Dodaj do ulubionych

Polski Ład

11.10.21, 15:18
I taka przestroga
historyka i socjologa
Cytat:
Polski Ład jest w znacznym stopniu na kredyt i trzeba go będzie kiedyś spłacić. Taka jest polityka PiS, czyli inwestowanie na kredyt w założeniu, że to rozkręci gospodarkę
- stwierdza prof. Dudek. I dodaje, że gospodarka była w dobrym stanie, aż dopadła ją inflacja. Naukowiec to właśnie ją identyfikuje jako największe zagrożenie dla PiS, większe niż PO i Donald Tusk.

Prof. Dudek wspomina też o bardzo bolesnych doświadczeniach Polaków z inflacją z lat 80. i 90. XX wieku. I ostrzega przed programami socjalnymi, które pogrążyły Grecję.

Polski Ład będzie uchwalony ze skutkami, które będziemy obserwować w przyszłym roku. Będziemy mieć kolejne programy socjalne, a za miesiąc wypłacona zostanie – po raz pierwszy w Polsce – czternasta emerytura. Takie rzeczy też kiedyś działy się w Grecji, przed jej wielką zapaścią – tam też wypłacano trzynaste i czternaste emerytury. To powinno dać niektórym do myślenia
- puentuje prof. Antoni Dudek."

Od dawna mam skojarzenia naszej sytuacji z sytuacją w Grecji zanim zbankrutowała. Pamiętam wypowiedź starszego Greka, który opowiada, że tak mu obcięto emeryturę, że nie ma środków do życia.
Nas też to czeka?
Obserwuj wątek
   • zdrapka33 Re: Polski Ład 15.10.21, 14:24
    iryska2604 napisała:

    > Jak dłużej porządzą -to kto wie... 500+ miało zwiększyć dzietnośc.
    >

    Przecież już wiemy, że 500+ inflacja "pożre" a efektów innych w obszarach gospodarki i demografii nie widać.
    W 2015 roku PiS przedstawiło program wielkich innowacji, którego realizacja miała być kołem napędowym gospodarki i dynamiki rozwoju gospodarczego Polski. Niestety, udział inwestycji innowacyjnych w tworzeniu PKB ciągle jest niski. Na niezły przyrost PKB składa się głównie wzrost dochodów z podatków, z kredytów i drukowania pieniędzy. To nie jest polityka finansowa na dłuższą metę. Zegar długu publicznego bije . Władze państwa nie zaglądają do zegara. Robią wszystko na co pozwala księgowość kreatywna, by jak najwięcej wydatków znalazło się poza budżetem.

    Jak dłużej porządzą, to przed wyborami znowu rozdawać będą kiełbasę wyborczą, by utrzymać się przy żłobie.


Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka