Dodaj do ulubionych

Prawie 4,6 mln bezrobotnych w Niemczech

IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 05.02.04, 10:40
Znowu będzie gadka, że Polacy zabieraja stanowiska pracy Niemcom. Prawda
jest taka, że Niemiec nie pójdzie pracować za tyle, za ile pracuje Polak.
Prawdę mówiąc jak miałbym zasiłek dla bezrobotnych w tej wysokości co w
Niemczech - też bym nie pracował.
Jakby Niemcy otworzyli rynek pracy dla Polaków po wejściu do Unii,
przypuszczam, że bezrobocie w Niemczech wzrosło by 4 krotnie, a u nas
zmalało 3 krotnie:-).
Obserwuj wątek
    • Gość: Ola Re: Prawie 4,6 mln bezrobotnych w Niemczech IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.02.04, 10:52
      Zaden Niemiec ani Niemka nie chcą pracować jako salowi, pomoce kuchenne czy
      dozorcy. Tą robotę odwalają Polacy i Turcy. Jak Niemcy nauczą się szanować
      pracę to bezrobocie zmaleje na pewno
    • Gość: kasia Re: Prawie 4,6 mln bezrobotnych w Niemczech IP: *.mcbone.net / *.mcbone.net 05.02.04, 10:53
      z jednej strony kolega ma racje, ale tu sie robi na prawde goraco, absolwenci
      BWL(zarzadzanie przedsiebiorstwem) z 5 na dyplomie i praktykami sa bezrobotni,
      ale coz sie dziwic jak taki "Deutsche Bank" 3 nowe osoby na ROK 2003
      zatrudnil!!!!!!!!oj jak chcecie emigrowac to nie do NIemiec, bo jeszcze sie na
      was patrza tak z zawiloscia, choc studenci mi zazdroszcza möwiac, ty to jeszcze
      masz alternatywe a my??......
      • Gość: lysy22 Re: Prawie 4,6 mln bezrobotnych w Niemczech IP: *.dsl.de.colt.net 05.02.04, 13:24
        Powiem szczerze ze absolwenta BWL z 5 na dyplomie tez bym nie zatrudnil. 5 w
        Nimeczech to "nicht ausreichend" czyli niedostateczny! Wtedy nawet najlepsze
        praktyki nie pomagaja:-)
    • Gość: Z Socjal IP: *.crowley.pl 05.02.04, 11:03
      Prawda jest taka, ze im wiekszy socjal i koszty pracy, tym wieksze bezrobocie. Dopoki bedzie oplacac sie nie pracowac i reszta pracujacych, bedzie pracowac na tych co sa bez pracy, to nic sie nie zmieni, nawet 20% wzrost PKB nie pomoze.
    • Gość: Medalik Arbeitlosigkeit macht Frei IP: *.czestochowa.sdi.tpnet.pl 05.02.04, 11:22
      Bezrobocie czyni...wolnym
      • Gość: rafal lokomotywa IP: *.um.es / *.um.es 05.02.04, 11:28
        To ta szybka lokomotywa ktora ma prowadzic cala unie europejska, buhahaha
    • Gość: DON Re: Prawie 4,6 mln bezrobotnych w Niemczech IP: *.adsl.highway.telekom.at 05.02.04, 11:24
      jakbys ciulku mial placic tyle co niemcy placa za czynsz w mieszkaniu to bys
      nie wiedzial jak zwiazac koniec z koncem , lub jakby ci przyszlo zaplacic 2 €
      za bochenek chleba to chyba bys nic nie jadl
      pozdrawiam
      DON
      • Gość: LESZKOO > jakbys ciulku mial placic tyle co niemcy ...... IP: 81.144.129.* 05.02.04, 16:29
        Gość portalu: DON napisał(a):

        > jakbys ciulku mial placic tyle co niemcy placa za czynsz w mieszkaniu to bys
        > nie wiedzial jak zwiazac koniec z koncem , lub jakby ci przyszlo zaplacic 2 
        > 364;
        > za bochenek chleba to chyba bys nic nie jadl

        A JAKBYS WLASNIE TY - TAK TY DRUGI CIULKU WIEDZIAL ILE ONI ZARABIAJA, TO BYS
        WIEDZIAL , ZE DLA NICH PROPORCJONALNIE TO I TAK KILKA RAZY MNIEJ NIZ U NAS....
        -I NIE OBRAZAJ INNYCH........PRZY OKAZJI......MYSLICIELU
    • Gość: jogi Re: Prawie 4,6 mln bezrobotnych w Niemczech IP: 195.85.249.* 05.02.04, 11:53
      minimalna stawka w niemczech to 6-7 EUR za godzinę - za taką stawkę można tam
      bez problemu znaleść pracę w fabryce/rozładunek ciężarówek itp. za tyle pracują
      mędzy innymi polscy studenci jeżdżący tam na wymiany. Jako kelner dostaje sie
      4.5 - 6 Eur za godzinę plus napiwki (czasem drugie tyle), praca jako ankieter 8
      EuR za godzinę ... itd. prace takie biorą studenci, polacy, rosjanie, turcy -
      niemca nie uświadczysz. Jakie bezrobocie ???????????????????????? socjal jest
      tak rozbudowany, że "pracowici", "uczciwi" niemcy mają w dupie robotę i wolą
      siedzieć na zasiłku. postawa roszczeniowa społeczeństwa niemieckiego jest
      olbrzymia.
      spędziłem tam 6 miesięcy, chciałbym żebyśmy my mieli takie "problemy" z
      bezrobociem.
      pzdr
      jogi
      • Gość: Olek51 Stawki za pracę w Polsce IP: *.teleton.pl 05.02.04, 12:09
        W Szczecinie kopacz, wykonujący wykopu pod linie kablowe dostaje 2,50 do 3,50
        netto za godzinę pracy. No comments.
        • Gość: sprawiedliwośc do: olek 51 IP: 213.25.11.* 05.02.04, 16:17
        • Gość: sprawiedliwośc do: olek 51 IP: 213.25.11.* 05.02.04, 16:18
        • Gość: Sparwiedliwość Re: Stawki za pracę w Polsce IP: 213.25.11.* 05.02.04, 16:24
          Jeśli kopacz rowu dostaje 2,5zł do 3,5 zł za godzinę to wydaje mi się to
          sprawidliwe - właśnie sprawdziłam ( na pasku z wypłatą )ja ,jako lekarz z II
          stopniem specjalizacji dostaję 6,8 zł netto za godzinę dyzuru w szpitalu (
          Oddział z pacjentami + Oddziałowa Izba Przyjęć jednoczasowo ). Pozdrawiam
          kopaczy!!!!!!

          Myślę,że to wymaga komentarza.
      • Gość: wes Re: Prawie 4,6 mln bezrobotnych w Niemczech IP: *.adsl.hansenet.de 05.02.04, 15:47
        Sa jeszcze inne prawdy.Zeby otworzyc byle jaka dzialalnosc w rzemiosle potrzebny
        jest dyplom Meistra tzn, 2 lata do szkoly wieczorowej i do 10 tys Euro kosztow z
        tym zwiazanych.Dlatego kwitnie praca na czerno a stawki legalne za godz.sa takie
        wysokie.Profituja z tego Polacy i inni ktorzy robia na czarno.Gdyby zlikwidowano
        ta biurokratyczna glupote to pracy starczyloby dla wszystkich.Jestem
        elektrotechnikiem i moja stawka na godzine wynosi 38 Euro netto a to wcale nie
        jest wygorowane.
    • Gość: y1 do Polskich dupo-wycierusow... IP: *.dip.t-dialin.net 05.02.04, 12:28
      Wy mozecie pracowac za 6,-EUR/godz. tak? Policzmy: 6*8*5*4 = 960,-/miesiac
      brutto! Z tego dostaniecie okolo 650 na reke. I teraz oplacicie mieszkanie okolo
      500,- i zostanie wam 150 na zycie (chleb: 2,6-Eur/75dkg!) ... Wy Polskie cioly!
      Tylko polskie bydlo bedzie za takie pieniadze zycia smakowac i niemieckie dupy
      podcierac... I nie obrazajcie tutaj Turkow, smrody. Co za smutny i smierdzacy
      narod - a, nie stac na mydlo i wode, co? Bo i po co! Do roboty, wycierusy! Los,
      los, los!
      • Gość: obserwator do becwala IP: *.basf / *.basf-ag.de 05.02.04, 13:11
        wprawdzie wypowiedzi poprzednikow na temat bezrobotnych i ich sytuacji
        finansowej w Niemczech swiadcza jednoznacznie o braku wiedzy na ten temat, a
        jedynie o posiadaniu powierzchownych informacji opowiadanych przy piwie, ale to
        nie upowaznia Ciebie do obrazania kogokolwiek. Jestes dupek i nic poza tym.
        Sadzac po twojej wypowiedzi nie jestes Niemcem, a co najwyzej Niemcem, ktojes
        kategorii, ktory obnosi ze soba 24 godz. na dobe swoje kompleksy. Starasz sie
        pokazac "My Niemcy", ale i tak ci sie to nie uda. Zbyt dobrze znam ten swiat.
        Zamiast pluc i tokowac, potrzyj szarymi komorkami, moze zaczna pracowac.
      • Gość: Polak Re: do Polskich dupo-wycierusow... IP: *.dip.t-dialin.net 05.02.04, 13:28
        Ty Slazaku - Jestes bardziej zniemczony niz Niemcy !!!!!!!!!!
        Moze sam bys sie wzial za robote a nie dostawal socjal 370 EU /kwota nie
        opodatkowana/,mieszkanie oplacone przez Socjal i wszelkie zapomogi finansowe
        miesiecznie i oczywiscie
        mozesz dorobic na czarno a wlasnie takich szukaja a nie Polakow.
        • Gość: y1 do polskiego Sozialhilfeemfenger-a: IP: *.dip.t-dialin.net 05.02.04, 14:09
          wreszcie sie dowiedzialem, jak wyglada busines-plan Polskiego wycierusa: 370 EUR
          na czysto plus wszystkie oplaty przez Sozialamt plus "dorabianie na czarno"...
          Zpomniales dodac za ile jeszcze zdolasz nakrasc lobuzie... H-je jedne, o
          wstydzie szkoda z wami gadac. Po prostu obrzydzenie bierze. High-life na
          poziomie flaszki denaturatu... Oby ci sie szybko sciemnilo. Wstydu oszczedz i
          strzel se w ten glupi leb!
          • Gość: Joasia Re: do polskiego Sozialhilfeemfenger-a: IP: *.dip.t-dialin.net 20.02.04, 08:49
            > 370 EUR na czysto

            A Ty skad ta stawke wziales?

            Ponizej aktualne (od 1.07.03)stawki podstawowej Sozialhilfe

            Bundesland Haushaltsvorstand & Alleinerziehende
            Baden-Württemberg 297
            Bayern * 287
            Berlin 296
            Brandenburg 283
            Bremen 296
            Hamburg 296
            Hessen 297
            Mecklenburg-Vorpommern 282
            Niedersachsen 296
            Nordrhein-Westfalen 296
            Rheinland-Pfalz 296
            Saarland 296
            Sachsen 282
            Sachsen-Anhalt 285
            Schleswig-Holstein 296
            Thüringen 282
      • Gość: Wuja Re: do Polskich dupo-wycierusow... IP: 195.68.192.* 05.02.04, 13:50
        :D, dobry tekst, niezle sie usmialem. Jawohl, schipko, schipko Polaken, nie
        krasc i do roboty.
        Nie zmienia to faktu, ze szwaby niezle sie rozleniwily i nic juz nie zostalo z
        pruskiej mentalnosci (no moze poza wysokim mniemaniem o sobie).
        • Gość: y1 oni maja za duze mniemanie o sobie, IP: *.dip.t-dialin.net 05.02.04, 14:24
          ale prawdziwym problemem jest brak godnosc u wielu Polakow. Za pruska
          mentalnoscia chaby nie nalezy tesknic. Dosyc tego biadolenia, teraz musze cos
          schipko, schipko, b.schipko zrobic ...
          • Gość: obserwator Re: oni maja za duze mniemanie o sobie, IP: *.basf / *.basf-ag.de 05.02.04, 15:11
            rozumiem, pewnie musisz sobie cos ze srodkowym palcem zrobic.
            • Gość: y1 hai, teutonski dupolizie! IP: *.dip.t-dialin.net 05.02.04, 15:24
              Co wy tam teraz w tym AG (klingt stolz- AAAGGG-no!) Basf produkujecie?
              Sraj-Papier? Stad u ciebie takie skojazenia... Z ciebie fajny synek, tylko ci
              troche z dupci smierdzi. Ale zeby sobie to paluszkiem zatykac, beee... Takie
              teutonskie zachowanie nie przystoi na tym forum... Achtung! Chef hinter Dir!
              Teraz da ci popalic, za te polskie klozetowe dyskusyjki!
              • Gość: obserwator Re: hai, teutonski dupolizie! IP: *.basf / *.basf-ag.de 05.02.04, 15:57
                widze, ze zgadlem. Poniewaz twoj poziom intelektualny mi nie odpowiada, nie sil
                sie na odpowiedz. Ja juz skonczylem.

                P.S. Ich bin stolz ein Pole zu sein.
                • Gość: y1 Re: hai, teutonski dupolizie! IP: *.dip.t-dialin.net 05.02.04, 20:47
                  > "... P.S. Ich bin stolz ein Pole zu sein. "
                  - co za banal,co za hanba! Ein Pole, co jest dumny za 6,-EUR zapierdalac...
                  Ty jestes hanba, wstydem i zakala narodu Polskiego! Jak jeszcze nie wiesz, to
                  samo okreslenie "ein Pole" jest dla twoich teutonskich pracodawcow obrazliwe. To
                  jakby ci w Polsce ktos powiedzial "ty cyganie". I w twoim przypadku niestety to
                  dokladnie pasuje. A twoje kredeo brzmi cos tak, jak obecnego burmistrza Berlina,
                  Klaus Wowreit-ta: "Ich bin ein Schwul und es ist gut so!" Co za wstyd... Ku-wa,
                  ze tez takie wycierusy polska ziemia wychodowala, co za wstyd...
      • Gość: corgan czyli jakby mi oferowali 6 Euro/godz..? IP: *.chello.pl 20.02.04, 10:30
        to moge odmowic i zarzadac wiecej? albo jesli odmowia mam nie przyjac tej kwoty
        i szukac pracy dalej?

        tak dobrze?
    • Gość: robol Re: Prawie 4,6 mln bezrobotnych w Niemczech IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.02.04, 17:39
      To polak jeżdzi do Niemiec i pracuje na czarno, i jeszcze zato że mu płacą to
      się obraża.Mają niemcy rację iż szanują swoją godność.Polacy swoje pretensje
      powinni kierować do Wałęsy,Kwaśniewskiego i do tych w parlamencie i rządzie.
      • Gość: Jan Re: Prawie 4,6 mln bezrobotnych w Niemczech IP: *.dip.t-dialin.net 05.02.04, 22:37
        Polacy wyobrazaja sobie dobrobyt z zapieprzaniem w robocie.Niemcy sa bardziej sprytni niz Polacy.Zawsze byli.I dobrze im z tym sprytem.Kto nie ma w glowie,musi miec w rekach i nogach...
        • Gość: Jan IP: *.dip.t-di Jan IP: *.dip.t-dialin.net Jan IP: *.dip.t-dialin. IP: 193.243.146.* 18.02.04, 21:25
          Jesteś niemile widziany na tym forum!!!

          Jan IP: *.dip.t-dialin.net Jan IP: *.dip.t-dialin.net
          Jan IP: *.dip.t-dialin.net Jan IP: *.dip.t-dialin.net
          Jan IP: *.dip.t-dialin.net Jan IP: *.dip.t-dialin.net
          Jan IP: *.dip.t-dialin.net Jan IP: *.dip.t-dialin.net


          Jesteś niemile widziany na tym forum!!!

          Jan IP: *.dip.t-dialin.net Jan IP: *.dip.t-dialin.net
          Jan IP: *.dip.t-dialin.net Jan IP: *.dip.t-dialin.net
          Jan IP: *.dip.t-dialin.net Jan IP: *.dip.t-dialin.net
          Jan IP: *.dip.t-dialin.net Jan IP: *.dip.t-dialin.net
          Jan IP: *.dip.t-dialin.net Jan IP: *.dip.t-dialin.net
          Jan IP: *.dip.t-dialin.net Jan IP: *.dip.t-dialin.net
          Jan IP: *.dip.t-dialin.net Jan IP: *.dip.t-dialin.net
          Jan IP: *.dip.t-dialin.net Jan IP: *.dip.t-dialin.net
          • Gość: Jesteś niemile wid Re: Jan IP: *.dip.t-dialin.net Jan IP: *.dip.t-di IP: 193.243.146.* 19.02.04, 00:26
            Jesteś niemile widziany na tym forum!!!

            Jan IP: *.dip.t-dialin.net Jan IP: *.dip.t-dialin.net
            Jan IP: *.dip.t-dialin.net Jan IP: *.dip.t-dialin.net
            Jan IP: *.dip.t-dialin.net Jan IP: *.dip.t-dialin.net
            Jan IP: *.dip.t-dialin.net Jan IP: *.dip.t-dialin.net


            Jesteś niemile widziany na tym forum!!!

            Jan IP: *.dip.t-dialin.net Jan IP: *.dip.t-dialin.net
            Jan IP: *.dip.t-dialin.net Jan IP: *.dip.t-dialin.net
            Jan IP: *.dip.t-dialin.net Jan IP: *.dip.t-dialin.net
            Jan IP: *.dip.t-dialin.net Jan IP: *.dip.t-dialin.net
            Jan IP: *.dip.t-dialin.net Jan IP: *.dip.t-dialin.net
            Jan IP: *.dip.t-dialin.net Jan IP: *.dip.t-dialin.net
            Jan IP: *.dip.t-dialin.net Jan IP: *.dip.t-dialin.net
            Jan IP: *.dip.t-dialin.net Jan IP: *.dip.t-dialin.net
        • Gość: Jan IP: *.dip.t-di Jesteś niemile widziany na tym forum!!!! IP: 193.243.146.* 19.02.04, 21:05
          Jan IP: *.dip.t-dialin.net Jan IP: *.dip.t-dialin.net
          Jan IP: *.dip.t-dialin.net Jan IP: *.dip.t-dialin.net
          Jan IP: *.dip.t-dialin.net Jan IP: *.dip.t-dialin.net
          Jan IP: *.dip.t-dialin.net Jan IP: *.dip.t-dialin.net
          Jan IP: *.dip.t-dialin.net Jan IP: *.dip.t-dialin.net
          Jan IP: *.dip.t-dialin.net Jan IP: *.dip.t-dialin.net
          Jan IP: *.dip.t-dialin.net Jan IP: *.dip.t-dialin.net
          Jan IP: *.dip.t-dialin.net Jan IP: *.dip.t-dialin.net
          Jan IP: *.dip.t-dialin.net Jan IP: *.dip.t-dialin.net
          Jan IP: *.dip.t-dialin.net Jan IP: *.dip.t-dialin.net
          Jan IP: *.dip.t-dialin.net Jan IP: *.dip.t-dialin.net
          Jan IP: *.dip.t-dialin.net Jan IP: *.dip.t-dialin.net
        • Gość: corgan Re: Prawie 4,6 mln bezrobotnych w Niemczech IP: *.chello.pl 20.02.04, 10:23
          spryt Niemcow - po prostu spryt
          spryt Polakow - kombinatorstwo i oszustwa

          :) hehehe nie ma to jak inny punkt widzenia
          • viper39 Re: Prawie 4,6 mln bezrobotnych w Niemczech 20.02.04, 21:06
            tak sie zastanawiam czy my gonimy niemcow aby miec te sama liczbe
            bezrobotnych?..
            jest juz w polsce oficialnie ponad 20% bezrobotnych cholera to strasznie duzo,
            w argentynie bylo 17.8% i byly zamieszki i krach systemu...
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka