Dodaj do ulubionych

Rumia dziękuje za fraszki !! :))

15.01.06, 02:45
niestety forum RUMIAnum jest totalnie zaniedbane, ale dziękuję że mimo to
zajrzałeś miły gościu w pomorskie progi ;)

P.S.
w pewnym sensie jesteśmy sąsiadami - urodziłem się i mieszkałem w Zabrzu :D
także może znajdziemy kiedyś wspólny język - bo jo slonskego ani mru mru :P
Obserwuj wątek
    • broneknotgeld Re: Rumia dziękuje za fraszki !! :)) 15.01.06, 11:57
      Hehe - toż dziynki za te podziynkowania.
      Łoglodom ta Rumia co roku ze szejść razy, dyć zowdy yno z łokyn SKM-ki.
      Możno trza bydzie kedyś wylyźć i se tam poszwyndać.
    • broneknotgeld Rumia 15.01.06, 12:13
      Czy te forum łonczy? -Ja!!!
      Toż dać linki z Rumii trza!
      www.rumianek.pl/
      www.rumia.mtk.pl/
      www.miasto.rumia.pl/
      www.foto.rumia.gd.pl/
    • broneknotgeld Rumia 15.01.06, 12:15
      80 lot tymu

      Łoziymdziesiont lot tymu Rumia fest urosła
      Toż wtedy se łona na Zagórze poszła
      Kazimierz chyciyła no i te Łężyce
      Wpiyrw to były jeji yno okolice

      Latoś dwie rocznice mogom se fajrować
      Rok ty "Wielki Rumi" przed łoczy nom dować
      Do tego dołożom gyburstag miejskości
      Dubeltowo przeca ze tym jest radości.

      (fraszka z 2004 roku)
      • broneknotgeld Re: Rumia 15.01.06, 12:16
        Mestwin II

        Bardzi go znomy z miana Mściwoja
        Syn Świyntopełka sławnego w bojach
        We Rumi dynkmal znojdziesz Mestwina
        Zocnym był princym - wiy to dziedzina

        Czi ślubne jednak syna niy dały
        We tym frasunek łon mioł niymały
        Ponoc skiż tego - szkryfna se tukej
        Zaś te Pomorze przi Polsce szukej.
        • broneknotgeld Re: Rumia 15.01.06, 12:20
          Gyburstag Rumi

          Dyć fufcig rokow już miastym jest
          Fajrować szłoby gyburstag fest
          Możno październik bydzie ciekawy
          Niy braknie w Rumi wtedy zabawy.
          • broneknotgeld Re: Rumia 18.09.06, 23:07
            Ech - powitom chnetko Rumia
            Tako jako zowdy umia.
            • broneknotgeld Re: Rumia 18.09.07, 18:42
              Pewno byda w Rumii jeszcze
              Tako mi naprowdy wierzcie.
              • broneknotgeld Re: Rumia 23.09.07, 14:22
                Rymową umia
                A jako Rumia?
                • broneknotgeld Re: Rumia 10.09.08, 23:13
                  Chnetko Rumia zaś łodwiydza
                  Tym raduja a niy biydza.
                  • broneknotgeld Re: Rumia 31.07.09, 21:53
                    Latoś tako samo bydzie
                    Fraszka z Rumii niy we biydzie.
                    • broneknotgeld Re: Rumia 20.07.10, 18:30
                      Z Rumiom zowdy mom radocha
                      Mono jeszcze szkryfna trocha.
                      • broneknotgeld Re: Rumia 03.07.11, 17:37
                        Chnetko zaś na Rumia kukna
                        Możno zaś coś ło niyj blukna.
                        • broneknotgeld Re: Rumia 28.06.12, 22:22
                          Rumia sie doczkała?
                          Rymow wiyncyj miała?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka