Dodaj do ulubionych

krakow - policja jak zomo za czasow sp. bolszewika

01.02.02, 08:25
Oficera policji znęcającego się nad bezbronnymi ludźmi sfilmowała szwajcarska
ekipa filmowa podczas zajść na miasteczku studenckim w Krakowie.

Scena pierwsza: trzej policjanci - dwaj umundurowani, jeden w cywilu - biegną
za młodym człowiekiem. Chłopak, prawdopodobnie pijany, ledwo trzyma się na
nogach, nie stawia oporu. Upada. Cywil kopie go w brzuch, potem - z większą
siłą - w głowę.

Scena druga: funkcjonariusze prowadzą dziewczynę. Rzucają nastolatkę na śnieg.
Leży skulona. Policjant podnosi ją za rękę. Cywil - znany z poprzedniego
ujęcia - kopie ją w odsłonięty brzuch. Ofiara zwija się z bólu.

Scena trzecia: młody mężczyzna siedzi na śniegu. Pilnuje go dwóch policjantów.
Podchodzi ten sam cywil. Z marszu wymierza kopniaka w okolice głowy. Wydaje
polecenia policjantom w mundurach. Jeden też kopie ofiarę i odprowadza ją za
kadr.

Trzej młodzi ludzie nie stawiali oporu, byli unieruchomieni przez policjantów.

Drastyczne fragmenty interwencji policji zarejestrowano na zapleczu sklepu koło
krakowskiego Klubu 38, którędy policja odprowadzała zatrzymanych do radiowozów.
Film, którego kopię mamy w redakcji, nagrała grupa dokumentalistów z firmy
Horizon Films w Genewie. W Krakowie rejestrowali koncert Punkowej Orkiestry
Świątecznej Pomocy. Kiedy przed klubem wybuchły zamieszki, włączyli kamery.

- Ta sytuacja nie miała prawa się zdarzyć! Czuję niesmak! - powiedział po
obejrzeniu filmu młodszy inspektor Wojciech Wujda, naczelnik miejskiego sztabu
policji w Krakowie. Na jego wniosek krakowski komendant policji wszczął wczoraj
postępowanie dyscyplinarne wobec brutalnego policjanta. Nie chce ujawnić jego
nazwiska ani funkcji. Według naszych informacji kopał oficer komendy miejskiej
policji Tomasz M.

Naczelnik Wujda był na miejscu zdarzeń. Na filmie widać nawet, jak wychodzi zza
kadru tuż po ostatnich kopniakach. Zapewnia, że nie zauważył bezprawnych
działań swych podkomendnych. Nie zarejestrowały ich również policyjne i
telewizyjne kamery, z których taśmy przejrzano w komendzie.

- To odosobniony przypadek, a nie standard. Nie usprawiedliwiam nikogo! Nawet w
takich sytuacjach policjantom nie mogą puszczać nerwy! - dodaje naczelnik Wujda.
Obserwuj wątek
    • bykk Re: krakow - policja jak zomo za czasow sp. bolszewika 01.02.02, 13:20
      Ten w cywilu,to widać "pozytywnie zweryfikowany" SB-ek!
      Teraz zostanie wydalony z Policji i pójdzie do tworzonej Agencji Bezpieczeństwa!
      Tam będzie to robił jak za starych "dobrych" czasów w "piwniczkach" SB!
    • Gość: Dzik Re: krakow - policja jak zomo za czasow sp. bolszewika IP: *.*.*.* 01.02.02, 13:53
      natt napisał(a):

      > Oficera policji znęcającego się nad bezbronnymi ludźmi
      sfilmowała szwajcarska
      > ekipa filmowa podczas zajść na miasteczku studenckim w
      Krakowie.
      >
      > Scena pierwsza: trzej policjanci - dwaj umundurowani,
      jeden w cywilu - biegną
      > za młodym człowiekiem. Chłopak, prawdopodobnie pijany,
      ledwo trzyma się na
      > nogach, nie stawia oporu. Upada. Cywil kopie go w
      brzuch, potem - z większą
      > siłą - w głowę.
      >
      > Scena druga: funkcjonariusze prowadzą dziewczynę.
      Rzucają nastolatkę na śnieg.
      > Leży skulona. Policjant podnosi ją za rękę. Cywil -
      znany z poprzedniego
      > ujęcia - kopie ją w odsłonięty brzuch. Ofiara zwija się
      z bólu.
      >
      > Scena trzecia: młody mężczyzna siedzi na śniegu.
      Pilnuje go dwóch policjantów.
      > Podchodzi ten sam cywil. Z marszu wymierza kopniaka w
      okolice głowy. Wydaje
      > polecenia policjantom w mundurach. Jeden też kopie
      ofiarę i odprowadza ją za
      > kadr.
      >
      > Trzej młodzi ludzie nie stawiali oporu, byli
      unieruchomieni przez policjantów.
      >
      > Drastyczne fragmenty interwencji policji zarejestrowano
      na zapleczu sklepu koło
      >
      > krakowskiego Klubu 38, którędy policja odprowadzała
      zatrzymanych do radiowozów.
      >
      > Film, którego kopię mamy w redakcji, nagrała grupa
      dokumentalistów z firmy
      > Horizon Films w Genewie. W Krakowie rejestrowali
      koncert Punkowej Orkiestry
      > Świątecznej Pomocy. Kiedy przed klubem wybuchły
      zamieszki, włączyli kamery.
      >
      > - Ta sytuacja nie miała prawa się zdarzyć! Czuję
      niesmak! - powiedział po
      > obejrzeniu filmu młodszy inspektor Wojciech Wujda,
      naczelnik miejskiego sztabu
      > policji w Krakowie. Na jego wniosek krakowski komendant
      policji wszczął wczoraj
      >
      > postępowanie dyscyplinarne wobec brutalnego policjanta.
      Nie chce ujawnić jego
      > nazwiska ani funkcji. Według naszych informacji kopał
      oficer komendy miejskiej
      > policji Tomasz M.
      >
      > Naczelnik Wujda był na miejscu zdarzeń. Na filmie widać
      nawet, jak wychodzi zza
      >
      > kadru tuż po ostatnich kopniakach. Zapewnia, że nie
      zauważył bezprawnych
      > działań swych podkomendnych. Nie zarejestrowały ich
      również policyjne i
      > telewizyjne kamery, z których taśmy przejrzano w
      komendzie.
      >
      > - To odosobniony przypadek, a nie standard. Nie
      usprawiedliwiam nikogo! Nawet w
      >
      > takich sytuacjach policjantom nie mogą puszczać nerwy!
      - dodaje naczelnik Wujda
      > .

      Faktycznie jak ZOMO.
      Policja na całym świecie potrafi robić takie numery.
      Oczywiście nikogo nie usprawiedliwiam.

      '- policja jak ZOMO'.
      Na szczęście kierownictwo MSW i Policji nie mogą tych
      faktów zataić, więc policja może najwyżej bywać jak ZOMO.
      I możemy mieć nadzieję, że sprawcy zostaną ukarani.
      Pomyślmy jakie to szczęście, że nie ma cenzury.
      Mogłem tę wiadomość przeczytać w interencie.
      Kilkanaście lat temu na przebitce lub powielaczu.
      O ile wcześniej by mnie nie złapano.

      Pozdrawiam.
      • bykk Re: krakow - policja jak zomo za czasow sp. bolszewika 01.02.02, 14:41
        Masz rację Dzik,a sprawę by zatuszowano jak Przemyka i może za 25 lat...?
        pozdrawiam
    • Gość: JAN Re: krakow - policja jak zomo za czasow sp. bolszewika IP: 216.94.44.* 01.02.02, 20:36
      Kara trzech lat za to, powiesic HUJA
      • Gość: Siekiera prawdziwi stróże prawa . IP: *.swietochlowice.dialup.inetia.pl 01.02.02, 21:15
        Jeden odpowie , tyle że nie na pewno !
        Od czego jest policja ? Pewnie każdy bez zająknięcia odpowie , że od
        zapewnienia obywatelom bezpieczeństwa . Słusznie !
        A co robiły pozostałe psy gdy policyjny bandyta katował ludzi?
        Po prostu patrzyli sobie , pewnie im jeszcze płacą za taką rozrywkę .
        W policji w całej Polsce jest kupa mętów , którzy czują się bezkarnie i mogą
        zrobić z człowiekiem co zechcą . Ewenementem w tym przypadku jest jedynie
        fakt , że istnieje dowód na taśmie filmowej , w przeciwnym przypadku nikt by
        się tym nie zainteresował . Przed sądem żaden oskarżony o stawianie czynnego
        oporu policji nie ma szans na uniknięcie kary. Większość spraw kończy się
        wyrokiem skazującym , świadkami są kolesie policjanci , a sądy zeznania
        oskarżonych traktują jako niewiarygodne.
        To następne bagno po służbie zdrowia , którego żadna siła nie rozpieprzy.
        Jedynie od czasu do czasu wskutek nieuwagi ktoś zrobi jakieś zdjęcie , nakręci
        filmik , jakiś pismak wysmaruje artykulik , za który zgarnie kasę , a wszystko
        zostanie po staremu .
        Bo to Polska właśnie !
        • natt Re: prawdziwi stróże prawa . 04.02.02, 09:37
        • Gość: rom Re: prawdziwi stróże prawa . IP: *.computerland.pl 04.02.02, 10:10
          Tak, ja też uważam że obowiązkiem Policji jest trzymanie nerwów na wodzy.
          W razie potrzeby mają broniąc naszego bezpieczeństwa ponosić ofiarę zdrowia i
          życia. W imię ideałów, bo przecież nie dla tych marnych pieniędzy które dostają.
          Dodatkowo obowiązkowo powinni kajać się i cierpliwie znosić pomówienia.
          No, a nade wszystko powinni być skuteczni (jak kamikadze).
          Pozdrawiam

          PS: nie mam żadnych związków z policją, służbowych ani prywatnych.
          • natt Re: prawdziwi stróże prawa . 05.02.02, 11:32
    • ptwo "Policja biła i bić będzie... 04.02.02, 21:14
      ... po to, żebyście wy, panowie posłowie mogli spokojnie obradować". Kto to
      powiedział, do kogo i kiedy? Mały konkursik!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka