Dodaj do ulubionych

Spotkanie mieszkańców

28.03.07, 10:14
CZy ktoś już wie, kiedy odbędzie się spotkanie mieszkańców planowane przez
spektrę pod koniec marca?? Poruszam ten temat ponieważ płacę kolejny miesiąc
straszna kwotę za ochrone a tylko na tym spotkaniu będziemy mogli porozmawiać
czy ją chcemy czy chcemy inne rozwiązanie. Przypominam w tym miejscu, iż
Spektra niby "w naszym interesie" podpisała umowę z firmą ochroniarską z
trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia. Czyli przynajmniej przez trzy miesiące
będziemy ponosić koszty zwiazne z ochroną, której z tego co zdażyłem sie
zorientować - większość mieszkańców nie chce.!!
Obserwuj wątek
    • malkos_i_chrostula Re: Spotkanie mieszkańców 28.03.07, 11:04
      zman bedziemy mogli dokonac jak juz bedziemyu wspolnota,
      a to stanie sie jak wszyscy podpisaz akty notarialne
      i stana sie wlascicielami swoich mieszkan.
      • cougar4 Re: Spotkanie mieszkańców 28.03.07, 13:37
        Nie potrzeba wcale wszystkich aktow. Wystarczy kilka mieszkan i juz jest wspolnota. Do takiej normalnej wspolnoty to chyba minimum 7. Nie trzeba na nic czekac, zebranie mozna organizowac juz tylko im pozniej tym wiecej kasy za ochrone
      • sylwinka80 Re: Spotkanie mieszkańców 16.04.07, 14:47
        Ponizej wklejam informację od Pani Anity:

        ZARZĄDCA: „Spektra” Sp. z o.o.
        ul. Czerniakowska 73/79, 00-718 Warszawa
        tel. 022-840-88-80, 022-840-10-69, fax. 022-840-25-59
        e-mail: dzialzarzadzanie@spektra.pl

        OGŁOSZENIE

        ADMINISTRACJA NIERUCHOMOŚCI ZAPRASZA
        NABYWCÓW LOKALI MIESZKALNYCH
        W BUDYNKACH PRZY UL. MALBORSKIEJ 15 i 15A,
        NA ZEBRANIE, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ:
        W DNIU 19.04.2007 r O GODZ. 1800
        W BUDYNKU GIMNAZJUM NR 145
        Im. JANA PAWŁA II
        ul. KRASICZYŃSKA 4/6 w WARSZAWIE
        ( W POMIESZCZENIU STOŁÓWKI )

        Proponowany porządek zebrania:

        Otwarcie zebrania.
        Wybór komisji skrutacyjnej i protokólanta.
        Przedstawienie sytuacji prawnej.
        a) co to jest wspólnota mieszkaniowa?,
        b) prawa i obowiązki właściciela we wspólnocie mieszkaniowej,
        c) finanse wspólnoty mieszkaniowej.
        4. Prawa i obowiązki dewelopera.
        5. Przedstawienie planu gospodarczego Wspólnoty Mieszkaniowej na 2007 rok.
        Głosowanie nad Uchwałą Nr 1/2007 w sprawie przyjęcia planu gospodarczego na
        2007 rok,
        Głosowanie nad Uchwałą Nr 2/2007 w sprawie zasad prowadzenia gospodarki
        finansowej Wspólnoty Mieszkaniowej.
        Wybór kandydatów do Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej.
        głosowanie nad Uchwałą Nr 3/2007 w sprawie wyboru Zarządu Wspólnoty
        Mieszkaniowej.
        Informacja o wyborze banku do obsługi rachunku Wspólnoty Mieszkaniowej.
        Wolne wnioski.

        Administracja

        PS. Każdy z mieszkańców otrzyma informację o spotkaniu do skrzynki pocztowej na
        Malborskiej

        Pozdrawiam



        • a0151 Re: Spotkanie mieszkańców 16.04.07, 18:51
          Spotkanie ma się odbyć 19-tego a jak na razie nic w skrzynce nie było. Wydaje
          mi się, że taka informacja powinna dotrzeć do mieszkańców przynajmniej dwa
          tygodnie wcześniej, zwłaszcza, że jeszcze nie wszyscy zamieszkali na osiedlu,
          czyli jest duże prawdopodobieństwo, że część osób nie zdąży się o zebraniu
          dowiedzieć. Chyba Administratorowi zależy właśnie na tym. Zadnych wiążących
          decyzji nie podejmiemy, również tych związanych z dotychczasową ochroną i
          administacją osiedla...
        • jakaj Re: Spotkanie mieszkańców 18.04.07, 11:35
          Napisalem dzisiaj do Spektry prosbe o umieszczenie dodatkowego punktu w
          programie zebrania - chodzi o wybor firmy swiadczacej uslugi dostepowe do
          internetu, a przede wszystkim na szybkie wydanie odpowiednich pozwolen wejscia
          na budynek. Zaprosilem rowniez na spotkanie przedstawiciela firmy JMDI i
          poprosilem o zaprezentowanie nam oferty promocyjnej. Mysle, ze to dobry pomysl -
          wiele osob z nas juz mieszka, albo ma zamiar sie wporwadzic na dniach, a na
          razie z tego co sie orientuje mamy do dyspozycji tylko TPSA.
    • sylwinka80 Re: Spotkanie mieszkańców 28.03.07, 11:46
      Ostatnie akty bedą podpisane 11/04/07
      • agros11 Re: Spotkanie mieszkańców 28.03.07, 20:11
        Na ostatnim spotkaniu przedstawiciel Spektry stwierdził iż spptkanie
        mieszkańców odbędzie sie pod koniec marca. Mają jeszcze cztery dni - zobaczymy
        czy znowu dadzą "ciała" czy wrescie dotrzymają słowa.
        • jacekp80 A może by tak wyrzucić Spektrę z pracy? 29.03.07, 10:43
          Kochani, w moim akcie notarialnym nie było słowa o tym, że deweloper ma
          zarządzać osiedlem. Może by więc na najbliższym zebraniu wybrać nowego
          administratora. Spektra kilkakrotnie wprowadziła nas już w błąd. Wybrała
          beznadziejną ochronę (i to bez naszej zgody i na koszt nasz a nie dewelopera -
          choć to jeszcze on powinien był wtedy płacić), informowała, że Aster będzie
          dopiero w drugiej połowie a jest już dostępny, itd. Do tego Spektra sprawia
          wrażenie, że najważniejszy jest dla nich interes duetu Jankowski Pulchny, a nie
          nasz. Nie bardzo ufam też w korzystne dla nas rozliczenie wydatków poniesionych
          przez dewelopera, po oddaniu lokali.
          Podsumowując, choć lubię Alternatywy 4, to dowcip powtarzany nie jest
          śmieszny... Wierzę, że uda się znaleźć lepszą a może i tańszą firmę
          zarządzającą. Może ktoś mógłby polecić administratora swojego dawnego osiedla?
          Pozdrawiam serdecznie wszystkich sąsiadów,
          JacekP80
          • pierog222 Re: A może by tak wyrzucić Spektrę z pracy? 29.03.07, 12:11
            Jestem jak najbardziej za tym by zmienic firme zarzadzajaca naszym osiedlem. I
            na najblizszym zebraniu podjac taka decyzje.
            A nawiasem by na zebraniu poruszyc tez sprawe ochrony - by zrezygnowac z
            rozwiazania 1,5 na 1 ochroniarza i zalozyc jeszcze kilka kamer na osiedlu.
            • angela_waw1 Re: A może by tak wyrzucić Spektrę z pracy? 29.03.07, 14:21
              JESTEM ZA ZMIANĄ ADMINISTRATORA... JAK ONI NIE USTALĄ TERMINU TO SAMI SIĘ
              SPOTKAJMY I USTALMY WSZYSTKO.
          • malkos_i_chrostula Re: A może by tak wyrzucić Spektrę z pracy? 29.03.07, 15:56
            jacekp80 napisał:

            > Kochani, w moim akcie notarialnym nie było słowa o tym, że deweloper ma
            > zarządzać osiedlem. Może by więc na najbliższym zebraniu wybrać nowego
            > administratora.
            A mamy jakies oferty? przeciez osiedle nie może zostać bez administracji.

            > Spektra kilkakrotnie wprowadziła nas już w błąd. Wybrała
            > beznadziejną ochronę (i to bez naszej zgody i na koszt nasz a nie dewelopera -
            > choć to jeszcze on powinien był wtedy płacić),
            a developer nie placil za pierwszy miesiac?
            pozatym te 7 czy 8 zl za ochroniarza to chyba jednak mniej sie nie da,
            warto jednak zrezygnowac z 1,5 i zostac przy 1 i zalozyc dodatkowe kamery

            > informowała, że Aster będzie
            > dopiero w drugiej połowie a jest już dostępny, itd.
            Naprawdę jest juz aster? bo sam aster nic o tym nei wie:(

            > Do tego Spektra sprawia
            > wrażenie, że najważniejszy jest dla nich interes duetu Jankowski Pulchny, a nie
            > nasz. Nie bardzo ufam też w korzystne dla nas rozliczenie wydatków poniesionych
            > przez dewelopera, po oddaniu lokali.
            no tutaj sie zgodze.
            • tomaskub Re: A może by tak wyrzucić Spektrę z pracy? 29.03.07, 17:10
              jeśli chodzi o zmianę firmy administrującej to musimy chyba to ustalić na innym
              spotkaniu, a nie tym, które będzie zorganizowane przez Spectrę :-), dlatego
              potrzeba lidera, aby pokierować "akcją" dotarcia do wszystkich [np. ulotki w
              drzwiach] i zorganizowaniem sali.... są chętni?

              powyższa sprawa jest najważniejsza [ma najwyższy priorytet], ponieważ po
              zmianie firmy to ta nowa by wprowadzała zmiany, które wprowadzimy po przejęciu
              sterów naszego "statku", chyba, że okaże się, że sprawa odwołania obecnej firmy
              nie bedzie możliwa [to też trzeba sprawdzić.. są chętni?]
              czekam na konstruktywne zapowiedzi wdrożenia powyższego w życie :-)
              miłego dnia Tomek
              • bodziach Re: A może by tak wyrzucić Spektrę z pracy? 30.03.07, 10:25
                Jakiś czas temu proponowałem firmę administrującą osiedlem przy ul.
                Kondratowicza / Malborskiej. Mają zdecydowanie mniejsze stawki i są
                zainteresowani administrowaniem naszym osiedlem.
                • angela_waw1 Wspólnota 13.04.07, 08:09
                  Witajcie. Chciałabym się dowiedzieć co robimy z firmą zarządzającą oraz z
                  ochroną na osiedlu. Z tego co się orientuje do połowy kwietnia wszyscy powinni
                  już mieć akty i można działać. Trzeba sie spotkać i przedyskutować jak ma
                  działać nasza Wspólnota, wyłonić zarząd etc. Macie jakieś propozycje kiedy
                  moglibyśmy zorganizować nasze posiedzenie?
                  • terrkad Re: Wspólnota 13.04.07, 08:47
                    Spotkanie trzeba zorganizować przed końcem kwietnia. Trzeba wynając sale itd.
                    tylko kto się tym zajmie?
                    • cougar4 Re: Wspólnota 13.04.07, 09:57
                      Na wstepie fajnie by bylo jakby wszyscy chociaz sobie przypomnieli tresc Ustawy o wlasnosci lokali, link ponizej (tak naprawde to od rozdzialu 4 - art. 18):

                      isip.sejm.gov.pl/servlet/search?todo=file&id=WDU20000800903&type=3&name=D20000903Lj.pdf
                      "...Organizacja zebrania właścicieli jest obowiązkiem płynącym z ustawy nałożonym na zarząd lub zarządcę wspólnoty. Zgodnie z przywoływaną ustawą o własności lokali, zarząd ma obowiązek zwołać zebranie wspólnoty, co najmniej raz w roku w jego pierwszym kwartale. W przypadku, gdy zarząd lub zarządca tego nie zrobią, takie prawo przypada każdemu właścicielowi w danej nieruchomości..."

                      Tak wiec odpada nam problem ze zebranie moze zwolac tylko zarzad ktorego nie mamy. Tak wiec kto sie tym zajmie?

                      "...O terminie nalezy powiadomić pisemnie każdego właściciela, co najmniej na siedem dni przed zebraniem. Zawiadomienie powinno zawierać: dokładną datę, godzinę rozpoczęcia oraz miejsce zebrania. Ponadto powinien być podany przewidywany porządek zebrania, oraz jeśli takie będą propozycję zmian w przyjętych wcześniej uchwałach. Czesto w zawiadomieniu wysyła sie również projekty uchwał przygotowanych na dane zebranie..."

                      To takze ktos musi przygotowac.

                      Wg mnie tak naprawde najwazniejsza sprawa jest wybranie zarzadu (jedno lub kilkuosobowego) dzieki czemu nastepne zebrania bedziemy mogli zwolywac kiedy tylko zechcemy. Do tego potrzebny jest notariusz aby uchwaly zostaly zaprotokolowane. Mysle ze problemy organizacyjne przekraczaja mozliwosci wiekszosci zapracowanych osob wiec moze inna firma administrujaca osiedlem pomoglaby to zorganizowac? Jakies inne pomysly? Bo jak narazie to widze sporo schodkow zeby na sam pocozatek cos ruszyc z miejsca.
                      • terrkad Re: Wspólnota 13.04.07, 11:15
                        Czyli zrobimy przetarg na zarządcę zaocznie na tym forum? A jakie kryteria? Cena
                        za zarządzanie? A potem co, będziemy głosować na forum, czy bierzemy najtańszą
                        ofertę?
                        Takiego numeru jeszcze nie widziałem, ale jeśli wyjdzie to chyba warto
                        spróbować, bo chyba nikt się nie zgłosi do zorganizowania zebrania. Tym
                        bardziej, że spektra nic nie robi.
                        A jak spektra zrobi zebranie w międzyczasie?
                        • bodziach Re: Wspólnota 17.04.07, 10:39
                          Spektra organizuje spotkanie w czwartek o g.19 w szkole na Krasiczyńskiej.
                          Informacje wywieszono już na osiedlu.
                          • cougar4 Re: Wspólnota 17.04.07, 12:56
                            Informacja wg ustawy powinna byc NA PISMIE do kazdego i z minimum tygodniowym wyprzedzeniem oraz zawartoscia merytoryczna zebrania jak rowniez planem obrad! Takie zebranie na szybko to sobie moga wsadzic. Chyba ze za nasze pieniadze organizuja kolejne zebranie na ktorym bedzie duzo gadania i nic poza tym.

                            Druga WAZNA sprawa to glosowanie. Kazdy wlasciciel moze w danej sprawie glosowac TYLKO RAZ. Glosy moga byc zebrane na zebraniu badz w drodze indywidualnego zbierania glosow pozniej. Natomiast jesli sie zaglosuje na zebraniu to potem nie ma mozliwosci zmiany swojego glosu. Tak wiec kto moze niech wstrzyma sie z glosowaniem jesli takie odbedzie sie w czwartek bo moze jednak pewne kwestie beda do przedyskutowania
                            • agi4 Re: Wspólnota 17.04.07, 14:16
                              no własnie ja jeszcze nie mieszkam, a mam info od sasiadki (ktorej dziękuję:),
                              ze zebranko o 18..., teraz czytam ze o 19..., wiec o której tak naprawdę?
                              • ludo69 Re: Wspólnota 17.04.07, 15:04
                                w klatce A1 jest napisane na ogłoszeniu, że spotkanie będzie o godzinie 18.00 .
                                • angela_waw1 Re: Wspólnota 18.04.07, 07:55
                                  Ja tez jeszcze nie mieszkam więc bedę wdzięczna za informację o której
                                  konkretnie to zebranie.
                                  • bodziach Re: Wspólnota 18.04.07, 09:10
                                    19 kwietnia o g.18
                                    • agi4 Re: Wspólnota 18.04.07, 14:08
                                      dziękuję za info! do zobaczenia
                • a0151 Re: A może by tak wyrzucić Spektrę z pracy? 18.04.07, 17:32
                  Proponuję zrobić tak:
                  Na najbliższym zebraniu zostanie ustanowiona wspólnota. Powinno to być
                  pierwszym punktem zebrania. Wspólnota może (i powinna)wypowiedzieć Spektrze
                  umowę na warunkach zawartych z JanPulem. Bez administratora nie zostaniemy,
                  gdyż okres wypowiedzenia obowiązuje obie strony.
                  Następnie zrobić przetarg na administrowanie naszym osiedlem. Można powysyłać
                  propozycje administrowania do np. polecanych administratorów i wybrać najlepszą
                  ofertę. Spektra może przecież też w ptrzetargu startować, tylko wątpię, że jej
                  oferta wygra.
                  Podobnie należy postąpic z ochroną.

                  pozdrowionka dla Sąsiadów
                  • natan94 Re: A może by tak wyrzucić Spektrę z pracy? 18.04.07, 22:44
                    Slyszalam, ze istnieje jakis polski zwiazek zrzeszajacy firmy administrujace
                    nieruchomosciami, i warto brac takich wlasnie nalezacych do tego
                    stowarzyszenia, czy zwiazku.
                    Mysle jednak, ze najpierw powinnismy cos miec, a potem dopiero rezygnowac.
                    • angela_waw1 Re: A może by tak wyrzucić Spektrę z pracy? 19.04.07, 08:18
                      Myśle, że to zebranie to dobry pomysł. Możemy wreszcie wpolnie omówić
                      najważniejsze kwestie i ewentualnie porozdzielać "obowiązki" oczywiście nic na
                      siłe. Do zobaczenia i czas zacząć działać.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka