Dodaj do ulubionych

1.10 - Miedzynarodowy Dzień Wegetarianizmu :)

01.10.08, 08:08
Z każdym rokiem, coraz więcej ludzi na całym świecie, wybiera wegetarianizm jako szlachetną drogę unikania krzywdzenia czujących istot.

1 października obchodzimy Dzień Wegetarianizmu.

W tym roku naczelnym tematem akcji będzie znaczenie wegetarianizmu w ratowaniu naszej planety zagrożonej globalną katastrofą.
Jak podaje NASA, nasilające się ostatnio kataklizmy (huragany, susze, zatapianie lądów przez ocen, krytyczne zanieczyszczenia powietrza, wody, gleby...) w 90% sprowokowane zostały bezmyślną działalnością człowieka. Hodowanie zwierząt, aby je zabić i zjeść, jest nieekonomiczne, nieekologiczne i zwłaszcza nieetyczne.
tiny.pl/81vg
tiny.pl/kl6g
veg.republika.pl
W ramach Dnia Wegetarianizmu, w wielu miejscowościach organizowane będą wykłady, projekcje filmów, degustacja zdrowego, bezmięsnego pożywienia.
Więcej o wegetarianizmie można dowiedzieć się np. na stronach:
viva.org.pl
empatia.pl
vege.pl
Zapraszamy :)
Obserwuj wątek
    • leftt Re: 1.10 - Miedzynarodowy Dzień Wegetarianizmu :) 01.10.08, 08:19
      A ja zawsze myślałem, że to Międzynarodowy Dzień Muzyki.
    • chwila.pl Re: 1.10 - Miedzynarodowy Dzień Wegetarianizmu :) 01.10.08, 08:33
      Proszę zatem przyjąć życzenia udanych plonów marchewki, fasoli, grochu, a
      zwłaszcza czarnej rzepy niezwykle przydatnej na porost włosów.
      • wiktor.wiktorski Re: 1.10 - Miedzynarodowy Dzień Wegetarianizmu :) 01.10.08, 09:32
        chwila.pl napisała:

        > Proszę zatem przyjąć życzenia udanych plonów marchewki, fasoli, grochu, a zwłaszcza czarnej rzepy niezwykle przydatnej na porost włosów.

        Dzięki :)
    • zzyzx Re: 1.10 - Miedzynarodowy Dzień Wegetarianizmu :) 01.10.08, 09:56
      Obchodźcie sobie.

      Ja z tej okazji zjem sobie szyneczkę :p.
      • Gość: Julina Re: 1.10 - Miedzynarodowy Dzień Wegetarianizmu :) IP: *.adsl.inetia.pl 01.10.08, 10:45
        Wiktorku, daj sobie spokój i nie zmieszczaj tu kolejnej wege-
        agitacji. Czytuje od czasu do czasu to forum. Były tu wątki
        wegetariańskie i zapewniam cię, że ludzie stąd to zagorzali
        mięsożercy, możesz więc spodziewać się, że prędzej będzie świnia
        współczuła im niz oni świni
        • marzenka_inc Re: 1.10 - Miedzynarodowy Dzień Wegetarianizmu :) 01.10.08, 14:06
          Gość portalu: Julina napisał(a):

          > Czytuje od czasu do czasu to forum. Były tu wątki
          > wegetariańskie i zapewniam cię, że ludzie stąd to zagorzali
          > mięsożercy, możesz więc spodziewać się, że prędzej będzie świnia
          > współczuła im niz oni świni

          Co prawda, to prawda...

      • migreniasta Re: 1.10 - Miedzynarodowy Dzień Wegetarianizmu :) 03.10.08, 17:45
        Mniam Mniam.
    • Gość: Peter Re: 1.10 - Miedzynarodowy Dzień Wegetarianizmu :) IP: *.dip.t-dialin.net 01.10.08, 16:15
      Komu kwiaty wreczyc?
    • czyngis_chan Re: 1.10 - Miedzynarodowy Dzień Wegetarianizmu :) 01.10.08, 18:20
      > W tym roku naczelnym tematem akcji będzie znaczenie wegetarianizmu
      w ratowaniu
      > naszej planety zagrożonej globalną katastrofą.
      Żadnego zagrożenia nie ma.

      Hodowanie zwierząt, ab
      > y je zabić i zjeść, jest nieekonomiczne, nieekologiczne i
      zwłaszcza nieetyczne.
      a) ludzie by tego robili gdyby to było nieekonomiczne
      b) nieekologiczne owszem - i co z tego?
      c) nieetyczne - to jest nieetyczne, ale dla ekologów. Nie wmawiaj,
      że to nieetyczne dla wszystkich.
      • wiktor.wiktorski Re: 1.10 - Miedzynarodowy Dzień Wegetarianizmu :) 02.10.08, 09:43
        czyngis_chan napisał:

        > W tym roku naczelnym tematem akcji będzie znaczenie wegetarianizmu w ratowaniu naszej planety zagrożonej globalną katastrofą.

        >> Żadnego zagrożenia nie ma.

        Jest i to bardzo duże!
        Niemniej - nie wystarczy mieć oczy, żeby widzieć :(



        • kot_behemot8 Re: 1.10 - Miedzynarodowy Dzień Wegetarianizmu :) 02.10.08, 10:04
          Ty nigdy nie słyszałeś o cyklicznych ociepleniach klimatu ani o tym,
          że np na Grenlandii uprawiano kiedyś zboża a w N.Funlandii rosła
          dzika winorośl? Wtedy ludzkośc nie tylko przeżyła ale wręcz
          rozkwitła (problemy zaczeły się dopiero gdy cykl się odwrócił i
          zaczło globalne ochłodzenie) - więc i teraz nic nam nie grozi.
          Więc po co straszysz? Myslisz, że z tego strachu ludzie przestaną
          jeść mięso? Jeśli tak, to najwyraźniej masz nas za idiotów.
          Nieładnie.
        • czyngis_chan Re: 1.10 - Miedzynarodowy Dzień Wegetarianizmu :) 03.10.08, 16:48
          > Jest i to bardzo duże!
          Analfabeta Bush jest jedynym ważnym zagrożeniem, a za nieco ponad
          miesiąc kończy mu się kadencja, więc po problemie.
      • Gość: Bilbo Re: 1.10 - Miedzynarodowy Dzień Wegetarianizmu :) IP: *.brutele.be 02.10.08, 09:44
        Ekolog to bardzo szanowany zawod. Prosze nie mylic ekologow z eko-oszolomami.
    • prskchx Re: 1.10 - Miedzynarodowy Dzień Wegetarianizmu :) 01.10.08, 18:26
      W Twoim tekście są oczywiste błędy logiczne. Jeśli ich nie widzisz nie jesteś
      wiarygodnym przekazicielem tychże. Po prostu obca Ci jest ekologia jako taka.
    • seth.destructor Zieeeew... 01.10.08, 18:53
      Ciekawe, dlaczego wege-agitanci mają wciąż nowe nicki?
      • wiktor.wiktorski Re: Zieeeew... 02.10.08, 09:40
        seth.destructor napisał:

        > Ciekawe, dlaczego wege-agitanci mają wciąż nowe nicki?

        A jeśli nawet, to co?
        Nie ma żadnego zakazu posiadania wielu nicków, sam dobrze o tym wiesz ;)
        • kot_behemot8 Re: Zieeeew... 02.10.08, 10:00
          Nikt nie twierdzi, że jest zakaz. A wygłupiajcie się dalej...
          Jednak nie możesz odmówić nam prawa do zastanawiania się co jest nie
          tak z psychika ludzi, którym się wydaje że ich agitacja zyska na
          skuteczności jeśli będzie sygnowana coraz to nowymi nickami.
          Normalny człowiek widząc, że nie trafia do rozmówcy, pomyslałby
          raczej nad doborem innych arguemntów, jak i to nie skutkuje poważnie
          zastanowiłby się czy przypadkiem nie jest tak, że to druga strona ma
          rację...
          A wy nic. Tylko zmieniacie nicki i pakujecie dalej cały ten zakalec
          który do nikogo nie trafia. Przy wydatnej skądinąd pomocy admina,
          który uparcie kasuje co bardziej polemiczne posty osób którym się
          wasza agitacja nie podoba.
          Dziwni jesteście.
          • migreniasta To prawie tak jakbym 03.10.08, 17:45
            Została wyrzucona drzwiami a przed wejściem oknem założyłabym rudą perukę.
            • seth.destructor Re: To prawie tak jakbym 03.10.08, 17:56
              Dobre.
    • facettt Zlituj sie, Panie... 03.10.08, 17:09
      to juz
      dzien kobiet
      dzien dziecka
      dzien ojca, babci, dziadka
      dzien walki o pokoj *)

      (* - niepotrzebne skreslic)

      nie wystarczy?

      Zmusza Cie ktos do jedzenia miesa?
      Nie.
      Wiec zycze smacznej trawy,
      bez zawracania niepotrzebnie glowy Miesozercom :)))
    • magnusg Uswietowalem wasze swieto duzym schaboszczakiem:) 03.10.08, 17:10
      Qurcze-nie wiecie ci tracicie.:))
      • obrotowy Ale czy w ramach uklonu dla vegetarian... 03.10.08, 17:20
        przegryzles go chociaz pomidorkiem, lub kapusia ? :)
      • czyngis_chan O ile za tobą nie przepadam, o tyle wiem jak to 03.10.08, 17:51
        przyjemnie uczcić Dzień Wegetarianizmu porządnym kawałem mięcha :)
    • migreniasta Wiktor Wiktorski to pseudonim znanego 03.10.08, 17:49
      W pewnych KRĘGLACH gościa o dumnie brzmiącym nicku Wegan Wegetariański.
      Facet na bezczela leci sobie z nami w KULKI.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka