Dodaj do ulubionych

Dolina Rospudy to zwykła zachwaszczona łąka!!

09.02.07, 15:10
Na skutek zmian ustrojowych i nieopłacalności hodowli bydła, nadrzeczne łąki
zaprzestano kosić wskutek czego zarosły trzciną.

Tak samo jest w NPN. Rolnikom dopłacają aby kosić trzcinowiska.

"Jednocześnie coraz to nowe tereny dawnych łąk zajmowane są przez roślinność
zaroślową, czemu sprzyja obniżona wilgotność oraz zarzucenie koszenia łąk
przez rolników."
Obserwuj wątek
    • ave.duce Re: O, wszystkowiedzący wykształCIOŁEK się 09.02.07, 15:16
      wypowiedział w swoim pUście. W dodatku - niedowidzący.


      bi.gazeta.pl/im/5/3492/z3492275X.jpg
      bi.gazeta.pl/im/1/3898/z3898891X.jpg
      ;(
      • artsg Re: O, wszystkowiedzący wykształCIOŁEK się 09.02.07, 15:18
        ave.duce napisała:

        > wypowiedział w swoim pUście. W dodatku - niedowidzący.
        >
        >
        > bi.gazeta.pl/im/5/3492/z3492275X.jpg
        > bi.gazeta.pl/im/1/3898/z3898891X.jpg
        > ;(

        Widzę zachwaszczona łąkę porosłą jakimiś krzakami
        • ave.duce Re: O, wszystkowiedzący wykształCIOŁEK się 09.02.07, 15:20
          artsg napisał:

          > ave.duce napisała:
          >
          > > wypowiedział w swoim pUście. W dodatku - niedowidzący.
          > >
          > >
          > > bi.gazeta.pl/im/5/3492/z3492275X.jpg
          > > bi.gazeta.pl/im/1/3898/z3898891X.jpg
          > > ;(
          >
          > Widzę zachwaszczona łąkę porosłą jakimiś krzakami
          >

          Byłeś tam kiedyś, wykształCIOŁKU?

          www.biolog.pl/via-baltica/dolina-rospudy.html
          ;)
      • adalberto3 Za pieniadze przeznaczone na .... 12.02.07, 23:46
        ..podgrzewana obwodnice mozna najbardziej zagrozone tranzytowym ruchem domy
        przeniesc w inne miejsce, np. na pale wbite w dno jeziora (atrakcja
        turystyczna !), a nad ruchliwa ulica przerzucic kladki dla pieszych (podziemne
        przejscia tez sa mozliwe).
    • ave.duce Re: Coś ad rem... 09.02.07, 15:18
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=57020853&a=57031098
      ;)
      • artsg Re: Coś ad rem... 09.02.07, 15:21
        ave.duce napisała:

        > forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=57020853&a=57031098
        > ;)

        Po wybudowaniu tak zwanej trasy alternatywnej może się okazac że trzeba
        wyburzyć kilkadziesiąt domów na skutek nieprzewidzianych okoliczności
        • ave.duce Re: MOŻE się okazać, że wyjdziesz na ulicę 09.02.07, 15:24
          Piaseczna i TiR cie przejedzie.
          Może? Może.

          artsg napisał:

          > ave.duce napisała:
          >
          > > forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=57020853&a=57031098
          > > ;)
          >
          > Po wybudowaniu tak zwanej trasy alternatywnej może się okazac że trzeba
          > wyburzyć kilkadziesiąt domów na skutek nieprzewidzianych okoliczności
          • artsg Przez Piaseczno płynie rzeka Jeziorka 09.02.07, 15:29
            Jej dolina w okolicy Piaseczna powoli przekształca sie w taka samą doline jak
            Rospuda
            • gniewko_syn_ryba Re: Przez Piaseczno płynie rzeka Jeziorka 09.02.07, 15:32
              artsg napisał:

              > Jej dolina w okolicy Piaseczna powoli przekształca sie w taka samą doline jak
              > Rospuda

              To musicie se tam obwodnice wybudować, żeby do tego nie dopuścić...
              ;PPPPPPPPPPPPPPPPP
            • ave.duce Re: Przez Piaseczno płynie rzeka Jeziorka 09.02.07, 15:32
              artsg napisał:

              > Jej dolina w okolicy Piaseczna powoli przekształca sie w taka samą doline jak
              > Rospuda

              To wystąp do wojewÓdy warszawskiego - niech ci tamtędy puści obwodnicę.

              ;)
              • artsg Re: Przez Piaseczno płynie rzeka Jeziorka 09.02.07, 15:33
                ave.duce napisała:

                > artsg napisał:
                >
                > > Jej dolina w okolicy Piaseczna powoli przekształca sie w taka samą doline
                > jak
                > > Rospuda
                >
                > To wystąp do wojewÓdy warszawskiego - niech ci tamtędy puści obwodnicę.
                >
                > ;)

                Jestem za!!!
                • ave.duce Re: Przez Piaseczno płynie rzeka Jeziorka 09.02.07, 15:36
                  artsg napisał:

                  > ave.duce napisała:

                  > >
                  > > To wystąp do wojewÓdy warszawskiego - niech ci tamtędy puści obwodnicę.
                  > >
                  > > ;)
                  >
                  > Jestem za!!!
                  >

                  No to do dzieła, wykształCIOŁKU! Żebyś zdążył przez całkowitym przeobrażeniem
                  się tamtej dolinki w Dolinę Rospudy! Nie można wszak dopuścić, żeby jakaś fauna
                  i flora panoszyła się po Piasecznie!

                  ;)
                  • artsg Re: Przez Piaseczno płynie rzeka Jeziorka 09.02.07, 15:41
                    > No to do dzieła, wykształCIOŁKU! Żebyś zdążył przez całkowitym przeobrażeniem
                    > się tamtej dolinki w Dolinę Rospudy! Nie można wszak dopuścić, żeby jakaś fauna
                    > i flora panoszyła się po Piasecznie!

                    Na pewno nie bedę protestował
                    • ave.duce Re: Przez Piaseczno płynie rzeka Jeziorka 09.02.07, 15:42
                      artsg napisał:

                      > > No to do dzieła, wykształCIOŁKU! Żebyś zdążył przez całkowitym przeobraże
                      > niem
                      > > się tamtej dolinki w Dolinę Rospudy! Nie można wszak dopuścić, żeby jakaś
                      > fauna
                      > > i flora panoszyła się po Piasecznie!
                      >
                      > Na pewno nie bedę protestował

                      To ZA mało! Do czynu! Łap za siekierkę i tnij, co tylko żyje.

                      ;)
                      • bard333 Re: Przez Piaseczno płynie rzeka Jeziorka 09.02.07, 16:24
                        Bożżż, ledwo przylazłem do domu, a tu zaraz Rozpusta..:))

                        Wybaczcie dzisiaj się z Wami nie pokłóce, jest piątek wieczór i po całym tygodniu akcji czas na szalaństwa:)) jadę zaraz do Olsztyna do kina, a jutro wyjeżdżama w inetersach na tydzień.
                        A droga, droga Ave, :)) i tak powstanie, wiem z moich źródeł, że już chłopaki już łopaty grzeją i rychtują sztucery.
                        Co by od razu jakby co jakąś przyrodę rozstrzelać, gdyby na teren budowy wlazła, wiesz jakaś żaba czy inne stwó.:))
                        pozdrawiam :))
                        • ave.duce Re: Również :))) 09.02.07, 16:34
                          zaczynam ŁYKend.

                          Si ju!

                          :)))
                          • artsg Re: Również :))) 09.02.07, 16:56
                            ave.duce napisała:

                            > zaczynam ŁYKend.
                            A kto bedzie na posterunku w łykend?
                            • ave.duce Re: Również :))) 12.02.07, 23:49
                              artsg napisał:

                              > ave.duce napisała:
                              >
                              > > zaczynam ŁYKend.
                              > A kto bedzie na posterunku w łykend?

                              Byłeś?

                              :)
                • gniewko_syn_ryba Re: Przez Piaseczno płynie rzeka Jeziorka 09.02.07, 15:50
                  Jest jeszcze inny sposób by nie dopuścić do przekształcenia doliny twojej
                  rzeczki w urokliwy zakątek - wybetonować jej brzegi na całej długości... To by
                  ci pewnie odpowiadało, nie ?... ;-P
        • gniewko_syn_ryba Re: Coś ad rem... 09.02.07, 15:30
          artsg napisał:

          > Po wybudowaniu tak zwanej trasy alternatywnej może się okazac że trzeba
          > wyburzyć kilkadziesiąt domów na skutek nieprzewidzianych okoliczności

          Domów, które się NAGLE pojawiły na trasie ??? ;)))))))))))))))))))))))))))))
          • artsg Re: Coś ad rem... 09.02.07, 15:31

            > Domów, które się NAGLE pojawiły na trasie ??? ;)))))))))))))))))))))))))))))

            beda sie sypac domy w okolicznych wioskach
            • ave.duce Re: :)))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))) 09.02.07, 15:33
              artsg napisał:

              >
              > > Domów, które się NAGLE pojawiły na trasie ??? ;))))))))))))))))))))))))))
              > )))
              >
              > beda sie sypac domy w okolicznych wioskach

              Ze starości...

              ;)
              • artsg Re: :)))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))) 12.02.07, 23:32
                ave.duce napisała:

                > artsg napisał:
                >
                > >
                > > > Domów, które się NAGLE pojawiły na trasie ??? ;))))))))))))))))))))
                > ))))))
                > > )))
                > >
                > > beda sie sypac domy w okolicznych wioskach
                >
                > Ze starości...
                >
                > ;)
                To sobie kup dom przy takiej obwodnicy
                • ave.duce Re: :)))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))) 12.02.07, 23:51
                  artsg napisał:

                  > ave.duce napisała:
                  >
                  > > artsg napisał:
                  > >
                  > > >
                  > > > > Domów, które się NAGLE pojawiły na trasie ??? ;))))))))))))))
                  > ))))))
                  > > ))))))
                  > > > )))
                  > > >
                  > > > beda sie sypac domy w okolicznych wioskach
                  > >
                  > > Ze starości...
                  > >
                  > > ;)
                  > To sobie kup dom przy takiej obwodnicy
                  >

                  Mam już dom. Drugiego nie potrzebuję.

                  ;)
            • gniewko_syn_ryba Re: Coś ad rem... 09.02.07, 15:35
              artsg napisał:

              >
              > > Domów, które się NAGLE pojawiły na trasie ??? ;))))))))))))))))))))))))))
              > )))
              >
              > beda sie sypac domy w okolicznych wioskach

              W promieniu 150 km ??? ;))))))))))))))) To chyba od "Wstrząsów" ("Tremors")
              www.imdb.com/title/tt0100814/
              ;)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
    • porannakawa Zadziwisza mnie! Jakie masz wykształcenie? 09.02.07, 15:38
      Zgłoś to synku do UE.
      A tak by the way - jakie masz wykształcenie?
      Moze jakieś w kierunku ekologicznym aby wygłaszać takie zdecydowane opinie?
      A może nie masz odpowiedniej wiedzy na ten temat?
      Zadziwiasz mnie!
    • ross128 Re: Dolina Rospudy to zwykła zachwaszczona łąka!! 09.02.07, 15:39
      artsg napisał:

      > Na skutek zmian ustrojowych i nieopłacalności hodowli bydła, nadrzeczne łąki
      > zaprzestano kosić wskutek czego zarosły trzciną.
      >
      > Tak samo jest w NPN. Rolnikom dopłacają aby kosić trzcinowiska.
      >
      > "Jednocześnie coraz to nowe tereny dawnych łąk zajmowane są przez roślinność
      > zaroślową, czemu sprzyja obniżona wilgotność oraz zarzucenie koszenia łąk
      > przez rolników."

      Moher, weź ty idź i skończ jakąś szkołe:))) Bo na razie co siądziesz do
      klawiatury to robisz z siebie przygłupa.
      Doucz się co to jest roślinność zaroślowa, a potem się zastanów czy jest
      możliwe żeby trzcina, które jest helofitem zarastała tereny na których obniżyła
      się wilgotność gruntu :)))
    • lolowedzynski Re:arts coś tam 09.02.07, 18:02
      ty jednak jesteś przygłup i to totalny.
      • gniewko_syn_ryba Ale może by tak bez inwektyw, co ?! 09.02.07, 18:06
        Ja też się z nim nie zgadzam ale mu nie ubliżam ! Trzymajmy jakiś poziom !...
        • artsg Re: Ale może by tak bez inwektyw, co ?! 09.02.07, 18:11
          gniewko_syn_ryba napisał:

          > Ja też się z nim nie zgadzam ale mu nie ubliżam ! Trzymajmy jakiś poziom !...

          Jestem przyzwyczajony
        • x2468 Re: Ale może by tak bez inwektyw, co ?! 09.02.07, 18:24
          Przeciez nikt mu nie ubliza.Jako osiol,widzi lake.Gdyby byl ryba,widzialby
          wode.Gdyby byl psem,dostrzegby zajace.
          • artsg Re: Ale może by tak bez inwektyw, co ?! 09.02.07, 18:27
            > Gdyby byl ryba,

            To nie był dobry przykład na odpowiedź Gniewka
            • x2468 Re: Ale może by tak bez inwektyw, co ?! 09.02.07, 18:57
              to nie bylo do Gniewka,lecz do artsg.Probowalem sierote jakos
              usprawiedliwic.Choc dziwie sie ze widzi zwylka lake.Powinien widziec apetyczna i
              soczysta lake.
        • lolowedzynski Re: Ale może by tak bez inwektyw, co ?! 09.02.07, 18:33
          To była bardzo delikatna odpowiedź na idiotyczny tekst arst..coś tam,czy może
          inaczej.
    • gregorak Re: Dolina Rospudy to zwykła zachwaszczona łąka!! 09.02.07, 18:24
      "- Widziałem podobne ekosystemy w Rosji, na Ukrainie, na Białorusi, w Mandżurii
      i Tybecie. Żeby zobaczyć coś, co zachowało się w zbliżonym, tak pierwotnym
      stanie jak Rospuda, trzeba się wybrać na wschodnią Syberię. Na zachód od Uralu
      nie ma nic podobnego - mówi Hans Joosten, specjalista od ekologii torfowisk i
      profesor na Uniwersytecie w Greifswaldzie. W uproszczeniu unikalne wartości
      Rospudy polegają na tym, że są to torfowiska, które same utrzymują stały poziom
      wody i jednocześnie w ten sposób zapobiegają same zarastaniu ich przez drzewa i
      krzewy. W miejscach, gdzie raz doszło do ingerencji człowieka, np. na bagnach
      biebrzańskich, potrzebne jest wykaszanie, by nie dochodziło do ich zarastania.
      Takich bagien jak Rospuda nie ma, bo ludzie chętnie zamieniali je na łąki i
      pastwiska - Jeżeli ktoś mnie pyta, jakie będą konsekwencję poprowadzenia tej
      trasy przez dolinę Rospudy, odpowiadam bardzo prosto. Raz na zawsze Polacy i
      Europejczycy stracą możliwość patrzenia na miejsce, które wygląda jak kawałek
      Europy sprzed setek, jeżeli nie tysięcy lat. Rospuda to część naszej
      europejskiej historii i nasze dziedzictwo- mówi Joosten."
      • gregorak Re: Dolina Rospudy to zwykła zachwaszczona łąka!! 09.02.07, 18:27
        Za Wikipedią:
        "Dolina Rospudy to jeden z najcenniejszych obszarów torfowiskowych (torfowiska
        niskie i przejściowe), o naturalnych, nie naruszonych stosunkach wodnych. Jest
        objęta ochroną ze względu na występowanie rzadkich gatunków roślin i zwierząt.
        Rośnie tam m.in. 19 przedstawicieli rodziny storczykowatych, podlegającej
        ścisłej ochronie prawnej, w tym jedyne w Polsce stanowisko miodokwiatu
        krzyżowego (Herminium monorchis), rośliny wpisanej do "Polskiej Czerwonej Księgi
        Roślin Ginących", oraz jedno z kilku stanowisk podgatunku białokwiatowego
        storczyka krwistego. Ponadto na terenie doliny występują inne storczyki, m.in.:
        storczyk szerokolistny (Dactylorhiza majalis), obuwik pospolity (Cypripedium
        calceolus), żłobik koralowy (Corallorhiza trifida), kukułka Fuchsa (Dactylorhiza
        fuchsii), kukułka Traunsteinera (Dactylorhiza traunsteinerii), kruszczyk błotny
        (Epipactis palustris), lipiennik Loesela (Liparis loeselii), a także inne
        rzadkie rośliny chronione: brzoza niska (Betula humilis), wielosił błękitny
        (Polemonium caeruleum, rosiczka długolistna (Drosera anglica), rosiczka
        okrągłolistna (Drosera rotundifolia), lilia złotogłów (Lilium martagon) i inne.
        W Dolinie Rospudy i przylegających do niej lasach gniazdują chronione gatunki
        ptaków, takie jak: jarząbek, głuszec, kropiatka, derkacz, żuraw, bielik, orlik
        krzykliwy, błotniak stawowy, trzmielojad, włochatka, bocian biały, dzięcioł
        czarny, dzięcioł białogrzbiety, gąsiorek, jarzębatka i inne. Obszar ten jest
        również żerowiskiem dla ptaków gniazdujących na pobliskich terenach, w tym w
        Puszczy Augustowskiej.
        Dla dużych ssaków, takich jak np. wilki i jelenie, Dolina Rospudy stanowi
        korytarz migracyjny – tędy przemieszczają się one z Puszczy Augustowskiej i
        Biebrzańskiego Parku Narodowego na zachód. Ponadto żyją tu łosie, bobry, wydry,
        lisy i inne."
    • artsg Re: Dolina Rospudy to zwykła zachwaszczona łąka!! 12.02.07, 23:31
      Czy ci tak zwani ekolodzy mają choć jedno zdjęcie z doliny Rospudy które sami
      zrobili czy jakąkolwiek inną dokumentację, czy do końca będą się posiłkować
      cudzymi fotografiami
      • porannakawa Zadziwiasz mnie synku!! 12.02.07, 23:38
        artsg napisał:

        > Czy ci tak zwani ekolodzy mają choć jedno zdjęcie z doliny Rospudy które sami
        > zrobili czy jakąkolwiek inną dokumentację, czy do końca będą się posiłkować
        > cudzymi fotografiami

        Zgłoś to do UE!
        A tak by the way - jakie masz wykształcenie?
        Moze jakieś w kierunku ekologicznym aby wygłaszać takie zdecydowane opinie?
        A może nie masz odpowiedniej wiedzy na ten temat?
        Zadziwiasz mnie!
        • artsg Re: Zadziwiasz mnie synku!! 12.02.07, 23:39
          porannakawa napisała:

          > artsg napisał:
          >
          > > Czy ci tak zwani ekolodzy mają choć jedno zdjęcie z doliny Rospudy które
          > sami
          > > zrobili czy jakąkolwiek inną dokumentację, czy do końca będą się posiłkow
          > ać
          > > cudzymi fotografiami
          >
          > Zgłoś to do UE!
          > A tak by the way - jakie masz wykształcenie?
          > Moze jakieś w kierunku ekologicznym aby wygłaszać takie zdecydowane opinie?
          > A może nie masz odpowiedniej wiedzy na ten temat?
          > Zadziwiasz mnie!

          Odpowiedz na pytanie czy maja choć jedno swoje foto czy jakis film?
          • porannakawa Re: Zadziwiasz mnie synku!! 12.02.07, 23:54
            artsg napisał:

            > > Zgłoś to do UE!
            > > A tak by the way - jakie masz wykształcenie?
            > > Moze jakieś w kierunku ekologicznym aby wygłaszać takie zdecydowane opini
            > e?
            > > A może nie masz odpowiedniej wiedzy na ten temat?
            > > Zadziwiasz mnie!



            >
            > Odpowiedz na pytanie czy maja choć jedno swoje foto czy jakis film?

            Mają zatrudnione wyspecjalizowane agencje, które zajmują się robieniem zdjęć i
            kręceniem filmów.
            To są niemerytoryczne zajęcia. Po prostu filmy i zdjęcia mają być na czas i w
            dobrym stanie.
            Też tak zatrudniam - a to fotografa, a to prawnika, a to fryzjera.
            Nie zajmuję się duperelami.

            No - a jak tam z twoim wykształceniem ekologicznym? Masz jakieś?
            • artsg Re: Zadziwiasz mnie synku!! 13.02.07, 09:59

              > > Odpowiedz na pytanie czy maja choć jedno swoje foto czy jakis film?
              >
              > Mają zatrudnione wyspecjalizowane agencje, które zajmują się robieniem zdjęć i
              > kręceniem filmów.
              > To są niemerytoryczne zajęcia. Po prostu filmy i zdjęcia mają być na czas i w
              > dobrym stanie.
              > Też tak zatrudniam - a to fotografa, a to prawnika, a to fryzjera.
              > Nie zajmuję się duperelami.
              >
              > No - a jak tam z twoim wykształceniem ekologicznym? Masz jakieś?

              Gó...o prawda jedyne co ma GW to jakaś komputerowa wizualizacja.
    • ave.duce Re: RPO też jakiś gOOpi , ma wątpliwości ;( 12.02.07, 23:48
      wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3912806.html
      ... W poniedziałek, w radiowej "Trójce" Janusz Kochanowski powiedział,
      że w przypadku inwestycji przez Dolinę Rospudy być może nie rozpatrzono
      alternatywnej możliwości budowania tej obwodnicy. Dodał, że jeśli sąd pozytywnie
      rozpatrzy wniosek o wstrzymanie inwestycji, to obie strony: minister środowiska
      i ekolodzy będą musieli udowodnić swoje racje ...

      ;)
      • artsg Re: RPO też jakiś gOOpi , ma wątpliwości ;( 12.02.07, 23:49
        ave.duce napisała:

        > wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3912806.html
        > ... W poniedziałek, w radiowej "Trójce" Janusz Kochanowski powiedział,
        > że w przypadku inwestycji przez Dolinę Rospudy być może nie rozpatrzono
        > alternatywnej możliwości budowania tej obwodnicy. Dodał, że jeśli sąd pozytywni
        > e
        > rozpatrzy wniosek o wstrzymanie inwestycji, to obie strony: minister środowiska
        > i ekolodzy będą musieli udowodnić swoje racje ...
        >
        > ;)

        NSA odrzucił wszystkie pozwy "ekologów"
        • ave.duce Re: RPO też jakiś gOOpi , ma wątpliwości ;( 12.02.07, 23:52
          artsg napisał:

          > ave.duce napisała:
          >
          > > wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3912806.html
          > > ... W poniedziałek, w radiowej "Trójce" Janusz Kochanowski powiedział,
          > > że w przypadku inwestycji przez Dolinę Rospudy być może nie rozpatrzono
          > > alternatywnej możliwości budowania tej obwodnicy. Dodał, że jeśli sąd poz
          > ytywni
          > > e
          > > rozpatrzy wniosek o wstrzymanie inwestycji, to obie strony: minister środ
          > owiska
          > > i ekolodzy będą musieli udowodnić swoje racje ...
          > >
          > > ;)
          >
          > NSA odrzucił wszystkie pozwy "ekologów"

          A to ciekawe... RPO o tym nie wie?!

          ;)
          • artsg Re: RPO też jakiś gOOpi , ma wątpliwości ;( 13.02.07, 10:01

            > > NSA odrzucił wszystkie pozwy "ekologów"
            >
            > A to ciekawe... RPO o tym nie wie?!
            >
            > ;)

            Te dane są dostępne w internecie. Był nawet o tym wątek.
            • ave.duce Re: RPO też jakiś gOOpi , ma wątpliwości ;( 13.02.07, 10:17
              artsg napisał:

              >
              > > > NSA odrzucił wszystkie pozwy "ekologów"
              > >
              > > A to ciekawe... RPO o tym nie wie?!
              > >
              > > ;)
              >
              > Te dane są dostępne w internecie. Był nawet o tym wątek.

              Czyli RPO nie wie o tym, wg ciebie, tak czy nie?


              >>> Kochanowski broni Rozpudy


              Rzecznik praw obywatelskich Janusz Kochanowski przyłączył się do ekologów
              protestujących przeciwko budowie drogi przez dolinę rzeki Rospudy. Kochanowski
              złoży

              dziś

              skargę do wojewódzkiego sądu administracyjnego na decyzję ministra środowiska
              dotyczącą zgody na przeprowadzenie inwestycji. Zastrzeżenia do inwestycji ma też
              Komisja Europejska. Uznała, że budowa trasy na terenach chronionych w ramach
              europejskiego programu "Natura 2000" jest niezgodna
              z prawem UE.

              pap, ole

              www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070213/kraj/kraj_a_12.html
              ;)
              • artsg Trochę faków 13.02.07, 10:21

                > >>> Kochanowski broni Rozpudy
                >
                >
                > Rzecznik praw obywatelskich Janusz Kochanowski przyłączył się do ekologów
                > protestujących przeciwko budowie drogi przez dolinę rzeki Rospudy. Kochanowski
                > złoży
                >
                > dziś
                >
                > skargę do wojewódzkiego sądu administracyjnego na decyzję ministra środowiska
                > dotyczącą zgody na przeprowadzenie inwestycji. Zastrzeżenia do inwestycji ma te
                > ż
                > Komisja Europejska. Uznała, że budowa trasy na terenach chronionych w ramach
                > europejskiego programu "Natura 2000" jest niezgodna
                > z prawem UE.
                >
                > pap, ole
                >
                > <a
                href="<a href="www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070213/kraj/kraj_a_12.html"" target="_blank">www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070213/kraj/kraj_a_12.html"</a>
                target="_blank">www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070213/kraj/kraj_a_12.html</a>
                > ;)

                IN F O R M A C J A

                o przygotowaniach do realizacji obwodnicy Augustowa



                · 1992 r. – Generalna Dyrekcja Dróg Publicznych (GDDP) w Warszawie
                zleciła Biuru Projektowemu „TRANSPROJEKT” w Warszawie opracowanie Studium
                Techniczno – Ekonomicznego (STE) węzła dróg krajowych w Augustowie. Wszystkie
                warianty przewidywały przebieg obwodnicy po zachodniej stronie miasta.

                · Marzec 1993 r. – CentralnyUrząd Planowania w Warszawie informuje
                GDDP, że docelowy przebieg Via Baltica winien przebiegać przez Ostrów
                Mazowiecką, Białystok i Augustów.

                · Lipiec 1993 r. – Przewodniczący Rady Miejskiej w Augustowie
                zwrócił się do Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej o budowę obwodnicy
                Miasta w związku z nasilonym ruchem samochodów od i do przejścia granicznego w
                Ogrodnikach i planowanej budowie przejścia w Budzisku.

                · 1994 r. – Ministrowie Transportu UE na konferencji na Krecie
                zalecają przebieg 4 – ch transeuropejskich korytarzy transportowych przez
                Polskę, z których I korytarz Helsinki - Tallin – Ryga – Kowno – Warszawa winien
                przebiegać przez woj. podlaskie. Korytarze te objęte są priorytetem pomocowym
                Unii Europejskiej.

                · 1994 – 1995 r. – Wymiana korespondencji pomiędzy Wojewodą
                Suwalskim a Ministrem Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa.

                · 1996 – 1997 r. - Biuro Projektowe „TRANSPROJEKT” w Gdańsku
                opracowało Koncepcję Programową obwodnicy Augustowa (.Alternatywa I i II ,
                Alternatywa II w czterech wariantach). Po konsultacjach społecznych i
                uzgodnieniach w lipcu 1997 r. zatwierdzony został przez Generalnego Dyrektora
                Dróg Publicznych w Warszawie przebieg obwodnicy Augustowa wg .Alternatywy II
                wariant IV L.

                · 1997 r. – Ministrowie Transportu UE na konferencji w Helsinkach
                zalecają przebieg Via Baltica przez Białystok i Augustów.

                · 1997 – 1998 r. – Wojewódzkie Biuro Planowania Przestrzennego w
                Suwałkach opracowało, wg zatwierdzonej Koncepcji Programowej obwodnicy
                Augustowa, zmiany w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego (MPZP)
                gminy Nowinka, Augustów i miasta Augustów.

                · 15.06.1999 r. – po wizji lokalnej w terenie i na posiedzeniu w
                Suwałkach Wojewódzka Komisja Ochrony Przyrody w Białymstoku wydała pozytywną
                opinię przebiegu obwodnicy wg wariantu IV L.

                · Przebieg obwodnicy wg wariantu IV L został wprowadzony do MPZP
                uchwałami:
                - 29.06.1999 r. gminy Nowinka
                - 30.12.1999 r. miasta Augustów po wyroku NSA
                - 30.06.2000 r. gminy Augustów po wyroku NSA

                · Czerwiec 1999 r. – Ekspertyza Rzeczoznawcy mgr Włodzimierza
                Jankowskiego dot. Chronionych gatunków flory w dolinie rzeki Rospuda
                potwierdziła słuszność wyboru wariantu IV L.

                · 5.X.1999 r. – Rada Ministrów przyjęła „Koncepcję Polityki
                Przestrzennego Zagospodarowania Kraju” (KPPZK), w której przebieg Via Baltica
                pokrywa się z I Europejskim Korytarzem Transportowym.

                · 17. XI.2000 r. – Sejm RP przyjął ww. Koncepcję PPZK (MP nr 26).

                · 2000 r. – Sejmik Województwa Podlaskiego w „Strategii rozwoju
                województwa podlaskiego do 2010 r.” uwzględnił pilną potrzebę modernizacji drogi
                nr 8.

                · Maj 2000 r. oraz luty 2001 r. – Burmistrz Miasta Augustowa
                wystąpił do Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej o podjęcie działań
                związanych z budową obwodnicy, załączając stanowisko Rady Miejskiej w
                Augustowie z 17.04.2000 r.

                · 29.IX.2001 r. – Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie
                ustalenia sieci autostrad i dróg ekspresowych oraz dróg o znaczeniu obronnym
                jednoznacznie określa przebieg Via Baltica, określonej w tym rozporządzeniu jako
                S 8, Warszawa – Ostrów Maz.- Białystok – Augustów – Budzisko.

                · 17.X.2001 r. – Rada Ministrów w „Polityce Transportowej Państwa
                w latach 2001 – 2015” określa pilną potrzebę modernizacji drogi nr 8.

                · 2001 – 2003 r. – Biuro Projektowe „TRANSPROJEKT” w Warszawie
                opracowuje projekt budowlany i projekty wykonawcze budowy obwodnicy Augustowa.

                1) Wykonano szczegółową koncepcję przekroczenia doliny rzeki Rospuda.

                2) Prof. dr hab. inż. Waldemar Mioduszewski z Zakładu Zasobów Wodnych
                Instytutu Melioracji i Użytków Zielonych, Falenty – Raszyn opracował „Ocenę
                wpływu obwodnicy Miasta Augustowa na stosunki wodne w dolinie rzeki Rospudy”.

                3) Instytut Budowy Dróg i Mostów w Warszawie opracował „Opinię dot. Koncepcji
                techniczno – prawnej na budowę obwodnicy Augustowa”

                4) Wykonano „Raport o oddziaływaniu na środowisko planowanego przedsięwzięcia
                polegającego na budowie obwodnicy Augustowa” do postępowania, mającego na celu
                uzyskanie decyzji o WZiZT.

                · Grudzień 2002 r. – Oddział GDDKiA w Białymstoku złożył do
                Burmistrza Augustowa wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy i
                zagospodarowania terenu (WZiZT) obwodnicy Augustowa.

                · Dnia 06.03.2003 r. Burmistrz Augustowa wydaje decyzję o
                warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.

                · Odwołanie od decyzji Burmistrza Augustowa do Samorządowego
                Kolegium Odwoławczego w Suwałkach składają:

                - Zieloni Rzeczypospolitej Polski Zarząd Regionu Mazowsze dnia 04.04.2003 r.

                - Stowarzyszenie Kulturalno – Ekologiczne „Zielone Mazowsze” dnia 20.03.2003 r.

                · Samorządowego Kolegium Odwoławcze w Suwałkach z dnia 17.06.2003 r.

                utrzymało w mocy zaskarżoną decyzję.



                · Stowarzyszenie Kulturalno – Ekologiczne „Zielone Mazowsze”
                składa skargę do NSA na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Suwałkach.

                · NSA wyrokiem z dnia 11.12.2003 r. oddala skargę Stowarzyszenia
                Kulturalno – Ekologicznego „Zielone Mazowsze”.

                · Przedkładając wyrok NSA z dnia 11.12.2003 r. GDDKiA Oddział w
                Białymstoku uznaje sprawę za zakończoną w trybie postępowania administracyjnego
                na etapie decyzji o WZiZT.

                · Złożenie w dniu 07.07.2005 r. wniosku do Podlaskiego Urzędu
                Wojewódzkiego o wydanie zezwolenia na realizację przedsięwzięcia polegającego na
                budowie obwodnicy Augustowa, zlokalizowanej na terenie obszaru Natura 2000.

                · Po zapoznaniu się na posiedzeniu w dniu 31.08.2005 r. z opiniami
                ekspertów i raportami o oddziaływaniu na środowisko na obszarach Natura 2000
                inwestycji p
                • artsg Tu jest całość 13.02.07, 10:22
                  tiny.pl/ch7t
        • jurek7 Re: RPO też jakiś gOOpi , ma wątpliwości ;( 13.02.07, 10:07
          artsg napisał:
          > NSA odrzucił wszystkie pozwy "ekologów"

          To ekolodzy składali pozwy do NSA???
          • artsg Re: RPO też jakiś gOOpi , ma wątpliwości ;( 13.02.07, 10:15
            jurek7 napisał:

            > artsg napisał:
            > > NSA odrzucił wszystkie pozwy "ekologów"
            >
            > To ekolodzy składali pozwy do NSA???
            >

            Tu masz historie procesów sądowych
            tiny.pl/ch7t
            • ave.duce Re: RPO też jakiś gOOpi , ma wątpliwości ;( 21.02.07, 20:10
              Jednak gOOpi !

              ;)
              • artsg Ten punkt sobie przeczytaj 21.02.07, 20:13
                ave.duce napisała:

                > Jednak gOOpi !
                >
                > ;)

                " 1994 r. – Ministrowie Transportu UE na konferencji na Krecie zalecają przebieg
                4 – ch transeuropejskich korytarzy transportowych przez Polskę, z których I
                korytarz Helsinki - Tallin – Ryga – Kowno – Warszawa winien przebiegać przez
                woj. podlaskie. Korytarze te objęte są priorytetem pomocowym Unii Europejskiej."
                • wiewiorzasta Re: Ten punkt sobie przeczytaj 21.02.07, 20:16
                  artsg napisał:

                  > ave.duce napisała:
                  >
                  > > Jednak gOOpi !
                  > >
                  > > ;)
                  >
                  > " 1994 r. – Ministrowie Transportu UE na konferencji na Krecie zalecają p
                  > rzebieg
                  > 4 – ch transeuropejskich korytarzy transportowych przez Polskę, z których
                  > I
                  > korytarz Helsinki - Tallin – Ryga – Kowno – Warszawa winien p
                  > rzebiegać przez
                  > woj. podlaskie. Korytarze te objęte są priorytetem pomocowym Unii Europejskiej.
                  > "
                  >


                  1. Co to ma do rzeczy?
                  2. W 1994 roku nie było województwa podlaskiego.
                  3. Województwo podlaskie dosyć duże jest.
                  pl.wikipedia.org/wiki/Podlaskie
    • twoj.psychiatra Postawmy tam Złote Tarasy albo inne Bielany 13.02.07, 10:35
      po co nam to zielsko! Wyciąć w cholerę. Nic nie jest tak piękne jak równo
      obcięte kostki chodnikowe lub równo wylany asfalt.
      Artsg na Mikrostra (MINIster już zajęty a poza tym to kwestia skali...)
      Środowiska a Polska będzie rosła w siłę a ludzie żyli dostatniej.

      Nieh Rzyje Artsg - dżłofiek o fłaźcifym podeiździu do Źrodowizga!!!!
    • artsg Sianokosy w dolinie Rospudy. Foto nr 3 14.02.07, 22:52
      www.pracownia.org.pl/prac/index.php?d=dzialania&e=artykuly&idm=121&id=468
    • banme1 Wybetonowac! rzeke krzyknal maly pedal! 14.02.07, 22:59
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka