Dodaj do ulubionych

Podpisana umowa na dostawę F-16

IP: *.gpd.com.pl 18.04.03, 10:10
I bardzo dobrze. Nigdy więcej Renault... sorry Citro... eee aaa uuu - Mirage'y. :)
Obserwuj wątek
    • Gość: Castrol Re: Podpisana umowa na dostawę F-16 IP: 62.111.215.* 18.04.03, 10:16
      Brawo Olek i Leszek ! AWS-iarze pewnie by do dzisiaj
      negocjowali (w nieskończoność).Pan B.Komorowski to ci...a bez
      jaj.
      • Gość: pink Re: Podpisana umowa na dostawę F-16 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.03, 15:45
        Barania głowo...a kto negocjował kontrakt gazowy z Rosją. Czy
        jest on korzystny dla strony polskiej? Do myślenia używaj głowy
        nie dupy.
        • gabrielacasey Za Falcony pierwsza lapowke wzial juz najwyrazniej... 18.04.03, 17:08
          Szeremietew czy tez jego sekretarz (vide; UTAJNIONY przebieg
          jego procesu). I co to bylo? Moze SLD? SLD i tu takze
          AWS "godnie" kontynuowala.
          • Gość: mk 'gabbie' - jak falcony to czemu do Szwecji? Mysl! IP: *.twcny.rr.com 18.04.03, 18:29
            Jak to niby wg ciebie za falcony to czemu byl na promie do
            Szwecji? Mysl troche...i nie plec byle co. Poza tym to jest to
            podejrzenie a nie wyrok ostateczny. Uwazaj co piszesz bo cie
            ktos moze capnac za pomowienie. Nie skazany=niewinny.
    • Gość: Lukasz ILE WYNOSI MNOZNIK!!!??I co robi tam PROKOM??? IP: 195.116.133.* 18.04.03, 10:38
      to sa dla mnie istotne wiadomosci!A co do inwestycji offsetpwych
      to jak tak bedzie wygladalo tak jak wyglada inwestycja OPEL AG
      to lepiej nie myslec jak reszta bedzie wygladac!
      • Gość: Dyzio Re: ILE WYNOSI MNOZNIK!!!??I co robi tam PROKOM?? IP: *.mega.tmns.net.au 18.04.03, 11:28
        No no, znaczy ze offset jest pomnozony przez dwanascie i my im
        dostarczymy to co na liscie dwanascie razy taniej czy drozej?
        Trzeba przyznac ze z informacji w Gazecie nic nie wynika. Jest
        jakas lista firm i co z tego.
        A tak naprawde na cholere nam te samoloty? Zeby je uroczyscie
        ochrzcic?
        Za pare lat to bedzie zlom. A czesci zapasowe beda kosztowac oj
        beda. A moze do muzeum przyjazni Polsko Radziec, pardon
        Ameryckiej?
        • Gość: GrzeM Nie, to nie będzie złom! IP: *.chello.pl 18.04.03, 12:06
          Nic nowszego nam nie potrzeba, nawet Amerykanie teraz żałują że
          zbudowali F-22, który w dzisiejszych czzasach jest zbędny!
          Pamiętaj, że B-52 pochodzące z początku lat '50 nadal są używane
          i bardzo skuteczne!
          A F-16 to dobry samolot, i "zgodny z NATO", a to wystarczy.
          Pozdro!
          G.
          • Gość: Boniek Re: Polska Mocarstwem IP: *.ny325.east.verizon.net 18.04.03, 14:12
            To bardzo dobra wiadomosc. Powinnismy kupic tez samoloty nowej
            generacji z lockheada x-35. Stocznia Szczecinska powinna
            wybudowac przynajmniej dwa lotniskowce dla naszej marynarki.
            Czolg Twardy powinien byc jeszcze bardziej udoskonalony. W
            Mielcu wystartowac produkcje smiglowca Apach i Cobra. Czas tez
            powaznie pomyslec nad bronia strategiczna. Musimy miec bron
            atomowa to podstawa silnego panstwa. Potrzebny jest tez system
            rakietowy zdolny wykrywac samoloty z technologia Stealth.
            Marynarka powinna rowniez otrzymac przynajmnie z 5 nowej
            generacji okretow podwodnych najlepiej atomowych zdolnych do
            przenoszenia rakiet podobnych do typu Polaris. Naszym celem
            powinno rowniez byc umieszczenia pierwszego polskiego satality
            i to przed 2010 rokiem. Powinnismy odoskonalic nasza artylerie
            i zakupic halbice i dziala samobiezne. Polska powinna rowniez w
            ramach offsetu wyprodukowac dla nas pare samolotow typu Awacs.
            Mam jeszcze pare innych pomyslow ale to bedzie w nastepnej
            czesci mojej bajki Strategiczne cele rozwoju polskiego sektora
            militarnego do roku 2020 .


            :))

            Haahaahahhaahhahahahahahaah
        • Gość: vinka Re: ILE WYNOSI MNOZNIK!!!??I co robi tam PROKOM?? IP: *.nv.nv.cox.net 18.04.03, 15:02
          Gość portalu: Dyzio napisał(a):

          > No no, znaczy ze offset jest pomnozony przez dwanascie i my im
          > dostarczymy to co na liscie dwanascie razy taniej czy drozej?
          > Trzeba przyznac ze z informacji w Gazecie nic nie wynika. Jest
          > jakas lista firm i co z tego.
          > A tak naprawde na cholere nam te samoloty? Zeby je uroczyscie
          > ochrzcic?
          > Za pare lat to bedzie zlom. A czesci zapasowe beda kosztowac
          oj
          > beda. A moze do muzeum przyjazni Polsko Radziec, pardon
          > Ameryckiej?

          tez sie pytam po co nam te samoloty. ale tu przeciez chodzilo o
          otwarcie PL rynku zbytu na zabawki wojenne made in USA.
    • Gość: tomek Re: Podpisana umowa na dostawę F-16 IP: *.unregistered.net.telenergo.pl 18.04.03, 11:48
      Te inwestycje to pomoc dla zbrojeniówki. Offset się skończy a
      problem zostanie. Nie ma nic o inwestycjach np. typu green
      field, od których zależy spadek bezrobocia. A towary które
      zakupią wyprodukują obecne przedsiębiorstwa bez zwiększania
      nakładów. Szkoda tego offsetu szkoda.
    • Gość: Ewa Re: Podpisana umowa na dostawę F-16 IP: *.acn.pl 18.04.03, 12:14
      Czy prawdziwa jest pogloska, ze w ramach umowy offsetowej maja
      byc wydobywane zloza zelaza i wanadu w Suwalskim Parku
      Krajobrazowym?????????
      • Gość: baba ruina Parku Kajobrazowego IP: *.proxy.aol.com 18.04.03, 16:25
        Gość portalu: Ewa napisał(a):

        > Czy prawdziwa jest pogloska, ze w ramach umowy offsetowej maja
        > byc wydobywane zloza zelaza i wanadu w Suwalskim Parku
        > Krajobrazowym?????????
        chyba to mial byc Uranium i Plutonium, i podobno w parku tez
        maja zbudowc tajne, czesciowo podziemne Polskie Centrum Atomowe,
        tak ze zubry chyba sie na stale juz przeniosa za granice; ale
        chyba trawe na zubrowke mozna ze szklarni (no chyba nie musi byc
        obsikana przez zubra)
    • Gość: Piotreq Re: Podpisana umowa na dostawę F-16 IP: 80.48.245.* 18.04.03, 13:14
      Prokom hehe
      Zamowią system komputerowy w prokomie. 70% ceny bedzie stanowil
      sprzet i soft z usa :)
      Rafineria Gdanska hehe
      Teraz wiadomo dlaczego bedzie miala zloza w iraku,,bo bedzie
      wlasnoscia jakiegos koncernu amerykanskiego
      pięknie !!!
      • Gość: www A ty Piotreq bedziesz na smyczy i w kagancu...:-)) IP: *.dialsprint.net 18.04.03, 14:19
        Bo strach sluchac takiego czarnowidzacego proroka.
        • gabrielacasey WWW. Piotr moze wykrakac, choc lepiej, gdyby NIE 18.04.03, 17:19
          Falcony Aggressor nie sa zle, nie gorsze - a nawet lepsze - niz
          wiekszosc kontrkandydatow z tej oferty przetargowaej, nie o
          jakosc tego samolotu chodzi i bezwzgledna koniecznosc
          modernizacji polskiej armii, nawet jesli tylko o sprzt tutaj
          chodzi.
          Caly problem w OFFSECIE - na ile jest korzystny dla Polski. GW
          podala liste firm, ktore na tym skorzystaja, pod czescia
          (Mielec, Swidnik itp) bym sie podpisala, czesc - jako prywatne
          firmy naszej umilowanej komuny (Prokom) budzi tu niepokoj. A
          najwiekszy problem w tym, ze ta informacja GW jest tak ogolna,
          ze za diabla nic nie mowi, brak danych, by korzystnosc tego
          offsetu lub jej brak realistycznie rozwazac. I w tym wlasnie
          sek - dyskutujemy, gdy faktycznie nie ma o czym, DANYCH nam nie
          dano.
    • Gość: ruski Re: Polscy debile IP: *.look.ca 18.04.03, 14:28
      kupili kupe zlomu i po co to komu...chlop potega jest i basta!
    • Gość: Zibi Prokom - będą pisać program do inwentaryzacji samlotów IP: *.p.lodz.pl 18.04.03, 14:28
      Wszystko wskazuje na to, że Prokom będzie pisał program do
      inwentaryzacji zakupionych 60 samolotów. Żeby tylko nie było
      opóźnień jak z ZUSEM, bo się ich nie doliczymy. Pieniądze nie
      grają roli.
      • gabrielacasey Do tej inwentaryzacji to i 5 paluchow starczy 18.04.03, 17:12
        • Gość: mk 'gabbie' - boli cie ze nie Jas? IP: *.twcny.rr.com 18.04.03, 18:33
          zly dzien, gabbie? lepiej pilnuj tych Brytow co sprzedaja
          tajemnice ruskim...
    • Gość: mały wreszcie many pożądny samolot IP: *.matarnia.pl 18.04.03, 15:59
    • Gość: misiu super samolot IP: *.matarnia.pl 18.04.03, 16:00
    • Gość: ww Re: Podpisana umowa na dostawę F-16 IP: *.rzeszow.cvx.ppp.tpnet.pl 18.04.03, 16:43
      Czesi bez offsetu produkują 800000 samochodów.
      Astra 2 za rok zejdze z produkcji. Nie ma co. Amerykanie to mają
      talent do robienia pieniędzy. Offset wypełniony i stare
      maszyny "wypchane"
      Ale zrobiliśmy interes?! Tak dalej towarzyszu Zmyłer
      • gabrielacasey Bo Czesi MADRZEJSI. I to nie USA i Zydow wina, ze 18.04.03, 17:21
        Polak byl i pozostal glupi przed szkoda i ze Polska, jak zawsze,
        nierzadem stoi.
        • Gość: Cruel Re: Bo Czesi MADRZEJSI. I to nie USA i Zydow wina IP: *.proxy.aol.com 18.04.03, 17:34
          A gdzie link do "polish jokes"? I to z Yale. He?
          • gabrielacasey Nozyce sie odezwaly? Ty tez z tych "mundrych"? 18.04.03, 18:04
            A jesli chodzi o linka to czemu nie:

            www.concentric.net/~mrglueck/jokepols.html
            Ten zbiorek istnieje. I nie ja go pisalam, a osoba, ktora sie w US ceni.
            Czesi takze niewatpliwie duzo LEPIEJ wykorzystuja dane im mozliwosci i linie
            pomocowe Unii (Polacy potrafili ZWRACAC z juz przyznanych srodkow i ponad 20
            mln euro rocznie). Maja tez duzo lepsza opinie jako partner gospodarczy i
            inwestycyjny ( inwestycje obce na glowe mieszkanca 3 x wyzsze nizli w Polsce, w
            liczbach bezwzglednych prawie tyle samo miliardow USD na tego "malucha" ile na
            Polske; bezrobocie nieporownywalnie nizsze itd.itp). Czy to juz NIKOGO nie
            wolno pochwalic, by Polaczek sie nie obrazal? I czy jaskrawym przypadkom
            polskiej glupoty (a moze polskiej korupcji, polskiej zachlannosci,
            polskiemu "po nas tylko potop" itd. itp.) naprawde Zyd czy Amerykanin winien?
            Stuknij sie, kolego, w glowe!
    • Gość: obcy Banda niedorobionych marud i placzek IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 18.04.03, 16:56
      Jak dlugo ten piekny kraj wytrzyma takie obsmarkane
      kompleksami spoleczenstwo - nie wiem.
      Straciliscie z braku inicjatywy dziesiatki miliardow
      dolarow przez ostatnie 13 lat.
      Gornicy, rolnicy na jalmuznie oplacanej z podatkow
      ubogich a wam sie normalny kontrakt nie podoba.
      Owszem, nalezy sie polsce plan marshalla bis,
      ale i bez tego ten ogrom potencjalu jaki JEST
      w tym nieglupim i wyksztalconym niezle narodzie
      tworzy ogromne perspektywy, a kretyni wola marudzic.
      Kazdy normalny czlowiek cieszy sie z tego co ma
      a czasy ida, ze zeby to utrzymac co sie ma to trzeba sie
      zbroic i zbroic i jeszcze raz zbroic a nie jaja sobie
      robic z siebie samego, opluwac siebie samych i
      ponizac publicznie wszystko co polskie.
      Swinie
      • gabrielacasey Obcy, spokojnie, policz do dziesieciu... Wez oddech... 18.04.03, 17:30
        Bo az tak sie zoladkowac nie warto. Napisalam, co powinnam
        napisac: modernizacja armii niezbedna, falcony nie takie zle,
        caly problem w offsecie. A do jego oceny GW nie podala danych. I
        nie chodzi mi o to, czy amerykanscy kontrahenci "oszukali" -
        nagocjacje, to twarda sprawa i kazdy chce jak najlepiej dla
        wlasnej firmy - normalka. Mnie raczej chodzi o to, czy nasi
        negocjatorzy do negocjacji sie nadawali, o kontrole, czy
        przypadkiem po raz kolejny nie zastapili dobra publicznego (bo
        na zakup falconow ida publiczne pieniadze) dobrem wlasnej
        prywatnej kieszeni (i ten niepokoj jest uzasadniony w przypadku
        Procomu)czy kieszeni sponsorow wlasnej partii. I jesli, panie
        Piotrze, uwazasz taka spoleczna kontrole za zbedna w dzisiejszej
        Polsce, to ja sie na ciebie naprawde obraze.
      • Gość: Emily Re: Banda niedorobionych marud i placzek IP: *.nv.nv.cox.net 18.04.03, 19:39
        Gość portalu: obcy napisał(a):

        > wam sie normalny kontrakt nie podoba.
        > Owszem, nalezy sie polsce plan marshalla bis,
        > ale i bez tego ten ogrom potencjalu jaki JEST
        > w tym nieglupim i wyksztalconym niezle narodzie
        > tworzy ogromne perspektywy, a kretyni wola marudzic.
        > Kazdy normalny czlowiek cieszy sie z tego co ma
        > a czasy ida, ze zeby to utrzymac co sie ma to trzeba sie
        > zbroic i zbroic i jeszcze raz zbroic a nie jaja sobie
        > robic z siebie samego, opluwac siebie samych i
        > ponizac publicznie wszystko co polskie.
        > Swinie

        Witaj Obcy,
        i po co znow nam ublizasz? Przeciez taki zly nie jestes. ja nie widze potrzeby
        zeby sie zbroic na potege. Polska bedac w Unii nie bedzie miala wrogow. Wiec po
        co te wszystkie F-16 i inne bardzo drogie zabawki. Im wiecej tego dranstwa w
        rekach mezczyzn, tym wiecej pokusy, zeby wywolywac wojny agresywne.
        pozdrawiam
        • Gość: Hebe Re: Banda niedorobionych marud i placzek IP: *.devs.futuro.pl 18.04.03, 21:07
          Gość portalu: Emily napisał(a):
          >
          > ja nie widze potrzeby
          > zeby sie zbroic na potege. Polska bedac w Unii nie bedzie miala wrogow. Wiec
          po
          >
          > co te wszystkie F-16 i inne bardzo drogie zabawki. Im wiecej tego dranstwa w
          > rekach mezczyzn, tym wiecej pokusy, zeby wywolywac wojny agresywne.
          > pozdrawiam

          To chyba nie tak. To nie sa zabawki! To koniecznosc. Po to trzeba sie zbroic,
          by ewentualny wrog nam nie zagrazal. W przeciwnym razie jestesmy lakomym
          kąskiem. Bezbronnym.

          A mieszkanie zamykasz na klucz, gdy z niego wychodzisz? Klucz jest Twoja
          bronia. A panstwo - musi miec wojsko uzbrojone. Panstwa sie na klucz nie
          zamknie.



    • Gość: Baltyk Re: Podpisana umowa na dostawę F-16 IP: *.proxy.aol.com 18.04.03, 17:54
      16 pytan o F16.

      1. Dlaczego Gazeta Wyborcza uzywa nowomowy (np. offset) do
      zrelacjonowania czytelnikom postanowien umowy?
      2. Dlaczego tuba propagandowa nie posluzy sie normalnym POLSKIM
      jezykiem do przekazania ludziom prawdy: offset oznacza ze
      zaciagniemy 12 mld nowych dlugow!
      3. Ile na zaciagnieciu tych dlugow skorzysta przecietny Polak a
      ile nie-Polacy mieszkajacy w Polsce lub gdzie indziej?
      4. Jaka proporcja z "offsetu" to twardy majatek ktory przysporzy
      Polsce bogactwa?
      5. Jaka proporcja z "offsetu" to koszty konsultacji, analiz,
      koszty manipulacyjne, obsluga dlugow, programy komputerowe ktore
      za dwa lata beda sie nadawaly na wysypisko smieci itd?
      6. Jaka cene zaplacila Polska ze jeden F16 a jaka placily inne
      kraje?
      7. Czy po otrzymaniu F16 Obrona Powietrzna Polski bedzie w
      stanie zniszczyc w eventualnym konflikcie samoloty Berkut (SU
      37) i Mig 1.44?
      8. Prezydent Putin podobno sie rozchorowal gdy uslyszal ze
      Polska kupila F16. Z przerazenia czy ze smiechu?
      9. Dlaczego o wyborze samolotu decydujacy glos mieli "cywile" a
      nie specjalisci lotnictwa?
      10. Czy Polska moze obronic sie przed Rosja lub Ukraina?
      (przypominam, obecnie mamy 2003 nie 1920). Jesli nie - to ktory
      z samolotow bylby lepszy do ukrycia przed wrogiem, ladowania na
      polowych lotniskach, drogach i autostradach (bez spadochronu
      hamujacego)i zadania dotkliwych strat (zniechecajacych wroga do
      dalszego ataku) Grippen czy F16?
      11. Kupujac F16 pozyskalismy przyjazn USA, zrazilismy sasiadow z
      Europy. Dlaczego Polska dyplomacja nie potrafi zawrzec
      kontraktu w ktorym pozyskalaby przyjaciol i nie zrazila nikogo?
      12. Czy przed zakupem ktos zadal czolowym asom Polkich Sil
      Powietrznych pytanie: "ktorym samolotem chcielibyscie bronic
      naszej ojczyzny?"
      13. Jesli za pare lat okaze sie ze decyzja o zakupie byla
      nafaszerowana klamstewkami, czy ci ktorzy zdecydowali i
      podpisali umowe zaplaca za to swoim majatkiem?
      14. Ile nowych miejsc pracy przybedzie dzieki tej umowie?
      15. Przedwojenna Polska miala wspaniale tradycje w konstrukcji
      samolotow. Czy po transferze technologii z firmy Lockheed
      Martin bedziemy w stanie skonstruowac przynajmiej nasz wlasny
      samolot szkoleniowy, czy tez nasi konstruktorzy powinni zajac
      sie prowadzeniem sklopow galanteryjnich?
      16. Czy dzieki tej umowie staniemy sie "tygrysem przemyslu
      zbrojeniowege Europy Wschodniej", zaopatrujacym w czesci
      zamienne naszych sasiadow i nowych czlonkow NATO czy tez
      najwiekszym dluznikiem tej czesci Europy?
      • gabrielacasey Na te pytania juz ZA POZNO !!! 18.04.03, 18:26
        Byla na to pora, gdy zaczeto mowic o tym przetargu: z tego, co mi wiadomo (a
        wiadomo sporo), to mirage lepiej by sie nadawaly do walki obronnej w warunkach
        europejskich, nie wymagaja takiej infrastruktury lotniczej, jak falcony, a i
        Swidnik w ramach wyzszego francuskiego offsetu mial produkowac czesci zamienne.
        To wiem - nie wiem jak z grippenem, ale wiem, ze...nie ma go na stanie RAF (lub
        jest, ale sie nim malo lata, musialabym meza spytac, ale wybyl chwilowo z domu -
        to major RAF). Wybrano falcony - i znow z tego, co wiem, to ciagle nie jest
        zly samolot, choc konstruowany w celach wojny zaczepnej z daleka poza granicami
        wlasnego kraju (i ja sie tu Amerykanom nie dziwie - dla nich to moze i
        optymalne). Wiem tez, ze lotnictwo niemieckie zakupilo pewna czesc ostatnich
        migow i ze zmienia im elektronike na nowoczesniejsza, ze dla Niemcow ten
        wariant byl najbardziej optymalny. I ze migow w RAF sie nie lekcewazy.
        Wiem tez, ze juz za rzadow AWS mowiono o lapowce za falcony (coz, koncern jakby
        z korupcji tez slynal), i ze zdaje sie to potwierdzac takze utajniony proces
        sekretarza Szeremietiewa, ale mniejsza o wiekszosc. Stalo sie, co stalo, falcon
        przetarg wygral.
        I zaczely sie tajemnice z offsetem, wycieczka do USA znanych kochankow SLD i
        prywatyzatorow publicznego do wlasnej kieszeni jak Gudzowaty (ex-Kolmex) czy
        Kulczyk. A teraz ta lista z Procomem. Nie podoba mi sie to, czuje smrod prywaty
        i interesikow partyjnych, za ktore znow caly narod bedzie placic. I niech
        placi, jesli glupi.
        • Gość: mk 'gabbie' za duzo pytluje jak na zone ... IP: *.twcny.rr.com 18.04.03, 18:38
          oficera RAF-u...prosisz sie o 'ogon', gabbie? czasem jest
          lepiej mniej mowic :P
        • Gość: Grasshopper Re: Na te pytania juz ZA POZNO !!! IP: *.proxy.aol.com 18.04.03, 19:48
          Wcale sie nie dziwie, ze maz gabrielicasey wybyl. A co mial chlopina zrobic
          majac taka cholere w domu? I moge sie zalozyc, ze pewnego pieknego dnia
          wybedzie na dobre, bo z psycho mozna wytrzymac, ale tylko do czasu.
      • Gość: obcy To nie ja powinienem Ci odpowiedziec IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 19.04.03, 05:04
        Jak sie masz Baltyk

        Gość portalu: Baltyk napisał(a):
        > 16 pytan o F16.
        > 1. Dlaczego Gazeta Wyborcza uzywa nowomowy (np. offset) do
        > zrelacjonowania czytelnikom postanowien umowy?
        ---who cares?
        > 2. Dlaczego tuba propagandowa nie posluzy sie normalnym POLSKIM
        > jezykiem do przekazania ludziom prawdy: offset oznacza ze
        > zaciagniemy 12 mld nowych dlugow!
        ---bo pozyczka i offset to nie to samo.
        > 3. Ile na zaciagnieciu tych dlugow skorzysta przecietny Polak a
        > ile nie-Polacy mieszkajacy w Polsce lub gdzie indziej?
        ---tyle ile bedzie umial z tego wyciagnac dla siebie!!!!!!!!!!!!!!!
        > 4. Jaka proporcja z "offsetu" to twardy majatek ktory przysporzy
        > Polsce bogactwa?
        ---kazda zlotowka moze pracowac dalej lub zostac spozyta i wysrana.
        > 5. Jaka proporcja z "offsetu" to koszty konsultacji, analiz,
        > koszty manipulacyjne, obsluga dlugow, programy komputerowe ktore
        > za dwa lata beda sie nadawaly na wysypisko smieci itd?
        ---who cares?
        > 6. Jaka cene zaplacila Polska ze jeden F16 a jaka placily inne
        > kraje?
        ---who cares?
        > 7. Czy po otrzymaniu F16 Obrona Powietrzna Polski bedzie w
        > stanie zniszczyc w eventualnym konflikcie samoloty Berkut (SU
        > 37) i Mig 1.44?
        ---nie, a Ty myslisz, ze o to chodzi?
        Berkut nie wszedl do produkcji i pewnie nie wejdzie.
        Dalszy los Mig 1.44 moze Tobie jest znany bo mnie nie.
        > 8. Prezydent Putin podobno sie rozchorowal gdy uslyszal ze
        > Polska kupila F16. Z przerazenia czy ze smiechu?
        ---to nie ma najmniejszego znaczenia jaki to samolot, tylko
        jak jest wyposazony i czy jest to wyposazenie umozliwiajace
        stosowania taktyki przewidzianej dla samolotow IV generacji,
        dlatego Grippen odpada w przedbiegach, bo nie bedziemy do niego
        dokupywac za nie wiem ile miliardow systemu obrony plot.
        > 9. Dlaczego o wyborze samolotu decydujacy glos mieli "cywile" a
        > nie specjalisci lotnictwa?
        ---a kto pisal ta konstytucje i kto gwarantowal cywilna kontrole
        nad wojskiem?
        > 10. Czy Polska moze obronic sie przed Rosja lub Ukraina?
        > (przypominam, obecnie mamy 2003 nie 1920). Jesli nie - to ktory
        > z samolotow bylby lepszy do ukrycia przed wrogiem, ladowania na
        > polowych lotniskach, drogach i autostradach (bez spadochronu
        > hamujacego)i zadania dotkliwych strat (zniechecajacych wroga do
        > dalszego ataku) Grippen czy F16?
        ---sama sie nie obroni jeszcze hohohoho jak dlugo.
        Ale tez, choc to paranoiczna hipoteza, rosja na nas nie napadnie
        tylko na nato i lepiej, zeby to nato bylo z ameryka niz z francja
        i niemcami.
        > 11. Kupujac F16 pozyskalismy przyjazn USA, zrazilismy sasiadow z
        > Europy. Dlaczego Polska dyplomacja nie potrafi zawrzec
        > kontraktu w ktorym pozyskalaby przyjaciol i nie zrazila nikogo?
        ---jak mozesz byc tak niepowazny i uczucia przyjazni platac do
        interesow i polityki, to dyskwalifikuje wszystko co napisales.
        On the end of the day reality will be excersised.
        > 12. Czy przed zakupem ktos zadal czolowym asom Polkich Sil
        > Powietrznych pytanie: "ktorym samolotem chcielibyscie bronic
        > naszej ojczyzny?"
        ---po co? Jak to lata nie ma wiekszego znaczenia, jedynie ekonomiczne.
        Iskra moze byc wyposazona do IV generacji i tez dwie malutkie bombki
        odpalic i bezpiecznie wrocic. TYLKO TO SIE NIE OPLACA.
        > 13. Jesli za pare lat okaze sie ze decyzja o zakupie byla
        > nafaszerowana klamstewkami, czy ci ktorzy zdecydowali i
        > podpisali umowe zaplaca za to swoim majatkiem?
        ---jakimi klamstwami? Od tego bylo dwoch konkurentow, zeby te
        klamstwa odkryc, ujawnic i samemu wygrac przetarg.
        > 14. Ile nowych miejsc pracy przybedzie dzieki tej umowie?
        ---ani jednego, ale sporo sie utrzyma troche dluzej.
        > 15. Przedwojenna Polska miala wspaniale tradycje w konstrukcji
        > samolotow. Czy po transferze technologii z firmy Lockheed
        > Martin bedziemy w stanie skonstruowac przynajmiej nasz wlasny
        > samolot szkoleniowy, czy tez nasi konstruktorzy powinni zajac
        > sie prowadzeniem sklopow galanteryjnich?
        ---podziekuj polskim silom zbrojnym za "chec" do I22.
        Podziekuj dyrektorowi IL za marnowanie pieniedzy i przeciaganie
        bez powodu projektu. Podziekuj spoleczenstwu za wsparcie jakiego udziela
        widacym dziedzinom przemyslu polskiego. (Za 10% tego co sie doplaca do
        gornikow juz treningowy samolot by latal od 10 lat)
        > 16. Czy dzieki tej umowie staniemy sie "tygrysem przemyslu
        > zbrojeniowege Europy Wschodniej", zaopatrujacym w czesci
        > zamienne naszych sasiadow i nowych czlonkow NATO czy tez
        > najwiekszym dluznikiem tej czesci Europy?
        ---czy Ty jak dostajesz pierwsza prace to placzesz, ze nie jest to
        CEO tylko junior clerc.
    • Gość: vizjoner Re: Podpisana umowa na dostawę F-16 IP: *.proxy.aol.com 18.04.03, 18:18
      Hetman Zolkiewski dotarl do Moskwy, Adolf Gestykulant probowal
      ale mu kalesony przymarzly do dupy i musial popelnic
      samobojstwo, teraz pora na hetmana Kwasniewskigo. Polska od
      Odry po Kamcztke! Yaaa
    • Gość: laik Re: Podpisana umowa na dostawę F-16 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.04.03, 18:27
      Czegoś tu nie rozumiem:RP wydaje 4,8 mld USD,a firmy amerykańskie robią RP
      prezent za 12 mld USD?Czy oni nie potrafią liczyć?Czy też liczą i to bardzo
      dobrze np.oddając linię do produkcji Astry II przyjmą wartość aktualną,a nie tą
      z III czy IV kwartału br.A do tego te "mnożniki"-co to jest i po co?Czy nie
      prościej tak skonstruować umowę,aby wszystko było jasne,a nie pierdzielić o
      jakichś "wartościach nominalnych" lub "wartości umowy z mnożnikami".
    • Gość: ,, Re: Podpisana umowa na dostawę F-16 IP: *.proxy.aol.com 18.04.03, 22:33
    • Gość: vin Potęgą nie będziemy IP: *.abo.wanadoo.fr 18.04.03, 22:45
      www1.gazeta.pl/swiat/1,34181,1435140.html
      Potęgą nie będziemy

      Na koniec pytanie najważniejsze - jakie mogą być skutki obalenia
      reżimu Husajna dla naszego kraju?

      Zacznijmy od przypomnienia, że nacisk, jaki dziś kładą
      Amerykanie na oddłużenie Iraku, stawia w trudnej sytuacji Polskę
      i nasze firmy, którym kraj do niedawna rządzony przez Saddama
      winien jest jakieś 600-800 mln dol. Nie jest to suma powalająca
      z nóg, ale doniesienia, jakie pojawiły się w prasie, o rychłej
      spłacie dawnych zobowiązań Saddama przez nowy rząd, można między
      bajki włożyć. Coś może da się utargować na zasadzie transakcji
      wiązanej - np. korzystny kontrakt na dostawy ropy w zamian za
      redukcję długu. Jednak kolejka chętnych do zawarcia podobnych
      transakcji będzie długa, a Polacy wcale nie będą stali blisko
      okienka.

      Natomiast nadzieje na zyski z "odbudowy" - w domyśle:
      eksploatacji - Iraku są dosyć groteskowe i doskonale pasują do
      naszego charakteru narodowego. Chętnie bowiem wierzymy w cuda i
      prezenty, jakie należą nam się od losu. Według badań
      przeprowadzonych na zlecenie "Rzeczpospolitej" przez sopocką
      Pracownię Badań Społecznych aż dwie trzecie Polaków liczy na
      korzyści z odbudowy, a połowa sądzi, że Polska uzyska dostęp do
      tanich źródeł ropy. Zapewne wyobraziliśmy sobie, że oto jesteśmy
      mocarstwem kolonialnym, które jak równy z równym negocjuje z
      innymi imperiami podział stref wpływu.

      Podobno administracja USA zwróciła się do Polski o przygotowanie
      listy firm zainteresowanych interesami z Irakiem. Ma to być
      dywidenda za poparcie akcji militarnej w Zatoce Perskiej. Tyle
      że rząd amerykański gotów jest wyłożyć tylko skromną część
      pieniędzy, jakie są potrzebne na odbudowę Iraku. Kto da resztę?

      Nie czekając na odpowiedź, większość firm polskich, które
      zgłosiły gotowość do "odbudowy", powinna raczej pomyśleć o
      interesach w kraju."


      • Gość: Taktoja Re: Potęgą nie będziemy IP: *.proxy.aol.com 22.04.03, 05:35
        Gość portalu: vin napisał(a):

        > www1.gazeta.pl/swiat/1,34181,1435140.html
        > Potęgą nie będziemy
        >
        > Na koniec pytanie najważniejsze - jakie mogą być skutki obalenia
        > reżimu Husajna dla naszego kraju?
        >
        > Zacznijmy od przypomnienia, że nacisk, jaki dziś kładą
        > Amerykanie na oddłużenie Iraku, stawia w trudnej sytuacji Polskę
        > i nasze firmy, którym kraj do niedawna rządzony przez Saddama
        > winien jest jakieś 600-800 mln dol. Nie jest to suma powalająca
        > z nóg, ale doniesienia, jakie pojawiły się w prasie, o rychłej
        > spłacie dawnych zobowiązań Saddama przez nowy rząd, można między
        > bajki włożyć. Coś może da się utargować na zasadzie transakcji
        > wiązanej - np. korzystny kontrakt na dostawy ropy w zamian za
        > redukcję długu. Jednak kolejka chętnych do zawarcia podobnych
        > transakcji będzie długa, a Polacy wcale nie będą stali blisko
        > okienka.
        >
        > Natomiast nadzieje na zyski z "odbudowy" - w domyśle:
        > eksploatacji - Iraku są dosyć groteskowe i doskonale pasują do
        > naszego charakteru narodowego. Chętnie bowiem wierzymy w cuda i
        > prezenty, jakie należą nam się od losu. Według badań
        > przeprowadzonych na zlecenie "Rzeczpospolitej" przez sopocką
        > Pracownię Badań Społecznych aż dwie trzecie Polaków liczy na
        > korzyści z odbudowy, a połowa sądzi, że Polska uzyska dostęp do
        > tanich źródeł ropy. Zapewne wyobraziliśmy sobie, że oto jesteśmy
        > mocarstwem kolonialnym, które jak równy z równym negocjuje z
        > innymi imperiami podział stref wpływu.
        >
        > Podobno administracja USA zwróciła się do Polski o przygotowanie
        > listy firm zainteresowanych interesami z Irakiem. Ma to być
        > dywidenda za poparcie akcji militarnej w Zatoce Perskiej. Tyle
        > że rząd amerykański gotów jest wyłożyć tylko skromną część
        > pieniędzy, jakie są potrzebne na odbudowę Iraku. Kto da resztę?
        >
        > Nie czekając na odpowiedź, większość firm polskich, które
        > zgłosiły gotowość do "odbudowy", powinna raczej pomyśleć o
        > interesach w kraju."

        Irak zostanie odbudowany przez kilka panstw. Za odbudowe Iraku zaplaci Irak.
        Ameryka przez dlugi czas bedzie regulowala iracka demokracje i irackie
        dlugi. Jak?...Zobaczymy. Irak ma duzo oleju a USA doswiadczenie "biznesowe"
        i..... ciezka reke.
        Polska ma szanse udzialu w odbudowie Iraku. Czy Polska moze cos na tym
        zyskac? Napewno, ale od negocjacji nalezy odsunac "Michnikow i Rywanow"
        a to w dzisiejszej Polsce nie jest latwe.
        >
    • Gość: Szabas Re: Podpisana umowa na dostawę F-16 IP: *.ains.net.au 19.04.03, 03:56
      Adam Michnik
      Czemu polscy Żydzi powinni popierać wojnę w Iraku?

      Sprawa jest jasna, więc wyłożę ją w kilku słowach. Wojna w Iraku nie jest, jak
      wiadomo, wojną o wprowadzenie demokracji do Iraku, bowiem z równym powodzeniem
      można by wprowadzać na siłę demokrację w stylu zachodnim (liberalnym) do
      Burkina Faso czy Nowej Gwinei: rezultem będzie tylko demokracja fasadowa, a
      raczej jej parodia (jak na Nowej Gwinei, gdzie dygnitarze parlamentarni czy też
      niektórzy sędziowie wygladają i zachowują się jak małpy przebrane w stroje
      brytyjskich lordów). Nie jest to też, wbrew dość popularnej opinii, wojna o
      ropę. Amerykańskie koncerny kontrolują dość ropy w Ameryce Północnej i
      Południowej, a także w takich krajach jak Kuwejt czy szczególnie Arabia
      Saudyjska. Owszem, ropa Iracka się nam (to jest Żydom) przyda, ale nie teraz, a
      w nieco dalszej przyszłości.

      Stawką w tej wojnie jest bowiem na krótką metę kontrola nad całym Bliskim
      Wschodem, w celu zapewnienia bezpieczeństawa Izraelowi, a na dłuższą metę,
      kontrola Izraela, a właściwie Syjonizmu, nad całym Światem. Jest rzeczą
      oczywistą, że Izrael, a nawet Światowe Żydostwo, są na taką kontrolę po prostu
      za małe. Stąd będziemy kontrolować cały Świat przy pomocy potęgi militarnej
      USA. Stąd też obowiązkiem każdego Żyda, a szczególnie polskiego Żyda, jest
      pomoc Ameryce w osiągnięciu pełnej dominacji nas Światem. Pierwszą fazą w tej
      operacji było rozbicie Związku Sowieckiego – jedynego realnego przeciwnika USA,
      a przy okazji rozbicie tzw. Bloku Sowieckiego, a więc obalenie tzw. realnego
      socjalizmu w takich krajach jak Polska.

      Ten etap zakończyliśmy z pełnym sukcesem. Rosja nie jest obecnie żadnym
      konkurentem dla USA, a kraje takie jak Polska zostały całkowicie uzależnione od
      naszego (żydowskiego) kapitału, a w ich władzach jest coraz więcej Żydów. I tak
      w Polsce mamy naszego, żydowskiego prezydenta, ministra spraw zagranicznych czy
      prezesa Rady Polityki Pieniężnej. Podobnie, choć może nie aż tak dobrze, jest w
      innych krajach. Zresztą często, z przyczyn praktycznych, lepiej jest, jak np.
      premierem nie jest Żyd, a “nasz” goj, jak to jest np. obecnie w Polsce.

      Obecnie chodzi nam o pełną kontrolę Izraela nad Bliskim Wschodem. Irak to był
      tylko pierwszy etap. Należy też pamiętać, że USA będzie długo kontrolować w
      Iraku (podobnie jak w Afganistanie) tylko większe miasta i ważniejsze drogi,
      ale to nam na razie wystarczy. Naszym celem jest bowiem neutralizacja
      antyamerykańskiego, a więc też i antyżydowskiego reżymu w Iraku, oraz zajęcie
      Iranu i Syrii, a także większe podporządkowanie sobie Jordanii, aby umożliwić
      dalszą ekspansję terytorialną Izraela. Chodzi nam tu nie tylko o permanentne
      zajęcie Zachodniego Brzegu Jordanu, całej Jerozlimy oraz Strefy Gazy wraz z
      usunięciem na stałe Arabów z terenu Wielkiego Izraela, ale też utworzenie tzw.
      strefy ochronnej, czyli ponowną okupację przez Izrael Synaju, Libanu oraz
      dalszych części Jordanii i Syrii, tak, aby uniemożliwić inflitrację wrogich
      elementów arabskich na teren Izraela. Wymagać to będzie, oczywiście,
      ustanowienia całkowicie proamerykańskich, a więc też i całkowicie
      proizraelskich reżymów nie tylko w Iraku, ale też w Iranie, Syrii, Jordanii i
      Egipcie, oaz permanentnej okupacji Libanu przez połączone siły amerykańsko-
      izraelskie.

      W nieco dalszej perspektywie konieczne będzie zastąpienie wrogich nam reżymów
      takich krajach jak Libia czy Sudan, oraz niepewnych reżymów w takich krajach
      jak Algeria czy Maroko. Konieczne też będzie zastąpienie antyamerykańskich
      reżymów w Korei Północnej, Wietnamie czy na Kubie, a nawet w Malezji, lecz jest
      to sprawa na osobny referat. Obecnie najważniejsze jest bezwarunkowe poparcie
      wszystkich polskich Żydów dla wojny w Iraku, oraz dla polityki prezydenta
      Busha. I o takie poparcie występuję, poprzez mego przyjaciela, profesora Jehudę
      Bauera, do wszystkich polskich żydów w Australii, a szczególnie w Melbourne, z
      którym to pięknym miastem łączą mnie tak bardzo miłe wspomnienia.

      Adam Michnik

      (Tekst referatu odczytanego w Melbourne, Australia, w imieniu Adama Michnika
      przez profesora Jehudę Bauera).
      www-pso.adm.monash.edu.au/news/Story.asp?ID=904&SortType=15
      Monash Newsline : Media Releases

      Radical Islam as dangerous as Nazism, says Holocaust expert

      21 March 2003

      Radical Islam is as dangerous to world democracy and freedom as Nazism and
      Communism, according to a world leader in the study of the Holocaust.
      Professor Yehuda Bauer, who is in Melbourne at the invitation of Monash
      University, will deliver a public lecture on Nazis, Communists, and radical
      Islamists on Sunday, March 23, at the Glen Eira Auditorium in Caulfield.

      Professor Bauer is Professor Emeritus of the Hebrew University, Jerusalem, and
      past Director of the International Institute for Holocaust Research, Yad
      Vashem, Jerusalem.

      The Director of Monash's Australian Centre for the Study of Jewish
      Civilisation, Professor Andrew Markus, said Professor Bauer had extensively
      studied totalitarian movements that threaten freedom and democracy.

      Professor Bauer believes that while conservative "fundamentalist" trends exist
      in all religions, radical Islamists differ in that they demand existing Arab
      states become Islamized and governed by religious law, not by democratic
      institutions. He says the aim of radical Islamists is to conquer and world and
      make it Islamic.

      Professor Bauer says if the West's response to the threat is "weak-kneed", the
      price will be on par, if not greater, than that the world paid for the rise of
      Nazism and Soviet Communism.

      What: Public lecture on Nazis, Communists and radical Islamists .

      Where: Glen Eira Auditorium, corner Glen Eira and Hawthorn Roads, Caulfield.

      When: Sunday, March 23 at 7.30pm.

      Cost: Admission $15, concession $12 .

      Contact: Miriam Munz on (03) 9905 2205 or email
      miriam.munz@education.monash.edu.au.

      For more information on Professor Bauer, contact Professor Andrew Markus,
      Director of Monash's Australian Centre for the Study of Jewish Civilisation at
      Monash University on 9905 2200. .


    • Gość: kz F-16 wspaniale walczyły w Iraku ! IP: 194.237.142.* 22.04.03, 12:36
      A może w ogóle nie walczyły ? Po cholerę nam samoloty wojskowe, które
      Amerykanie już wycofali z użytku wojennego ?
      • Gość: Taktoja Re: F-16 wspaniale walczyły w Iraku ! IP: *.proxy.aol.com 22.04.03, 21:53
        Gość portalu: kz napisał(a):

        > A może w ogóle nie walczyły ? Po cholerę nam samoloty wojskowe, które
        > Amerykanie już wycofali z użytku wojennego ?


        Czy Polsce sa potrzebne samoloty wojskowe czy nie to inna rzecz. Natomiast
        o ile chodzi o jakosc F-16 Ty kz nie masz zielonego pojecia o czym Ty mowisz.
        Prace nad F-16A rozpoczely sie 1976 roku. Do uzytku wszedl w 1979 roku.
        w nastepnych latach byl stale modyfikowany. Jest zalozenie ze F-16 bedzie
        sluzyl wszystkim branzom Amerykanskich Sil Zbrojnych przez nastepne 30 lat.
        F-16 jwst uwazany jako jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy, tego rodzaju
        samolot.
        Zanim w przyszlosci cos napiszesz, pomysl co Ty wlasciwie wiesz na temat
        tego o czym chcesz pisac. W przeciwnym razie zadawaj pytania.

        • Gość: kz Re: F-16 wspaniale walczyły w Iraku ! IP: *.wise.edt.ericsson.se 24.04.03, 12:15
          Gość portalu: Taktoja napisał(a):
          > F-16 jwst uwazany jako jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy, tego
          rodzaju
          > samolot.
          > Zanim w przyszlosci cos napiszesz, pomysl co Ty wlasciwie wiesz na temat
          > tego o czym chcesz pisac. W przeciwnym razie zadawaj pytania.

          Szanowny Panie Ekspercie Taktoja !
          Bardzo cieszę się z faktu, że F-16 to najlepszy "tego rodzaju" samolot. Jakiego
          rodzaju ? Takiego, który nie jest potrzebny na wojnie. Po cholerę więc mamy
          kupować samoloty, których nie używa się prowadząc wojnę ?

          Kłaniam się durnowato i uniżenie. kz
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka