osa5 10.03.06, 17:43 rodzi się nowa PRL. Tylko Balcerowicz może to powstrzymać Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
cimoszenka Bolszewiku 10.03.06, 22:33 jak masz problem z głową to nie pij tego świństwa denaturatem nazywanego. Odpowiedz Link Zgłoś
sierota.po.ud Re: Balcerowicz trzymaj się 10.03.06, 17:53 Trzymam się, ale Lepper mnie kopie. Towarzysze pomózcie! Odpowiedz Link Zgłoś
luciferrr Re: Balcerowicz trzymaj się 10.03.06, 17:57 Balcerowicz świetnie daje sobie radę. Dał burakom lekcję logiki,ekonomii i prawa. Odpowiedz Link Zgłoś
po_godzinach Re: Balcerowicz trzymaj się 10.03.06, 18:01 ale na poziomie uniwersytetu - a oni po szóstej klasie, więc nic nie zrozumieją :) Odpowiedz Link Zgłoś
1normalnyczlowiek Re: Balcerowicz trzymaj się 10.03.06, 18:09 po_godzinach napisała: > ale na poziomie uniwersytetu - a oni po szóstej klasie, więc nic nie > zrozumieją :) ----> No to podaj choć jeden jego argument świadczący o tym, że słusznie wykluczył Mecha. A może też jesteś po szóstej klasie? Odpowiedz Link Zgłoś
po_godzinach Re: Balcerowicz trzymaj się 10.03.06, 18:10 Nie muszę podawać - podał Balcerowicz. Odpowiedz Link Zgłoś
1normalnyczlowiek Tak też myślałem. 10.03.06, 18:32 po_godzinach napisała: > Nie muszę podawać - podał Balcerowicz. Odpowiedz Link Zgłoś
aaniia Re: Balcerowicz trzymaj się 10.03.06, 18:11 ale buraki nic nie zrozumieli Odpowiedz Link Zgłoś
zhureck Nowa? Przecież UWole nam dobrze zakonserwoały 10.03.06, 18:00 tą starą! Autor: zhureck skasujcie post + odpowiedz cytując + odpowiedz -------------------------------------------------------------------------------- Przypominam wam, sekciarze, kilka wielce ciekawych epizodów z życia waszego Miszcza, cobyście mi tu czasem nie wyzionęli ducha za sprawą zbiorowego orgazmu: 1. Wrzesień 1989 - nikomu bliżej nie znany ekonomista zostaje zarządcą finansów 40-milionowego kraju. 2. 28 grudnia 1989 - uchwalenie ustawy o uporzadkowaniu stosunkow kredytowych, dzięki której z rynku miał być ściągnięty nawis inflacyjny. Ustawa owa uchylała postanowienia umów kredytowych dotyczących przywilejów i preferencji w zakresie dostępu do kredytów i oprocentowania. Wprowadzała tzw. "zmienne stawki oprocentowania" zamiast umownych. Od stycznia 1990 r. oprocentowanie kredytów wzrosło od 3-4 proc. do nawet 115. W rezultacie banki z dnia na dzień multiplikują swoje wierzytelności wobec obywateli. Kredyty w tym okresie zaciągali rolnicy posiadający rozwojowe gospodarstwa oraz przedsiębiorcy prowadzący średnie przedsiębiorstwa usługowe i produkcyjne. Wielkich w tym okresie w sektorze prywatnym jeszcze nie było. Zmiana oprocentowania kredytów wywołuje falę banructw, której skali do dzisiaj uczciwie nie zbadano. Faktem jest, iż dobito wówczas awangardę polskiego rolnictwa oraz średniego przemysłu, która zdołała przetrwać nawet komunę. 3. Pierwsza połowa 1990 r. - Michał Fanlzmann (ten od badania finansów FOZZu) informuje, iż do banków polskich wpłynęło co najmniej 3 mld dolarów ponad ekwiwalent za wyeksportowane towary i usługi. Działo się to w wyniku obowiązywania stałego kursu dolara (9500 zł). Natomiast oprocentowanie złotówkowych lokat w bankach polskich wzrosło do 80 i więcej procent. Wtedy tzw. inwestorzy (przede wszystkim ze wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych) zamieniali swoje dolary na złotówki, złotówki lokowali w bankach polskich, po czym, przed upływem roku, wycofywali je z niemal podwójnym zyskiem, zamieniali na dolary po tym samym, bo "stabilizowanym" kursie i zadowoleni wracali do domu. W ten sposób, z biednej Polski, tylko w 1990 roku zostało wyssane co najmniej 6, a może i 16 mld dolarów. 3. Jednocześnie, kiedy komuchy już się uwłaszczyły na większości tego co było do zagarnięcia, przywraca się regulacje w gospodarce: m.in. ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o zmianie ustawy o działalności gospodarczej (Dz.U. Nr 26, poz. 149). Tow. Balcerowicz wraz z rządem w którym się udzielał, jak na łże- liberała przystało, konserwuje jednocześnie potęgę komunistycznego, rozbudowanego molocha jakim była PRL, nie przeprowadzając koniecznych reform w służbie zdrowia czy rolnictwie, co więcej, powstają dziesiątki tysięcy nowych synekur dla pasożytów vel urzędasów. Okres największego rozkwitu biurokracji przypada na lata 1989-1990. Wówczas to liczba pracowników państwowej pomocy społecznej potroiła się. Podczas, gdy w 1989 roku w socjalu pracowało 38 tysięcy osób to rok później było ich już 98 tysięcy. Beneficjentem socjalu stać się mógł praktycznie każdy, kto skończył 18 rok życia (za komuny tylko starcy, niepełnosprawni i rodziny wielodzietne). Od tego okresu zaczyna się historia nienależnych świadczeń dla nierobów, dwudziestolatków-rencistów etc. 4. Nie przeprowadzono reprywatyzacji, co więcej nastąpiła komunalizacja części mienia państwowego, w związku z utworzeniem samorządu gminnego. Nie przeprowadzono "małej" prywatyzacji, zamiast czego pozbawiono ludzi środków, które umożliwiały owo przeprowadzenie i wreszcie zdecydowano pozostawić to mienie w sektorze publicznym. "Dużą" prywatyzację zamarkowano aferalnym programem Narodowych Funduszy Inwestycyjnych. 5. 1997-2000 - Balcerowicz ponownie ministruje w MinFinie. Dług publiczny w okresie jego urzędowania zaczyna róść w niespotykanym dotychczas tempie 12% na rok. Takich epizodów znalazłoby się jeszcze kilka, ale litościwie poprzestańmy na tych pięciu. Odpowiedz Link Zgłoś
buraque Re: Balcerowicz trzymaj się 10.03.06, 18:11 osa5 napisała: > rodzi się nowa PRL. Tylko Balcerowicz może to powstrzymać barbarzyńcy u bram! Jesteśmy z Panem i wpolnym rynkiem Panie Leszku! Odpowiedz Link Zgłoś
zhureck Re: Balcerowicz trzymaj się 10.03.06, 18:31 Tow. Balcerowicz i wolny rynek? ROTFL :) Odpowiedz Link Zgłoś
buraque Re: Balcerowicz trzymaj się 10.03.06, 23:01 zhureck napisał: > Tow. Balcerowicz i wolny rynek? ROTFL :) wiem, że ekonomia nie jest twoją (i każdego innego oszołoma) mocną stroną Odpowiedz Link Zgłoś
mlot.na.lewactwo Balcerka chyba tez nie 12.03.06, 21:02 przynajmniej jesli chodzi o przekuwanie w czyn :))) Odpowiedz Link Zgłoś
abstrakt2003 Balcerowicz niczego nie może powstrzymać! 10.03.06, 21:44 On trzyma się prawa! Stoi na jego straży! To PiSiorkom niebardzo pasuje! Taki mądry, niezależy i w dodatku UCZCIWY aż do obrzydzenia! Taki ktoś nie ma racji bytu w systemie tworzonym przez sPiSki! ======================================= A możem tylko Balcerowiczowi podziękować za to że złoty polski jest stabilną i stosunkowo mocną walutą, że nie jesteśmy już dziadami gdy wyjeżdżamy na zachód, że mimo wszystko bogacimy się! Te szesznaście lat nie zostało zmarnowane! CHWAŁA BALCEROWICZOWI! Odpowiedz Link Zgłoś
osa5 Re: Balcerowicz niczego nie może powstrzymać! 10.03.06, 21:49 myślę, że nie jest w osamotnieniu Odpowiedz Link Zgłoś
1normalnyczlowiek Balcerowicz trzymaj się - grupy. 10.03.06, 21:54 abstrakt2003 napisał: > On trzyma się prawa! Stoi na jego straży! > To PiSiorkom niebardzo pasuje! Taki mądry, niezależy i w dodatku UCZCIWY aż do > obrzydzenia! Taki ktoś nie ma racji bytu w systemie tworzonym przez sPiSki! ----> "On trzyma się prawa" - chyba zbyt kurczowo. Podaj choć jeden merytoryczny argument z jego wystąpienia, który bezspornie świadczy, że miał rację co do Mecha. "UCZCIWY" - skąd wiesz? Dlatego, że tak mówi? Być może jest, ale będąc na takim stanowisku trzeba umieć to udowodnić. Odpowiedz Link Zgłoś
abstrakt2003 _________________________________ _________uczciwy! 10.03.06, 22:09 Jesteś w stanie podważyć to stwierdzenie!? ========== Prawa nie można trzymać się "zbyt kurczowo"! Bezstronność Mecha to bajka! Balcerowicz chroni Polskę przed kompromitacją. Choć wydaje mi się że i tak tego nie unikniemy. Odpowiedz Link Zgłoś
1normalnyczlowiek _____________________________ _________uczciwy 10.03.06, 22:25 abstrakt2003 napisał: > Jesteś w stanie podważyć to stwierdzenie!? ----> Bardzo bym nie chciał podważać ale podywaguję. Jeśli uważam się za uczciwego, to na każde pytanie, na każdy zarzut odpowiem i udowodnię, że ktoś nie ma racji. Jeśli będę unikał odpowiedzi, to powstaną - i słusznie - wątpliwości. Jak się zachował Balcerowicz - wiesz. > Prawa nie można trzymać się "zbyt kurczowo"! Bezstronność Mecha to bajka! ----> Ale Mech nie ma być "bezstronny". On miał być stroną i "trzymać stronę" interesu państwa. Balcerowicz nie podał racjonalnych argumentów jego wykluczenia. Odpowiedz Link Zgłoś
dr.szfajcner Re: Balcerowicz trzymaj się - grupy. 10.03.06, 22:24 1normalnyczlowiek napisał: > ----> "On trzyma się prawa" - chyba zbyt kurczowo. Podaj choć jeden merytor > yczny > argument z jego wystąpienia, który bezspornie świadczy, że miał rację co do Mecha. Slyszales kiedys, ze sady wyzszej instancji uchylaja nawet sluszne wyroki sadow nizszej instancji bo w trakcie przewodu nie zachowano zasad formalnych? Wystawienie do skladu wyrokujacego osoby ktorej latwo zarzucic stronniczosc, jest samobojstwem, bo daje stronie mozliwosc uvhylenia niekorzystnego dla siebie werdyktu. Odpowiedz Link Zgłoś
1normalnyczlowiek Re: Balcerowicz trzymaj się - grupy. 10.03.06, 22:30 dr.szfajcner napisał: > Wystawienie do skladu wyrokujacego osoby ktorej > latwo zarzucic stronniczosc, jest samobojstwem, ----> Mech nie został wykluczony ze składu sądu. Natomiast miał występować w posiedzeniu jako strona, by później mieć prawo do ewentualnego występowania w tej sprawie przed sądem. Czy przedstawiciel Unicredito był bezstronny? Odpowiedz Link Zgłoś
piotr7777 Re: Balcerowicz przedstawił słuszną argumentację 10.03.06, 22:38 Trzeba go było słuchać. Wbrew temu co sądzi 99 procent społeczeństwa IV RP (do którego się nie zaliczam) i co uważają także pp. Marcinkiewicz, Gilowska, Mech minister finansów nie jest przedstawicielem rządu w KNB tylko niezależnym członkiem tego organu. A skoro tak może nawet głosować wbrew stanowisku rządu zwłaszcza jeśli po analizie sprawy dojdzie do takiego wniosku. Wypowiedź Gilowskiej, że ona i Mech byli przeciw, bo "takie było stanowisko rządu" jest więc żałosna. Obywatel Mech może w przedmiocie fuzji BPHi PKO mieć swoje zdanie, wiceminister Mech raczej go mieć nie powinien (bo nie należy to do jego kompetencji) a członek Komisji Mech powinien wyrazić je tylko na posiedzeniu Komisji a nie przed nim. Ot, tyle Nawiasem mówiąc sam Balcerowicz też nie reprezentuje w Komisji NBP ani żadnego z jego organów. Odpowiedz Link Zgłoś
abstrakt2003 Re: Balcerowicz trzymaj się - grupy. 10.03.06, 22:47 Mech nie był stroną! Odpowiedz Link Zgłoś
mariner4 Na dłuższą metę 10.03.06, 22:46 kmioty nie wygrają! Wrócą do rynsztoka. Tam ich miejsce. M. Odpowiedz Link Zgłoś
abstrakt2003 Nasz rację tylko że... 10.03.06, 22:49 W Rosji trwało to ponad 70 lat. Odpowiedz Link Zgłoś