Dodaj do ulubionych

konsekwencje budowy trasy NS

13.05.07, 22:31
Czy ktoś zna konsekwencje jakie będzie rodziła budowa trasy NS na Ochocie i Włochach ?
Chodzi mi o:
- konieczność wyburzania czegokolwiek
- wpływ na ruch i możliwości wjazdów, zjazdów
- hałas
Właśnie przeglądam nową mapę Warszawy i ta trasa „jest naniesiona” na wielu ulicach.np. Włodarzewska, Zadumana, fragment osiedla Za Parkiem itp. itd
Obserwuj wątek
    • kojot66 Re: konsekwencje budowy trasy NS 13.05.07, 22:47
      Wyburzanie: we Włochach (na Okeciu) wyburzyc bedzie trzeba pojedyncze domy,
      głównie w okolicach przyszłego skrzyzowania z ulicą Marynarską. Na Ochocie do
      wyburzenia jest kilka starych domów w bezpośrednim sąsiedztwie linii kolejowej
      radomskiej.

      Hałas: Mimo wygłuszania hałas będzie. W pobliżu lotniska Okecie pewnie najmniej
      klopotkiwy, bo sa tam głównie tereny przemysłowe i ogródki działkowe. W pobliżu
      skrzyzowania z ul. Żwirki i Wigury trasa przechodzi na druga strone torów (na
      stronę połnocną). Zagrozone hałasem jest osiedle Marina Mokotów i zabudowania
      Rakowca między Zwirki a Grójecką, zabudowania osiedla Jadwisin we Włochach (po
      przeciwnej stronie torów kolejowych) oraz zabudowania osiedli przy
      Włodarzewskiej i Zadumanej (od południowej strony). Trasa przechodzić ma po
      terenie, który obecnie zajmują parkingi.

      O ile wiem, ma nie byc wjazdu na Grójecką/Al. Krakowską ani na ul. Żwirki i
      Wigury. Ma być wjazd na ul. Marynarską oraz na Al. Jerozolimskie.
    • kaskak1 Re: konsekwencje budowy trasy NS 14.05.07, 20:44
      A gdzie można znaleźć tą mapę?
      Dziekuje
      Kasia
      • moccia1 Re: konsekwencje budowy trasy NS 14.05.07, 22:56
        www.siskom.waw.pl/main.html
        • Gość: veljarek Re: konsekwencje budowy trasy NS IP: *.aster.pl 15.05.07, 22:39
          Przypomne tylko ze SISKOM jest tylko stowarzyszeniem i prosze sie nie sugerowac.
          Ja tez moge zebrac 15 osob , zrobic sobie fajna strone i juz maznac kilka tras i
          juz sie na mnie bedzie powolywac... SISKOM zrobi wszytko by zbudowac obwodnice
          .. przechodzaca przez WAWE. Wystarczy zaczac budowac OBWODNICE!!!
          • kmtest Re: konsekwencje budowy trasy NS 15.05.07, 23:08
            a gdzie można szukać informacji na temat planowanego hałasu z tej trasy ? pytam bo ponoć wiele osób kupiło mieszkania w WILANÓW ONE a tamtędy ma iść autostrada.
            • Gość: kaskak1 Re: konsekwencje budowy trasy NS IP: *.acn.waw.pl 16.05.07, 16:04
              Stąd moje pytanie o mapę. Bo znajduje tylko te SISKOMu.
              A z tego co kojarze to na Włodarzewskiej a tym bardziej Zadumanej nie ma
              parkingów.
              Kasia
              • Gość: Michał Re: konsekwencje budowy trasy NS IP: 212.180.147.* 16.05.07, 16:44
                Oczywiście że są parkingi - po północnej stronie torów, polecam google maps
            • Gość: rafal Re: konsekwencje budowy trasy NS IP: 193.24.24.* 17.05.07, 15:07
              Sami sobie winni ... autostrada jest planowana od wieeeelu lat więc zanim się
              kupi chałupę to trzeba sprawdzicco w okolicy ma być i tyle, a nie potem
              protesty słać
    • robert_c Kilka informacji 17.05.07, 16:57
      Trasa NS na odcinku miejskim nie będzie żadną autostradą. Będzie to droga klasy
      podobnej do Trasy Łaziemkowskiej, czyli przeznaczona do ruchu
      wewnątrzmiejskiego i nie dla tirów.

      Mapy ze strony SISKOM nie są naszym wymysłem, tylko pochodzą ze "złotego
      okresu" dla inwestycji drogowych w Warszawie, czyli z 2000 roku. Wtedy Trasa NS
      na całym odcinku planowana była klasy ekspresowej.
      Obecnie wykonywane są nowe plany Trasy NS. Bedzie ona klasy niższej. Będzie
      oczywiście węzeł z Al.Krakowską.

      Co do hałasu.
      Trasa będzie szła w przekopie tuż obok kolei radomskiej. Przekop będzie
      ekranowany. Będziemy czynić działania, by w okolicy Włodarzewskiej trasa
      została przykryta z góry. Dzięki temu emisja hałasu będzie wielokrotnie
      mniejsza, niż od typowej miejskiej ulicy, jak Grójecka.

      Jak tylko zostaną zakonczone prace przy nowych planach Trasy NS, postaramy się
      je zdobyć i zamieścić na stronie internetowej.

      Pozdrawiam
      • Gość: sceptyk Re: Kilka informacji IP: *.aster.pl 25.05.07, 23:37
        Mieszkam przy ulicy Zadumanej, zapoznałem się z planami budowy i trudno mi
        uwierzyć że trasa NS ma szanse kiedykolwiek powstać. W okolicach
        zadumanej/włodarzewskiej nie ma zupełnie miejsca na poprowadzenia drogi, nie
        mówiąc już o węźle z al. jerozolimskimi. Nie wiem jak wygląda sytuacja na innych
        terenach, gdzie miałaby przebiegać trasa. Generalnie jestem za budową tej trasy
        ale nie wierze w bajki i w to że ona kiedykolwiek powstanie. Kiedy będzie gotowa
        obwodnica warszawy od autostrady a2 (w ta inwestycje jestem gotów uwierzyć),
        trasa NS nie będzie już potrzebna.
        • Gość: darek Re: Kilka informacji IP: *.aster.pl 26.05.07, 20:01
          będzie trasa, będą trasy, będą mistrzostwa w piłkę
          g... z tego wszystkiego będzie
        • rrj Re: Kilka informacji 28.05.07, 15:09
          Prawda jest taka, że N-S ciągle istnieje w planach ale ZDM nie rozważa jej
          realizacji. Oczywiście mogą powiać nowe wiatry.
          • anula300 Re: Kilka informacji 30.05.07, 14:04
            byłam na spotkaniu z burmistrzem ochoty w ubiegły czwartek, no i niestety
            prawda jest taka, ze trasa ma powstać do 2012 r. mieszkańcy chcą ją "przenieść"
            na Instalatorów, ale szczerze wątpię czy coś z tego wyjdzie
      • rybenbaum Re: Kilka informacji 29.05.07, 14:59
        a jaki jest obecne status prac nad trasa NS?
        skąd wiadomo, że jest planowany węzeł z al krakowską?
        czy nadal jest planowany łącznik ul lirową z prymasa 1000 lecia? przeciez tam
        nie ma miejsca, w poprzek rezerwy stoją osiedla przy bohaterów września i
        opaczewskiej...
        • agulera Re: Kilka informacji 01.08.08, 12:06
          Czy ktos wie coś wicej nt. tego łącznika Lirową? nigdy nie idziałam
          ich na planach.Przeciez tam są domki a dalej przez park
          Szczęśliwicki? nie chce mi sie wierzyć?
          • Gość: mario Re: Kilka informacji IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.09.08, 15:30
            ja mieszkam na ulicy Korotyńskiego poprostu trzeba z tamtąd
            uciekać .Teraz to już wszystko możliwe....a ja nie chcę mieszkać
            przy trasie szybkiego ruchu....
      • Gość: Rysiek Re: Kilka informacji IP: *.range86-130.btcentralplus.com 30.09.07, 22:20
        Dziwi mnie fakt, że ciągle się pisze o hałasie, a zapomina o innej kwestii -
        chorób nowotworowych wywołanych wdychaniem spalin! Ile kosztuje jedno istnienie
        ludzkie stracone w wyniku budowy trasy Łazienkowskiej? Czy ktoś zadał sobie trud
        policzenia tago?
        Ponadto nie rozumiem dlaczego używa się argumentu - "no przecież wiadomo było,
        że tam będzie trasa!"
        Osobiście przed kupnem mieszkania w tamtej okolicy byłem w urzędzach sprawdzać
        jak stoi sprawa tej trasy. Osiedla (m.in. Włodarzwska) budowano w oparciu o
        fakt, ze z planów tych zrezygnowano! A teraz ludziom, którzy niejednokrotnie
        wydali oszczędności życia aby moć mieszkać w miarę w nieskażonym środowisku
        zamierza się wybudować trasę 2 metry pod nosem. Jest to skandal!
        Ta trasa pierwotnie była planowana jeszcze przed wojną. Szkoda tylko, że wydano
        pozwolenia na budowę mieszkań w tej okolicy!

        Wraz z rodzicami mieszkałem przez wiele lat przy ul. Armii ludowej, gdzie
        wybudowano trasę Łazienkowską. Czy wiecie jak tam się mieszka? Czy wiecie jak
        wygląda mieszkanie po 10 latach w takiej okolicy?
        Moi rodzice umarli przedwcześnie na raka i choroby serca!
        Niech to będzie przykłąd jak bezmyślni ludzie planują nasze miasta!
        • Gość: Zbig Kilka komentarzy IP: *.de.ibm.com 09.06.08, 13:07
          Moje parę komentarzy:

          > Osobiście przed kupnem mieszkania w tamtej okolicy byłem w
          urzędzach sprawdzać
          > jak stoi sprawa tej trasy. Osiedla (m.in. Włodarzwska) budowano w
          oparciu o
          > fakt, ze z planów tych zrezygnowano!

          - Ja też byłem w urzędzie (wtedy na Miodowej) w 1997 (chyba) roku,
          bo interesowałem się mieszkaniem w jednej z inwestycji przy
          Włodarzewskiej. Trasa N-S była wtedy w planach. Zrezygnowałem z
          zakupu.

          > Ta trasa pierwotnie była planowana jeszcze przed wojną. Szkoda
          tylko, że wydano
          > pozwolenia na budowę mieszkań w tej okolicy!

          - Szkoda, że nie dorobiliśmy się (jako społeczeństwo) takiego prawa
          i takich władz, żeby tereny jak np. między torami kolejowymi, a ul.
          Włodarzewską (oraz inne w tej okolicy) były sensownie
          zagospodarowane, tzn. zrobiony plan zagospodarowania dla całego
          terenu (w tym ulice i kanalizacja), i żeby ten plan był później
          egzekwowany. Teraz mamy poszczególne paski terenu od ulicy do torów
          zabudowane osobno, bo oczywiście każdy właściciel sprzedał innemu
          inwestorowi, czasem zostawiając sobie działeczkę na rezydencję od
          strony parku. Każdy inwestor zrobił co uważał, żeby wyciągnąć
          maksymalną kasę. Wszystko zgodnie sprawem. Kanalizacji nie ma.
          Ulica - wąska, za to są kałuże, góry i doły, słupki, garby w
          poprzek, dziwaczna organizacja ruchu. Jeśli chodzi o urbanistykę to
          w naszej kochanej stolicy mamy nie-rząd.

          > Wraz z rodzicami mieszkałem przez wiele lat przy ul. Armii
          ludowej, gdzie
          > wybudowano trasę Łazienkowską. Czy wiecie jak tam się mieszka? Czy
          wiecie jak
          > wygląda mieszkanie po 10 latach w takiej okolicy?
          > Moi rodzice umarli przedwcześnie na raka i choroby serca!
          > Niech to będzie przykłąd jak bezmyślni ludzie planują nasze miasta!
          - Ówczesne władze (lata 70') obiecywały, że w tych mieszkaniach będą
          biura, a mieszkańcom da się mieszkania w innym miejscu. Jakoś się to
          nie udało tamtej ekipie, tak wychwalanej teraz przez niektórych.
      • fish79 Re: Kilka informacji odcinek Grójecka- Żwirki 13.06.08, 15:30
        ja mam pytanie o odcinek łaczący Grójecką( Krakowska) i Żwirki.
        Wybudowanie tej trasy oznaczą ze dokładnie pod moimi oknami-
        mieszkam na Rakowcu tuż przy torach kolei radomskiej- będzie ruch
        non stop. Planowane są ekrany ale powatpiewam w ich
        skuteczność.Pociągi jezdżą w "rowie" że tak to określę i nie są
        dokuczliwe pod względem hałasu. A jak ma byc poprowadzona ta trasa?
        W przekopie- co to znaczy?
        W przekopie czy też nie - zostaną zlikwidowane działki, które także
        były naturalną zasłoną dla kolei- mało estetyczną ale jednak.

        Będę wdzięczna za informacje
        • tomkrt Re: Kilka informacji odcinek Grójecka- Żwirki 15.06.08, 02:10
          fish79 napisała:

          > ja mam pytanie o odcinek łaczący Grójecką( Krakowska) i Żwirki.
          > Wybudowanie tej trasy oznaczą ze dokładnie pod moimi oknami-
          > mieszkam na Rakowcu tuż przy torach kolei radomskiej- będzie ruch
          > non stop. Planowane są ekrany ale powatpiewam w ich
          > skuteczność.Pociągi jezdżą w "rowie" że tak to określę i nie są
          > dokuczliwe pod względem hałasu. A jak ma byc poprowadzona ta trasa?
          > W przekopie- co to znaczy?
          > W przekopie czy też nie - zostaną zlikwidowane działki, które także
          > były naturalną zasłoną dla kolei- mało estetyczną ale jednak.
          >
          > Będę wdzięczna za informacje

          Ten "rów" w którym jeżdżą pociągi będzie poszerzony o ok 35m w obszar owych działek, część gdzie będzie trasa NS będzie zagłębiona jeszcze bardziej jezdnia będzie 1-2 m poniżej poziomu szyn. Zaraz za ostanim pasem trasy będzie mur oporowy - pionowa sciana (takie coś jak jest przy trasie Łazinkowskiej koło węzłów). Ta ściana będzie przedłużona ekranem akustycznym wysokości ok 3-4 metrów ponad teren zagiętym w strone trasy i linii kolejowej
          • fish79 Re: Kilka informacji odcinek Grójecka- Żwirki 16.06.08, 08:48
            dziękuje za informacje
            • Gość: maranka Re: Kilka informacji odcinek Grójecka- Żwirki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.08, 13:52
              mieszkałam na Włodarzewskiej i już kilka lat temu nasza spółdzielnia
              zrobiła plany parkingów podziemnych miedzy blokami / wjazdy
              bezposrednio pod balkonami / ponieważ wiadomo było , że zabiorą nam
              jedyny parking osiedlowy , na którym i tak zawsze brakowało miejsc
          • Gość: Sylwia Re: Kilka informacji odcinek Grójecka- Żwirki IP: *.centertel.pl 13.08.08, 00:51
            Mam pytanie o odcinek w okolicach Mariny Mokotow. Czy tam przwidziane sa jakies
            zabezpieczenia przed halasem?
            Pozdrawiam
          • Gość: ttoo Re: Kilka informacji odcinek Grójecka- Żwirki IP: *.zus.pl 08.10.08, 11:43
            bardzo ciekawe jak to bedzie zrobione, bo własnie oddano do użytku
            stacje kolejowe, żwirki i wigury, tj. perony itd. no to ktorędy
            trasa n-s ominie stacje
            ???
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka