gorby
22.11.05, 21:51
Sąd Apelacyjny w Warszawie zdecydował, że prezes Prawa i Sprawiedliwości
Jarosław Kaczyński ma przeprosić za nazwanie SLD "organizacją przestępczą".
Kaczyński ma też wpłacić 10 tysięcy złotych na PCK.
Sprawę skierował do sądu mazowiecki działacz SLD Stanisław Szepietowski. Jak
powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej, pozwał J.Kaczyńskiego do
sądu z "powodów osobistych". Dodał, że chodziło mu głównie o własną godność
osobistą i o swoje dobre imię.
- Stwierdzenie J.Kaczyńskiego, że SLD jest organizacją przestępczą wskazywało
pośrednio na to, że jestem przestępcą - ja i tysiące innych uczciwych,
porządnych ludzi, bo tacy w tej organizacji są - powiedział działacz Sojuszu.
Szepietowski podkreślił, że ma satysfakcję z powodu wygranego procesu.
Zapowiedział, że jeszcze w poniedziałek złoży do sądu wniosek o "nadanie
klauzuli wykonalności temu wyrokowi".
Wyrok sądu apelacyjnego zapadł 10 listopada. Sąd zobowiązał J.Kaczyńskiego,
aby przeprosił Szepietowskiego za swoją wypowiedź w Radiu Zet w maju 2003 r.,
powtórzoną też w radiowej "Trójce", w której nazwał SLD "organizacją
przestępczą". Prezes PiS ma na antenie Radia Zet oświadczyć, że to
określenie "nie jest prawdziwe". Sąd nakazał J.Kaczyńskiemu opłacenie kosztów
sądowych oraz wpłatę 10 tys. zł. na Polski Czerwony Krzyż.
www.racjonalista.pl/index.php/s,11/t,5776
Sedzia straci pewnie stolek. Hehehe