Dodaj do ulubionych

LPR ma znów 16% poparcia

02.10.03, 16:45
www.obw.com.pl/
Obserwuj wątek
    • Gość: Hahaha W oczach sie wam troi - tylko 6, pacanie ! IP: 209.234.166.* 02.10.03, 16:49
      rydzyk na widelcu

      Oszustwo podatkowe na wielką skalę, działalność
      niezgodna ze statutem i zakulisowe spekulacje akcjami
      spółki giełdowej. To nasze zarzuty wobec zakonu
      redemptorystów, Radia Maryja i dyrektora Tadeusza
      rydzyka. Żądamy przeprowadzenia wnikliwej kontroli
      działalności finansowej Radia Maryja i redemptorystów.
      Zbadania ich geszeftów.

      Sobie znanym sposobem weszliśmy w posiadanie dokumentów
      dotyczących niezwykłych operacji finansowych z początków
      tego roku. Najważniejszy z nich to zawarta 25 stycznia
      umowa cesji wierzytelności. Warszawska Prowincja
      Redemptorystów odkupiła wówczas od spółki POLKOMBI
      wierzytelności pieniężne, czyli weksle, dwóch osób
      fizycznych: Aleksandra R. i Jana Króla. Łączna wartość
      wierzytelności wynosi 4 392 000 zł, lecz POLKOMBI
      opyliło je tylko za 2 000 000.

      Szmal na transakcję spłynął na konto POLKOMBI przelewem
      bankowym 28 stycznia 2002 r. 2 miliony żywej gotówki
      pochodziły z konta Radia Maryja (patrz przelew nr 1).
      Następnego dnia, 29 stycznia, POLKOMBI przesłało na
      konto Polskiego Kredyt Banku 1 866 600 zł (patrz przelew
      nr 2). Była to zapłata za weksle, które wcześniej
      sprzedano redemptorystom.
      28 stycznia zarząd POLKOMBI, reprezentowany przez
      ówczesnego prezesa Kazimierza Woźniaka, podpisał bowiem
      z Polskim Kredyt Bankiem umowę cesji wierzytelności.
      Kupił od banku wierzytelności Aleksandra R. i Jana
      Króla, płacąc właśnie 1 866 600 zł.

      Skomplikowane? Nie tak bardzo. Po prostu spółka POLKOMBI
      posłużyła za pośrednika, za co skasowała uczciwie
      zarobione 133 400 zł prowizji. To często stosowany
      chwyt, gdy właściciel szmalu chce ukryć jego
      pochodzenie. Przepuszcza wówczas gotówkę przez różne
      spółki, licząc, że nikt nie dojdzie do źródła szmalu.
      Nazywa się to potocznie praniem pieniędzy.
      Niektórzy dodają: brudnych pieniędzy. Ale czy ktoś
      widział czyste?

      Oto, co powiedział nam na ten temat Kazimierz Woźniak,
      były prezes POLKOMBI, podpisany pod umowami z PKB i
      redemptorystami:

      – Czy pamięta pan transakcję polegającą na wykupieniu
      weksli prywatnych osób, a następnie odsprzedaniu ich
      zakonowi redemptorystów?

      – Pamiętam. Ale ja już nie jestem w POLKOMBI. Szczegółów
      nie pamiętam.

      – A kto pamięta?

      – Moi finansiści z firmy, na przykład pani Kochanowicz-
      Mańk. Mogę podać numer telefonu.

      – Czy ta transakcja była korzystna dla POLKOMBI?

      – Niewątpliwie na tym zarobiliśmy. Nic więcej nie jestem
      dziś w stanie powiedzieć.

      Proszę zwrócić uwagę na daty. POLKOMBI, które było w
      trudnej sytuacji finansowej, czekało na kasę od Radia
      Maryja. Dopiero po jej wpłynięciu nastąpił przelew na
      konto Polskiego Kredyt Banku. Obieg pieniądza był zatem
      inny, niż mogłoby to wynikać z dokumentów. Na wszelki
      wypadek, żeby przynajmniej na umowach daty się zgadzały,
      strony podpisały oświadczenie, że do umowy z 25 stycznia
      wkradł się błąd drukarski, bo rzeczywiście podpisano ją
      28 stycznia.

      Redemptoryści dali osobę prawną, a faktycznym płatnikiem
      było Radio Maryja ojca rydzyka. Czego bał się ojciec
      dyrektor? Czemu dał zarobić pośrednikowi, zamiast samemu
      kupić weksle? Dwóch doradców finansowych, gdy
      zapoznaliśmy się z dokumentami, odmówiło nam komentarza.
      Mimo życzliwości bali się, że "Kościół skończy z nimi".
      Trzeci zgodził się powiedzieć anonimowo:


      – To jest transakcja, której celem było ominięcie
      obowiązku podatkowego. Redemptoryści powinni zapłacić
      podatek od zysku, czyli różnicy między wartością weksli
      a ceną, za którą je kupili. Środki przeznaczone na
      transakcje powinni opodatkować, zanim jej dokonali, gdyż
      handel długami nie jest statutową działalnością zakonu
      zwolnioną z podatku. Mało tego, od momentu transakcji
      redemptoryści powinni prowadzić ewidencję podatkową.

      Warszawska Prowincja Redemptorystów jest kościelną osobą
      prawną. Korzysta ze zwolnienia podatkowego. Dotyczy ono
      jednak wyłącznie działalności statutowej wymienionej w
      art. 17 ustawy z 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym
      od osób prawnych. Art. 17 stanowi (uwaga, będzie ważny
      fragment dla kontroli skarbowej) o dochodach kościelnych
      osób prawnych z: niegospodarczej działalności
      statutowej; w tym zakresie kościelne osoby prawne nie
      mają obowiązku prowadzenia dokumentacji wymaganej przez
      przepisy Ordynacji podatkowej. Zatem w przypadku
      działalności gospodarczej, a taką jest handel długami,
      redemptoryści mają psi obowiązek prowadzić księgowość.
      Zwolnienie podatkowe z działalności gospodarczej dotyczy
      wyłącznie części przeznaczonej na cele: kultu
      religijnego, oświatowo-wychowawcze, naukowe, kulturalne,
      charytatywno-opiekuńcze oraz na konserwacje zabytków,
      prowadzenie punktów katechetycznych, inwestycje sakralne
      w zakresie: budowy, rozbudowy i odbudowy kościołów oraz
      kaplic, adaptację innych budynków na cele sakralne, a
      także innych inwestycji przeznaczonych na punkty
      katechetyczne i zakłady charytatywno-opiekuńcze (art. 17
      pkt 4b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych).
      Nigdzie nie ma mowy o zwolnieniu z podatku w handlu dłu-
      gami czy innej lichwie. Czyli, mówiąc krótko, zakon ojca
      rydzyka i jego radyjko orżnęli skarb państwa na gruby
      szmal, o czym niniejszym donosimy właściwym organom
      kontroli skarbowej, prokuraturze i innym zainteresowanym.

      Ile szmalu są winni redemptoryści państwu? Trudno
      wyliczyć. Nie wiadomo, ile takich lub podobnych
      transakcji przeprowadzili braciszkowie i ile z nich
      zostanie wykrytych. Od tego zależy też, jaką karę nałoży
      na nich urząd skarbowy. Mogą to być miliony złotych, ale
      bardziej dokuczliwa będzie dla redemptorystów
      konieczność prowadzenia rachunkowości takiej jak inne
      osoby prawne prowadzące działalność gospodarczą.

      Pozostaje jeszcze wyjaśnić, dlaczego Radio Maryja kupuje
      za 2 miliony weksle jakichś obywateli. Ustaliliśmy, że
      Aleksander R. jest mecenasem, a Jan Król to duchowny
      znany z eteru Radia Maryja i stron "Naszego Dziennika".
      To ojciec Jan Król, zamieszkały w Warszawie przy ulicy
      Karolkowej 49, czyli w siedzibie Warszawskiej Prowincji
      Redemptorystów. To właśnie on relacjonował spotkanie
      Radiomaryjców z Janem Pawłem II, w październiku tego
      roku w Watykanie. Obydwaj panowie za szmal pożyczony od
      Polskiego Kredyt Banku kupili w 2000 r. znaczny pakiet
      akcji szczecińskiej spółki giełdowej Espebepe. Dlaczego
      właśnie Espebepe? Nie mamy zielonego pojęcia. Skąd
      zakonnik miał szmal na kupienie ponad jednej czwartej
      akcji giełdowej spółki? Co było podstawą do udzielenia
      kredytu?

      – Nasz oddział popełnił w tej sprawie błąd – przyznaje
      proszący o anonimowość wysoki pracownik banku. –
      Udzielono kredytu, którego zastawem były weksle i konto
      w biurze maklerskim. Jednak myślę, że pożyczkobiorca
      mimo to musiał wykazać się posiadaniem sumy 150, a nawet
      200 proc. kredytu. Takie były wówczas przepisy kredytowe
      w naszym banku. Bardzo się ucieszyliśmy, gdy zgłosiła
      się spółka POLKOMBI z propozycją wykupu wierzytelności.
      Wobec drastycznego spadku notowań akcji, które kupili
      nasi dłużnicy, straciliśmy nadzieję na odzyskanie
      czegokolwiek.

      Faktycznie, obaj panowie wyszli na akcjach Espebepe jak
      Zabłocki na mydle. Kupowali je po ok. 9 zł.
      Teraz kurs tej spółki waha się wokół 10 gr, a w
      październiku wynosił nawet 2 gr (słownie: dwa). Należy
      jeszcze dodać, że szczeciński holding jest na skraju
      bankructwa i nie zanosi się na to, że stanie się
      giełdowym blue chipem. Czy znaczy to, że rydzyjkowi
      gracze giełdowi dali dupy, czy też kupnu szczecińskiej
      spółki przyświecał jakiś inny cel?

      Próbowaliśmy skontaktować się z panią Lidią Kochanowicz-
      Mańk. Robiliśmy to zawzięcie, bowiem kobieta ta zdaje
      się być postacią łączącą całą ciemną operację finansową
      Radia Maryja. W czasie gdy podpisywano dwie umowy cesji
      wierzytelności pani Lidia była w POLKOMBI dyrektorem
      generalnym zajmującym się finansami. Ta sama pani
      • Gość: Rodrig Falkenstein Re: W oczach sie wam troi - tylko 6, pacanie ! IP: *.it-net.pl 02.10.03, 17:17
        Ośrodek Badań wyborczych????

        To ci, którzy zawsze daja prawicy znacznie więcej niż im się nalezy - dlatego z
        takim upodobaniem ich wyniki cytował AWS. Jeśli dobrze pamiętam to ich ostatni
        sondarz przed wyborami prezydenckimi dawał Krzaklewskiemu przewage nad
        Kwaśniewskim. Ciekawy jestem ile Giertych zapłacił za owe "badania".
    • douglasmclloyd Re: LPR ma znów 16% poparcia 02.10.03, 16:52
      oszolom.z.radia.maryja napisał:

      > www.obw.com.pl/

      Ale tylko wśród sluchaczy Radia Maryja.
      • Gość: SLD-UPek Partia nasza przeżywa przejściowe trudności. IP: *.czajen.pl 02.10.03, 16:55
        • Gość: Hahaha no i sypnal sie tow. Szmaciak z LPR ! IP: 130.94.123.* 02.10.03, 17:00
    • Gość: Sławek Re: LPR ma znów 16% poparcia IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 02.10.03, 17:19
      To dobrze świadczy o Polakach. Tylko 16 % niedouczonych ciemniaków? Niemożliwe!
      • oszolom.z.radia.maryja Re: LPR ma znów 16% poparcia 02.10.03, 19:54
        To jest i tak 4 krotnie więcej niż partia która ponoć posiada monopol na
        mądrość czyli UW..poza tym Tylko CBOS daje lidze tak niewiarygodnie poparcie
        Demoskop i PBS dają nam pow 10% OBOP tez coś koło tego...
        CBOS _Centrum Bałamucenia Opinii Publicznej..założycielem tego ośrodka jest gen
        Jaruzelski...zrobił to w 1982 roku bo chciał sie dowiedzieć jaki jest stopień
        poparcia narodu dla stanu wojennego...CBOS zbadał i wyszło mu ze 99,9%...
    • wawerka_vel_wawerka chyba razem z Samoobroną 02.10.03, 20:43
      • oszolom.z.radia.maryja Re: chyba razem z Samoobroną 02.10.03, 20:59
        z Samoobroną nas niewiele łaczy
      • Gość: Hahaha i z PiSiakami ! Hahaha IP: 168.143.123.* 02.10.03, 21:27
        Najwazniejsze to dobre samopoczucie wierzacych w bzdury.
    • balzer OBW - kłamliwi manipulatorzy 02.10.03, 21:25
      W referendum unijnym przepowiadali: Tak-49% ; Nie-51%

      • oszolom.z.radia.maryja Re: OBW - kłamliwi manipulatorzy 02.10.03, 21:26
        balzer napisał:

        > W referendum unijnym przepowiadali: Tak-49% ; Nie-51%
        >
        - ale przed wypowiedzią papieża
      • oszolom.z.radia.maryja CBOS kłamie bardziej! 02.10.03, 21:28
        CBOS przed wyborami parlametarnymi przepowiadał ze LPR do sejmu się nie
        dostanie że dostanie najwyzej 4% a dostał prawie 8! przed wyborami
        samorządowymi do sejmików wojewódzkich LPRowi CBOS dawał poparcie rzędu 5-7%
        abywało ze tylko 1%!! a otrzymał 14,5%!!!!!!!!!!
      • Gość: Hahaha To sa nadworni statystycy rydzyka ! IP: 168.143.123.* 02.10.03, 21:29
        Dla pana rydzyka wyniki wg zyczen !
        • wesoly3 [...] 02.10.03, 22:41
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • oszolom.z.radia.maryja CBOS to statystycy od Michnika i Jaruzela 03.10.03, 18:55

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka