01.09.14, 08:42
a ten wrzesień we wrzosie,
szuka grzybów po rosie
a gdy rosa już zginie
rwie orzechy w leszczynie To z dziecięcych książek smile
Samych pomyślnych chwil. smile aga
Obserwuj wątek
    • julinka601 Re: Wrzesień 01.09.14, 22:20
      Zimno i deszczowo. Byłam dziś w kinie na filmie o różnych odcieniach miłości a wszystko to w bajecznej scenerii Rio de Janeiro ,pt."Rio I love You". Dobranoc...........
        • iryska2604 Re: Wrzesień 03.09.14, 16:15
          Wyjeżdżałyśmy wczoraj z Kołobrzegu przy pięknej pogodzie i tak było go Gorzowa. W Skwierzynie już zaczęło padać a tu na miejscu strach pomyśłec jaka była pogoda. Ale na szczęście dzis się poprawiło, świeci słońce, psiaki szalały po trawie i krzakach a mnie ugryzła osa. Przez całą niemal trasę stali grzybiarze, a z załuję że nie kupiłam trochę.
          • anoagata Re: Wrzesień 04.09.14, 13:15
            Z grzybami nie walczę choć mieszkam przy lesie.
            Dziś walczyłam z malinami a jutro pewnie pomidory i papryka.
            Przez Paprykarza jakoś polubiłam paprykę a szczególnie w miodzie.
            Może jakiś przepis ktoś poda ????
            A wrzesień jest piękny.
            • maria6450 Re: Wrzesień 04.09.14, 13:43
              anoagata napisała:

> Z grzybami nie walczę choć mieszkam przy lesie.
              > Dziś walczyłam z malinami a jutro pewnie pomidory i papryka.
              > Przez Paprykarza jakoś polubiłam paprykę a szczególnie w miodzie.
              > Może jakiś przepis ktoś poda ????
              > A wrzesień jest piękny.

Mieszkasz w lesie?! Ty szczęściaro!
                • tamaryszek44 Re: Wrzesień 04.09.14, 16:32
                  Nam wybudowali market i jestem szczęśliwa bo mam bardzo blisko po zakupy, a do tej pory było 5 km. do miasta, dybałam rowerem.
                  Witam. U mnie pięknie i ciepło, posprzątałam, umyłam okna i porobiłam na ogrodzie. Dzień był aktywny, a teraz labawink
    • kot_mrau Re: Wrzesień 04.09.14, 19:58
      tak wrześniowo cytat:

"Właściwie nie ma nic nadzwyczajnego
      W spożywaniu owocu
      Ani w nim samym

Jabłko mała planeta wszechsadu
      Unosisz ją w górę i strząsasz

Woodę i oogień !!!

Może tylko otwieranie granicy między zielenią i bielą?
      Zagajnik smaku wśród wyrudziałych pól?

Córko,
      mała damo,
      z jabłkiem w dłoni,
      Chytrym zwierzątkiem,
      Przewrotną łasicą nadziei"

SBB - Memento z Banalnym Tryptykiem. (fragment sadowniczy)
      Józef Skrzek

• julinka601 Re: Wrzesień 11.09.14, 11:33
      Witam,witam i o zdrowie pytam. Ochłodziło się i zachmurzyło,nic to, wyjdę i tak ,bo zamierzam kupić prezent na 40 rocznicę ślubu rodziców mojego zięcia, z którymi jestem zaprzyjażniona.
      Miłego dnia.
    • julinka601 Re: Wrzesień 14.09.14, 19:56
      Wrocław był dzisiaj sparaliżowany komunikacyjnie z powodu maratonu. Biegł w nim też mój zięć.
      Jestem pod wrażeniem, przebiegł te ponad 42 kilometry i uplasował się gdzieś po środku ale był nieludzko zmęczony. Pierwszy raz widziałam jak koszulka była podbarwiona na różowo przez krwawy pot! Jeszcze nigdy nie widziałam go tak wyczerpanego , a chłopak nie ułomek,rosły,wysportowany.........
              • maria6450 Re: Wrzesień 15.09.14, 16:11
                jaga_22 napisała:

> Witam,dziś chyba wszyscy mają piękną pogodę,
                >
                > http://i59.tinypic.com/2meaj4l.gif

Przez Ciebie Jaga, całkiem spokojnie wypiję drugą kawęsmile)

Ps. Oświećcie proszę, czy nick pisze się malą czy dużą literą, czy imiona tak, a nie imiona nie? Jak?
                • jaga_22 Re: Wrzesień 15.09.14, 16:45
                  Mario,tak naprawdę,to nick po całości piszemy jaki jest czyli z małej.
                  Jak wiemy jakie imię ma rozmówca,to oczywiście z dużej.
                  Ja na swoim forum używam dużej litery z uproszczonego nicka,
                  bo jakoś bardziej swojsko.Nie zawsze prawdziwe imię identyfikuje się z nickiem,a prawdziwe nie każdy podaje.Rozumiem ,że masz na imię Maria,
                  ja utożsamiam się z jagą,bo mam na imię Jadwiga.
                  • maria6450 Re: Wrzesień 15.09.14, 16:53
                    jaga_22 napisała:

> Mario,tak naprawdę,to nick po całości piszemy jaki jest czyli z małej.
                    > Jak wiemy jakie imię ma rozmówca,to oczywiście z dużej.
                    > Ja na swoim forum używam dużej litery z uproszczonego nicka,
                    > bo jakoś bardziej swojsko.Nie zawsze prawdziwe imię identyfikuje się z nickiem,
                    > a prawdziwe nie każdy podaje.Rozumiem ,że masz na imię Maria,
                    > ja utożsamiam się z jagą,bo mam na imię Jadwiga.

Dziękuję, zawsze jakoś mam obiekcje pisząc z małą literą, ale rozumiem.
                    • maria6450 Re: Wrzesień 15.09.14, 17:28
                      maria6450 napisała:

> jaga_22 napisała:
                      >
                      > > Mario,tak naprawdę,to nick po całości piszemy jaki jest czyli z małej.
                      > > Jak wiemy jakie imię ma rozmówca,to oczywiście z dużej.
                      > > Ja na swoim forum używam dużej litery z uproszczonego nicka,
                      > > bo jakoś bardziej swojsko.Nie zawsze prawdziwe imię identyfikuje się z ni
                      > ckiem,
                      > > a prawdziwe nie każdy podaje.Rozumiem ,że masz na imię Maria,
                      > > ja utożsamiam się z jagą,bo mam na imię Jadwiga.
                      >
                      > Dziękuję, zawsze jakoś mam obiekcje pisząc z małą literą, ale rozumiem.
                      z skreślam, pomyliwszy sięsmile
                        • iryska2604 Re: Wrzesień 16.09.14, 11:38
                          Od rana dzis słoneczko pracuje na pełen gwizdek.U nas wreszcie skończyli drogę,dzis był odbiór. Nie musimy wreszcie jeździć polnymi po błocku lub koleinach. Dopiero meganka wróciła od mechanika, tylna belka jej poszła. Dziś sie zarejestrowałam do lekarza, tabletki mi sie skończyły.
                          • xy.5 Re: Wrzesień 16.09.14, 12:21
                            Witam,wpadłam na chwilę do domku,zaraz idę podciąć włosy a jutro do lekarza po receptę,w piątek jak mi się uda to pojadę na działkę,pozdrawiam.
                  • anoagata Re: Wrzesień 16.09.14, 17:25
                    Pogoda piękna ale pilnie potrzebny deszcz,nie padało chyba ze 3 tygodnie.
                    Wybrałam marchewkę i musiałam użyć szpadla i też musiałam mocno naciskać na tyn szpadel.
                    Jutro na bieżąco i na gorąco będzie sosik grecki do rybki.
                    Irysko a czy ksiądz był na odbiorze ???
                    U nas to droga czy ulica to przy odbiorze to ksiądz w roli głównej.
                    • aga-kosa Re: Wrzesień 16.09.14, 18:10
                      W sobotę byliśmy na imprezie "Srebrny włos" i wydawało mi się, że jest niedziela. W niedzielę pojechałam rowerem do Biezdrowa, tam był odpust i wiadomo niedziela.
                      Wczoraj byłam na badaniach w Poznaniu i dzień wyglądał na niedzielę - bo bez żadnych obowiązków.
                      Dziś nadgoniłam wszystkie " świąteczne " dni. Byłam w lesie, zrobiłam pranie, pozbierałam i obrałam jabłka do suszenia. Teraz jeszcze zagospodaruję białka - to znaczy zrobię bezy i w czwartek poczęstuję swoje znajome. wink. Jutro jadę do endokrynologa - ma mi zrobić USG - to znowu prawie bez żadnych obowiązków. smile aga
    • julinka601 Re: Wrzesień 16.09.14, 20:49
      Ale cudnie na świecie,cieplutko,słoneczko przygrzewa, żyć się chce.....
      Od dziś do niedzieli goszczę mojego kuzyna z Francji a w piątek dołączy jeszcze moja siostra z Berlina. Czeka mnie parę towarzyskich dni. Dobrej nocy.
          • anoagata Re: Wrzesień 17.09.14, 14:05
            alfredka1 napisała:

> Mnie dzisiaj smutno wspomnieniowo. Rocznica wtargnięcia bolszewików na Kresy.
            > jak dziś pamiętam ten mglisty poranek....
            Alfredko wspominaj co dobre było albo nie wspominaj,żyj teraz i dniem jutrzejszym.Poz.
          • maria6450 Re: Wrzesień 28.09.14, 08:25
            Jestem rozbita na 1000 kawałków. Wczoraj bylam w kinie na "Miasto 44". Film b.dobry, wybitny, ale tak szokujący, ze w nocy nie spałam i płacz przychodził co rusz i teraz też. nie można się w żaden sposób pozbierać.
            Teraz jeszcze bardziej dociera do człowieka cała zgroza zbrodni, ale też tych, którzy dali rozkaz do powstania. Z nich nikt nie zginą i nikt nie został rozliczony. Kto może i wytrzyma niech obejrzy ten film. Uprzedzam jednak, że odchoruje.
            • xy.5 Re: Wrzesień 28.09.14, 10:54
              Jeszcze nie byłam na tym filmie,wybieram się jak zejdę z działki.U nas piękne słoneczko i mimo chłodu przyjemny dzień,po obiadku wybieram się na spacer,udanej niedzieli,pozdrawiam.
    • julinka601 Re: Wrzesień 21.09.14, 20:18
      Za mną niezwykle towarzyski tydzień. Wyprawiłam siostrę do Berlina,kuzyna odwiozłam na lotnisko ,już leci do Paryża , a sama usiłuję się jakoś ogarnąć. Dwa razy kino,wystawa /Dali,Picasso,Goya/, spacery,biesiady,kawiarnie i wypady za miasto......oj,działo się,działo ale teraz zwalniam tempo i przez najbliższy tydzień odpoczywam. Dobrego tygodnia życzę.
        • aga-kosa Re: Wrzesień 23.09.14, 17:41
          Byłam rano znowu w lesie. Teraz mam roboty pod dostatkiem. Obróbka grzybów i buraczki na zimę zaprawiam a jabłka trzeba pozbierać. Za oknem słońce ale tylko 11 stopni w cieniu.
          Wczoraj zebrałam chyba ostatnie maliny..
          Jesień idzie, nie ma na to rady... smile aga
            • iryska2604 Re: Wrzesień 23.09.14, 20:06
              Ja dziś też miałam wszystko.Rankem było tak wstrętnie ze ciężko mi było wykaraskać sie z betów. Ale potem przemogłam sie , wypiłam kawę i trzeba było sie zbierać bo już nie miałam karmy dla psiaków.Chciałam sie cieplej ubrać i na szczęście nie zrobiłam tego bo mi zakiet wystarczył, jak poszłam na zielony rynek to juz świeciło słońce. Kupiłam trochę papryki ,była po 3,50 i pomidory lima po 2 zł. Jutro mam zajęcie.
    • julinka601 Re: Wrzesień 25.09.14, 11:22
      Witajcie w czwartek. Mam wreszcie lużny dzień więc snuję się jeszcze w piżamie, oglądam tv, piję kawkę, przebieram zdjęcia do okolicznościowej laurki dla przyjaciela i zamierzam udać się po śliwki na powidła, a za oknem słoneczko............
        • xy.5 Re: Wrzesień 25.09.14, 13:46
          Witam,deszcz i chłodek przepędziły mnie z działki,przetworzyłam czerwoną kapustkę,antonówki i cukinię.Nie udało mi się posadzić szafirków,krokusów i tulipanów,bo już lało.Dzisiaj w domku a po
          niedzieli znów na działkę.
          • xy.5 Re: Wrzesień 26.09.14, 19:11
            Witam wieczorkiem.Dzisiaj u nas typowo jesienny chłodek i pogoda w kratkę,rano zachmurzone niebo,w południe deszcz a teraz wieje od wschodu.Byłam w miasteczku na zakupach i załatwiałam urzędowe sprawy,po południu odwiedziła mnie kumpela,niedawno poszła i dnia już
            nie ma.Miłego wypoczynku wieczorem,pozdrawiam.
    • julinka601 Re: Wrzesień 27.09.14, 20:45
      Cholera,dziewczyny, podobno dzień już krótszy o 5 godzin, czas mościć posłanie i szykować się do zimowego snu. Tymczasem dzisiaj było jeszcze całkiem pogodnie, więc korzystajmy nim nadejdą bure czasy.