Dodaj do ulubionych

badania ginekologiczne na granicach od 1.01.2011

27.08.10, 10:05
wielce dewocyjny poseł PO-Jezusik Gowin przygotował projekt ustawy
wprowadzający od 1 stycznia 2011 obowiązkowe badania ginekologiczne
dla kobiet w wieku od 15 do 55 lat wyjeżdżających z kraju i
powracających.arcy Michalik zaakceptował wczoraj projekt o czym
zawiadomił prezydenta,premiera,przewodniczących parti itp,itp
stosownym edyktem dostarczonym przez gońca.
Obserwuj wątek
    • ponte_aronte weź nie żartuj 27.08.10, 10:39
      mało się nie nabrałem :)
      • ferrari.dubienieckich Re: weź nie żartuj 27.08.10, 10:42
        Bez jaj. Nawet Gowin by chyba czegos takiego nie wymyslil. :p
        • venus99 Re: weź nie żartuj 27.08.10, 10:44
          ja bym nie był taki pewny.
          podobno wniesiono już pierwszą poprawkę do projektu nowej ustawy-od
          badań mają być zwolnione posłanki PiS.
          • ferrari.dubienieckich Re: weź nie żartuj 27.08.10, 10:51
            venus99 napisał:

            > ja bym nie był taki pewny.
            > podobno wniesiono już pierwszą poprawkę do projektu nowej ustawy-
            od
            > badań mają być zwolnione posłanki PiS.

            W tym wypadku to szkoda pieniedzy na badania. Poslanki PiS z braku
            innej mozliwosci moga byc zapylane jedynie in vitro :)
    • zgred-zisko Re: badania ginekologiczne na granicach od 1.01.2 27.08.10, 10:58
      Ja bym wprowadził również - dla genetycznych patriotów - obowiązek
      ważenia czego trzeba przy wyjeździe i powrocie do kraju, celem
      sprawdzenia, czy przypadkiem nie roztrwonili gdzieś cennego materiału
      genetycznego.
      • lauriane Re: badania ginekologiczne na granicach od 1.01.2 27.08.10, 11:27
        zgred-zisko napisał:

        > Ja bym wprowadził również - dla genetycznych patriotów - obowiązek
        > ważenia czego trzeba przy wyjeździe i powrocie do kraju, celem
        > sprawdzenia, czy przypadkiem nie roztrwonili gdzieś cennego
        materiału
        > genetycznego.
        L. Hehe, no to Ty masz z glowy, nigdy go nie miales (poswiadczysz to
        bumaga ex-Ormowca na granicy....)
        J.C.
    • l.george.l Aleście Wy wszyscy naiwni 27.08.10, 11:36
      Przecież przepis, który - co prawda w formie soft - w niejakim stopniu
      monitoruje, co kobieta ma brzuchu i co zamierza z tym zrobić istnieje od 2009
      roku. Chcąc otrzymać becikowe należy przedstawić kwit od gina o zgłoszeniu się
      do 10. tygodnia ciąży do poradni. Jak myślicie, po co ten przepis wprowadzono?
      Chyba nie sądzicie, że w trosce o zdrowie kobiety.
      • etwas-geheimnis Re: Aleście Wy wszyscy naiwni 27.08.10, 11:42
        No czemu?
        • ferrari.dubienieckich Re: Aleście Wy wszyscy naiwni 27.08.10, 12:12
          etwas-geheimnis napisał:

          > No czemu?

          Zadajesz pytania jak Golde.
          • etwas-geheimnis Re: Aleście Wy wszyscy naiwni 27.08.10, 12:42
            A ty nie masz odwagi na nie odpowiedzieć:-) Wolisz ublizać;-)
      • wos9 Re: Aleście Wy wszyscy naiwni 27.08.10, 12:10
        l.george.l napisał:

        > Przecież przepis, który - co prawda w formie soft - w niejakim
        stopniu
        > monitoruje, co kobieta ma brzuchu i co zamierza z tym zrobić
        istnieje od 2009
        > roku. Chcąc otrzymać becikowe należy przedstawić kwit od gina o
        zgłoszeniu się
        > do 10. tygodnia ciąży do poradni. Jak myślicie, po co ten przepis
        wprowadzono?
        > Chyba nie sądzicie, że w trosce o zdrowie kobiety.
        >
        Kobieta zdecydowana na aborcję o kwitku nie myśli. Tak więc akurat
        ten przepis służy zdrowiu kobiety i jej dziecka.
        • ferrari.dubienieckich Re: Aleście Wy wszyscy naiwni 27.08.10, 12:13
          wos9 napisała:

          > l.george.l napisał:
          >
          > > Przecież przepis, który - co prawda w formie soft - w niejakim
          > stopniu
          > > monitoruje, co kobieta ma brzuchu i co zamierza z tym zrobić
          > istnieje od 2009
          > > roku. Chcąc otrzymać becikowe należy przedstawić kwit od gina o
          > zgłoszeniu się
          > > do 10. tygodnia ciąży do poradni. Jak myślicie, po co ten
          przepis
          > wprowadzono?
          > > Chyba nie sądzicie, że w trosce o zdrowie kobiety.
          > >
          > Kobieta zdecydowana na aborcję o kwitku nie myśli. Tak więc akurat
          > ten przepis służy zdrowiu kobiety i jej dziecka.
          >

          A co ma ten kwit wspolnego z becikowym? Ja myslalem, ze trzeba
          pokazac akt narodzin, a nie dowod o zaplodnieniu.
          • etwas-geheimnis Re: Aleście Wy wszyscy naiwni 27.08.10, 12:47
            Bo to logiczne co myslisz. Jednak gdzieś wyczytałem, że prawo do becikowego
            nabiera sie nie przez akt urodzenia , tylko przez zaswiadczenie o skutecznym
            stosunku.:-)
            • sclavus Re: Aleście Wy wszyscy naiwni 27.08.10, 16:18
              Czyli, kobiety skutecznie zgwałcone, prawa takiego (do becikowego)
              nie posiadają - czyż nie tak?
              • yoma Re: Aleście Wy wszyscy naiwni 27.08.10, 16:30
                Jak nie pójdą do ginekologa, to nie
            • wos9 Re: Aleście Wy wszyscy naiwni 28.08.10, 12:13
              etwas-geheimnis napisał:

              > Bo to logiczne co myslisz. Jednak gdzieś wyczytałem, że prawo do
              becikowego
              > nabiera sie nie przez akt urodzenia , tylko przez zaswiadczenie o
              skutecznym
              > stosunku.:-)

              Będę się upierać, że ten przepis służy wymuszeniu na kobietach
              ciężarnych, by jak najwcześniej trafiły pod opiekę lekarza. Poczytaj
              sobie, ile kobiet - głównie na wsiach i w małych miasteczkach - nie
              zawraca sobie głowy okresowym sprawdzaniem, jak rozwija się płód i
              czy im samym nie brakuje np. witamin.
              • etwas-geheimnis Re: Aleście Wy wszyscy naiwni 28.08.10, 12:17
                Ja uważam jednak że to służy ,,oszczednoscią" na becikowym. Urzednicze liczenie
                na niewiedzę zapłodnionych.
              • venus99 Re: Aleście Wy wszyscy naiwni 28.08.10, 15:36
                aż taki naiwny to ja bym nie był.
        • l.george.l Re: Aleście Wy wszyscy naiwni 27.08.10, 12:22
          wos9 napisała:

          [...]
          > Kobieta zdecydowana na aborcję o kwitku nie myśli. Tak więc akurat
          > ten przepis służy zdrowiu kobiety i jej dziecka.
          [...]

          W normalnym kraju tak bym ten przepis odebrał. Ale, że żyjemy pod okupacją
          watykańską i nigdzie w okolicznych krajach tak podle kobiet nie traktuje się jak
          w Polsce, to pozwolę sobie na własną interpretację intencji ustawodawcy, który
          jak od czasu do czasu się dowiadujemy, nawet w stołek nie pierdzi bez
          konsultacji z episkopatem.
        • etwas-geheimnis Re: Aleście Wy wszyscy naiwni 27.08.10, 12:45
          Pewnie tak sie to tłumaczy - jesli wcześnie zglosi, to juz o aborcji nie
          pomysli. Moim zdaniem, to chodzi raczej o to, że wiele kobiet może o tym
          przepisie nie wiedzieć, nie zglosi i przez to nie bedzie miało prawa do becikowego.
          • easz Re: Aleście Wy wszyscy naiwni 30.08.10, 14:02
            etwas-geheimnis napisał:

            > Pewnie tak sie to tłumaczy - jesli wcześnie zglosi, to juz o aborcji nie pomysli.

            Ale jeśli nawet "zgłoszę" - pójdę do gina, a potem się wyskrobię, to co? Co mi kto zrobi? Nico.

            > Moim zdaniem, to chodzi raczej o to, że wiele kobiet może o tym
            > przepisie nie wiedzieć, nie zglosi i przez to nie bedzie miało prawa do becikowego.

            Przepis jest rzeczywiście dwuznaczny i przede wszystkim nie miał zaplanowanego zaplecza, dlatego rozsypało się wszystko po kątach i zawieszono jego działanie, czy jak tam to nazwać. Niestety, trwają "prace" nad przywróceniem tego bubla a piszę "prace", bo niestety na tych samych zasadach a wciąż bez należnej organizacji i zaplecza. Zero nauczki. Zresztą, co to za polityka prorodzinna, która opiera się li tylko na becikowym, które normalnie starczy pewnie na wózek i skromny zapas pieluch, w dodatku jest wydzielane podejrzliwie i rygorystycznie jak jakimś przestępczyniom i przestępcom, ale pt. za urodzenie i każdemu?

            Mimo że przepis dwuznaczny, zawsze można olać kasę i iść kiedy się chce do lekarza, albo ...kiedy się dostanie po odstaniu w kolejce. I tyle sobie mogą kontrolować.
    • man_sapiens Gowinizmu ciąg dalszy - będzie kompromis 27.08.10, 15:58
      Myślę, że ten projekt ustawy zostanie uznany za zbyt radykalny. Gowin
      zaproponuje kompromis: każda kobieta w wieku od 13 do 60 roku życia będzie
      badana ginekologicznie co cztery. W razie zajścia w ciążę kobiety będą
      natychmiast zatrzymywane i kierowane do specjalnych obozów prenatalnych, gdzie
      będą dozwolone wizyty męża (ze ślubem kościelnym) i dzieci (ochrzczonych) raz na
      tydzień. Dzień w obozie zaczyna się modlitwą, potem spowiedź i msza. Zwolnienie
      z obozu następuje po 4 tygodniach od urodzenia dziecka.
      Niestawienie się na badanie ginekologiczne w terminie jest karane sądownie (od 3
      to 15 lat więzienia).
      PO zgłosi w senacie poprawki: w razie śmierci małżonka kobieta może uzyskać
      1-dniowy urlop na czas pogrzebu ale będzie pozostawać pod nadzorem policjanta.
      Poprawka Gowina: kobiety w wieku powyżej 24 lat uchylające się od zajścia w
      ciąże mogą być karane do 2 lat więzienia lub grzywną do 10000euro.
      Palikocie, ratuj!
      • man_sapiens erratum 27.08.10, 15:59
        będzie badana "co cztery tygodnie", oczywiście.
    • mr.sajgon Gratuluje wyborcom PO ;-))) 27.08.10, 16:11
      venus99 napisał:

      > wielce dewocyjny poseł PO-Jezusik Gowin przygotował projekt ustawy
      > wprowadzający od 1 stycznia 2011 obowiązkowe badania ginekologiczne
      > dla kobiet w wieku od 15 do 55 lat wyjeżdżających z kraju i
      > powracających.arcy Michalik zaakceptował wczoraj projekt o czym
      > zawiadomił prezydenta,premiera,przewodniczących parti itp,itp
      > stosownym edyktem dostarczonym przez gońca.

      Witam was w ciemnogrodzie PO ;-))))
      • venus99 Re: Gratuluje wyborcom PO ;-))) 27.08.10, 17:54
        wolę ciemnogród PO od pisuarowego.przynajmniej posmiać się można.
    • mm-18 Re: badania ginekologiczne na granicach od 1.01.2 27.08.10, 17:50
      To kolejny kamyk do sukcesu lewicy w najbliższych wyborach parlamentarnych.
      Trzeba wreszcie to całe towarzystwo wzajemnej adoracji i lizania kościelnych dup
      rozgonić i wprowadzić kraj do Europy. Jak widać niezbędna jest w Polsce Karta
      Praw i jej podpisanie to, moim zdaniem, tylko kwestia czasu. CIEKAWOSTKA !!! W
      zeszłym roku widziałem "ambulans" do robienia mammografii działający koło
      śmietnika vis a vis przychodni. Dosłownie stał przy śmietniku, a "rejestracja"
      była też przy tym śmietniku na stoliczku pod parasolem. W tym tygodniu widziałem
      w "akcji" OSTEOBUS. Wiecie gdzie? Na placu handlowym, jak niektórzy mówią,
      bazarku, pracujący przy rampie wyładowczej na tyłach "Biedronki", oczywiście ...
      koło śmietnika! Super kraj !!! Jak jakiś Pakistan! Można sobie cycki
      prześwietlić na śmietniku, albo zbadać kości na zapleczu "Biedronki" !!! Kiedy
      na bazarze będą działać dentyści pod parasolem? Kurwa!!! Jaka fajna ta opieka
      zdrowotna!!! Może zaczną refundować jakieś laryngologiczne sprawy w miejskim
      szalecie?
    • mm-18 Re: badania ginekologiczne na granicach C.D. 27.08.10, 17:56
      Nie zdziwiłbym się gdyby to była prawda, a tym bardziej nie zdziwiłbym się,
      gdyby wprowadzili obowiązkowe, ginekologiczne badania graniczne np. w zasyfionym
      kiblu w wagonie kolejowym podczas jazdy, aby nie powodować opóźnienia pociągu z
      powodu konieczności badań. To będzie robiła przyuczona Straż Graniczna, czy
      przyuczona policja? A może lotne brygady plebanów?
    • nieslusznie.zabanowany.kon Re: badania ginekologiczne na granicach od 1.01.2 27.08.10, 17:57
      Co ty, serio? Ten Gowin ma już na..yebane. I co tu człowiek ma
      zrobić, jak samo PO ręcami takiego Gowina wpycha go w ramiona SLD?
      • mm-18 Re: badania ginekologiczne na granicach od 1.01.2 28.08.10, 11:50
        nieslusznie.zabanowany.kon napisała:

        > Co ty, serio? Ten Gowin ma już na..yebane. I co tu człowiek ma
        > zrobić, jak samo PO ręcami takiego Gowina wpycha go w ramiona SLD?

        Szczerze mówiąc, największy rozwój w ciąg ostatnich 20 lat był za rządów SLD.
        Pogonili Balcerowicza i od razu wszystko ruszyło. Bardzo wielu Polaków zjechało
        wtedy z pieniędzmi z roboty za granicą. No, ale przyszedł Buzek, wrócił
        Balcerowicz, kasa poprzepadała i pozostało tylko hasło: "za Balcerowicza kutasa
        wyginęła średnia klasa".
    • m.c.hrabia Re: badania ginekologiczne na granicach od 1.01.2 28.08.10, 15:56
      ciekawe jak to na lotniskach rozwiążą ,
      i czy przy każdym badaniu będzie kapelan?
    • kora3 fajne, fajne :) 28.08.10, 16:56
      niezły dowcop , ale jesteśmy w Schengen - nie zapominaj :) i
      saliłeś - graniczymy raptem z 3 państwami spoza układu , no, ale
      odprawa granoczna obowiazuje yakze na lotniskach :)
      Tak czy owak - pomysł na kaczke, niezły :), ale niedopracowany:(
    • aelithe Re: badania ginekologiczne na granicach od 1.01.2 30.08.10, 14:11
      zdecydowanie niskich lotów żart
      nie sądzę by kościół poparł taki absurd
    • lena575 Re: badania ginekologiczne na granicach od 1.01.2 30.08.10, 14:30
      Muszą się spieszyć dopóki jeszcze na tych zlikwidowanych granicach
      stoją jakies pozostałości bramek. Na tych bramkach zabudują fotele
      ginekologiczne. Będzie poręczniej:)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka