili, jedyne co ich laczy to wypisywanie bzdur), a Jarucka: Michnik, Cimo, Barcikowski. W mitologiach indoeuropejskich zdaniem Georges'a Dumezila, cecha wspolna jest wystepowanie trojcy bostw, np. Odyn, Thor, Frey (1. opiekun 'kaplanow', 2. opiekun 'wojownikow', 3. patron 'rolnikow') itd. Symbolika trojcy jest bardzo nosna. Odpowiedz Link Zgłoś
heniek18 Re: michnik udowodnij, że ona kłamie 25.08.05, 15:20 Lupusie, slyszalem, ze jestes agentem wplywu sluzb ze Wschodu, ktorego zadaniem jest robienie zamieszania gdzie sie da, w szczegolnosci na forum GW, m.in. przez rzucanie goloslownych oskarzen. UDOWODNIJ, ZE JA KLAMIE! To po pierwsze. Po drugie: czesc z forumowiczow uwaza, ze jak czlowiek opluty sie nie broni, to znaczy, ze "ma cos na sumieniu". Druga zas czesc uwaza, ze jak czlowiek opluty sie broni, to znaczy dokladnie to samo. Pierwsi podpieraja sie np. tym, ze AM nie podal do sadu Lysiaka, chociaz wiadomo, ze Lysiakowi (kazdemu) wolno pisac wszystko, z wyjatkiem wzywania do mordu i zaden sad w Polsce nic mu nie zrobi. M.in. dzieki Michnikowi. Drudzy nie rozumieja roznicy miedzy pisaniem w ksiazce (papier jest cierpliwy!) a zeznaniem pod przysiega (za klamstwo jest odpowiedzialnosc karna) przed speckomisja. Nie rozumieja, albo udaja, ze nie rozumieja... Poza tym, jak zwykle, wypowiada sie tu wielu ludzi dla ktorych jest po prostu nie_do_wyobrazenia, ze ktos moze nie krasc, nie lgac, nie manipulowac itd. Nie ma dowodow, ze ukradl? Tym gorzej dla niego, bo to znaczy, ze bardzo gleboko je ukryl, jest w zmowie z innymi zlodziejami, manipuluje naiwnymi, jest "Wielkim Moralista". Siedzial w wiezieniu za komuny? To najlepszy dowod, ze byl z nia w zmowie, bo jakby nie byl, to by z kicia zywy nie wyszedl. Itd itp. Panie Adamie, dawniej bylo latwiej bo sprawy byly prostsze. Tacy jak tu plujacy nienawiscia siedzieli cicho albo pracowali w resorcie. Teraz udaja niezlomnych patriotow, choc nic dobrego dla Kraju nie zrobili, ale to nic nowego, tak jest zawsze, jak sie przyjdzie na gotowe. Podziwiam wytrzymalosc i zycze zdrowia. Odpowiedz Link Zgłoś
jeanamga Re: Michnik pozywa Jarucką 25.08.05, 14:27 Nareszcie ktoś rzeczywiście, a nie tylko werbalnie, zareagował na bezkarne opluwanie. Inna sprawa, że przyjaźnie Pana Michnika z pomiotem poprzedniego systemu uprawdopodobniją takie pomówienia. Odpowiedz Link Zgłoś