Gość: Piotr IP: *.gpd.com.pl 18.04.03, 10:10 I bardzo dobrze. Nigdy więcej Renault... sorry Citro... eee aaa uuu - Mirage'y. :) Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Castrol Re: Podpisana umowa na dostawę F-16 IP: 62.111.215.* 18.04.03, 10:16 Brawo Olek i Leszek ! AWS-iarze pewnie by do dzisiaj negocjowali (w nieskończoność).Pan B.Komorowski to ci...a bez jaj. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pink Re: Podpisana umowa na dostawę F-16 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.03, 15:45 Barania głowo...a kto negocjował kontrakt gazowy z Rosją. Czy jest on korzystny dla strony polskiej? Do myślenia używaj głowy nie dupy. Odpowiedz Link Zgłoś
gabrielacasey Za Falcony pierwsza lapowke wzial juz najwyrazniej... 18.04.03, 17:08 Szeremietew czy tez jego sekretarz (vide; UTAJNIONY przebieg jego procesu). I co to bylo? Moze SLD? SLD i tu takze AWS "godnie" kontynuowala. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mk 'gabbie' - jak falcony to czemu do Szwecji? Mysl! IP: *.twcny.rr.com 18.04.03, 18:29 Jak to niby wg ciebie za falcony to czemu byl na promie do Szwecji? Mysl troche...i nie plec byle co. Poza tym to jest to podejrzenie a nie wyrok ostateczny. Uwazaj co piszesz bo cie ktos moze capnac za pomowienie. Nie skazany=niewinny. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lukasz ILE WYNOSI MNOZNIK!!!??I co robi tam PROKOM??? IP: 195.116.133.* 18.04.03, 10:38 to sa dla mnie istotne wiadomosci!A co do inwestycji offsetpwych to jak tak bedzie wygladalo tak jak wyglada inwestycja OPEL AG to lepiej nie myslec jak reszta bedzie wygladac! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dyzio Re: ILE WYNOSI MNOZNIK!!!??I co robi tam PROKOM?? IP: *.mega.tmns.net.au 18.04.03, 11:28 No no, znaczy ze offset jest pomnozony przez dwanascie i my im dostarczymy to co na liscie dwanascie razy taniej czy drozej? Trzeba przyznac ze z informacji w Gazecie nic nie wynika. Jest jakas lista firm i co z tego. A tak naprawde na cholere nam te samoloty? Zeby je uroczyscie ochrzcic? Za pare lat to bedzie zlom. A czesci zapasowe beda kosztowac oj beda. A moze do muzeum przyjazni Polsko Radziec, pardon Ameryckiej? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: GrzeM Nie, to nie będzie złom! IP: *.chello.pl 18.04.03, 12:06 Nic nowszego nam nie potrzeba, nawet Amerykanie teraz żałują że zbudowali F-22, który w dzisiejszych czzasach jest zbędny! Pamiętaj, że B-52 pochodzące z początku lat '50 nadal są używane i bardzo skuteczne! A F-16 to dobry samolot, i "zgodny z NATO", a to wystarczy. Pozdro! G. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Boniek Re: Polska Mocarstwem IP: *.ny325.east.verizon.net 18.04.03, 14:12 To bardzo dobra wiadomosc. Powinnismy kupic tez samoloty nowej generacji z lockheada x-35. Stocznia Szczecinska powinna wybudowac przynajmniej dwa lotniskowce dla naszej marynarki. Czolg Twardy powinien byc jeszcze bardziej udoskonalony. W Mielcu wystartowac produkcje smiglowca Apach i Cobra. Czas tez powaznie pomyslec nad bronia strategiczna. Musimy miec bron atomowa to podstawa silnego panstwa. Potrzebny jest tez system rakietowy zdolny wykrywac samoloty z technologia Stealth. Marynarka powinna rowniez otrzymac przynajmnie z 5 nowej generacji okretow podwodnych najlepiej atomowych zdolnych do przenoszenia rakiet podobnych do typu Polaris. Naszym celem powinno rowniez byc umieszczenia pierwszego polskiego satality i to przed 2010 rokiem. Powinnismy odoskonalic nasza artylerie i zakupic halbice i dziala samobiezne. Polska powinna rowniez w ramach offsetu wyprodukowac dla nas pare samolotow typu Awacs. Mam jeszcze pare innych pomyslow ale to bedzie w nastepnej czesci mojej bajki Strategiczne cele rozwoju polskiego sektora militarnego do roku 2020 . :)) Haahaahahhaahhahahahahahaah Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: vinka Re: ILE WYNOSI MNOZNIK!!!??I co robi tam PROKOM?? IP: *.nv.nv.cox.net 18.04.03, 15:02 Gość portalu: Dyzio napisał(a): > No no, znaczy ze offset jest pomnozony przez dwanascie i my im > dostarczymy to co na liscie dwanascie razy taniej czy drozej? > Trzeba przyznac ze z informacji w Gazecie nic nie wynika. Jest > jakas lista firm i co z tego. > A tak naprawde na cholere nam te samoloty? Zeby je uroczyscie > ochrzcic? > Za pare lat to bedzie zlom. A czesci zapasowe beda kosztowac oj > beda. A moze do muzeum przyjazni Polsko Radziec, pardon > Ameryckiej? tez sie pytam po co nam te samoloty. ale tu przeciez chodzilo o otwarcie PL rynku zbytu na zabawki wojenne made in USA. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tomek Re: Podpisana umowa na dostawę F-16 IP: *.unregistered.net.telenergo.pl 18.04.03, 11:48 Te inwestycje to pomoc dla zbrojeniówki. Offset się skończy a problem zostanie. Nie ma nic o inwestycjach np. typu green field, od których zależy spadek bezrobocia. A towary które zakupią wyprodukują obecne przedsiębiorstwa bez zwiększania nakładów. Szkoda tego offsetu szkoda. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ewa Re: Podpisana umowa na dostawę F-16 IP: *.acn.pl 18.04.03, 12:14 Czy prawdziwa jest pogloska, ze w ramach umowy offsetowej maja byc wydobywane zloza zelaza i wanadu w Suwalskim Parku Krajobrazowym????????? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: baba ruina Parku Kajobrazowego IP: *.proxy.aol.com 18.04.03, 16:25 Gość portalu: Ewa napisał(a): > Czy prawdziwa jest pogloska, ze w ramach umowy offsetowej maja > byc wydobywane zloza zelaza i wanadu w Suwalskim Parku > Krajobrazowym????????? chyba to mial byc Uranium i Plutonium, i podobno w parku tez maja zbudowc tajne, czesciowo podziemne Polskie Centrum Atomowe, tak ze zubry chyba sie na stale juz przeniosa za granice; ale chyba trawe na zubrowke mozna ze szklarni (no chyba nie musi byc obsikana przez zubra) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Piotreq Re: Podpisana umowa na dostawę F-16 IP: 80.48.245.* 18.04.03, 13:14 Prokom hehe Zamowią system komputerowy w prokomie. 70% ceny bedzie stanowil sprzet i soft z usa :) Rafineria Gdanska hehe Teraz wiadomo dlaczego bedzie miala zloza w iraku,,bo bedzie wlasnoscia jakiegos koncernu amerykanskiego pięknie !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: www A ty Piotreq bedziesz na smyczy i w kagancu...:-)) IP: *.dialsprint.net 18.04.03, 14:19 Bo strach sluchac takiego czarnowidzacego proroka. Odpowiedz Link Zgłoś
gabrielacasey WWW. Piotr moze wykrakac, choc lepiej, gdyby NIE 18.04.03, 17:19 Falcony Aggressor nie sa zle, nie gorsze - a nawet lepsze - niz wiekszosc kontrkandydatow z tej oferty przetargowaej, nie o jakosc tego samolotu chodzi i bezwzgledna koniecznosc modernizacji polskiej armii, nawet jesli tylko o sprzt tutaj chodzi. Caly problem w OFFSECIE - na ile jest korzystny dla Polski. GW podala liste firm, ktore na tym skorzystaja, pod czescia (Mielec, Swidnik itp) bym sie podpisala, czesc - jako prywatne firmy naszej umilowanej komuny (Prokom) budzi tu niepokoj. A najwiekszy problem w tym, ze ta informacja GW jest tak ogolna, ze za diabla nic nie mowi, brak danych, by korzystnosc tego offsetu lub jej brak realistycznie rozwazac. I w tym wlasnie sek - dyskutujemy, gdy faktycznie nie ma o czym, DANYCH nam nie dano. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ruski Re: Polscy debile IP: *.look.ca 18.04.03, 14:28 kupili kupe zlomu i po co to komu...chlop potega jest i basta! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zibi Prokom - będą pisać program do inwentaryzacji samlotów IP: *.p.lodz.pl 18.04.03, 14:28 Wszystko wskazuje na to, że Prokom będzie pisał program do inwentaryzacji zakupionych 60 samolotów. Żeby tylko nie było opóźnień jak z ZUSEM, bo się ich nie doliczymy. Pieniądze nie grają roli. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mk 'gabbie' - boli cie ze nie Jas? IP: *.twcny.rr.com 18.04.03, 18:33 zly dzien, gabbie? lepiej pilnuj tych Brytow co sprzedaja tajemnice ruskim... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ww Re: Podpisana umowa na dostawę F-16 IP: *.rzeszow.cvx.ppp.tpnet.pl 18.04.03, 16:43 Czesi bez offsetu produkują 800000 samochodów. Astra 2 za rok zejdze z produkcji. Nie ma co. Amerykanie to mają talent do robienia pieniędzy. Offset wypełniony i stare maszyny "wypchane" Ale zrobiliśmy interes?! Tak dalej towarzyszu Zmyłer Odpowiedz Link Zgłoś
gabrielacasey Bo Czesi MADRZEJSI. I to nie USA i Zydow wina, ze 18.04.03, 17:21 Polak byl i pozostal glupi przed szkoda i ze Polska, jak zawsze, nierzadem stoi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Cruel Re: Bo Czesi MADRZEJSI. I to nie USA i Zydow wina IP: *.proxy.aol.com 18.04.03, 17:34 A gdzie link do "polish jokes"? I to z Yale. He? Odpowiedz Link Zgłoś
gabrielacasey Nozyce sie odezwaly? Ty tez z tych "mundrych"? 18.04.03, 18:04 A jesli chodzi o linka to czemu nie: www.concentric.net/~mrglueck/jokepols.html Ten zbiorek istnieje. I nie ja go pisalam, a osoba, ktora sie w US ceni. Czesi takze niewatpliwie duzo LEPIEJ wykorzystuja dane im mozliwosci i linie pomocowe Unii (Polacy potrafili ZWRACAC z juz przyznanych srodkow i ponad 20 mln euro rocznie). Maja tez duzo lepsza opinie jako partner gospodarczy i inwestycyjny ( inwestycje obce na glowe mieszkanca 3 x wyzsze nizli w Polsce, w liczbach bezwzglednych prawie tyle samo miliardow USD na tego "malucha" ile na Polske; bezrobocie nieporownywalnie nizsze itd.itp). Czy to juz NIKOGO nie wolno pochwalic, by Polaczek sie nie obrazal? I czy jaskrawym przypadkom polskiej glupoty (a moze polskiej korupcji, polskiej zachlannosci, polskiemu "po nas tylko potop" itd. itp.) naprawde Zyd czy Amerykanin winien? Stuknij sie, kolego, w glowe! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obcy Banda niedorobionych marud i placzek IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 18.04.03, 16:56 Jak dlugo ten piekny kraj wytrzyma takie obsmarkane kompleksami spoleczenstwo - nie wiem. Straciliscie z braku inicjatywy dziesiatki miliardow dolarow przez ostatnie 13 lat. Gornicy, rolnicy na jalmuznie oplacanej z podatkow ubogich a wam sie normalny kontrakt nie podoba. Owszem, nalezy sie polsce plan marshalla bis, ale i bez tego ten ogrom potencjalu jaki JEST w tym nieglupim i wyksztalconym niezle narodzie tworzy ogromne perspektywy, a kretyni wola marudzic. Kazdy normalny czlowiek cieszy sie z tego co ma a czasy ida, ze zeby to utrzymac co sie ma to trzeba sie zbroic i zbroic i jeszcze raz zbroic a nie jaja sobie robic z siebie samego, opluwac siebie samych i ponizac publicznie wszystko co polskie. Swinie Odpowiedz Link Zgłoś
gabrielacasey Obcy, spokojnie, policz do dziesieciu... Wez oddech... 18.04.03, 17:30 Bo az tak sie zoladkowac nie warto. Napisalam, co powinnam napisac: modernizacja armii niezbedna, falcony nie takie zle, caly problem w offsecie. A do jego oceny GW nie podala danych. I nie chodzi mi o to, czy amerykanscy kontrahenci "oszukali" - nagocjacje, to twarda sprawa i kazdy chce jak najlepiej dla wlasnej firmy - normalka. Mnie raczej chodzi o to, czy nasi negocjatorzy do negocjacji sie nadawali, o kontrole, czy przypadkiem po raz kolejny nie zastapili dobra publicznego (bo na zakup falconow ida publiczne pieniadze) dobrem wlasnej prywatnej kieszeni (i ten niepokoj jest uzasadniony w przypadku Procomu)czy kieszeni sponsorow wlasnej partii. I jesli, panie Piotrze, uwazasz taka spoleczna kontrole za zbedna w dzisiejszej Polsce, to ja sie na ciebie naprawde obraze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Emily Re: Banda niedorobionych marud i placzek IP: *.nv.nv.cox.net 18.04.03, 19:39 Gość portalu: obcy napisał(a): > wam sie normalny kontrakt nie podoba. > Owszem, nalezy sie polsce plan marshalla bis, > ale i bez tego ten ogrom potencjalu jaki JEST > w tym nieglupim i wyksztalconym niezle narodzie > tworzy ogromne perspektywy, a kretyni wola marudzic. > Kazdy normalny czlowiek cieszy sie z tego co ma > a czasy ida, ze zeby to utrzymac co sie ma to trzeba sie > zbroic i zbroic i jeszcze raz zbroic a nie jaja sobie > robic z siebie samego, opluwac siebie samych i > ponizac publicznie wszystko co polskie. > Swinie Witaj Obcy, i po co znow nam ublizasz? Przeciez taki zly nie jestes. ja nie widze potrzeby zeby sie zbroic na potege. Polska bedac w Unii nie bedzie miala wrogow. Wiec po co te wszystkie F-16 i inne bardzo drogie zabawki. Im wiecej tego dranstwa w rekach mezczyzn, tym wiecej pokusy, zeby wywolywac wojny agresywne. pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hebe Re: Banda niedorobionych marud i placzek IP: *.devs.futuro.pl 18.04.03, 21:07 Gość portalu: Emily napisał(a): > > ja nie widze potrzeby > zeby sie zbroic na potege. Polska bedac w Unii nie bedzie miala wrogow. Wiec po > > co te wszystkie F-16 i inne bardzo drogie zabawki. Im wiecej tego dranstwa w > rekach mezczyzn, tym wiecej pokusy, zeby wywolywac wojny agresywne. > pozdrawiam To chyba nie tak. To nie sa zabawki! To koniecznosc. Po to trzeba sie zbroic, by ewentualny wrog nam nie zagrazal. W przeciwnym razie jestesmy lakomym kąskiem. Bezbronnym. A mieszkanie zamykasz na klucz, gdy z niego wychodzisz? Klucz jest Twoja bronia. A panstwo - musi miec wojsko uzbrojone. Panstwa sie na klucz nie zamknie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Baltyk Re: Podpisana umowa na dostawę F-16 IP: *.proxy.aol.com 18.04.03, 17:54 16 pytan o F16. 1. Dlaczego Gazeta Wyborcza uzywa nowomowy (np. offset) do zrelacjonowania czytelnikom postanowien umowy? 2. Dlaczego tuba propagandowa nie posluzy sie normalnym POLSKIM jezykiem do przekazania ludziom prawdy: offset oznacza ze zaciagniemy 12 mld nowych dlugow! 3. Ile na zaciagnieciu tych dlugow skorzysta przecietny Polak a ile nie-Polacy mieszkajacy w Polsce lub gdzie indziej? 4. Jaka proporcja z "offsetu" to twardy majatek ktory przysporzy Polsce bogactwa? 5. Jaka proporcja z "offsetu" to koszty konsultacji, analiz, koszty manipulacyjne, obsluga dlugow, programy komputerowe ktore za dwa lata beda sie nadawaly na wysypisko smieci itd? 6. Jaka cene zaplacila Polska ze jeden F16 a jaka placily inne kraje? 7. Czy po otrzymaniu F16 Obrona Powietrzna Polski bedzie w stanie zniszczyc w eventualnym konflikcie samoloty Berkut (SU 37) i Mig 1.44? 8. Prezydent Putin podobno sie rozchorowal gdy uslyszal ze Polska kupila F16. Z przerazenia czy ze smiechu? 9. Dlaczego o wyborze samolotu decydujacy glos mieli "cywile" a nie specjalisci lotnictwa? 10. Czy Polska moze obronic sie przed Rosja lub Ukraina? (przypominam, obecnie mamy 2003 nie 1920). Jesli nie - to ktory z samolotow bylby lepszy do ukrycia przed wrogiem, ladowania na polowych lotniskach, drogach i autostradach (bez spadochronu hamujacego)i zadania dotkliwych strat (zniechecajacych wroga do dalszego ataku) Grippen czy F16? 11. Kupujac F16 pozyskalismy przyjazn USA, zrazilismy sasiadow z Europy. Dlaczego Polska dyplomacja nie potrafi zawrzec kontraktu w ktorym pozyskalaby przyjaciol i nie zrazila nikogo? 12. Czy przed zakupem ktos zadal czolowym asom Polkich Sil Powietrznych pytanie: "ktorym samolotem chcielibyscie bronic naszej ojczyzny?" 13. Jesli za pare lat okaze sie ze decyzja o zakupie byla nafaszerowana klamstewkami, czy ci ktorzy zdecydowali i podpisali umowe zaplaca za to swoim majatkiem? 14. Ile nowych miejsc pracy przybedzie dzieki tej umowie? 15. Przedwojenna Polska miala wspaniale tradycje w konstrukcji samolotow. Czy po transferze technologii z firmy Lockheed Martin bedziemy w stanie skonstruowac przynajmiej nasz wlasny samolot szkoleniowy, czy tez nasi konstruktorzy powinni zajac sie prowadzeniem sklopow galanteryjnich? 16. Czy dzieki tej umowie staniemy sie "tygrysem przemyslu zbrojeniowege Europy Wschodniej", zaopatrujacym w czesci zamienne naszych sasiadow i nowych czlonkow NATO czy tez najwiekszym dluznikiem tej czesci Europy? Odpowiedz Link Zgłoś
gabrielacasey Na te pytania juz ZA POZNO !!! 18.04.03, 18:26 Byla na to pora, gdy zaczeto mowic o tym przetargu: z tego, co mi wiadomo (a wiadomo sporo), to mirage lepiej by sie nadawaly do walki obronnej w warunkach europejskich, nie wymagaja takiej infrastruktury lotniczej, jak falcony, a i Swidnik w ramach wyzszego francuskiego offsetu mial produkowac czesci zamienne. To wiem - nie wiem jak z grippenem, ale wiem, ze...nie ma go na stanie RAF (lub jest, ale sie nim malo lata, musialabym meza spytac, ale wybyl chwilowo z domu - to major RAF). Wybrano falcony - i znow z tego, co wiem, to ciagle nie jest zly samolot, choc konstruowany w celach wojny zaczepnej z daleka poza granicami wlasnego kraju (i ja sie tu Amerykanom nie dziwie - dla nich to moze i optymalne). Wiem tez, ze lotnictwo niemieckie zakupilo pewna czesc ostatnich migow i ze zmienia im elektronike na nowoczesniejsza, ze dla Niemcow ten wariant byl najbardziej optymalny. I ze migow w RAF sie nie lekcewazy. Wiem tez, ze juz za rzadow AWS mowiono o lapowce za falcony (coz, koncern jakby z korupcji tez slynal), i ze zdaje sie to potwierdzac takze utajniony proces sekretarza Szeremietiewa, ale mniejsza o wiekszosc. Stalo sie, co stalo, falcon przetarg wygral. I zaczely sie tajemnice z offsetem, wycieczka do USA znanych kochankow SLD i prywatyzatorow publicznego do wlasnej kieszeni jak Gudzowaty (ex-Kolmex) czy Kulczyk. A teraz ta lista z Procomem. Nie podoba mi sie to, czuje smrod prywaty i interesikow partyjnych, za ktore znow caly narod bedzie placic. I niech placi, jesli glupi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mk 'gabbie' za duzo pytluje jak na zone ... IP: *.twcny.rr.com 18.04.03, 18:38 oficera RAF-u...prosisz sie o 'ogon', gabbie? czasem jest lepiej mniej mowic :P Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Grasshopper Re: Na te pytania juz ZA POZNO !!! IP: *.proxy.aol.com 18.04.03, 19:48 Wcale sie nie dziwie, ze maz gabrielicasey wybyl. A co mial chlopina zrobic majac taka cholere w domu? I moge sie zalozyc, ze pewnego pieknego dnia wybedzie na dobre, bo z psycho mozna wytrzymac, ale tylko do czasu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obcy To nie ja powinienem Ci odpowiedziec IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 19.04.03, 05:04 Jak sie masz Baltyk Gość portalu: Baltyk napisał(a): > 16 pytan o F16. > 1. Dlaczego Gazeta Wyborcza uzywa nowomowy (np. offset) do > zrelacjonowania czytelnikom postanowien umowy? ---who cares? > 2. Dlaczego tuba propagandowa nie posluzy sie normalnym POLSKIM > jezykiem do przekazania ludziom prawdy: offset oznacza ze > zaciagniemy 12 mld nowych dlugow! ---bo pozyczka i offset to nie to samo. > 3. Ile na zaciagnieciu tych dlugow skorzysta przecietny Polak a > ile nie-Polacy mieszkajacy w Polsce lub gdzie indziej? ---tyle ile bedzie umial z tego wyciagnac dla siebie!!!!!!!!!!!!!!! > 4. Jaka proporcja z "offsetu" to twardy majatek ktory przysporzy > Polsce bogactwa? ---kazda zlotowka moze pracowac dalej lub zostac spozyta i wysrana. > 5. Jaka proporcja z "offsetu" to koszty konsultacji, analiz, > koszty manipulacyjne, obsluga dlugow, programy komputerowe ktore > za dwa lata beda sie nadawaly na wysypisko smieci itd? ---who cares? > 6. Jaka cene zaplacila Polska ze jeden F16 a jaka placily inne > kraje? ---who cares? > 7. Czy po otrzymaniu F16 Obrona Powietrzna Polski bedzie w > stanie zniszczyc w eventualnym konflikcie samoloty Berkut (SU > 37) i Mig 1.44? ---nie, a Ty myslisz, ze o to chodzi? Berkut nie wszedl do produkcji i pewnie nie wejdzie. Dalszy los Mig 1.44 moze Tobie jest znany bo mnie nie. > 8. Prezydent Putin podobno sie rozchorowal gdy uslyszal ze > Polska kupila F16. Z przerazenia czy ze smiechu? ---to nie ma najmniejszego znaczenia jaki to samolot, tylko jak jest wyposazony i czy jest to wyposazenie umozliwiajace stosowania taktyki przewidzianej dla samolotow IV generacji, dlatego Grippen odpada w przedbiegach, bo nie bedziemy do niego dokupywac za nie wiem ile miliardow systemu obrony plot. > 9. Dlaczego o wyborze samolotu decydujacy glos mieli "cywile" a > nie specjalisci lotnictwa? ---a kto pisal ta konstytucje i kto gwarantowal cywilna kontrole nad wojskiem? > 10. Czy Polska moze obronic sie przed Rosja lub Ukraina? > (przypominam, obecnie mamy 2003 nie 1920). Jesli nie - to ktory > z samolotow bylby lepszy do ukrycia przed wrogiem, ladowania na > polowych lotniskach, drogach i autostradach (bez spadochronu > hamujacego)i zadania dotkliwych strat (zniechecajacych wroga do > dalszego ataku) Grippen czy F16? ---sama sie nie obroni jeszcze hohohoho jak dlugo. Ale tez, choc to paranoiczna hipoteza, rosja na nas nie napadnie tylko na nato i lepiej, zeby to nato bylo z ameryka niz z francja i niemcami. > 11. Kupujac F16 pozyskalismy przyjazn USA, zrazilismy sasiadow z > Europy. Dlaczego Polska dyplomacja nie potrafi zawrzec > kontraktu w ktorym pozyskalaby przyjaciol i nie zrazila nikogo? ---jak mozesz byc tak niepowazny i uczucia przyjazni platac do interesow i polityki, to dyskwalifikuje wszystko co napisales. On the end of the day reality will be excersised. > 12. Czy przed zakupem ktos zadal czolowym asom Polkich Sil > Powietrznych pytanie: "ktorym samolotem chcielibyscie bronic > naszej ojczyzny?" ---po co? Jak to lata nie ma wiekszego znaczenia, jedynie ekonomiczne. Iskra moze byc wyposazona do IV generacji i tez dwie malutkie bombki odpalic i bezpiecznie wrocic. TYLKO TO SIE NIE OPLACA. > 13. Jesli za pare lat okaze sie ze decyzja o zakupie byla > nafaszerowana klamstewkami, czy ci ktorzy zdecydowali i > podpisali umowe zaplaca za to swoim majatkiem? ---jakimi klamstwami? Od tego bylo dwoch konkurentow, zeby te klamstwa odkryc, ujawnic i samemu wygrac przetarg. > 14. Ile nowych miejsc pracy przybedzie dzieki tej umowie? ---ani jednego, ale sporo sie utrzyma troche dluzej. > 15. Przedwojenna Polska miala wspaniale tradycje w konstrukcji > samolotow. Czy po transferze technologii z firmy Lockheed > Martin bedziemy w stanie skonstruowac przynajmiej nasz wlasny > samolot szkoleniowy, czy tez nasi konstruktorzy powinni zajac > sie prowadzeniem sklopow galanteryjnich? ---podziekuj polskim silom zbrojnym za "chec" do I22. Podziekuj dyrektorowi IL za marnowanie pieniedzy i przeciaganie bez powodu projektu. Podziekuj spoleczenstwu za wsparcie jakiego udziela widacym dziedzinom przemyslu polskiego. (Za 10% tego co sie doplaca do gornikow juz treningowy samolot by latal od 10 lat) > 16. Czy dzieki tej umowie staniemy sie "tygrysem przemyslu > zbrojeniowege Europy Wschodniej", zaopatrujacym w czesci > zamienne naszych sasiadow i nowych czlonkow NATO czy tez > najwiekszym dluznikiem tej czesci Europy? ---czy Ty jak dostajesz pierwsza prace to placzesz, ze nie jest to CEO tylko junior clerc. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: vizjoner Re: Podpisana umowa na dostawę F-16 IP: *.proxy.aol.com 18.04.03, 18:18 Hetman Zolkiewski dotarl do Moskwy, Adolf Gestykulant probowal ale mu kalesony przymarzly do dupy i musial popelnic samobojstwo, teraz pora na hetmana Kwasniewskigo. Polska od Odry po Kamcztke! Yaaa Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: laik Re: Podpisana umowa na dostawę F-16 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.04.03, 18:27 Czegoś tu nie rozumiem:RP wydaje 4,8 mld USD,a firmy amerykańskie robią RP prezent za 12 mld USD?Czy oni nie potrafią liczyć?Czy też liczą i to bardzo dobrze np.oddając linię do produkcji Astry II przyjmą wartość aktualną,a nie tą z III czy IV kwartału br.A do tego te "mnożniki"-co to jest i po co?Czy nie prościej tak skonstruować umowę,aby wszystko było jasne,a nie pierdzielić o jakichś "wartościach nominalnych" lub "wartości umowy z mnożnikami". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ,, Re: Podpisana umowa na dostawę F-16 IP: *.proxy.aol.com 18.04.03, 22:33 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: vin Potęgą nie będziemy IP: *.abo.wanadoo.fr 18.04.03, 22:45 www1.gazeta.pl/swiat/1,34181,1435140.html Potęgą nie będziemy Na koniec pytanie najważniejsze - jakie mogą być skutki obalenia reżimu Husajna dla naszego kraju? Zacznijmy od przypomnienia, że nacisk, jaki dziś kładą Amerykanie na oddłużenie Iraku, stawia w trudnej sytuacji Polskę i nasze firmy, którym kraj do niedawna rządzony przez Saddama winien jest jakieś 600-800 mln dol. Nie jest to suma powalająca z nóg, ale doniesienia, jakie pojawiły się w prasie, o rychłej spłacie dawnych zobowiązań Saddama przez nowy rząd, można między bajki włożyć. Coś może da się utargować na zasadzie transakcji wiązanej - np. korzystny kontrakt na dostawy ropy w zamian za redukcję długu. Jednak kolejka chętnych do zawarcia podobnych transakcji będzie długa, a Polacy wcale nie będą stali blisko okienka. Natomiast nadzieje na zyski z "odbudowy" - w domyśle: eksploatacji - Iraku są dosyć groteskowe i doskonale pasują do naszego charakteru narodowego. Chętnie bowiem wierzymy w cuda i prezenty, jakie należą nam się od losu. Według badań przeprowadzonych na zlecenie "Rzeczpospolitej" przez sopocką Pracownię Badań Społecznych aż dwie trzecie Polaków liczy na korzyści z odbudowy, a połowa sądzi, że Polska uzyska dostęp do tanich źródeł ropy. Zapewne wyobraziliśmy sobie, że oto jesteśmy mocarstwem kolonialnym, które jak równy z równym negocjuje z innymi imperiami podział stref wpływu. Podobno administracja USA zwróciła się do Polski o przygotowanie listy firm zainteresowanych interesami z Irakiem. Ma to być dywidenda za poparcie akcji militarnej w Zatoce Perskiej. Tyle że rząd amerykański gotów jest wyłożyć tylko skromną część pieniędzy, jakie są potrzebne na odbudowę Iraku. Kto da resztę? Nie czekając na odpowiedź, większość firm polskich, które zgłosiły gotowość do "odbudowy", powinna raczej pomyśleć o interesach w kraju." Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Taktoja Re: Potęgą nie będziemy IP: *.proxy.aol.com 22.04.03, 05:35 Gość portalu: vin napisał(a): > www1.gazeta.pl/swiat/1,34181,1435140.html > Potęgą nie będziemy > > Na koniec pytanie najważniejsze - jakie mogą być skutki obalenia > reżimu Husajna dla naszego kraju? > > Zacznijmy od przypomnienia, że nacisk, jaki dziś kładą > Amerykanie na oddłużenie Iraku, stawia w trudnej sytuacji Polskę > i nasze firmy, którym kraj do niedawna rządzony przez Saddama > winien jest jakieś 600-800 mln dol. Nie jest to suma powalająca > z nóg, ale doniesienia, jakie pojawiły się w prasie, o rychłej > spłacie dawnych zobowiązań Saddama przez nowy rząd, można między > bajki włożyć. Coś może da się utargować na zasadzie transakcji > wiązanej - np. korzystny kontrakt na dostawy ropy w zamian za > redukcję długu. Jednak kolejka chętnych do zawarcia podobnych > transakcji będzie długa, a Polacy wcale nie będą stali blisko > okienka. > > Natomiast nadzieje na zyski z "odbudowy" - w domyśle: > eksploatacji - Iraku są dosyć groteskowe i doskonale pasują do > naszego charakteru narodowego. Chętnie bowiem wierzymy w cuda i > prezenty, jakie należą nam się od losu. Według badań > przeprowadzonych na zlecenie "Rzeczpospolitej" przez sopocką > Pracownię Badań Społecznych aż dwie trzecie Polaków liczy na > korzyści z odbudowy, a połowa sądzi, że Polska uzyska dostęp do > tanich źródeł ropy. Zapewne wyobraziliśmy sobie, że oto jesteśmy > mocarstwem kolonialnym, które jak równy z równym negocjuje z > innymi imperiami podział stref wpływu. > > Podobno administracja USA zwróciła się do Polski o przygotowanie > listy firm zainteresowanych interesami z Irakiem. Ma to być > dywidenda za poparcie akcji militarnej w Zatoce Perskiej. Tyle > że rząd amerykański gotów jest wyłożyć tylko skromną część > pieniędzy, jakie są potrzebne na odbudowę Iraku. Kto da resztę? > > Nie czekając na odpowiedź, większość firm polskich, które > zgłosiły gotowość do "odbudowy", powinna raczej pomyśleć o > interesach w kraju." Irak zostanie odbudowany przez kilka panstw. Za odbudowe Iraku zaplaci Irak. Ameryka przez dlugi czas bedzie regulowala iracka demokracje i irackie dlugi. Jak?...Zobaczymy. Irak ma duzo oleju a USA doswiadczenie "biznesowe" i..... ciezka reke. Polska ma szanse udzialu w odbudowie Iraku. Czy Polska moze cos na tym zyskac? Napewno, ale od negocjacji nalezy odsunac "Michnikow i Rywanow" a to w dzisiejszej Polsce nie jest latwe. > Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Szabas Re: Podpisana umowa na dostawę F-16 IP: *.ains.net.au 19.04.03, 03:56 Adam Michnik Czemu polscy Żydzi powinni popierać wojnę w Iraku? Sprawa jest jasna, więc wyłożę ją w kilku słowach. Wojna w Iraku nie jest, jak wiadomo, wojną o wprowadzenie demokracji do Iraku, bowiem z równym powodzeniem można by wprowadzać na siłę demokrację w stylu zachodnim (liberalnym) do Burkina Faso czy Nowej Gwinei: rezultem będzie tylko demokracja fasadowa, a raczej jej parodia (jak na Nowej Gwinei, gdzie dygnitarze parlamentarni czy też niektórzy sędziowie wygladają i zachowują się jak małpy przebrane w stroje brytyjskich lordów). Nie jest to też, wbrew dość popularnej opinii, wojna o ropę. Amerykańskie koncerny kontrolują dość ropy w Ameryce Północnej i Południowej, a także w takich krajach jak Kuwejt czy szczególnie Arabia Saudyjska. Owszem, ropa Iracka się nam (to jest Żydom) przyda, ale nie teraz, a w nieco dalszej przyszłości. Stawką w tej wojnie jest bowiem na krótką metę kontrola nad całym Bliskim Wschodem, w celu zapewnienia bezpieczeństawa Izraelowi, a na dłuższą metę, kontrola Izraela, a właściwie Syjonizmu, nad całym Światem. Jest rzeczą oczywistą, że Izrael, a nawet Światowe Żydostwo, są na taką kontrolę po prostu za małe. Stąd będziemy kontrolować cały Świat przy pomocy potęgi militarnej USA. Stąd też obowiązkiem każdego Żyda, a szczególnie polskiego Żyda, jest pomoc Ameryce w osiągnięciu pełnej dominacji nas Światem. Pierwszą fazą w tej operacji było rozbicie Związku Sowieckiego – jedynego realnego przeciwnika USA, a przy okazji rozbicie tzw. Bloku Sowieckiego, a więc obalenie tzw. realnego socjalizmu w takich krajach jak Polska. Ten etap zakończyliśmy z pełnym sukcesem. Rosja nie jest obecnie żadnym konkurentem dla USA, a kraje takie jak Polska zostały całkowicie uzależnione od naszego (żydowskiego) kapitału, a w ich władzach jest coraz więcej Żydów. I tak w Polsce mamy naszego, żydowskiego prezydenta, ministra spraw zagranicznych czy prezesa Rady Polityki Pieniężnej. Podobnie, choć może nie aż tak dobrze, jest w innych krajach. Zresztą często, z przyczyn praktycznych, lepiej jest, jak np. premierem nie jest Żyd, a “nasz” goj, jak to jest np. obecnie w Polsce. Obecnie chodzi nam o pełną kontrolę Izraela nad Bliskim Wschodem. Irak to był tylko pierwszy etap. Należy też pamiętać, że USA będzie długo kontrolować w Iraku (podobnie jak w Afganistanie) tylko większe miasta i ważniejsze drogi, ale to nam na razie wystarczy. Naszym celem jest bowiem neutralizacja antyamerykańskiego, a więc też i antyżydowskiego reżymu w Iraku, oraz zajęcie Iranu i Syrii, a także większe podporządkowanie sobie Jordanii, aby umożliwić dalszą ekspansję terytorialną Izraela. Chodzi nam tu nie tylko o permanentne zajęcie Zachodniego Brzegu Jordanu, całej Jerozlimy oraz Strefy Gazy wraz z usunięciem na stałe Arabów z terenu Wielkiego Izraela, ale też utworzenie tzw. strefy ochronnej, czyli ponowną okupację przez Izrael Synaju, Libanu oraz dalszych części Jordanii i Syrii, tak, aby uniemożliwić inflitrację wrogich elementów arabskich na teren Izraela. Wymagać to będzie, oczywiście, ustanowienia całkowicie proamerykańskich, a więc też i całkowicie proizraelskich reżymów nie tylko w Iraku, ale też w Iranie, Syrii, Jordanii i Egipcie, oaz permanentnej okupacji Libanu przez połączone siły amerykańsko- izraelskie. W nieco dalszej perspektywie konieczne będzie zastąpienie wrogich nam reżymów takich krajach jak Libia czy Sudan, oraz niepewnych reżymów w takich krajach jak Algeria czy Maroko. Konieczne też będzie zastąpienie antyamerykańskich reżymów w Korei Północnej, Wietnamie czy na Kubie, a nawet w Malezji, lecz jest to sprawa na osobny referat. Obecnie najważniejsze jest bezwarunkowe poparcie wszystkich polskich Żydów dla wojny w Iraku, oraz dla polityki prezydenta Busha. I o takie poparcie występuję, poprzez mego przyjaciela, profesora Jehudę Bauera, do wszystkich polskich żydów w Australii, a szczególnie w Melbourne, z którym to pięknym miastem łączą mnie tak bardzo miłe wspomnienia. Adam Michnik (Tekst referatu odczytanego w Melbourne, Australia, w imieniu Adama Michnika przez profesora Jehudę Bauera). www-pso.adm.monash.edu.au/news/Story.asp?ID=904&SortType=15 Monash Newsline : Media Releases Radical Islam as dangerous as Nazism, says Holocaust expert 21 March 2003 Radical Islam is as dangerous to world democracy and freedom as Nazism and Communism, according to a world leader in the study of the Holocaust. Professor Yehuda Bauer, who is in Melbourne at the invitation of Monash University, will deliver a public lecture on Nazis, Communists, and radical Islamists on Sunday, March 23, at the Glen Eira Auditorium in Caulfield. Professor Bauer is Professor Emeritus of the Hebrew University, Jerusalem, and past Director of the International Institute for Holocaust Research, Yad Vashem, Jerusalem. The Director of Monash's Australian Centre for the Study of Jewish Civilisation, Professor Andrew Markus, said Professor Bauer had extensively studied totalitarian movements that threaten freedom and democracy. Professor Bauer believes that while conservative "fundamentalist" trends exist in all religions, radical Islamists differ in that they demand existing Arab states become Islamized and governed by religious law, not by democratic institutions. He says the aim of radical Islamists is to conquer and world and make it Islamic. Professor Bauer says if the West's response to the threat is "weak-kneed", the price will be on par, if not greater, than that the world paid for the rise of Nazism and Soviet Communism. What: Public lecture on Nazis, Communists and radical Islamists . Where: Glen Eira Auditorium, corner Glen Eira and Hawthorn Roads, Caulfield. When: Sunday, March 23 at 7.30pm. Cost: Admission $15, concession $12 . Contact: Miriam Munz on (03) 9905 2205 or email miriam.munz@education.monash.edu.au. For more information on Professor Bauer, contact Professor Andrew Markus, Director of Monash's Australian Centre for the Study of Jewish Civilisation at Monash University on 9905 2200. . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kz F-16 wspaniale walczyły w Iraku ! IP: 194.237.142.* 22.04.03, 12:36 A może w ogóle nie walczyły ? Po cholerę nam samoloty wojskowe, które Amerykanie już wycofali z użytku wojennego ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Taktoja Re: F-16 wspaniale walczyły w Iraku ! IP: *.proxy.aol.com 22.04.03, 21:53 Gość portalu: kz napisał(a): > A może w ogóle nie walczyły ? Po cholerę nam samoloty wojskowe, które > Amerykanie już wycofali z użytku wojennego ? Czy Polsce sa potrzebne samoloty wojskowe czy nie to inna rzecz. Natomiast o ile chodzi o jakosc F-16 Ty kz nie masz zielonego pojecia o czym Ty mowisz. Prace nad F-16A rozpoczely sie 1976 roku. Do uzytku wszedl w 1979 roku. w nastepnych latach byl stale modyfikowany. Jest zalozenie ze F-16 bedzie sluzyl wszystkim branzom Amerykanskich Sil Zbrojnych przez nastepne 30 lat. F-16 jwst uwazany jako jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy, tego rodzaju samolot. Zanim w przyszlosci cos napiszesz, pomysl co Ty wlasciwie wiesz na temat tego o czym chcesz pisac. W przeciwnym razie zadawaj pytania. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kz Re: F-16 wspaniale walczyły w Iraku ! IP: *.wise.edt.ericsson.se 24.04.03, 12:15 Gość portalu: Taktoja napisał(a): > F-16 jwst uwazany jako jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy, tego rodzaju > samolot. > Zanim w przyszlosci cos napiszesz, pomysl co Ty wlasciwie wiesz na temat > tego o czym chcesz pisac. W przeciwnym razie zadawaj pytania. Szanowny Panie Ekspercie Taktoja ! Bardzo cieszę się z faktu, że F-16 to najlepszy "tego rodzaju" samolot. Jakiego rodzaju ? Takiego, który nie jest potrzebny na wojnie. Po cholerę więc mamy kupować samoloty, których nie używa się prowadząc wojnę ? Kłaniam się durnowato i uniżenie. kz Odpowiedz Link Zgłoś