dizel3 01.05.07, 02:27 ...babcia Wisława-ta co z zachwytu o krwawym Jozefie peany pisała-nagle oudziła sie demokratką,hehe.....Komuchy ze smietnika/kloaki historii kazdego reanimują-byleby samemu nie utonąc... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
hrabia.mileyski Re: poetka... 01.05.07, 02:39 Nie dezawuujcie szacownej osoby poetki Szymborskiej. To prawdopodobnie nie Jej chęć przemożna, ani żywy zapał sprawiły, ze nagle znalazła się w tym towarzystwie. To temu mniej szacownemu gronu zależało zapewne, by wtłamsić na swą listę kogoś z niewątpliwym nazwiskiem, ot, choćby noblistkę. Zyskali tym sposobem na powadze, a i towarzystwo w Brukseli, czy Paryżu będzie zachwycone. Mnie martwi co innego: czy wiekowa już Poetka na pewno wie, co z Nią usiłują zrobić ci pożal się Boże politycy. Odpowiedz Link Zgłoś
czapka-niewidka Re: poetka... 01.05.07, 02:46 niestety - prawdopodbnie wie, tak jak wiedziala co Stalin chcial z nia zrobic Odpowiedz Link Zgłoś
hrabia.mileyski Re: poetka... 01.05.07, 02:55 Jeśli byłoby tak, jak piszesz, mogłoby to również oznaczać, że obudziła sie w niej próżność. To taka zwyczajowa dolegliwość artystów. Być może wydaje Jej się, ze nie płaci wygórowanej ceny za ponowne wybrzmiewanie swego nazwiska na najbardziej liczących się salonach Europy. Bo kimże jest Ona, mój Boże, w tej polityce.... Odpowiedz Link Zgłoś
mysz_polna5 Re: poetka... 01.05.07, 02:56 dizel3 napisał: > ...babcia Wisława-ta co z zachwytu o krwawym Jozefie peany pisała-nagle > oudziła sie demokratką,hehe.....Komuchy ze smietnika/kloaki historii kazdego > reanimują-byleby samemu nie utonąc... 55555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555 Jeszcze ten 'zespol', powinien dokooptowac 'drogiego Bronislawa', drogiego 'Boleslawa' tez', Mazowieckiego, no i kogo tam jeszcze? Szkoda, ze moj faworyt 'Olin' sie nie zalapie. Podpadl preziowi. Odpowiedz Link Zgłoś